Tramadol !

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Karlo
Posts: 2
Joined: Fri Aug 28, 2009 5:05 pm

Re: Tramadol !

Post by Karlo »

Pozdrav svima!!!
U vezi Tramala ja sam se skidao s njima uspješno nije bitno sad.
Tramali su šugavi, tek sad kad sam pročitao o toj povezanosti sa shizofrenijom
i lakim pucanjem na mozak od tramala počinjem shvačati zašto su mi se te tablete i počele
sviđati. Uglavnom bilo mi je dobro dok sam nakon skidanja povremeno uzimao tramale
često bi me bacali na neopravdan smijeh i veselje to je to.
ali baš zato što je ta tableta tako bezveze mislim da radi toga baš i nije opasna, pa tko je tolko blesav da ga mora uzest baš svaki dan ,uzmi jedan dan tramal drugi dan uzmi sub, treći dan nemoj ništa rekreirajte se ljudi ako niste toliko zaluđeni drogiranjem.
hvala na onom post o psihijatrijskom dobivanju tramala, jer baš mi je zafalilo sistema za nabavku, draži mi je od subuteksa .ali kažem ponovo sve to treba svesti na minimalne količine pa će biti dobro. pozdrav
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Tramadol !

Post by sanela »

Karlo wrote: ,uzmi jedan dan tramal drugi dan uzmi sub, treći dan nemoj ništa rekreirajte se ljudi ako niste toliko zaluđeni drogiranjem.
genijalan komentar!
sve sam sigurnija da bismo trebali uvesti neke nagrade za ovakve komentare... :D
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Tramadol !

Post by AnAna_mo »

Ama Sanela, treba se odrzati izbor za najgluplju izjavu. :wink:
Lijepo skupimo žiri, izdvoji se određen broj "genijalnih izjava besprijekornih umova" i - natjecanje!
Pobjednik kao glavnu nagradu dobiva terapijsko liječenje u Crnoj reci.
Ja mislim a je to sasvim korektno.
Potpis.
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: Tramadol !

Post by draguljce »

Ja bi radje na HAVAJE!!! :D
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Tramadol !

Post by AnAna_mo »

Ma ko tebe ista pita? Hahahaha :smt016 :-D
Potpis.
Tz-26......
Posts: 4
Joined: Thu Feb 11, 2010 11:22 am

Re: Tramadol !

Post by Tz-26...... »

pozz svima,prije par mjeseci nasao ovu temu o TRODONU jer me do tada nije zanimalo nesto jer manje vise znam dosta o tom lijeku(OPIJATU)!
vidim da su kod svih vas simptomi isti samo sam ja za razliku od nekih od vas 4 puta imao epi napad i sreca da je to bilo na javnom mjestu gdje je uvijek bio neko ko bi me spasio takoreci!
posljedica tih napada je operacija ramena i 10-ak oziljaka na tijelu(vecina na glavi)!
OVAKO JE POCELO:probao sam trodon sa 17 tj. 3-ci razred srednje skole,tada sam uze 3 kapsule(150mg) i sjecam se da sam bio na vrhu svijeta!uzimao bih vikendom(petak 100-subota 150mg) i sve je bilo ok,kupovali smo ih u jednoj od apoteka blizu skole jer su nam davali bez ikakvog pitanja i recepta!
I tako nekih 1.5 g dok nisam zavrsio srednju,poslije se ta apoteka zatvorila pa sam prestao da ih uzimam neke 2g.
Nisam imao nekih kriza,mozda jer sam bio na 250mg sedmicno!poslije te 2g apstinencije prvi put sam probao HEROIN koji je isto sranje kao i trodon!Poceo sam uzimati heroin isto tako vikendom prvih mjesec ili dva,onda sam se navukao na hors i osjetio sta znaci PRAVA KRIZA(nedo bog nikome),nikada nisam probao da se ubodem HVALA BOGU sto opet ne znaci da nisam bio u G...... do grla!I tako sam uzimao 2g s prekidima po 15 dana ili mjesec,onda sam cuo da je trodon KAO dobar za skidanje,nasao sam i shemu za trodon NARAVNO ilegalnu shemu i tu je sve pocelo!!!!!!!!!!!
Ispocetka mi je pomogao,nekih 7-10 dana ali sam uzimao 500mg na dan,postepeno sam smanjivao po 50mg dnevno ali svaki put kad bih uzeo manje od 250mg dnevno imao bih krizu jacu cini mi se nego heroinsku,tako sam se i navukao na to sranje!!!!!!uzimao bih po tablu dnevno (500mg),desavalo se i da preskocim po dan dva da ih ne uzmem ali bih se opet vracao na isto,bili su pristupacni na crnom trzistu a nisu bili niti skupi tako da sam mogao da priustim tablu dnevno,poslije mozda 6 mjeseci 500mg mi je bilo malo pa sam poceo uzimati 750mg,smrsao sam uzasno,jeo sam nazor!I tako je dosao dan kada sam imao prvi epi napad,taj dan sam uzeo 750mg i izasao vani s drustvom od kojih niko nije znao da to uzimam,sve se cinilo ok,nisam se uopste osjecao lose niti mi je bilo zlo,ustao sam i otisao do toaleta lokala u kom smo bili........i tu nastaje rupa u mojoj glavi,poslije mog odlaska u toalet sljedece cega se sjecam jeste da sam bio u kolima Hitne Pomoci i da su me pitali "znam li kako se zovem"!to je najstrasniji dan u mom zivotu ALI koji me nije naucio pameti :-(!
Tz-26......
Posts: 4
Joined: Thu Feb 11, 2010 11:22 am

Re: Tramadol !

Post by Tz-26...... »

Eh da nastavim!!!!!!poslije prvog epi napada sam napravio pauzu od nekih mjesec dana i opet po starom!Desila su se jos 3 ista napada ali srecom niti jedan za volanom jer dosta vremena provedem za volanom!!!
Zadnjih 6 mjeseci uzimam 2 table sedmicno ali sam odlucio i to da prestanem jer je to bolest ovisnost kao i heroinska!!!!Trazio sam pomoc od roditelja koji ce mi pomoci naravno i trenutno sam u nekoj vrsti kucne izolacije i cekam ulazak u jednu od zajednica jer mislim da ako ostanem u ovoj sredini gdje su trodoni lako dostupni nastavit cu istim putem kao do sada!Nisam ih uzeo vec 11 dana,imao sam 4-5 dana jake krize,identicne kao heroinske,sad sam kao bolje al i dalje ne mogu da spavam,a za ulazak u zajednicu teba da prodje jos nekih 15-20 dana jer moram da skinem fizicku krizu skroz!!!
Trodon je jedna velika navlakusa i opasno je posebno za one koji ih uzmu i sjdu za volan jer ne da ce samo sebe ugroziti nego i ostale,Savijet svima koji zele da ga ostave nek ga samo ostave........jer krizu moras proci KAD-TAD to se nemoze izbjeci,bar se meni to desilo,11dana sam cist,ne uzimam nista apsolutno,da li neko mozda zna neki lijek na prirodnoj bazi koji bi mi mogao pomoci da odspavam bar 4 sata dnevno...hvala unaprijed.........
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Tramadol !

Post by oxo »

nemoj da se zajebavas

jednom kada ti nesto "kvrcne" u mozgu jednostavno vise ne mozes da podneses trodone (barem je tako bilo kod mene i kod jos par mojih ex drugova)

ja sam ih pio godinama, uglavnom pre nego sto sam poceo sa dopom(mada i posle ali dosta redje), ponekad i po 30 odjednom, ali od kako mi je prvi put bilo lose od njih (dobio sam epi napad) nisam vise mogao da podnesem ni 10. a probao sam 2-3 puta, i svaki put sam bio gotov da crknem
Karlo wrote:ali baš zato što je ta tableta tako bezveze mislim da radi toga baš i nije opasna, pa tko je tolko blesav da ga mora uzest baš svaki dan ,uzmi jedan dan tramal drugi dan uzmi sub, treći dan nemoj ništa rekreirajte se ljudi ako niste toliko zaluđeni drogiranjem.
hvala na onom post o psihijatrijskom dobivanju tramala, jer baš mi je zafalilo sistema za nabavku, draži mi je od subuteksa .ali kažem ponovo sve to treba svesti na minimalne količine pa će biti dobro. pozdrav
hoces da ti preporucim unapred neku ustanovu ili da se cujemo se za godinu-dve,kada budes poceo da pakujes kofere? :)
Tz-26......
Posts: 4
Joined: Thu Feb 11, 2010 11:22 am

Re: Tramadol !

Post by Tz-26...... »

hvala ti puno ali vec sam u kontaktu sa jednom zajednicom,idem na njihove sastanke subotom sa roditeljima,i moram proci 3-5 takvih sastanaka tj da sto vise otrova izbacim iz organizma jer mi je hemije pun K....!!!!!zajednica je u Medjugorju i moras biti cist da bi usao dole jer nemaju nikakvih supstanci za skidanje kriza i tako da to sve moras proci kuci(naravno ako iskreno želis da pomognes sam) sebi pa onda ljudima koji te okruzuju,ja mislim da sam najgore prosao,ostaje mi da izdrzim a MORAM :D i izdrzat cu,prihvatit cu sve sto je potrebno da se rijesim govana vjerujte mi!!!!!!ja sam iz Tuzle a na sastanke idem subotom tak da sam svaki dan osim subote na netu pa cemo biti u kontaktu dok ne odm u zajednicu!!!!!!A i meni je lakse da mogu s nekim otvoreno pisati o problemu koji nam je svima JAKO JAKO POZNAT,ja sam to sranje poceo uzimati jer sam uvijek imao sve u zivotu,i nakon skoro 6g aktivnog uzimanja svakakvih mogucih opijata ovo je prvi put da bas zelim da ZIVIM NORMALNO!!!!!!!!Pokusavao sam ja i sa psihijatrima koji nemaju pojma sta je to OVISNOST,jedan mi je rekao citiram:AKO TI MOZES 3-4 DANA BEZ HEROINA ILI TRODONA TEBI NE TREBA KOMUNA!!!!!!!!meni moze pomoci samo neko ko je bio u istim sranjima i ko zna sta je kriza i naravno moja volja :) ,ali optiimista sam po prvi put u zivotu :D !!!!!!!!!
dragance72

Re: Tramadol !

Post by dragance72 »

Trodon je jedan jako opasan lek, ja sam ga popio vagaon u životu. Jedno vreme sam bio samo na njima nekih 2,3 godine 90.tih kao održavao se sam-glupost! Kriza je gora od heroinske odnosno duže traje i psihički uništava, takve depresije od dopa nikada nisam imao. A to je zato što je tramadol prvenstveno bio namenjen lečenju depresije pošto deluje i na serotonin, čak 60% je serotoninski a samo 30%opijatski preparat. Zato su depresije od njega strašne. Bilo je to vreme kada sam došao do 3 kutije dnevno, verovali ili ne. I nisam imao epi napade nikada, možda samo jednom nešto što je podsećalo na epi, nisam mogao da kontrolišem noge, počele su da se sudaraju prosto kolono o koleno i pao sam ali svestan, medjutim brzo sam nekako ustao i došao sebi. Pre dve godine sam celo leto skoro svaki dan, pio po tablu trodona a onda posle njih, dohvatio se alkoholo pa se vratio dopu. Jedno vreme mi je doktor prepisivao trodon za apstinentsku krizu samo što ja nikada nisam uspeo da iskontrolišem uzimanje kako mi je prepisao mada me prepisana doza i ne bi spasila nekih 150mg. Već sam pio izmedju 8 i 15 komada! Dan danas moj drug ih dobijao 3 kutije mesečno i 3 bensedina pošto je ostao ranjen sa gelerima u telu pre nekih 10,15 godina. Naravno i on j ebio na dopu nekada a sada pošto nema kinte i neće da krade za dop, jednostvno minimun 3 dana mesečno je na trodonima nekada i 5 ako uspe, a retko uspe, da razvuče te 3 kutije da ne popije kutiju u jednom danu. Ostalih dana pije bensedin, puši travu koje uvek ima i konzumira ili pije vino. Uglavnom ni jedan dan mu uglavnom nije straight skroz. Opasan je izuzetno za jetru opasniji od dopa. I uopšte taj lek treba zaobilizati u širokom luku zaista. Osim ako ne pijete za bolove i u prepisanoj dozi a i tada treba izbegavati. Na samoj deklaraciji leka piše da se ne sme koristiti u svrhu kupiranja apstinencijalne krize kod zloupotrebe opijata ali ipak može pomoći ako se pije nekih 5 dana i to tako što se ide od najveće ka nižoj dozi. Recimo prvi dan 400 ili 500 mg u tri doze ili odjednom, pa drugi dan za 100 manje i tako do poslednjeg dana. Naravno uz obavezan bensedin da bi se sprečio epi napad. Mnogi misle da je to ništa, nije opasno kao dop ali ja tvrdim da je opasniji čak i podmukliji upravo zbog te predrasude da "nije ništa strašno, to je samo tableta odnosno kapsula".
Post Reply