Tramadol !

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Tz-26......
Posts: 4
Joined: Thu Feb 11, 2010 11:22 am

Re: Tramadol !

Post by Tz-26...... »

Slazem se da su krize JACE i DUZE jer sam to X puta dozivio i osjetio na vlastitoj kozi,znao sam kihati po 3-4 dana toliko da je to bilo nepodnosljivo,nagon na povracanje i ostala prateca sranja kao znojenje bolovi itd....
nikom ga nebi preporucio da se skida trodonom sa dopa............ja sam prvi epi napad imao 2006g i popio sam 17 kapsula po 50mg,istina da nisam nista jeo ali kad jednom dozivis epi napad sljedeci put je veca sansa da ce se isto dogoditi sa duplo manjm kolicinom.......drugi put sam pao od 10 komada.............
U mom okruzenju blizem nevjerovatno kako se taj isti trodon moze nabaviti na 5-6 mijesta(crno trziste) ali ima i apoteka u kojima ti za par maraka vise daju i bez recepta i tako da ti to izadje sve isto.....depresije su strasne,nepodnosljive,danima sjedis sam u sobi i razmisljas o glupostima,cak i o SAMOUBISTVU sto mi se od heroina nikad nije desilo...
Da me neko pogresno ne shvati pa da misli da ja preporucujem heroin DALEKO OD TOGA,samo zelim reci da ko god zeli da se skine sa dopa proba nesh drugo kao taj SUBOXON,ja ga nikad nisam probao ali sam cuo da je KAO efikasan.....
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Tramadol !

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:59 am, edited 1 time in total.
dragance72

Re: Tramadol !

Post by dragance72 »

Hvala Voyageru odličan tekst kao i uvek naučno potkovan. Ja doduše, nisam nešto mnogo čitao o tramadolu i njegovom mehanizmu delovanja do u tančine. Znam ono osnovno i možda malo više preko toga za nijansu. Ja sam se od opijata prvo navukao na heroin i tačno ta prva kriza je bila najjača, samo što ja kao klinac nisam ni znao da je kriza(to sam tek par dana kasnije po prestanku shvatio) nego sam pomislio da me je sto posto grip stigao i da nije sve to kriza. A imao sam drugi i treći dan bez dopa posle 10,11 meseci svakodnevnog šmrkanja gde se vadilo iz kese, znači imali smo ga kilo skoro, pored bolova ali nekako tupih bolova u kostima kao da te neko udari motkom ili pritiska nekom presom, imao sam problema sa povraćanjem, prolivom ježio se a nisam imao temperaturu pa sam svaki čas meio :D . I sećam se da je bilo prilično toplo oktobar mesec a ja pod dva ćebeta i sa dva duksa na sebi i hladno mi.Naravno četvrti dan je bilo sve blaže, peti isto tako već 6 dan čini mi se, kao nov. E posle par dana ja kažem sebi pa budalo odakle ti ideja da se šmrkanjem nećeš navući a klinac tek 20 napunio. Uglavnom kasnije sam, kada sam se retroaktivno sećao te krize, strašno zazirao od krize od dopa i obično bih uvek posle 3 meseca recimo ili dva pravio pauze ne baš na suvo skidanje ali ni sa mnogo lekova i nikada više nije bila takva kriza iako sam prešao na I.V korišćenje. U stvari posle toga jedno 3 godine se nisam navlačio na dop nego krenuo da "udaram" po trodonima. I tako tešio sebe kako sada ne uzimam dop i ne učestvujem u toj "opijatskoj sceni oko heroina", da tako sam ja to zvao a to je podrazumevalo snalaženje za pare, laganje, kradju iz kuće i napolju bogami, onda cimanje sa dilerima, sve mi je to bilo odvratno jer su dileri, čast izuzecima, uglavnom "najniži sloj od najnižih ljudi" tako sam to mislio i onda i sada. Dakle izbegavao sam "heroinsku scenu" a da bih funkcionisao i bio ono što sam želeo morao sam neki opijat uzimati. Naravno pored onoga što sam dobijao od moje doktorke opšte prakse, a to je najmanje kutija nedeljno i bensedini, kupovao sam u privatnim apotekama jer je tada još moglo, devedesetih godina. Osećao sam se mnogo komotnije udjem kao gospodin:dobar dan, dobar dan, molim vas kutiju tramadola, hvala lepo. I prijalo mi je urad jako sličan onome od dopa, nema straha od pandura i čekanja dilera i kradje. Mada, kradje je bilo jedno vreme sećam se kada je bio konvertibilni dinar Avramov hehe, bilo je 10 maraka kutija tada je bio najskuplji čini mi se, ali sam i tada uzimao jer sam provalio gde moji drže pare i tako sam sa te gomile za mesec i nešto ojadio matore za nekih 400maraka. Svaki dan 10 po 10 a bilo je sećam se nekih 1500 sigurno, no oni mi nisu ništa rekli samo elegantno sklonili jer im je bilo sumnjivo a zašto me nisu pitali ne znam. U stvari znam zato što svi roditelji nabijaju glavu u pesak i teše se:"ma nije sigurno on uzeo, za šta će njemu?" jer kada bi dali odgovor na to pitanje ne bi mogli da žmure nad problemom i morali bi ujedno, i da priznaju poraz kao roditelji a to niko ne voli. E da se vratim na temu, problem trodona je relativno brzi razvoj tolerancije tako sam ja od 500mg išao do 1,5 gram od jednom! E tada bih obično skapirao da imam problem pa bi krenulo "skidanje" i to obično bensedini i alkohol. Mada i bez toga nikada više nije bila kriza kao ona prva heroinska. U pravu je Voyager prva je najjača. Uglavnom jednom prilikom sam doterao do 3 kutije dnevno i nije bilo stonda e tada sam bio u najgoroj situaciji u životu. Jaka kriza ali opet ne kao prva. Moglo je mene da uradi i manje ali sam ja jurio stond kao i svi džankiji, pa sam došao do tih doza. Tu sam čak zaglavio i bolnicu mislim da je bilo 1996 godine. Posle skidanja u drajzerovoj bio sam uglavnom čist par meseci a posle..hm posle sam već pisao opet i heroin. Medjutim zbog toga praga tolerancije nikada više krize ni na heroinu nisu bile kao ona prva. Kao što je prethodnik već objasnio u svom postu, svaka sledeća na istoj količini ili u istom intervalu vremenskom je imala blaži izgled. Zato sam ja sebe trenirao posle da tako kažem da posle mesec ili mesec i po uglavnom napravim pauzu da se malo povratim odnosno smanjim toleranciju. Izdržim nekih 7 ili 10 dana ili ako imam sreće mesec pa onda opet. Na taj način su krize i krizice bile podnošljive i navikao sam na njih pa nije bilo strašno i smanjivao sam ujedno dnevni trošak za dop kada ponovo počnem. Mada zadnjih dva i po ili 3 meseca, ne znam zbrkano mi j ejoš uvek, sam non stop bio na dopu pre metadona i nešto malo na čaju i trodonu. Moj karton je pun kombinacije bensedin trodon, ili recimo flormidal, bensedin trodon, a zadnje vreme je bilo ksalol maprotilin, trodon, karbapin i čak i leponex naravno ovo nisam ni pio ili vrlo retko.
što se tiče trodona i depresije ja nisam to čitao već sam čuo da je bio ne lek za depresiju, nego testiran još dok nije pušten u promet, kako sam čuo ne znam više od koga i gde, da bude eventualno za depresiju pa su došli do otkrića da mnogo više pokriva tretman bola i tu vrstu receptora u mozgu nego što inhibiše drugo preuzimanje serotonina tako da valjda ostaje u krvi serotonin nisam to baš izučavao detaljno(ali uradiću i to heheh opsesivnoj ličnosti to nije problem).ćE sada, moguće je vrlo da grešim, pošto se taj koji je pričao, mislim, nije pozivao na neke potvrdjene naučne izvore.
Mada pouka ostaje: Čuvajte se, trodona posebno jer jeste otrovan zbog svog mehanizma delovanja i zato što ima plafon dozu za razliku od metadona na primer.
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: Tramadol !

Post by anfakabl »

Daj bre ljudi...tri kutije dnevno?? 60 komada? Pa ja sam u šoku...
Kod nas u NS su troksi mogli da se nađu isključivo kod dilera, npr. 20 eura kutija...a 2,5g dopa 50€...tako da su trodoni bili samo turistički.
I stvarno deluju protivu depresije...brale, kad te pukne ta veštačka sreća, gadiš se samom sebi jer se topiš od lažne ljubaznosti&ljubavi prema svemu.
all that I want is to play
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: Tramadol !

Post by Param-parcad »

anfakabl wrote: I stvarno deluju protivu depresije...brale, kad te pukne ta veštačka sreća, gadiš se samom sebi jer se topiš od lažne ljubaznosti&ljubavi prema svemu.
sto?to je bas kul! :twisted:
dragance72

Re: Tramadol !

Post by dragance72 »

Pa i nije baš kul..koliko puta sam se od te "lažne ljubaznosti" i "razumevanja emotivnih osećanja" osramotio više nego u pijanstvima skoro :oops:
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Tramadol !

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:59 am, edited 3 times in total.
dragance72

Re: Tramadol !

Post by dragance72 »

Prosto ti retroaktivno zavidim hahaha..šalim se, ali da sam ja bio u vršcu u to vreme ne verujem da bih danas bio živ a ni većina mog tadašnjeg društva sa našim, izraženim megalomanskim navikama :D :D
dragance72

Re: Tramadol !

Post by dragance72 »

A ovo što si napisao da trodon nikada nije bio planiran kao antidepresiv, pošto sam samo čuo tu priču nikada nisam istraživao, ima logike jer kako bi onda otkrili njegovo analgetičko dejstvo. A nešto ne mogu da se setim ko mi je to pričao. Uglavnom, od početka sam bio sumnjičav samo nisam nigde našao da proverim.
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: Tramadol !

Post by Param-parcad »

vojager,cestitam ti.budale koje procitaju tvoj tekst mogu samo da ti zahvale na tome sto probudis opijatsku zver u njima...pravi si talenat.kakva fantasticna prica.
Post Reply