Marihuana.

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Marihuana.

Post by ivica »

http://www.jutarnji.hr/prekrsaj--pusenj ... u/1036472/

Danas imamo samo 1 stvar i nikada nije postojala druga . Osim naravno samo kao ILUZIJA,magla, zabluda ...
Prva i osnovna stvar je to da svi ljudi koji imaju BILO KAKVOG posla sa drogom isključivo samo ZARAĐUJU. Dakle imamo drugu stvar (iluziju) a to su žrtve zloupotrebe droga , potlačene, jadnike i uvijek ih je bilo i uvijek ih će biti kao i ovih što zarađuju na njima. Heroin,kokain, na takve droge ovdje mislim jer THC i heroin našem puku potpuno ista stvar.

I to je tako, to je u ovoj državi, na balkanu nepromjenljivo. Ja vec 20 godina slušam i gledam puste priče i nagađanja i nadanja. Nagađanja su bila jer su uvijek se s vremena na vrijeme pojavljivale priče (legalize,dekrim) koje su samo služile i bile plasirane da idu nekome u prilog a kome, ZNA SE!

Treba se pomirit sa tim da je marihuana NA ZLU glasu da je to proglašeno "opakom drogom", urezano debelo u glavurde zadrtih balkanaca. To je nepromijenjivo. Mene to jebiga jako ljuti jer ja smatram da je marihuana lijek, ima tone štiva o tome. Pa opet sukladno s tim pušenje je štetno i predugo konzumiranje marihuane (pušenje) JEST zloupotreba tog lijeka.

E ovo zadnje što sam spomenuo je dvosjekli mač ja znam da će mi netko reć da ima ljudi koji pate od depresija, ptsp, šize, bilo čega i da im jedino THC pomaže. E pa da je legalizirana 100% rasla bi na svakom kantunu na svakom koraku i ovisnost o njoj bi bila ista kao i ovisnost o hrani ! No to je dio utopije :-)


Na kraju riječ "droga" je eng riječ "drug" što znači lijek. Čemu više pričat.

Neka ostane u ilegali jer da nije u ilegali da je dekriminalizirana tada bi je industrija pročišćavala, obrađivala kemijski i napravila neku drugu kemiju. Uostalom poput vina, domaće je domaće :-)
Ljudi su gamad, strvinari - gmazovi!

Živjela trava jer je sretnija od djeteline sa 4 lista :-) Ja nisam konzument ali sam debelo ZA marihuanu. Ima lijep list :-)))
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Marihuana.

Post by demijan »

Ivice zapalio sam sada prvu cigaru uz kafu jutros...da je marihuana legalna bih zapalio nju verovatno,i kako nisam karakter bas toliki ispalio bih jedno par komada danas,i sutra i tako svaki dan.A posto nije legalna i ne mogu je kupiti gde hocu onda nisam.tako da sam protiv toga da se legalizuje.Nemam trenutno takvo okruzenje da mogu da je kupim i ne zelim da ga trazim.
Prva i osnovna stvar je to da svi ljudi koji imaju BILO KAKVOG posla sa drogom isključivo samo ZARAĐUJU.
To je tacno.Zakon ponude i potraznje.Seti se samo istorije da je engleska zaratila sa kinom jer ovi nisu hteli da dozvole da se uvozi opijum.Engleska je u to vreme sebe smatrala najcivilizovanijom i najhumanijom zemljom na svetu...
Na kraju riječ "droga" je eng riječ "drug" što znači lijek. Čemu više pričat.
Opijati postoje oduvek.Jos homer opisuje u odiseji kako imaju tripove uz put.Nevolja je u tome sto se previse koriste danas.Nekad je to korisceno kao lek ali danas se to zloupotrebljava maksimalno.Speed,amfitemine su izmislili nemacki naucnici da bi napravili super vojnike koji ne osecaju umor.
Mi smo pioni u igri velikih ali ako znas da igras sah onda znas i da je pion isto mnogo bitna figura.Zna da iznenadi...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Marihuana.

Post by ivica »

demijan wrote: Mi smo pioni u igri velikih ali ako znas da igras sah onda znas i da je pion isto mnogo bitna figura.Zna da iznenadi...
Znam i zato sam se riješio sve ga toga i na taj način zadao MAT :-P
ignorance is bliss!
zagrepcanka
Posts: 85
Joined: Fri Mar 16, 2012 1:16 am
Location: Zagreb

Re: Marihuana.

Post by zagrepcanka »

demijan wrote:Ivice zapalio sam sada prvu cigaru uz kafu jutros...da je marihuana legalna bih zapalio nju verovatno,i kako nisam karakter bas toliki ispalio bih jedno par komada danas,i sutra i tako svaki dan.A posto nije legalna i ne mogu je kupiti gde hocu onda nisam.tako da sam protiv toga da se legalizuje.Nemam trenutno takvo okruzenje da mogu da je kupim i ne zelim da ga trazim.
dekriminalizirati,ne znaci da ces moci kupiti marihuanu na trafici ili u konzumu..(ipak nismo mi nizozemska)
nego posjedovanje iste,za vlastite potrebe ..vise nece biti krivicno djelo...tolko od mene... :-D
ljudi ce vam oprostiti sve,osim istine....
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Marihuana.

Post by demijan »

nego posjedovanje iste,za vlastite potrebe ..vise nece biti krivicno djelo...tolko od mene.
To mi je ok.Manje kolicine naravno.
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
LuLu
Posts: 77
Joined: Tue Apr 19, 2005 3:57 pm
Location: ZemljaCuda

Re: Marihuana.

Post by LuLu »

Ja sam definitivno za legalizovanje ili barem dekrimanalizaciju mare. Ne pushim inace, uzmem dim ili dva ponekad ako se nadje tu, ali to nije moj trip. Ali smatram da je marihuana ljek za mnoge stvari i da nam uopce ne skodi, al nikako. ja jos nisam vidjela da neki research pokazuje da je itko umro od marihuane ili da je imao neke grozne posljedice... tako da, ne znam oko cega sva ova polemika, respravljanje, stalno se jedne te iste rijeci vrte u krug.

A to sto kod nas smatraju da je marihuana i heroin jedno te isto, to nije samo tamo tako, u Americi vode rat protiv droge a 70% njihovih zatvarenika/robijasa su ljudi koji su imali po jedan dva jointa u dzepu. Halllooo, a gdje su ovi drugi sto prodaju tripove u hero po osnovnim skolama??? Ma daj, to je sve skoro svugdje isto. Meni je OK ja zivim u Kanadi, oni kao imaju malo vise razumjevanja od ovih nam susjeda....
**I'm playing the game, the one that'll take me to my END, I'm waiting for the rain, to wash who I am!**

*U svijetu tajni, mi nismo sami!*
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Marihuana.

Post by ivica »

LuLu wrote:

A to sto kod nas smatraju da je marihuana i heroin jedno te isto, to nije samo tamo tako,
Je je , to ti je samo tako. To šta je to dvoje isto ,to ti propagiraju oni koji zarađuju na ...kako da se izrazim... na konto ovisnosti, razne udruge, doktori, a imaš i samostalne "djelatnike". Znaš u hrvatskoj imaš ljude koje ćeš viđat na sastancima u gradskom poglavarstvu, malim općinama,prezentacijama... i oni uvijek guraju neke projekte, planove, prijedloge iznose , pišu, stvaraju i SVI su vezani za problem ovisnosti, baš svi. I ti te ljude tu i tamo čuješ za njih, ali samo to. Ja ti to govorim jer OSOBNO poznam jednog takvog i mogu ti reć da koliko sam vidio, koliko sam imao priliku vidjet i čut iz svega toga ostaje mi samo jedan zaključak samo jedna stvar - Problematika ovisnosti je neiskorijenjiva jer ona je NEOPHODNA ako ne za balans , onda za debele guzice da mlate pare, blaga verzija prevaranata. I nas ovaca koji mislimo da smo čisti ako gutamo hepove i težimo ka legalizaciji ili dekriminalizaciji... možda "zarađuju" ima kriv prizvuk, optužujuć, ali kod ovih tipova je to tako. Neka svatko ima svoj posao jelte... ?!

Za L. : Stari ako ovo čitaš, a to je lako moguće da navratiš ,budući da me znaš ne uzimaj osobno. :P
ignorance is bliss!
Night Butterfly
Posts: 9
Joined: Mon Aug 02, 2010 4:17 am

Re: Marihuana.

Post by Night Butterfly »

"Ali marihuana nije droga."
(Nek mi neko od bivsih ili sadasnjih zavisnika prizna da ovo nikada nije rekao,i skidam kapu.)

Ljudi ce uvek pokusavati da opravdaju svoja gresna zadovoljstva(i sebi i drugima),na ovaj ili na onaj nacin.Sve dok jednom ne odluce da se suoce sa istinom...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Marihuana.

Post by MasacreEnElDiscoBar »

bullshit then,,,onda je svaki trenutni uzitak droga, marihuana tjst. konoplja je biljka koja sluzi za gotovo sve, moze se koristit ko hrana, gorivo, sve biorazgradivi materjali pffff, a tako i za lijek...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Marihuana.

Post by ivica »

Pa naravno tema "marica" x komentara x ljudi x ukusa x miliona nemogućih pokušaja da se dokaže glupost i slabost i zloupotreba. Nemoguće. To je tako Nepromjenjljivo , nije kao vrijeme osim za napušene njima je uvijek sunčano :D Koji kua pišem o tome nema smisla. Kao uostalom bilo kakva rasprava o štetnosti ma sranja. nepotrebna nebi da neman pametnijeg posla.
Tip 1: 10tak godina i više nabavlja, malo preproda i svaki dan zapali 1-3 jointa i ne čini štetu sebi ni drugima, osim što je malo u zipi jer je svjestan da radi ilegalan posao zbog kojeg ce u prdekanu. Jedina šteta je pušenje , rak i tako dalje... neće sigurno kuhat čaj.
Tip 2 :Kuha čaj i radi kolače od THC-a ali nema poroke i uz to je vegetarijanac. Odlazi u male konobice ,pije sok i sluša eloy dok čita rimbauda.
Tip 3 :Džanketa kojeg trava bilo da puši ili pije čaj ili jede - nesnošljivo zatupljuje ,ako ne i baca crnjak i ne filozofira mu se o tiome da ti trava čini onako kako bi ti htio njemu je heroin najbolji prijatelj...
Tip 4 :Miran obiteljski čovjek ili žena koji tu i tamo zapale joint i lipo im je i ne zamaraju se sa time hoće li neko znat za njihov slatki porok jer to stručno riješe (ko tom cruise i nicole kidman u filmu eyes wide shout)
Tip 5 :...
Tip 6 :...
I svako brlja svoje i brljat će, a ljudi na višim položajima u društvu, na vlasti, siva eminencija, banda ... će okretat lovu na zabrani... I mi smo pametni ,ovce ,našli diskutirat o tome kao da imamo utjecaj.
ignorance is bliss!
Post Reply