Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ivica »

A ni dopa ni gana u wc-u a diler spava do popodne.
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by demijan »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A sto jeste jeste ali opet meni je najlepse bilo kada sam cist :oops:
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ivica »

Uvijek.
ignorance is bliss!
zagrepcanka
Posts: 85
Joined: Fri Mar 16, 2012 1:16 am
Location: Zagreb

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by zagrepcanka »

demijan wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A sto jeste jeste ali opet meni je najlepse bilo kada sam cist :oops:
svaka cast....drago mi je zbog tebe...samo tako i nastavi :D :D :D
ljudi ce vam oprostiti sve,osim istine....
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ziki »

Kako god bilo nedao vam bog da ste bivsi narkoman pa jos i srbin ili srpkinja, ja mislim da gorih mucenika od nas nema kakav nam je zdravstveni sistem. Vi u hrvatskoj i bosni bar imate suboxone i ostale lekove legalno po apotekama. Kod nas namerno nece da stave na listu da bi privatne klinike imale profit.
Srbija ti je kao diler a mi bivsi djankeri obicni klosari koji ispastamo svoje grehe.
Ovi pederi u drajzerovoj u beogradu nece da daju izvestaj za suboxon ako ne pazaris kod njih.
A cepaju sa cenama kao na ulici, kao da prate cene kod dilera.
Mi se tako navlacimo, pa skidamo ja sam masu puta taman udjem u taj suboxon i stabilizujem se na 4 mg i tras ostanem bez para pa na suvo.. pa opet i tako u krug.
Bas nam nedaju nikakvu sansu, uzeo bi hrvatsko ili neko drugo drzavljanstvo samo da mogu da se lecim ko covek nego moram da zivim tamo 5 godina da bi dobio.
I moram da se ozenim hrvaticom a to uopste nije lose, dapace...
...
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Lujka »

Tuga i žalost.
Ne brine mene toliko fizikalac, izgurat ću ga ja, ne bi mi bilo prvi put, ali što da radim sa crvom u glavi?
Sama sam se skidala, momentalno sam na 5 mg metadona (1 pils), neš ovisnosti...e tu smo... i taj 1 te drži ko đukca na lancu.
12 dana sam bila čista, svo to vrijeme nisam imala snage ni volje ni disati, a kamoli nekako funkcionirati...i onda mi netko kaže da šetam, bavim se sportom, ma o čemu pričate ljudi moji, ne mogu se odvući ni do tuša, a kamo da šetam.
I što da radim, što sa čime da nadomjestim, čini mi se da bi mi jedino lobotomija pomogla, a parole tipa izguraj, biti će bolje...mantram dugo, dugo, rezultati :cry:
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ziki »

Ova tema je krenula pre 8, skoro 9 meseci i od tada se dosta promenilo kod nas sto se tice buprenorfina. Da mi je neko tada rekao bice ga za 3, 4 meseca ja bih mu rekao ono sto pise na mom profilu kao potpis, odnosno da ne jede ono sto se ne jede..
Ali eto cuda ima ga jos od avgusta 2012 otprilike kako gde, ide na recept i jeftin je.
Mene mesecno kosta oko 20 evra a i ostanu mi lekovi jer uvek ih imam i nekad uzmem manje nego sto mi je prepisano, tako mi je rekao i doktor da smanjujem slobodno sam pomalo.

E sad i ja imam tu dilemu, ostaviti ih i dali cu moci da nastavim da zivim normalno kolko tolko bez njih ili jednostavno da ih uzimam svaki dan, zaboravim na skidanje i maltene da budem dozivotno na njima.
O tome sam poceo u zadnje vreme da razmisljam i ono sto planiram da dobro proucim jeste stetnost buprenorfina kada se uzima dugo godina ili dozivotno.
To je ono sto cu sada da popricam sa svojim doktorom.
Dali da ga smanjim i ukinem, znam da ce mi kvalitet zivota biti losiji, bicu umoran,depresivan prolazio sam te faze mnogo puta i znam sta me ceka ili da odlozim skidanje na jos godinu, dve dok se ne stabilizujem materijalno i stvorim uslove da zivim normalno sa 50 posto snage.
Cena ocigledno mora da se plati, tacno je da treba ziveti cist ako je to moguce mada 90 posto ljudi kada dodju u neke godine koriste po neki lek, ili za pritisak ili nesto drugo.
Tako bi mogla da se posmatra i ta 1. tableta buprenorfina dnevno, kao terapija sa kojom se zivi do kraja.
O tome stvarno treba da se dobro razmisli, dali je bolje ziveti cist a lose i sa tim crvom koji je prisutan u glavi stalno, ili jednostavno uzimati lek ceo zivot i biti miran sa te strane, nahraniti tog dosadnog crva.
Kad se setim koliko toga trebam da uradim u zivotu i koliko mi je energije potrebno da izguram sve to, sve mi se cini da ce to odlaganje da potraje jos neko vreme.
...
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Lujka »

Rekoh već da sam se skinula, danas je 13 dan...
Odvratna sam, ne mogu se oprati, počešljati, i dalje zijevam, suze, boli me svaka mrva tijela.. pitam se koliko će još dana biti ovako, i ako i uspijem ostati čista, kakva kvaliteta života će mi biti? Da li ću samo sjediti ko panj bez volje za životom i non stop misliti na hep :cry:
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Lujka »

O bože, jel te ima?
Dal da se zaletim i napravim lastu sa balkona :?:
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by sanela »

Lujka wrote:Rekoh već da sam se skinula, danas je 13 dan...
Odvratna sam, ne mogu se oprati, počešljati, i dalje zijevam, suze, boli me svaka mrva tijela.. pitam se koliko će još dana biti ovako, i ako i uspijem ostati čista, kakva kvaliteta života će mi biti? Da li ću samo sjediti ko panj bez volje za životom i non stop misliti na hep :cry:
Neće se ništa samo od sebe desiti, daraga, samo da znaš.
Trebaš se u početku sama izboriti sa tom pasivnošću. Bukvalno se natjerati da ustaneš, okupaš se, izađeš vani. Postavljaš sebi male ciljeve, svaki dan. I ostvaruješ ih. Misli na ostvarenje malih ciljeva i pravi male korake.
To što ti (ne)radiš će te samo vratiti nazad dragom hepu.
Post Reply