Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Da rmarkaezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Marka »

licaninsasela wrote:marka "Verujem da nam je ovo sve poznato. Ima li nekom da nije?
E ovako mi narkomani bežimo od realnosti, zapravo bežimo od života.
ka". cuj Marka zavisi kako si poslozis.kad sam popusio robiju dobio sam u lepoglavi zatvorsko lijecenje koje se sastojalo od razgovora narkomana sa terapeutom.nikakve tablete.iz komune sam izasao da nisam imo nikakve sanse dobiti poso.posudio sam neku kintu i oso na brod.uspio sam se i ozeniti,imam super djecu,financijski dobro stojim.sve od broda.nikada se nisam zavaravao da vise nisam narkoman.uvijek mi je to bilo u glavi.poceo sam redovito padati unazad cetiri godine.jebiga,kad sam pao nisam osto doma i nastavio se đankati nego kad bi doslo vrijeme bi pokupio boršu i otišo na vrazji brod.tako i sad.čekam brod.cist mjesec dana otprilike.u glavi uvijek narkoman.ne smatram se posebnim ni malo.uvijek,ali uvijek poslije pada imam strahovitu griznju savjesti.mozda mi je to usadeno u komuni,nemam pojma,ali droga mi nikako nije vise bila ista.uvijek neka griznja savjesti.ali ne predajem se.guram svaki dan.ne dam da mi pad bude prekretnica da imam izgovor da se nastavim đankati.jebiga,mozda nismo svi isti.jebiga,sa zivotom se treba suociti,a to je najteze kad je covjek normalan.
Svaka ti čast brate. Samo napred, i pomoli se i za mene (u šta god verovao), bolji si čovek od mene, odmah se vidi.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sun May 24, 2020 1:31 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Marka »

Ma jok druže, samo opušteno. 8-) Ti si napisao samo istinu i nema potrebe za ikakvom nervozom. ;)
Hteo sam da ti napišem sledeće:
Divim se tvom uspehu, a da budem baš iskren do kraja, čak ti i zavidim.
Bolji si čovek od mene jer si po mojim merilima u odnosu na mene više uspeo u životu.
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Rope82 »

Mozda mislis da je brod prokletstvo, i je u neku ruku.
Moj prvi 'guslacki' bend je bio sastavljen od 3 pomorca i sirotog mene. Ja sredjivo a oni placali, naporede, kako bi koji dolazio doma. Nekad bi se dvojica preklopili pa 'guslanju' ne bi bilo kraja.
Njihove price 'skidanja' na brodu nisu bile ni malo ugodne ni primamljive. Ali bili su prisiljeni. A ja sam im mogo samo mahat s obale bijelom maramom ko kakva ucviljena stara usidjelica.
Samo, nedgje duboko, valjda sam i ja prizeljkivao tu 'pomoc' vise sile da se skinem. Mozda sam mislio ako budem prisiljen da ce mi bit lakse. Nznm...
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sun May 24, 2020 1:32 pm, edited 1 time in total.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sun May 24, 2020 1:32 pm, edited 1 time in total.
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Rope82 »

Htio budala upisat elektrotehniku pa me stara, pametna, odgovorila i upiso medicinsku. Nisam se nikad vidio na turama (koje su onda bile po 6-8 mjeseci, kadetura 12 i to). Inace se i na otoku osjecam ko zvijer u kavezu a kamoli na brodu.
Narkomanija nije laka bilo na brodu, polu-otoku, Himalaji ili Marsu. Kad te od 9tog kruga pakla i rajskih livada dijeli pola grama aj ti ne uzmi. Samo snaga volje ili teska prisila te mogu odvratit. Zato je najbolje da nema pa nemas izbora. Ako si cist pa barem i neko vrijeme svaka ti cast. Za to bi se trebale dijelit olimpijske medalje jer je podjednako tesko.
Imam i ja djecu i zenu, oni su mi sva moguca motivacija, bez njih bi me bolio kurac kad i kako cu skoncat svoj promaseni zivot.
Da smo sebicni, jesmo, i lazemo, glumimo za oskara. I oonda te sram pa lazes jos malo, i sebe i druge.

Odavno se zamisljam negdje na selu kako radim i ne mislim, to je najzdravije i najbolja opcija za ovisnika da skine misli sa Zvijeri u sebi. Kad se dobro izmoris pa zaspes bez icega....priceless
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sun May 24, 2020 1:32 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Marka »

Kada smo već ovde na Balkanu, a ja ću po svojoj prilici i ostati ovde (još crnje je u Srbiji), moram i ja da vidim da kupim negde bar pet ari zemlje, jer moje neko predviđanje je da za jedno 30-ak godina ko ne bude imao svoju zemlju ovde na Balkanu, pa i svoju vodu, biće bukvalno gladan i žedan.
Zapravo, ja sam i sada gladan i žedan zdrave hrane i vode, ali za sada se još nekako i snalazim, u supermarkete ne ulazim. 8-)
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Rope82 »

Moj marka, sve to lijepo ali vec zatrovano. Za 30ak godina mozda i budes mogo ali za 60 je sve gotovo. Stvarno mislis da ovaj svijet moze jos dugo? Ja iskreno ne vjerujem u politiku i globalna zbivanja. I strasno se naprezem da ignoriram sva ta sranja, ali i slijepac vidi da je sve poslo u p.m.

Licanine, super si ti to. Ko god uzgaja pcele veci je ekolog od onih seronja sto prave bankete za ekologiju i zgrcu lovu. I ta zena tvoja, to je 1 od 10000000. Moja uzgaja kupus i kukumare jedino kad igra Farmwile na mobitelu XD
Za djecu da ne govorim, nisu ni ispali iz guzice a vec mi hakiraju po mobitelu!
Post Reply