Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Lujka »

:idea: baš bih mogla napraviti lastu sa balkona :(
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Param-parcad »

Lujka wrote::idea: baš bih mogla napraviti lastu sa balkona :(
nemoj,izdrzala si 19 dana...jesam li u pravu?znam da zvuci nemoguce ali zaspaces onda kada se budes najmanje nadala i ne budes vise razmisljala o tome.ja kada sam se predao insomniji i odustao od nade da cu vise ikada da zaspim,to se desilo te iste veceri...spavao sam celih 4 sata i mojoj sreci nije bilo kraja...cini mi se da je bio 15 dan u pitanju.kad si izdrzala toliko,glupo bi bilo uciti leteti preko balkona...treba prvo kondiciju da steknes. :)
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Lujka »

Ako userem sada, e onda se zbilja mogu baciti sa balkona.
20 dana, ej 2o dana sam čista...osim biljke ali to nije dop.
Glavina mi se skoro raspala od pljuštanja tuša, sjedila sam na podu tuš kabine, ribala, ribala, imam feeling da se nikada neću riješiti onog smrada od znoja koji dolazi uz krizu.
Da bar u mome gradu postoje AN, nema, samo u Splitu i Zagrebu, ali tko zna da li bi to imalo ikakvog smisla,
teško je sve izgurati sam, ali sama sam se i uvalila u to, jesam li ili nisam bila svoga tela gospodar :(
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
zagrepcanka
Posts: 85
Joined: Fri Mar 16, 2012 1:16 am
Location: Zagreb

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by zagrepcanka »

da li cu ja to ikada shvatiti? :shock:
izdrzis 20...30...40...dana..cist si ko sunce...i onda bez obzira sto znas da je to pakao...zlo...da ti to unistava tivot...opet se vracas...
ne...mislim da nikada necu shvatiti :?
ljudi ce vam oprostiti sve,osim istine....
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Lujka »

zagrepcanka wrote:da li cu ja to ikada shvatiti? :shock:
izdrzis 20...30...40...dana..cist si ko sunce...i onda bez obzira sto znas da je to pakao...zlo...da ti to unistava tivot...opet se vracas...
ne...mislim da nikada necu shvatiti :?
Baš čudno da smo naletile jedna na drugu.
I ti si ostala bez muža, kao i ja, što da ti kažem. Dal će ti biti lakše? Neće, nikada, samo ćeš vremenom otupiti toliko da će doći i dan da kada pomisliš na njega nećeš plakati, nasmiješiti ćeš se, vjeruj mi, iako ti to sada izgleda nevjerojatno. Hoćeš, čut ćeš zajedničku pjesmu, sjetiti se lijepih trenutaka i nasmješiti ćeš se. Ipak nije bilo sve tako grozno, bilo je i lijepih trenutaka, pa ne bi ostala sa njime da nije tako?
A po pitanju toga da ne razumiješ zašto se vraćamo?
Teško je to riječima opisati, jedno je čitati o đanku i gledati, a drugo je živiti ga :(
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Param-parcad »

A sto se tice vutre i meni je prijala u tim trenutcima,malo te razveseli,umiri psihu i vreme brze prolazi...U svakom slucaju je zdravije da smotas dzoint nego da trpas pilule za umirenje u sebe,od njih bih bio jos veci zombi.Znam da bi sada mnogi popljuvali tu teoriju ali nismo svi isti...U mom slucaju je vutra radila posao i nisam se navukao na nju posle toga.
Kada se setim da nisam spavao petnaest dana,ne mogu da verujem jer sada se desi nekad da ni ne legnem i krenem ujutru na posao,pa se ceo dan raspadam i jedva izdrzim i taj jedan dan.Najezim se kad pomislim kroz sta prolazis...jesi li pocela da haluciniras?
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by yasujirozu »

Param-parcad wrote:A sto se tice vutre i meni je prijala u tim trenutcima,malo te razveseli,umiri psihu i vreme brze prolazi...
potpis
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Lujka »

Param-parcad wrote:A sto se tice vutre i meni je prijala u tim trenutcima,malo te razveseli,umiri psihu i vreme brze prolazi...U svakom slucaju je zdravije da smotas dzoint nego da trpas pilule za umirenje u sebe,od njih bih bio jos veci zombi.Znam da bi sada mnogi popljuvali tu teoriju ali nismo svi isti...U mom slucaju je vutra radila posao i nisam se navukao na nju posle toga.
Kada se setim da nisam spavao petnaest dana,ne mogu da verujem jer sada se desi nekad da ni ne legnem i krenem ujutru na posao,pa se ceo dan raspadam i jedva izdrzim i taj jedan dan.Najezim se kad pomislim kroz sta prolazis...jesi li pocela da haluciniras?
Ne mogu razumijeti da neki ljudi travu smatraju drogom....pa trava mi bar ublažava bolove mišića, smiri malo ovaj bubanj veš mašine koji mi vrti u glavi...ma kakva ovisnost o travi, kakva šteta od trave, tko je uopće izbacio takav biser???
Više ubija običan duvan, da ne nabrajam kemiju od tableta.
Sjećam se, sjedila sam kod psihijatra (nakon muževe smrti), a ona je jednoličnim glasom držala predavanje o duljini tugovanja nakon smrti bliske osobe, o fazama tugovanja, bla, bla, bla. Prozac, Litij (navodno u kombinaciji dobro šljakaju kao antidepresiv), Dormicum, Apaurin....nakon nekoliko dana sjedila sam na kauču popišana, doslovce, a bale su mi curile niz bradu, zombi koji se nije mogao dignuti i otići do kupaone. I taj kreč pun kemije mi je kao trebao pomoći. Najbolje je bilo kada sam kasnije pročitala u uputstvu za Prozac da se hitno javim doktoru u slučaju suicidalnih ideja, jer to je nus pojava razvikanog i popularnog antidepresiva Prozaca.
Nema pomoći od psihijatra, psihologa i svih ostalih koji počinju sa psi. Opet ponavljnam, nije isto čitati o đanku ili ga živiti.
Danas je 21 dan, još duram, još sam čista. A preporuke tipa izađi, nađi zanimaciju, bavi se sportom.....ej ljudi moji, o čemu pričate. Pa sretna sam da sam se uspjela oprati, čak sam i uključila mašinu da operem hrpu one smrdljive, znojne robe, ali još nemam snage da je stavim sušiti
...Param-parčad, pitaš dal haluciniram, a što da ti odgovorim na to, tebi je očito jasno kako mi je i kroz što prolazim :(
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ziki »

Nebih ja bas tako okategorisao travu, ti sad pravis poredjenje izmedju trave i lekova za depresiju.
Trava zna da bude zajebana stvarcica na duze staze isto kao i hemija.
Ne stvara fizicku zavisnost ali psihicki zna da coveka prilicno izbaci iz ravnoteze ako se pusi svaki dan, i to neki skank gde se od dva dima razvalis.
Samo sto trava ne prija svakom, nekog baca u frku i paranoju pa se cesto desava da se cela ekipa naduva a tu pristane i tako neko kome ne odgovara, pa ga vidis posle 10 minuta kako je pozeleneo od muke...
Zakuca se u jednu tacku i niti mrda niti govori, i gleda unezvereno.
Nisam ja neki protivnik marihuane samo kazem da nije za svakoga, a za svaki dan nije za nikoga.
Ja kad sam je prvi put probao bilo mi je neopisivo lepo, uzivis se u zvukove i tripove i ogladnis kao da nisi jeo mesec dana, onda se najedes nenormalno i ujutru vidis da si se pretovario kao lud.
Vremenom prestaje da bude interesantno ako pusis svaki dan, postaje obicno,niti se smejes kao u pocetku niti imas neke lepe tripove.A onda kad se naviknes bez nje pocinjes da budes nervozan, razdrazljiv pa ti dosadno itd..
Na kraju je pusis, gledas u televizor i jedes...
Nije vise to to.
...
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by bojanol »

Ziki radi za policiju :-D :-D :-D
Post Reply