Tramadol !

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Homest Reply

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:17 am, edited 1 time in total.
crni
Posts: 6
Joined: Fri Feb 24, 2006 8:56 pm

Post by crni »

Hvala Vam na odgovorima PRIJATELJI. Ja sam zaista zatečen. Eto postavio sam na ovom forumu i posebnu temu vezano za Tramadol i dobijam zastrašujuća saznanja.Samo se nadam da moj sin nije previše u tome. Trenutno je na putu u HR i vraća se ponedeljak ili utorak pa ću pokušati sa njim otvoreno razgovarati. Neznam dali ću uspjeti jer dosad nisam bio mnogo uporan za razgovor sa njim i obočno bi se završavao u par rečenica. Mislio sam da je to samo zbog generaciskog jaza, ali pokušat ću da ga preskočim i neznam kako da dobijem njegovo povjerenje da mi se otvori ako je zaista zaglibio.
U sakom slučaju javit ću se nakon razgovora sa njim. Nastavit ću da pratim ovaj forum i još jednom Omar i Voyager ZAHVALJUJEM VAM SE !
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Crni v ste jedan veliki gospodin, ličite na mog oca.Moj otac kada je saznao da sam na heroinu i kada je počeo da plače ja SAM SE OSJEČAO KAO NAJVEČE SMEĆE.Zasto, zato sto je taj čovjek dao sve u svom životu da imam sretno djetinjstvo, da koliko toliko zaboravim majčinu smrt.Kada sam ga vidio da plače, srce mi se prepolovilo.Pitao sam ga "Tata, sta hočeš da ja uradim a da ti vratim srecu i osmijeh", on mi je rekao " Želim da odeš u Bolnicu i da ozdraviš".
To sam i uradio, bilo je jako bolno, bilo je psihički neizdrživo ali uspjelo je.Ja vam opet kažem i znam malo sam vise u dragi nego sto ispoljavam to svoje znanje.I dan danas iako mi je 30 godina, zamolim Mustafu ili nekog ko vise zna da mi da savjet.Ja cu vam Crni dati jedan savjet ZA VAŠEG SINA. Razgovarajte sa puno,puno,puno EMOCIJA, pa ako treba i zaplačite jer on mora vidjeti da vam je stalo, mora osjetiti GRIŽNJU SAVJEST ZBOG TOGA STO JE UČINIO, nemojte se derati na njega.Ako ista bude trebalo, ako bilo,bilo sta bude trebalo ja cu vam dati broj telefona i adresu, samo vi recite ako vam treba ja cu pomoći.I nemojte gubiti glavu, jeste da su Tramali jako opasni, ali zahvalite bogu da nije na Heroinu, Kokainu,Spidu,LSD-iju ITD,ITD,ITD. Polako trebate imati sada strpljenja kao nikada do sada.
Vjerujem da ce uspjeti, biće krize i svega.
Ali opet vam kazem ako ne znate kako da ga skinete sa tih tableta, najbolji recept je 1-1.Sta to znaci , svaki drigi dan skinite po jednu tabletu, pa druga dva dana još jednu i sve tako dok ne dođete do kraja. Puno mi je žao sto se to desilo, nemojte tragično to gledati.Ja sam bio i na Tramalima i na Heroinu i evo sada sam na Metadonskoj terapiji bio sam na 85mg a sada sam na 35mg i uz put zavrsio sam Fakultet Političkih Nauka, počeo sam raditi, snimio sam 2 albuma. Znaci nije sve izgubljeno, vas sin nije toliko zaglibio da se ne moze izvući ali morate paziti na njega jer sve ide od laganijh droga, od trave do Tramala, od Tramala do Heroina itd,itd. Javite se, imate privatnu poštu gore vidječete pa mi se možete javiti ,ja cu vam jako rado pomoći. Vas drug Omar
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Goin' Forward !

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:17 am, edited 1 time in total.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Upravo tako kao sto kaze VOYAER , sve se moze ako se hoče.Evo VOAYER je postao Injžinjer i usput svira. Također i ja sam diplomirao Žurnalistiku i također i ja sviram i imam 2 albuma.Sve se može ako se hoče, a ako sta bude trebalo bila koja pomoč ili savjet mi smo tu.Jel tako drug.
User avatar
beendemiurglike
Posts: 76
Joined: Sat Mar 11, 2006 3:32 pm

Post by beendemiurglike »

meni se trodon cini neefikasnim,popijem 2x50 mg nista, popijem 5 nista, oko deset vec skine skoro skroz...nekad sam ih jeo mogao sam opusteno pojesti 15-20 komaTa (da sam znao da je moguce dobiti epi napade vjerovatno to ne bih raido).no pitam se mozda imam prirodno visoku tolerancu.inace, i s horsom je bilo isto, ljudi su se cudili kako zgoljo kao ja moze toliko povuc, onda prvi put kada sam se sopio nije me odradilo nikako,zadnji put kada sam se sopo preko dobrih pola grama ekstra robe (jer imam ekstre veze,jeste za deal?salim se) sam streso i opet nisam osjetio taj rush,inace sam zagrizeni nazalac zadnjih godinu i pol civam oko 25-30 (nekad i vise)gr sedmicno...ne mogu vise ovako,jebeni doktor strucnjak mi je dao terapiju prazem tj prazine, voltaren i sanval...sinoc sam se raspadao,prvo sam pet puta od buraza trazio lincu pa bih odusto (on je tu negdje kao i ja) i onda kada je on zaspa nisam mogao izdrazati vec me je mucnina uhvatila, uzeo sam kesicu nacrto ali sam povukao samo pola (valjda je i to neki uspjeh),ovdje na tk se ne moze dobiti hepta koliko znam.i'm so fucked up....linija je na stolu vec dva sata a ja se lomim
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re:

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:17 am, edited 1 time in total.
User avatar
beendemiurglike
Posts: 76
Joined: Sat Mar 11, 2006 3:32 pm

Post by beendemiurglike »

ne,nije...ali, da sam,osim sto sam postao normalan,osjetio kako radi,vjeruj,osjecao bih se krivim pred samim sobom...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re:

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:20 am, edited 1 time in total.
Karlo
Posts: 2
Joined: Fri Aug 28, 2009 5:05 pm

TRAMAL

Post by Karlo »

Pozdrav!!!

Dragi ovisnici i svi oni koji ovo čitaju iz drage nam susjedne BIH,
ja sam karlo iz Splita, priije godinu i pol počeo sam se skidati s heroina koji sam uzimao na iglu 2 god
,prije toga 1god na foliju, Kad sam taj dan pritisnut problemima, odlučio da je dosta više imao sam 2 kutije lumidola(TRAMAL -isto je)
Zna sam ja tada da ču uspit jer sam ima volju, ali dragi moji bio sam navučen na oko 0.75g dopa dnevno.
Da skratim priču svaki dan jedna tableturina od 200ujutro i jedna navečer+nešto za spavanje (apaurin 10mg)
,nakon par mjeseci nespavanja jer apaurin ne pomaže baš tolko.navukao sam se i na tramale, ali to nije bilo bitno
jer sa tramala i nije neki problem se skinit al treba pomalo smanjivat dozu.I Eto tako ljudi moji. AND THE MORAL OF THIS STORY IS
"TRAMAL JE DOBAR ZA SKIDANJE KOD ONIH KOJI BI TO TILI"to jest kod onih koji imaju razloga za skidanje.

A sad da vam ispričam kako sam nabasao na ovaj forum u (tome je i poanta ove cijele priče)
ja sam sad naravno čist, ali kad sam se konačno skiduo i sve lijepo počeo da uređivam
posao, normalne stvari jelo piće cure udebljo se, Shvatio sam zašto sam se ustvari počeo da pucam
Dok sam ja to shvatio,izdešavali su se svakakvi negativni događaji, bolest u obitelji, svakodnevna
monotonija, smrt najboljeg prijatelja, gubitak posla,opadanje kose itd.ovo zadnje nije al eto.
Uslijed svih tih nedaća nekoliko puta sam se maznuo ali srećom nisam zarafalio, al sam počeo da uzimam
Subuteks, svaki dan pa se lijepo navuko, evo i sad slažem crte ispred kompjutora pokušavajući smanjiti
dozu sa 4mg na 1 ili čak pola ušmrkavajući to govno od tablete
Ja tražim izlaz. Tražim ga počevši od googlanja "kako do tramala" čime dolazim do ovog foruma.
Ja vam ljudi kažem nađite si curu nema veze ako je ružna
nađite si boga tražite radite pokušavajte molite se.A sad vi meni recite kako dalje
Post Reply