Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by dina_d »

i ja se pitam ziki sta je sa lujkom ....nadat se da ce se javiti ubrzo ....
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ziki »

Kako si ti Dina, kako ti je sin ?
Setio sam se da si pisala da ima tu koronarnu bolest ili kako se vec zove...
Ja imam malo nekih problema, zadnjih 3, 4 meseca me nesto boli u stomaku sa leve strane.
Mislio sam prvo da je pesak u bubregu, i da je krenuo medjutim nije.
Bio sam kod lekara vec nekoliko puta...
Ajde kad se javis pisacu ti, da ne pisem sad neke detalje, da ispostujem temu...
...
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by dina_d »

vazi ziki .pisemo se privatno...al gdje nam je lujka ...
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Lujka »

Nema veze što se može i riknuti, glavno da sam čista :shock:
Ma, dobro, živa sam...a kako će biti, vidjet ćemo.
Uglavnom, otišla sam napraviti kao neke pretrage...čim se vidjelo da sam C, odmah u stanje čekanja...banana na vratu, ja sam čista, ali Seldiar šljaka na veliko, inače se ne bih ni dizala sa zahoda.
Gospoda su zaključili da nemaju što raditi sa mnom dok se ne vidi da li se virus ponovo aktivirao. I tek onda belaja, u mome gradu nema reagansa, u Zagrebu, u Fran Mihaljević, bolnici za zarazne bolesti u Hrvatskoj (najvećoj) nema reagansa, najzad nađoh gdje ga ima, Zavod za transfuziju u Zagrebu, jedini u Hrvatskoj ima reaganse.
Nisam mogla putovati, nekako sam sredila sa nekom privatnom firmom, i platila, naravno, i to masno, da ta jebena epruveta stigne na odredište. Po putu se izgubila uputnica??? Vadi novu, šalji poštom, i čekaj... a ja sve mršavija, jedva se vučem, povučem par dimova da se natjeram da nešto stavim u usta, ali ni to više ne šljaka, ne mogu zinuti na hranu...
I danas, najzad, ugodnog li iznenađena. Ugodnog u smislu da se pročelnica transfuzije iz Zagreba, a to nema veze sa njenim poslom, potrudila i nazvala me telefonom da mi priopći lijepu vijest, virus se nije aktivirao, nalaz će stići poštom za par dana, ali, žena je kao osjetila potrebu da mi javi lijepu vijest.
Eto, i sada ću u ponedjeljak na nuklearnu medicinu, da se vidi ova banana na vratu, da se vidi da li je sve ovo sranje nastalo od štitnjače, ili što je....ali bar će me uzeti u đir, ovako dok nije bilo nalaza za C nitko ni makac....već su pretpostaviti u startu da se virus aktivirao, napao jetru, štitnjaču i bubrege...
Nisam se javljala nekoliko dana, em mi je loše, em mi je nekako glupo da se stalno žalim i da smaram ljude. Jesam li ili nisam bila svoga tela gospodar. :-D
Hvala ljudima koji me čitaju, koji mi daju potporu, koji me ohrabruju putem pp.
Sutra je novi dan... :?
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ziki »

Dobro je Lujka, bice dobro sve to videces...
Moras da jedes nemoj da zezas, na silu ako treba.
Probaj da jedes vise puta po manje.
Jedi malo voce i povrce i pij dosta tecnosti.
Ja nisam obracao paznju na ishranu i evo me imam malo problema.
Sad na silu jedem supe, pijem jogurt, poceo sam da jedem i jabuke.
Kad zagrizem jabuku onako crvenu a ona pukne da vidis kako je lepo.
Tu je zdravlje, sve sto ti treba imas u prirodi.
I javi se slobodno nikome ne smeta to sto pises, kome smeta nemora da cita.
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by dina_d »

samo nek si se javila .guraj dalje ..mozes ti to ..i smaraj valjda i jesmo ovdje da smaramo jedne druge ...lujak neubijaj me u pojam moram pisati ovdje i sve te nase price nisu bas humor da se covijek oraspolozi i ismije poslije njih al mislim da moramo pisati i javljati se ipak je ovo vrsta ispraznjavanja koje nam olaksa ..tako molim te pisi kad mozes ..
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Lujka »

Bila danas na fibro scanu (to je umjesto biopsije), promjene na jetru :o
Velikog li iznenađenja...
Sutra na daljnje pretrage...e, pitam se, da li mi je sve ovo trebalo...
Da li bih ovako napravila prije 4 mjeseca, da li bih se junačila i sama sebi odredila skidanje, ali jesam li trust mozgova ili nisam :?
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Lujka »

Svakih par dana svratim na forum, pročitam što se dešava, ako se dešava, nameračim se da napišem par riječi, ali ne ide, pa ne ide....samo ništavilo, veliko, veliko ništa....nema volje, nema snage, samo praznina.
Čista sam, 4,5 mjeseci, ma to je gotova stvar, metadon i ja smo završena priča, čak me ni glava ne jebe puno, a kako da me jebe kada u njoj nema ničega. Osjećam se, ako u meni ima više nekih emocija, kao lobotomirana osoba, kao robot bauljam po kući, ne komuniciram sa ljudima, ništa me ne zanima, nitko mi ne treba.
Ona mrva zdravog razuma koji mi je još ostao mi kaže da neću moći tako stalno, a ja bi samo legla, pokrila se preko glave i neka me nitko ne dira.
Svoga tela gospodar :-D
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by dina_d »

draga lujka ..tesko jeste ..al vidis kako sidaleko dogurala ..4,5 mjeseci si cista ..nije nimalo cudo da te pocinje lomiti depesija ..al za sve ima lijeka ..ja bih ti preporucila iz licnog iskustva da pocnes terapiju antidepresiva ..zivim u svedskoj i to ovdje svaki drugi covjek koristi ..ja koristim zoloft ..bila sam pala u tesku depresiju ..samo lezala i pokrivala glavu ..nisam nista mogla ...ni pricat ni citat ni sretat ljude ..ali ..malo pomalo me antidepresivi podigli...uglavnom to nije droga i da bih pomogli potrebno je 3 sedmice otprilike da se covjek nauci na njih i da pocnu djelovati ..preporucijem ti da ides kod ljekara i razmislis makar o tome ..ja ih licno necu prestati piti sve dok ne poradim na sebi jos par godina ..velika su pomoc ...ljubim te i drzi se ..
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Voyager »

Moji stariji prijatelji mi pricaju o jednom njihovom drugaru.

Djordje je sa 37 godina bio totalno izgubljen lik, vec opasno gojazan (oko 140kg), pusio je 3 pakle cigareta dnevno, postao je alkoholicar.
Sa 37 godina on nista nije zavrsio, vec je bio potpuno izgubljen i samo sedeo kuci i propadao.

U prevodu, otpisan...

Jednog dana, drugari su videli Djordjeta kako se seta.
Nakon nekog vremena, drugari koji su kretali na posao ujutru poceli su da vidjaju Djordjeta kako trcka parkom.

U isto vreme, culi su i da je Djordje upisao medicinu.
Svi su bili zbunjeni, bili su ubedjeni da se radi o pogresnoj osobi, da je to neko ko lici na Djordjeta, ili tako nesto.

Medjutim, to je bio Djordje...koji je RAZBIO medicinu i za tih 6 godina doveo svoju kilazu na normalnijih 90- i nesto kilograma.

Djordje sada ima 57 godina, doktor je medicinskih nauka i radi kao istrazivac na jednom medicinskom univerzitetu u Izraelu.
Ima zenu i decu i uspesan je covek.

To je taj bljesak kojem se covek moze potpuno predati - kreativna i prociscujuca Volja ciju je snagu nemoguce izmeriti kao i kada ista deluje u destruktivnom smeru.

Pozdrav !

V
Post Reply