Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by sanela »

bojanol wrote:Ziki radi za policiju :-D :-D :-D
Lol :-D
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by nanii »

Ma meni je gudra sve što mijenja stanje svijesti..........mislim da se ne lažemo i ne zavaravamo sami sebe, nazovimo stvari pravim imenom.........e sad koliko ko šta voli, to je već druga priča. Pa sjetite se samo početaka drogiranja............ja se sjećam da, iako nisam bila nakačena, ako ne bi uzela nešto propao bi mi najbolji koncert i najbolji izlazak i šta ti ja znam šta. To je taj mentalitet, daj samo da mi je nešto, da me nešto pukne samo da nisam normalan......zapravo ne možeš da podneseš da budeš normalan iako nekako i nisi svjestan toga i uzimaš šta god ti dođe pod ruku.......a nakon horsa, misliš ma sve je dobro, samo da nije heroin, a u suštini i nema neke velike razlike ako isključimo stepen štetnosti na organizam.......tebi je bitno da si puknut s nečim i ti si ovisan o tome da budeš puknut i uzimaš sve što ti dođe pod ruku i mijenja stanje svijesti.........valjda zato toliko ovisnika kad se skinu sa horsa, zamijene jednu ovisnost sa drugom. Imam jednog prijatelja koji se skinuo ali je sad nakačen na alkohol, ako ne popije propao mu je dan.......a da ne pričam što se oleši i pravi budalu od sebe i ponekad bude gori nego na horsu.
A moj bivši momak se skinuo prije mene sa horsa i navukao na bijelo i postao je gori nego na horsu, mislim izrađivao je ljude i pravio haos, ali je meni redovno pametovao kako mi ne treba to smeće od horsa.......
I svako moje skidanje je bilo samo prelazak na sve ostale droge plus alkohol, kojeg by the way i nisam bila neki ljubitelj pošto sam se rano navukla tako da nisam imala vremena da pijem. Sjećam se jedne Nove godine kad sam se skidala kući sa mamom i tatom. Katastrofa. Moj tata je Dalmatinac tako da u kući vazda ima vina i znam da sam pila onako iz kanistera na eks samo da me pukne i pošto nisam bila iskusni alkoholičar, nisam znala da vino baš ne stiže odma, tako da me je baš pokosilo bilo i bilo mi je grozno.
Čista sam otprilike 3 godine i nekako mi je super taj osjećaj sada, gotovo kao neki potpuno nov osjećaj na koji nisam navikla jer sam život provodila puknuta i još uvijek mi je nekako neobično i super i sve mi je nekako jačeg intenziteta, neznam da li to uopšte mogu dobro da opišem, uglavnom kao neka nova i luda droga, a još nemaš onaj potajni osjećaj krivice koji čuči u svakom narkomanu bez obzira što ga zatrpavamo raznim drogama....i baš mi je dobro i uopšte me ne privlači niti mi pada na pamet da uzmem bilo šta što će mene izbaciti iz kontrole i zagospodariti nada mnom i promijeniti ovaj osjećaj.

Eh da, kad smo već kod ovog osjećaja krivice, najbolji opis ovisnosti je dao Antoin de Saint Exupery u Malom princu.....ono kada mali princ putuje sa planete na planetu i na jednoj naleti na pijanca i pita ga:
Zašto piješ?
Pijanac mu odgovara: Pijem da zaboravim.
-Šta da zaboraviš?
-Da pijem.
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Param-parcad »

Nema sta...vrlo zanimljiva prica...
User avatar
Djomlanija
Posts: 84
Joined: Mon Jan 04, 2010 1:45 am

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Djomlanija »

yasujirozu wrote:
Param-parcad wrote:A sto se tice vutre i meni je prijala u tim trenutcima,malo te razveseli,umiri psihu i vreme brze prolazi...
potpis
schlight :D
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ziki »

Ziva istina nanii... samo da se puknes,
Ja sam pravio pauze i odlazio kod babe da se skidam navodno kad tamo nadjem trodon, baba bila operisala ruku i dobila trodon kad je izasla a nije ga ni pila.
A pre toga ja nisam mogao da ga nabavim nikako zato sam i resio da pauziram.
I tako uvek kad pobegnes od droge ona tebe sama nadje, tu nisu cista posla.
I ja sta cu, uzmem 3 komada, pa sutra uzmem 5, i prekosutra sam vec ubacio i pivo da ga pojacam jos malo.
Inace baba je pravila gibanicu...
Stavi foliju preko gibanice da se ispece unutra a da ne zagori,pa u pleh i pravo u rernu na drva.
Debela a puna sira,kore domace topi se u ustima...
...
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Lujka »

Nanili, nismo svi karakter kao ti...što se tiče horsa, cuge....
A o travi definitivno nemamo isto mišljenje, ali, bože moj, svatko je jedinka za sebe, i trava ne navlači na jači dop, ja sam startala sa tripom, nakon tripa hors, metadon, a trava mi zbilja služi kao "lijek", to su rekli i puno pametniji ljudi od mene.
Rick Simpson, "Bijeg od zdravlja", pogledaj film Fenixov let, kao što rekoh, pametniji od mene su davno i javno rekli što je trava 8)
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by Param-parcad »

ziki wrote:.
Inace baba je pravila gibanicu...
Stavi foliju preko gibanice da se ispece unutra a da ne zagori,pa u pleh i pravo u rernu na drva.
Debela a puna sira,kore domace topi se u ustima...
Nema sta,spektakularno zvuci ova tvoja prica.Prava seoska idila uz pitu od djonova...Nego,nije mi jasno sto ljudi jedu govna i masaju sustinu,bar ja ne pisem izmedju redova i jos naglasavam kada pisem nesto.Naravno da je i trava droga i da kada je zloupotrebljavas imas nus pojave,muti ti svest i blablabla...Ja sam rekao da je dobra u tim trenucima kada se raspadas psihicki od nespavanja...da se ne bih ponavljao,postavicu konkretno pitanje.Lujko skidas li se ti sa metadona ili jok?Nesto ga mnogo idealizujes na susednoj temi a i ne pises vise o tome,niti brojis dane...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ziki »

Prosto kao pasulj, ljudi opravdavaju sebe kad su u pokusaju skidanja, pa kao trava nije droga pa ni metadon nije droga i na kraju sve je to lek. Ja sam uvek govorio onako kako jeste, covek treba da se stidi zbog droge i sto je potrosio mnogo para ali ne treba da se stidi bolesti. Oni malo mladji cak ubede i roditelje da je metadon lek da bi osigurali podrsku i finansijsku i ovako. Jer naivnim roditeljima je posle narkomanskih muka uteha kad dete pocne sa lecenjem i zele da mu veruju.Onda sve to postaje drugacije, narkoman je sada zrtva vise nije onaj ko trosi pare vec neko ko je resi da se promeni i ozdravi itd. Mnogi zadobiju to poverenje ali ga opet prokockaju ali ovaj put na legalan nacin i malo jeftinije sa metadonom, suboxonom i ostalim sranjima. Umesto da suboxon stave pod jezik kako treba oni ga drobe i usmrkavaju, tako zadovolje i tu potrebu da u nosu osete prasak ali se kriju normalno ne smrcu pred roditeljima, ili dobije metadon i umesto da mu traje recimo 7 dana on ga duplira i potrosi za 3 a malo ostavi tek da se odrzi dok ne dobije novu dozu.
Tu se nista nije promenilo i te osobe su i dalje narkomani jer nemaju stav kao prvo i voju da se lece, njima je cilj i dalje da imaju drogu. Zadovoljni su sto roditelji placaju jeftinije i to im jos vise daje krila da se opuste i tek onda zaglave jos crnje ali u metadonu ili nekoj drugoj zameni.
Poznajem tu narkomansku psihologiju odlicno.
Nepogresivo poznajem tu materiju, iz iskustva na zalost.
...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by yasujirozu »

ziki wrote:Prosto kao pasulj, ljudi opravdavaju sebe kad su u pokusaju skidanja, pa kao trava nije droga pa ni metadon nije droga i na kraju sve je to lek.
zile (po obicaju),
objasnio.

sanela, kljuc u bravu i idemo pit drugdije.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Da rezimiramo problem, za one koji se skidaju..

Post by ziki »

Koji kljuc u bravu nisam jos zavrsio sa filozofiranjem i pokazivanjem znanja o narkomaniji i psihologiji narkomana...
...
Post Reply