Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Lujka »

Stigli nalazi...
- kronično oštećenje jetre - stanje nakon hepatitisa C (nema nekih iznenađenja, za to sam znala)
- toksični adenom štitnjače (potrebno uvesti tiestotatku terapiju)
Sjetih se Voyagerovih riječi kada je napisao da je mislio da će riknuti od neke perverzne boleštine, ful je imao pravo, točno se tako i ja osjećam, ej, da toksični adenom štitnjače-
Dobila sam Athyrazol, i kada sam pročitala koje su nuspojave uzimanja istog, doslovce mi se sve smučilo, pa ispada da ću sa tim sranjem kao probati refati štitnjaču, ali zato si mogu priuštiti totalno zatajenje jetre, bubrega...ma popis nuspojava je duži od 10 cm...aha, još kaže da je potrebno kontrolirati koštanu srž....pitam se samo kako se to može kontrolirati, pa neću valjda na biopsiju koštane srži...ma, zajebi njih i njihove kontrole....a, ništa, pit ću taj njihov otrov do prve kontrole, tj. 15 dana, pa ću onda vidjeti da li se nešto dešava, na bolje, ili na gore... ma, nemam pojma ni o čemu, svaki dan sam tuplja, gluplja i sve manje upotrebljiva :cry:
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Voyager »

Nije to BAS tako strasno kao sto pise tu u uputsvu.
Piju ljudi inibitore tiroperoksidaze dosta dugo pa su zivi.

Moras biti oprezna dok si na terapiji Metimazolom.
Doktor ti je sigurno rekao osnovne stvari, ali evo za svaki slucaj, recicu ti i ovaj detalj - nemoj uzimati NIKAKVE vitamine.
Dakle nikakve sumece tablete, NISTA.
To moze biti zeznuto u kombinaciji sa takvim lekovima.

Moras da pijes lekove, sta je tu je.
Mislim, ili ces ih piti, ili....sve je jasno...

Nemoj da se nerviras, to ce samo pogorsati sve.
Polako i to je to.

Pozdrav !

V
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Lujka »

Voyager, nitko mi ništa nije rekao...mislim na doktore, sve ide kao po traci, nemaju vremena za razgovor sa pacijentima, da ti nalaz i kaže da se javiš svojoj doktorici... ona prepiše terapiju i to je to...
Ne pijem nikakve vitamine, prestala sam i sa Rehidromiksom, nakon 3 dana Athyrazola prestao proljev, čak po malo počinjem i jesti, nije nešto strašno, ali ako usporedim sa prijašnjih par mjeseci, ovo je odlično...par malih obroka uspijem nekako ubaciti u se...jedino što uzimam redovito Silimarin radi jetre, to je biljni preparat pa ne bi trebalo biti neke frke.
A trudim se, fakat se pokušavam natjerati na neku aktivnost...znam da treba vremena, ipak nisam baš toliko blesava da bi se zanosila da ću sve godine "veselja" uspijeti izbrisati u par mjeseci.
Hvala ti puno na pomoći, i možeš se sada nasmijati, ali više se držim tvojih savjeta nego onih koje mi u letu nabaci doktor.
Evo, upravo se idem spremiti i izići van, valjda ću uspjeti napraviti krug po kvartu, ma hoću, kako ne bi mogla, i veća sranja u životu sam pregrmila, uspjet ću i ovo.
Veliki pozdrav, i hvala ti na svim dosadašnjim savjetima i sugestijama. Ma, bit će bolje, što bi rekao Sizif, mora, iz svoje kože se ne može, idemo dalje, polako, dan po dan :rolleyes:
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Lujka »

Danas sam otvorila štek....onako....da vidim....
Ništa, ej, ali baš ništa. Hrpa metadona ispred mene, a meni jednako kao da je hrpa krumpira....ni na tren me nije povuklo da ga čvaknem.
Kao da mi je netko napravio lobotomiju, prazna, bez ikakvih emocija, ništa ne osjećam.
Čini se da ide pomalo na bolje. Pala sam sve skupa 14 kg, i tu sam stala. Pijem ovo čudo za štitnjaču, i to je sve, aha i Silimarin za jetru. Sitno i jedem (uz malu pomoć pljugice), ali kreće se pomalo.
I onda osjetim kako stiže....skoro mazohistički se opustim, a hladni trnci u laganici prolaze kostima. Dobro je, podsjetnik je tu, da ne zaboravim tko sam i što sam :cry:
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
Dado manson
Posts: 31
Joined: Sun Jun 02, 2013 5:05 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Dado manson »

Svaka cast Lujka,to je nesto eeeeeeee!Ostati ravnodusan na opijate koje si u mogucnosti da uzmes kad pozelis...Bravo
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Voyager »

Napredujes Lujka.
To je znak da si usla u sledecu fazu.
Isto je naravno bilo i kod mene - kutija Morfin kapsula, ne znam koliko bocica Metadona, tri Fentanil flastera 100mcg/h, par tableta Oxyja od 80mg...nista...bilo je u fazonu "aha, opojne droge, okay...".

I mislim da je to trajno, jer evo godinu i po dana je proslo i i dalje mi ta prica potpuno vise nista ne znaci.
Cak je u fazonu "daaa, jos mi to fali da uzmem pa da me oblesavi, a pride ce i ljudi oko mene i moji drugari da se pitaju sta se desava...posto nemaju pojma nista o drogama".

Jednom sam napisao ovde, da mislim da se tim agresivnim i opasnim nacinom skidanja bukvalno resetuju ti centri.
Takvu reakciju ne mogu drugacije da objasnim.

Znaci eto, skinula si se.
Sada lecis posledice.

Srecno ti zelim !

V
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Lujka »

Pozdrav iz EU... :-D
Koliko god se trudiš biti apolitičan neke stvari ne možeš eskivirati...ovi naši idioti su metar dana unaprijed odbrojavali dane, a zadnji dan sate i minute...tako da ne mogu zanemariti činjenicu da sam postala Europljanka, o neš sreće....Sve je isto, isto sunce, isti mjesec, ista gandža...ej da mi je malo dobre stare domaćice, od ovog čuda imaš osjećaj kao da ti prolaze trnci po moždanoj kori, ma ko da su ti krknuli Haldol, ako malo prećeraš, ima da te zalepati ko majmuna...ko da špricaju biljku sa LSD-om (?)
Inače počela sam po malo sređivati, kao, stan od roditelja...ono, mic po mic.... ali šljakeri, pa to su pravi majstori iluzije, gleda te i uvjerava...te pregmentacija zida, gletovanje, zaštita od vlage...a ja blage veze nemam o ničemu.
Iako sam sva skršena moram to nekako srediti. Ovih zadnjih mjeseca postala sam nekako svjesnija svoje smrtnosti, ne ono kao kada se rokaš, tada, iako svaki put kada pružiš ruku možeš overiti, tada je ta sitnica o rikavanju negdje daleko, ovo je nekako drugačije, ne znam kako bi to objasnila. Uglavnom, moram srediti taj stan pa da ode u rentu, ako mi se što desi da sinu kaplje neka lova, iako smo ga muž i ja osigurali na neko vrijeme.
Totalno sam lost in space. Ja sam više tip paščeta koje slijedi glavnoga, nije za mene uloga vođe, a moram je preuzeti, hoću.neću... hoću li ikada više funkcionirati ikako, ono, bar u granicama neke normale...hoće li mi ikada više početi dan bez depresije, tuge, osjećaja nemoći, samoće....e, usran li je ovaj život :cry:
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by sanela »

Mislim da trava dosta utječe na to što si još uvijek lost in space, usporena i demotivirana...
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Lujka »

sanela wrote:Mislim da trava dosta utječe na to što si još uvijek lost in space, usporena i demotivirana...
Ja momentalno imam frke sa sastavljanjem sebe, mislim na fizičko sastavljanje. Bubrezi šetaju, jetra probada, štitnjača šljaka kao luda, i dalje me muči proljev...pa osjećam se gore od Jeremije koji ima 17 stalnih i 42 usputne bolesti...14 kila sam roknula, apetit mi je nigdje...i ti meni kažeš da sam od trave demotivirana??? Pa da ne povučem svako toliko par dimova raspala bi se totalno, ovako na kratko smirim bolove, natjeram se da ubacim nešto u usta.
Ja sam se skinula sa održavanja, sada liječim posljedice kojih ima kao u priči...pa normalno čeljade da se budi sa ovakvom frkom koju ja imam, bilo bi i više nego depresivno, a kako neću ja nakon pustih godina šlagiranja i održavanja. Ne može brže, ne može nikako...pa čista sam tek 5,5 mjeseci...
Iskreno, čudim se sebi kako uspijevam i ovo...natezanje sa majstorima...danas sam čak i naručila nove prozore da dođu montirati.
Jebi ga, ovo mi je moja borba dala...idemo dalje, negdje na kraju moram stići :roll:
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Voyager »

Sanela nije htela da kaze da je Cannabis glavi uzrok tvojih simptoma, vec da bi jednostavno trebala prekinuti da ga konzumiras, ili da ga barem smanjis sto vise.

Trava usporava, otupljuje, itd.
Ako imas neke benefite od nje, onda gledaj da je konzumiras u sto manjim kolicinama, tipa jedan ili dva dima samo da bi lakse jela, itd.

Sto se bolova tice, to moras da pregrmis, tvoj CNS mora da nauci da se ponovo prirodno nosi sa tezinom svoga tela.

Sto se tice svega, trajace jos.
Kada bude proslo jedno godinu dana ukupno, tada ces se osecati mnogo bolje.
To je jednostavno tako.

Mozes naravno ubrzati sve fizickim aktivnostima, izlaganjem Suncu i jos nekim tehnikama.
Inace to je to.

Keep it up !


V
Post Reply