Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Lujka »

Ima istine u tome da čovjeka na kraju sustigne ono od čega najviše bježi.
Tako mene stigoše bijele kute, ne mogu uteći nikako.
Ujutro u 8 sati idem u bolnicu, vade mi štitnjaču, tumor narasao kao jaje (zadnji UTZ tako kaže).
A ništa, samo da vas pozdravim, nadam se od svega srca da će sve ići po planu pa da što prije zbrišem nazad doma.
Stojte mi zdravi i veseli, javim se kada se vratim, neću valjda biti baš takva pegula pa da naletim pod nož tipu koji je operirao klincu slijepo crijevo, i mali ostao bez noge, jedva mu spasili drugu...
Ovisnost nisam ni spominjala, naravno, i onda se izvrnem kada sam pročitala u uputstvu anesteziologa da mi veče prije operacije daju praksiten, to valjda da zaspim i da me smiri :shock:
A neš lijeka, praksiten, al dobro, mogli su mi isto tako dati i šalicu kamomile, to bi me ubandačilo do kraja :)
Javim se kada se vratim doma...
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by dina_d »

draga lujka ...javi se cim stignes nadam se d aje operacija dobro prosla ---imas lijep pozdrav i brinem se pa se javi cim vidis poruku
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Lujka »

Riješih se štitnjače, izvadili je.
Pogledam se na ogledalo, ovako sa previjenim vratom bacam malo na Frankenstainovu mladu :)
Dobro je, izgurala sam i to na suvo, nema nikakvih lijekova za bolove, nisam u bolnici htjela ništa, iako su mi nudili.
Sada treba neko vrijeme da to malo zaraste, da povade konce, pa idemo dalje...od svega srca se nadam da ću lakše naprijed, i da je veliki udio u mom nekretanju, umoru, bezvoljnosti ležao u toj štitnjači, pa za 10 dana je punih 8 mjeseci da sam na ničemu (pljugica tu i tamo nije nikakav problem, ja to ne računam pod dop) :)
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by dina_d »

hajd super da je sve proslo--vidjeces sada ce biti puno bolje ...cuvaj se i javljaj....pozdravcic
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by dina_d »

draga lujkic javi se makar sa mahanjem ..ako si dobro dago mi je ...al javi se ...sta se desava u tvom zivotu sad bez stitnjace ....cmoka velika ....hajde brzo brinem se
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Lujka »

Što bi reko naš narod, život ide dalje....
9,5 mjeseci je prošlo, 9,5 mjeseci da se rvem sama sa sobom, ližem rane i pokušavam se nekako osoviti nazad na noge. Šepam, pokliznem se, padnem, dignem se, ali nekako puzim dalje, i dalje čista ko suza...
Da se ne lažemo, nije baš nešto bajno, ali izdržala sam. Da, život ide dalje, ali kao kada jedeš hranu bez začina, sve je nekako bljutavo, bez okusa.
Nešto sam i napravila, završila sa renoviranjem stana od roditelja i dala ga u najam, dete upisalo fax, informatiku, kreće se po malo naprijed, a ja i dalje u velikom luku izbjegavam bijele kute, naročito one kute koje čačkaju po mozgu. Ubija me depra, baš me gadno pere na dane, ali ako sam otkačila metadon sama bez njihove pomoći, valjda će se i ostalo nekako posložiti. Ma hoće, mora, evo neki dan uđe sin sav sretan u dnevni, čuo me da se smijem, kaže mi da je već zaboravio kako zvuči moj smijeh, a ja gledala Maratonce kako trče počasni....dobro je, znači da se nisam zaboravila smijati, pa taman razlog bio i film.
A da, zapalim pljugicu tu i tamo, sad će Sanela reći da nisam ništa promijenila u svom životu, e draga moja, promijenila sam ja mnogo, ma okrenula sam si život doslovce naglavačke, ali opet se ponavljam, za mene biljka nije dop, nikada bila niti će biti. Zahvaljujući njoj sam ovdje di sam sada, jer ona mi je pomogla da smirim skakanje nogu i ruku, da nešto ubacim u usta, da smirim ludilo u glavi. Ali, to je moj izbor, meni je pomoglo, a to ne znači da nekome sugeriram da radi isto što i ja, jesam li ili nisam uvijek bila gospodar svoga tela :rolleyes:
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by sanela »

A da ti sin sutra kaze da pusi travu, sta bi mu rekla? Fakat me zanima, nije provokacija.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Voyager »

Nema veze, Lujka bolje ti je, sada dobijas prve plodove svojih aspiracija.
Znaci 9.5 meseci, to je to...krece lagano na bolje.

Vidite sta je to skinuti se sa mega-doza farmaceutski cistih opijata (u ovom slucaju Metadona) nakon toliko dugo godina...eeee....kada bi ljudi znali...

Pozdrav !


V
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Lujka »

10 mjeseci da je Lujka čista :o

Sanela, godinama smo muž i ja kontali što bismo napravili da nađemo sina da kuha šut, nekako nisam mislila što bi bilo da zapali joint.
U svakom slučaju, jedno znam, sve bi napravila suprotno nego ti, ipak si ti bijela kuta koja misli da je nakon 15 godin rada sa ovisnicima popila svu pamet ovog svijeta i da sve zna.
Svijet ide naprijed, neke stvari se više ne mogu gurati pod tepih, pa tako ni ovo tvoje izjednačavanje trave i horsa.
Trava je ilegalna, a i zna se zbog čega, daj si malo truda, proguglaj, pogledaj Fenixove suze, informiraj se, ipak ti radiš sa bolesnim ljudima.
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by sanela »

Lujka wrote:10 mjeseci da je Lujka čista :o

Sanela, godinama smo muž i ja kontali što bismo napravili da nađemo sina da kuha šut, nekako nisam mislila što bi bilo da zapali joint.
U svakom slučaju, jedno znam, sve bi napravila suprotno nego ti, ipak si ti bijela kuta koja misli da je nakon 15 godin rada sa ovisnicima popila svu pamet ovog svijeta i da sve zna.
Svijet ide naprijed, neke stvari se više ne mogu gurati pod tepih, pa tako ni ovo tvoje izjednačavanje trave i horsa.
Trava je ilegalna, a i zna se zbog čega, daj si malo truda, proguglaj, pogledaj Fenixove suze, informiraj se, ipak ti radiš sa bolesnim ljudima.
Lujka, tvoj problem nisu ni Sanela ni bijele kute.
Da pažljivije čitaš ono što ja pišem sigurno ne bi nigdje našla da ja marihuanu izjednačavam s heroinom. Možda bi trebala na ljude koji se nikad nisu drogirali gledati sa manje predrasuda, pa bi bolje razumjela ono što ja pišem. Moj posao jeste da budem informisana i da na najbolji način pružim pomoć ljudima koji žele naučiti kako da žive novim, drugačijim i kvalitetnijim životom koji ne uključuje drogiranje. Uvijek je lakše kritikovati druge umjesto da se posvetimo sebi i promjenama vlastitog života.
Ja ne mislim da sam popila svu pamet svijeta, uvijek sam spremna da promijenim mišljenje i korigujem stav kroz argumentovanu diskusiju s ljudima koji su spremni da čuju razmišljanja koja su suprotna od njihovih i da razmišljaju o tome. Ti nisi jedna od njih, jer a priori zastupaš svoj stav i svemu pristupaš upravo tako kao da si popila svu pamet ovog svijeta.
Post Reply