Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sun May 24, 2020 1:32 pm, edited 1 time in total.
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Rope82 »

Komuna majka. Ja vidis nisam iso u komunu. Ali kontam princip. Vazna je MENTALNA HIGIJENA! velikim slovima!
Kaze neko, skido se s bupa, dopa, meta i sl. govna, ne da mi se nista...pa brate meni se nije dalo nikad nista, ako nije u pitanju sjedanje u kafani i trcanje za pizom. Obaveze!?? Kome se to da. E tu ta mentalna higijena dolazi do izrazaja, nema necu i ne da mi se nego ajmo, natjeraj se kolko god tesko bilo. Nisam nikad bio u vojsci ali tako se treba istrenirat da bi se skinio s icega, pa i glupe navike da ujutro pijes kavu, pusis pola kutije i pises svoj necitljivi tok misli na forumu gdje se skupljaju umorne duse poput tvoje...

Svakako je ta mentalna higijena jako vezana za osobnu, i higijenu osobnog prostora. Inace mrzim spremat i cistit, ali mrzim i kad je neuredno! Pa sad ti nadji rijesenje XD

Ugl. to sto kazes za selo i zemlju. Ja sam dijete asfalta, iako imam korijene na selu, nije za mene motika. Ali par jutara s velikom kucom i velikom taracom da mogu sjedat i gledat robove kako se znoje na mojoj zemlji bi doslo u obzir. Mozda bi se poistovjetio s njihovom patnjom kad bi se trebo ustat i premjestit guzicu u toplije....a mozda i ne bi, zavisi do krize XD
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sun May 24, 2020 1:33 pm, edited 1 time in total.
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Rope82 »

nije problem sub, dop, hepti ili sta vec problem je glava zar ne?!
Pametnom dosta...
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Marka »

Rope82 wrote:Komuna majka. Ja vidis nisam iso u komunu. Ali kontam princip. Vazna je MENTALNA HIGIJENA! velikim slovima!
Kaze neko, skido se s bupa, dopa, meta i sl. govna, ne da mi se nista...pa brate meni se nije dalo nikad nista, ako nije u pitanju sjedanje u kafani i trcanje za pizom. Obaveze!?? Kome se to da. E tu ta mentalna higijena dolazi do izrazaja, nema necu i ne da mi se nego ajmo, natjeraj se kolko god tesko bilo. Nisam nikad bio u vojsci ali tako se treba istrenirat da bi se skinio s icega, pa i glupe navike da ujutro pijes kavu, pusis pola kutije i pises svoj necitljivi tok misli na forumu gdje se skupljaju umorne duse poput tvoje...

Svakako je ta mentalna higijena jako vezana za osobnu, i higijenu osobnog prostora. Inace mrzim spremat i cistit, ali mrzim i kad je neuredno! Pa sad ti nadji rijesenje XD

Ugl. to sto kazes za selo i zemlju. Ja sam dijete asfalta, iako imam korijene na selu, nije za mene motika. Ali par jutara s velikom kucom i velikom taracom da mogu sjedat i gledat robove kako se znoje na mojoj zemlji bi doslo u obzir. Mozda bi se poistovjetio s njihovom patnjom kad bi se trebo ustat i premjestit guzicu u toplije....a mozda i ne bi, zavisi do krize XD
Bravo, bravo, to se traži.

Ja sam stvarno po prirodi ljenj čovek, i baš mi je teško da započnem nešto. ;) A kada krenem samo On može da me zaustavi. :D (moja megalomanija i slavoljublje). :D
To mi je ostavljeno u nasleđe, genetika je čudo. 8-)
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Rope82 »

To mi je ostavljeno u nasleđe, genetika je čudo. 8-)
Eto ko da smo u rodu! Genetika je kurva!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sun May 24, 2020 1:33 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Marka »

licaninsasela wrote: treba samo kontra sebe ići.zasto?zato sto smo govna narkomanska i zelimo uvijek ici linijom slabijeg otpora.sve je u toj recenici.
Prečice u mozgu. Nije to samo odlika narkomana već gotovo svih ljudi na planeti, a i mi smo valjda prvo ljudi pa onda narkomani. :D
Svi mi gledamo prvo kako je lakše nešto uraditi, tako radi ljudski mozak, onda bi trebala da se uključi racio i da odabere najbolje za nas ali opet što lakše, naravno opet prečicama. Kod nas je definitivno narušen racio. ;) (pitanje i dal' ga imam uopšte). :lol:
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Rope82 »

Kod nas je definitivno narušen racio. ;) (pitanje i dal' ga imam uopšte). :lol:
'Ma jebo karakter koji nije labilan!'
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Rope82 »

Moram nadodat; Karakter vs Zvijer!
Kako Vlado opisuje svoju 'gladnu Zvijer' kao nesto prozdljivo i veliko u sebi, dok je Savjest zgoljavi jado koji se javi od nekud ali se ipak jako brzo prepadne i povuce!

Nije samo stvar apstinencije, barem kod mene, nekad i fino uradjen ne zadovoljis zvijer kojoj je apetit progresivan. Koliko puta sam u glavi sam sebi govorio: 'Nemoj, ne treba ti budalo vise, sasvim si lijepo uradjen, koji ce ti K sad jos to! ' Ali ruke i dalje rsde sto su naumile, ko da si u 'Kradljivcima tijela' pa neko upravlja tvojim rukama umjesto tebe a ti bespomocno gledas...
Post Reply