Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Marka »

Rope82 wrote:Cuj 100tka?
Ja sam uvijek pazio, kad sam vec narkoman da budem zgodan narkoman :twisted:
U nekom mom najgorem periodu, sigurno preko 4 godine, nisam znao tih godina dve bazične stvari, recimo u to vreme nisam bio siguran koja je godina a samim tim nisam bio sasvim sigurnan koliko godina Života imam.

Iz gore pomenutog, vidi se da nisam poštovao ni razumeo ono najosnovnije a to je Život. Tako da možeš sam lako zaključiti da sam se ekstenzivno i intezivno bavio destruktivnim stvarima, jedno od tih napada je prejedanje ili stomakougađanje.
Na to nauka je dala jasan odgovor. Prilikom uživanja kod čina jela i varenja hrane, što je hrana ukusnija sve se više oslobađa Dopamin (koji je jedan od dve bitne hemikalije). Dakle opet je i to zavisnost, prema dopaminu, hormonu koji je zadužen za zadovoljstvo, blažu euforiju, sitost i smirenost. Iz Dopamina se inače dobijaju još dva jako važna hormona, za našu zaštitu i to je Noradrenalin a iz njega se dobija već čuveni Adrenalin.

Neke PAS oslobađaju u isto vreme istovremeno mnogoo dopamina i serotonina... i to je tako dobro, pa letiš na Ajfelovu kulu, ali kada počneš da padaš, to je onda najmanje pet puta iskijavanja onoga što nego što mi je bilo dobro na visinama Ajfelovog tornja, i veliki je rizik skočiti jer možda se nikada ne ustane.

Sada sam izmenio način ishrane, pa idem lagano niže sa kg. ;)
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Rope82 »

Hrana i pice jesu osnovna droga i prva je, kao takva, podlegla zloupotrebi. Ljudi nisu jos znali gdje su sve suplji a prezderavali su se radi zadovoljstva. Onda su hrana i voda (ili bogat izvor istih) znacile moc za onog koji ih kontrolira pa smo se mlatili i ubijali zbog njih.
Danas nije nista bolje samo se ne tucemo toljagama.

Sreca u nesreci da nemam zeludac za prezderavanje. Odma me uhvati kiselina pa jaucem ko ranjeni vuk. Al sve je to zbog loseg vina kojim smo se oblokavali ko klinci. Bolje bi prosli da smo pili antifriz nego taj buckuris iz podruma tog starog Cudomixa.

A sto se tice ostalih droga i uzitaka nisam uvijek mijeso. Recimo skupinu 'slatkisa' sam uzimo bez nekog redoslijeda tj. speed, bombone, ice... se sustavno zalijevalo s gomilom alkohola i sexa. Trava na afteru (poslije dop).
Ali recimo tripove nisam nikad mijeso s nicim. To je recimo jedina droga (napominjem, meni osobno) za koju mi nije zao sto sam uzeo. Iako nekim mojim drugovima je jako zao i dan dns. Mene trip 'otvorio', znat cete o cemu pricam, jeli.
Bijelo isto recimo nisam mijeso s nicim, grehota jbga.
Jedino sto mi je islo uz dobro bijelo je Jack D.

I sve to skupa nikad, ali bas nikad nisam mijeso s hranom, znamo i zasto....

Kad sam zavrsio na dopu prvo vrijeme mi je radilo dobro pa ne bi jeo po 3 dana. Ali kasnije bi se najeo svako 2 dana cisto da ne krepam.
Sad na subu jedem normalno, cak i pazim sto i koliko.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Caty »

Rope posle tih silnih droga,i dalje mislis da ti je vino sjebalo zeludac :) inace ja sam takodje pila neko vino iz tetrapaka u to vreme a boga mi i rakiju na meru to je imalo da se kupi u podrumu pica, kupis za 100 dindzi npr 300ml jao boze a sve to zato sto nam roditelji nisu hteli davati vise para za grad da ne bi pili, pa bi se snalazili za male pare :shock:
Ja iskreno odavno ne mogu da se ugojim ma sta jela, mada i ne jedem previse ali evo od kad sam Isla na operaciju dobila sam par kila sad dal je to neka voda ili salo videcemo meni odgovara !
Uglavnom mi narkomani (izustila sam to ) imamo obicaj da problem nalazimo uvek u necemu drugom a na drogu taman posla da pomislimo, tako secam se jedan drug koji je spid uzimao svakodnevno godinama i imao je uzasne probleme sa zelucem, pa je pricao da mu smeta hrana, kafa, ovo ono , a nije nijednom pomenuo spid i lekove i sta ti znam sve ..
Uglavnom ja uz bup nikako nemam apetit ali kako sam smanjila tako mi se vratio pa sam se Mozda zato i ugojila.
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Rope82 »

Ma da, hrana i vino su me sjebali najvise. Na dopu nikad nisam imo kiselinu, pa ti vidi :lol:
Kad smo pocepi sa speedom i bombonima bio sam na 70kg zive vage,u rebama i koznjaku, punih dzepova! Jelo se cetvrtak i petak do 7 navecer, a onda nista do iduceg cetvrtka :lol:
Sto taj organizam sve podnese pa to je cudo....i puka sreca....ono BIS
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Marka »

Caty wrote:Rope posle tih silnih droga,i dalje mislis da ti je vino sjebalo zeludac :) inace ja sam takodje pila neko vino iz tetrapaka u to vreme a boga mi i rakiju na meru to je imalo da se kupi u podrumu pica, kupis za 100 dindzi npr 300ml jao boze a sve to zato sto nam roditelji nisu hteli davati vise para za grad da ne bi pili, pa bi se snalazili za male pare :shock:
Ja iskreno odavno ne mogu da se ugojim ma sta jela, mada i ne jedem previse ali evo od kad sam Isla na operaciju dobila sam par kila sad dal je to neka voda ili salo videcemo meni odgovara !
Uglavnom mi narkomani (izustila sam to ) imamo obicaj da problem nalazimo uvek u necemu drugom a na drogu taman posla da pomislimo, tako secam se jedan drug koji je spid uzimao svakodnevno godinama i imao je uzasne probleme sa zelucem, pa je pricao da mu smeta hrana, kafa, ovo ono , a nije nijednom pomenuo spid i lekove i sta ti znam sve ..
Uglavnom ja uz bup nikako nemam apetit ali kako sam smanjila tako mi se vratio pa sam se Mozda zato i ugojila.
Hvala Bogu (više)!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Frajla »

Marka wrote:
Caty wrote:Rope posle tih silnih droga,i dalje mislis da ti je vino sjebalo zeludac :) inace ja sam takodje pila neko vino iz tetrapaka u to vreme a boga mi i rakiju na meru to je imalo da se kupi u podrumu pica, kupis za 100 dindzi npr 300ml jao boze a sve to zato sto nam roditelji nisu hteli davati vise para za grad da ne bi pili, pa bi se snalazili za male pare :shock:
Ja iskreno odavno ne mogu da se ugojim ma sta jela, mada i ne jedem previse ali evo od kad sam Isla na operaciju dobila sam par kila sad dal je to neka voda ili salo videcemo meni odgovara !
Uglavnom mi narkomani (izustila sam to ) imamo obicaj da problem nalazimo uvek u necemu drugom a na drogu taman posla da pomislimo, tako secam se jedan drug koji je spid uzimao svakodnevno godinama i imao je uzasne probleme sa zelucem, pa je pricao da mu smeta hrana, kafa, ovo ono , a nije nijednom pomenuo spid i lekove i sta ti znam sve ..
Uglavnom ja uz bup nikako nemam apetit ali kako sam smanjila tako mi se vratio pa sam se Mozda zato i ugojila.
Hvala Bogu (više)!

Uspela je da izusti, nama za dusu... deja vu

Serijal 4 pocinje vezite se, nadamo se srecnijem kraju
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Marka »

Ovo joj je zadnji put, ako se ostali slažu.
Ovo sada ako prokocka neka je i neka životari kao i do sada (deo nje to je čak zavoleo), možda tako i mora, nismo baš svi osuđeni da se izvučemo, dakle on nje sve zavisi.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by yasujirozu »

politička korektnost, bez dvojbe, jeste vrlo problematična tema, ali u slučaju riječi narkoman, mislim kak je treba upražnjavat - taj pojam je toliko ispunjen osudom i prezirom društva, da je lišen bilo kakvog smisla osim nipodaštavanja, i općenito mi se čini kontraproduktivnim
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Marka »

Nemoj da galamiš jer je nalazimo u bolnici.
U bolnici svi imamo neku dijagnozu. Ti si napisao svoju, beše blaga mentalna destrukcija. I ne moraš to da zakačiš na čelo i da ideš tako kroz grad. Niko te ovde ne sme osuđivati zbog toga. Ako te pak i neko osudi, znaj da je za tvoje dobro i ne vraćaj mu. Budi zadnji da bi bio prvi.
Bitno je da se u bolnici bar ophodimo što normalnije, imamo svi dijagnoze i treba da pomažemo jedan drugom, mi najbolje znamo šta nas muči, još samo to i da shvatimo i priznamo sebi.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Ninocka »

Nikad mi nije bio problem sto se neko na forumu koprca,i nikako da se skine . Jbg opijat je u pitanju nisu bombone.
Ali tolika manipulacija i zajebavanje ljudi je fukarluk.
Kato , je li moguce da si sad na temi Vase ispovjesti krenula da molis curu da ti objasni kako da se skines sa bupa, i da ti opisuje kako je to izgledalo ;) :D
Jesam li ja luda ili ti je to 357 ljudi na forumu objasnilo , a objasnjavanje je pocelo prije 2 i po godine????
E sad u ovakvim situacijama Kata voli da kaze " Jaooo, pa vi ste se svi skupili da pricate o meni " :shock:
I onda opet corsokak. Dzaba sva prica.
Post Reply