Tramadol !

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: Tramadol !

Post by EX-Heroin »

uh nisam se dobro izrazio mislio sam da budem kao ostali ljudi da imam te trenutke sreće a ja ih nemam uopššte ništa me ne raduje nemam motiv ni da radim ako radim radim bez volje. O tome se radi niko ko nije zavisnik sa manjkom endorfina..ne računam one koji su probali pa se navukli iz zezanja inače im ništa ne fali mogu da funkcionišu i bez toga. Ja sam probao par godina da budem čist i nisam imao volje za masu stvari pa zato pobogu i uzimam opijate ja samo hoću da budem kao drugi ne svaki dan hepi, ali da se radujem običnim stvarima, da imam motiv ujutru da idem na posao a ne kao na gubilište..Ne vredi ne mogu da objasnim onome ko nije sa tim poremećajem. NAPOMINJEM DA NI SVI NARKOMANI NISU SA POREMEĆAJEM ENDORFINA. JA NI POSLE 2 GODINE ČISTOĆE NISAM IMAO MOTIVE NI DA ŽIVIM SAMO DA SE NEGDE OSAMIM I DA ME NIKO NE DIRA. JEL MOŽETE SADA DA SHVATITE MOJU BOLEST. A PRI TOME NISAM DEPRESIVAN SAMO JEDNOSTAVNO NEMAM ELANA I TO JE TO...MOGU DA RADIM ALI NIKAKVE VOLJE ZA TIM SVE PREKO Q..RCA..
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: Tramadol !

Post by EX-Heroin »

nanii wrote:
sanela wrote:Dragi moj, ne ide to tako in the real life, kod nas koji živimo bez tableta, alkohola i droga. Niko bolan nije stalno happy. Otkud ti to? Ti bi morfin da imaš više volje? Ti misliš da ja uvijek imam volje da ustanem i da radim ono što je potrebno? Nekad se bukvalno moram natjerati da ustanem iz kreveta. Pa onda pustim muziku, napravim sebi kapućino, pa skontam šta bi mi bilo najlakše da uradim, pa to počnem raduckati, pa brljavim, pa se natjeram i za koji sat se ufuram u posao da skroz zaboravim na to da mi je bilo mrsko ustati iz kreveta. Nema ništa bez truda...

Ti kontaš sa psihologom raditi godinama da bi napravio neke promjene u svom životu, da bi prihvatio sebe... e moj ti... neće ti psiholog pomoći da sam sebe prihvatiš. Pogotovo ako si navikao promjenom tablete/doze da postigneš instant promjenu u mozgu

:smt023

Šta reći, mislim TO JE TO
u redu A ŠTA BI TI SANELA I VI OSTALI REKLI AKO VAM KAŽE DA JE MENI 90 POSTO DANA TAKVO BEZ OPIJATA ODGOVARAJUĆEG ČAK I POSLE VIŠE OD GODINU I PO "ČISTOĆE" DA ANTIDEPRESIVI TO SAMO MALO VRLO MALO UBLAŽE..NEDOVOLJNO ZA FUNKCIONISANJE...DA LI SADA SHVATATE DA SAM BOLESTAN I DA MI JE TEŠKO DA I OVO NAPIŠEM, A JOŠ TEŽE KAD NE MOŽETE DA ME RAZUMETE. aKO NE MOŽETE DA ME SHVATITE ZAISTA VAS, NAJLEPŠE MOLIM, ALI ZAISTA MOLIM EVO I TO DA KAŽEM I DA SE PONIZIM NEMOJTE ME OVAKVIM TEKSTOVIMA JOŠ VIŠE "ZAKOPAVATI" HVALA VAM UNAPRED PUNO! Izvinite ja zaista retko ovde dolazim ali eto voleo bih da ne vidim kad dodjem za nekih nedelju dve bujicu pogrda na svoj račun..
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Tramadol !

Post by nanii »

EX-Heroin wrote:u redu A ŠTA BI TI SANELA I VI OSTALI REKLI AKO VAM KAŽE DA JE MENI 90 POSTO DANA TAKVO BEZ OPIJATA ODGOVARAJUĆEG ČAK I POSLE VIŠE OD GODINU I PO "ČISTOĆE" DA ANTIDEPRESIVI TO SAMO MALO VRLO MALO UBLAŽE..NEDOVOLJNO ZA FUNKCIONISANJE...DA LI SADA SHVATATE DA SAM BOLESTAN I DA MI JE TEŠKO DA I OVO NAPIŠEM, A JOŠ TEŽE KAD NE MOŽETE DA ME RAZUMETE. aKO NE MOŽETE DA ME SHVATITE ZAISTA VAS, NAJLEPŠE MOLIM, ALI ZAISTA MOLIM EVO I TO DA KAŽEM I DA SE PONIZIM NEMOJTE ME OVAKVIM TEKSTOVIMA JOŠ VIŠE "ZAKOPAVATI" HVALA VAM UNAPRED PUNO! Izvinite ja zaista retko ovde dolazim ali eto voleo bih da ne vidim kad dodjem za nekih nedelju dve bujicu pogrda na svoj račun..
Ma pogrešno si shvatio, to uopšte nisu pogrde to su riječi koje bi te trebale potaći na drugačije razmišljanje, i to je nešto u šta ja vjerujem i iza čega stojim jer sam prošla kroz puno toga, i super bi bilo da te uvijek svako može tapšati po ramenu i govoriti, ma baš si ti meni super, čak iako ne misli tako................E pa ja tako nešto ne bi željela da meni neko radi, pa neću ni ja to raditi drugima, niti je ispravno.
U svakom slučaju, pozdravljam te od srca
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: Tramadol !

Post by EX-Heroin »

Ma cenim ja otovrenost taman posla da me neko tapše po ramenu samo mi smeta, znaš šta, kada ljudi koji nisu bili u ovom problemu krenu da mi pričaju iz teorije. Svaka praksa vredi mnogo više ...jedan njen dan od hi9ljadu dana teorija raznih. dok ne osetiš na sebi ne možeš da imaš sliku već samo nagoveštaj. Eto o tome se radi.. A zavisnike sa iskustvom uvek uvažavam čak i ako mi kaže da ne misli da sam u pravu to je ok ja bih voleo da čujem kako on rešava ovo recimo što ja imam. Kako taj problem uspeva da prevazidje i to mi može reći samo neko ko ima iskustva..tako da što se tebe Nani tiče ja ništa ne kažem ti imaš iskustvo i ja to cenim ćak i da se ne slažeš sa mnom nije problem. Više volim da mi neko kaže, ko zna i ko je prošao sve ovo, ej slušaj ne radiš dobro i nisi u pravu a evo ti argumenti zašto nisi u pravu.. Jesmo se skapirali sada?
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Tramadol !

Post by sunrise »

Masacre

sta imas traziti od meta ili hepa osim da si ok? da nemas bolove,mozes ujutro ustati,otusirati se i ici na job,drugo jutro isto.....to je to,ta teorija drogiranje terapijom.....ma ja ne zelim biti ubijena,ja moram biti jaka i svjesna,za sebe,dijete i job i okolinu...ja ne trazim da me ubije,to je zadnje
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Tramadol !

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Najgore je shto svaki ovisnik ima taj problem, pogotovo dok mozak josh trazi droge, i chim se vishe uzima tim je vishe treba, ali sve uvjek do jedne granice gdje se tjelo i psiha nemogu poslozit...Svi ovisnici imaju vechu toleranciju i problema s punjenjem endorfina, za koji je zasluzna droga koja ga uradi imunog i na prirodne ugode jer je naviknut na puno veche uzitke...Znam da chim vishe se poseze za umjetnim dobivanjem endorfina da sve su manje shanse da se chovjek izljechi i bude samo sretan sa sitnicama, za to treba vremena da se oporavi...Kad tad svi zavrshe ili 2metra ispod ili u komunama samo da se izljeche kad tad...A za to treba vremena pogotovo da se oporavi mozak negdi 2-3god chist bit i onda se moze pitat jer treba terapija ili ne...Neki posegnu, ali se opet vrachaju...Znachi samo treba vremena si dat biti chist...Neki misle da imaju vremena josh bit drogirani, nekima nema se smisla uopshte skidat, ali na kraju svi to moramo da bi bili zadovoljili ono iznutra shto nam govori da to nije dobro...Dobro je kratkorochno gledano, ali dugorochno kad pogledash vidish da je bolje bit chist i trpit nego navuchen i bit sretan...Jer bit chist, to vishe ispunjuje i daje vishe snage za daljnje teze probleme, a tako i vishe radosti, ovako navuchen imash samo taj jedan problem i sve se vrti oko tog i nema kraja, znachi zivish jedan mali krug i nishta vishe, a ima ih jako puno....
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: Tramadol !

Post by EX-Heroin »

Ovo što si rekao ja uvažam to je tvoje iskustvo i čak i ako se ne bih složio sa nekim delovima ja ih cenim. I ne mogu reći da nije tačno. Mogu jedino reći da u nekim stvarima se ne slažem ali ću se možda slagati za godinu dve, ili deset ili neću nikada ili ću im se samo približiti. Jer jedino glup čovek i egoista nikada ne menja mišljenje i nije otvoren i za druga gledišta. Ja sam jako dobro iščitao i mogu da kažem da ima istine naravno. Ali sad se postavlj pitanje šta ako svoju zavisnost ne gledaš kao problem recimo. Ima ljudi kojima metadon odgovara i čak i odgovara to što uopšte nemaju uglavnom neku euforijicu čak ni blagu. Ima nas raznih.
A ima ljudi koji ne bi bili zadovoljni ni morfinom posle nekog vremena. jer treba shvatiti da ne može se biti na održavanju svaki dan euforičan a to čak nije ni zdravo. Kad si svaki dan srećan kako ćeš znati da ceniš sreću? kao kad bi svi bili pametni previše niko ne bi bio, falila bi ta referenca da se uporedi. Jel tako? Falili bi ti glupi ljudi na osnovu kojeg uvida bi neko rekao e vidiš kako je ovaj čovek pametan on nije kao ovi.
Tako je i sa metadonom kako ga svako podnosi različito i kak ni za koga ne postoji jedna, univerzalna doza ili plafon doza. Meni bi bilo ok samo da nema ovoliko znojenja i da je ta disforija koja ume da smara manja ili da je redja. Nisam ja svaki dan takav ali većinom umem da budem predveče i čak i kada sam delio dozu. Čudan je lek metadon i jeste težak u smislu toga da se sporo izbacuje da je kod njega sve sporo pa i skidanje.
A lično meni za sada KAŽEM ZA SADA ne pada baš na pamet ideja da se skidam što ne znači da mi jednom možda neće doći ali ja mislim da neće jer kažem osim znojenja i te disforije koja ume da gnjavi ali takodje ona i zavisi, često, i od spoljnih faktora, meni bi bilo ok i da ne osećam neku euforiju odmah potpisujem samo da budem normalan i da mi pokriva receptore. Inače metadon ne pokriva sve receptore najviše 70 posto dakle onih 30 se oporavlja dok se lečiš metadonom jel tako? što znači da je sa te strane on dobar lek to nema ni jedan drugi opijat, ali opet sa druge strane je NMDA antagonist pa stvara to "smarajuće" dejstvo pri prolazu blago euiforičnog u prvih mesec dana ili od podizanja doze do mesec dana..To je "SAMO" problem..No videćemo...kažem ja mogu da funkcionišem veći deo dana i to dobro čak mi i ne treba non stop ta euforijica koju sada imam blagu, vrlo blagu nekih 3 sdata najviše a posle ..jebem li ga..i neuroadaptacija igra tu ulogu dakle, ti čak i na drogama jačim i većim dozama neko vreme koje provedeš tako, postane ti normalno posle duže vremena. Pa svi smo izgleda zaboravili da i na dopu je tako bilo radi te super, pa te radi slabije pa uzimaš više i više i onda uzimaš da budeš "normalan" da en kriziraš više..nema tog zadovoljstva, nema ni fleševa svako ko mi kaže da ima fleševe kao na početku fiksanja taj sere...imaš ti flešku ali ona j edalekooo od one koja je bila na početku.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Tramadol !

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Da, ima svakakvih ljudi, ali da bi svi bili stalno sretni nebi vishe bilo chovjeka,... jer kako da netko bude sretan ako prvo nije nesretan??, ili pametniji da prvo nije gluplji??,,sad ako se ovisnost ne gleda ko problem, ona nije problem, nazalost ima puno primjera gdje ispada problem,...znachi problem je u vjeri, dali povjerovat ili saznat sam...ako vjerujesh da nemorash biti prvo nesretan da bi bio sretan, nego samo sretan jer vjerujesh da mozesh biti uvjek nesretniji ili sretniji, ili biti pametan, samo tolko pametan da nemorash biti prvo glup nego gluplji ili pametniji...Znachi samo vjerovati, znam jednog momka koji se drogiro od svoje 13.,14god.(zivio je u Americi po svuda) prvo je uzimo kokain stalno, pa heroin i tako oko 30god. znao je uzimat po 10g dopa dnevno, svi su mislili gotovo da neche prezivit, izgledo je ko lesh, ali doslovno...Ali reko je kako voli zivot, nije bio suicidalan, govorio je kako se osjecha tako dobro i nevjerojatno vjerovo je da mu to ne shteti i nastavio je...Sad ima negdje 55-60god., ali dok je osjetio da mu shteti i da se neosjecha dobro stao je s drogom, ali ipak nije tolko bio uvjeren da mu ne shteti, moro je nove zube slagat, usporeno govori i to su posljedice koje su mu ostale, dalje sad uzima neke opiodne chajeve znam da zna kokain nekad da uzme, ali vjerovo je da mu je dobro i bilo mu je, dok su svi bili sigurni da che umrjet...Znachi ako netko jako vjeruje u neshto to che se i ostvarit, ali ako ko npr. ja znam da mi shteti droga i da mi neche bit dobro tako che i bit...Samo treba vjerovat u ono shto radish da je ispravno i tako che i bit, ali skroz vjerovat bez nekih sumnji(chim postoji sumnja, to onda nije uredu)...Znachi u vjeri je spas, ne znanju nego vjeri!! Sad ja bi stavio primjer nekog ko je do kraja zivota, uzimo drogu i normalno i sretno zivio i umro, ali neznam niti sam chuo nekog da je tako zivio, a da nije odskako od onog shto ljudi nazivaju ''normalnim zivotom''(da npr. radish, odgajash djecu, pa unuke..)...
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Tramadol !

Post by malic »

[/quote]Znachi ako netko jako vjeruje u neshto to che se i ostvarit, ali ako ko npr. ja znam da mi shteti droga i da mi neche bit dobro tako che i bit...Samo treba vjerovat u ono shto radish da je ispravno i tako che i bit, ali skroz vjerovat bez nekih sumnji(chim postoji sumnja, to onda nije uredu)...Znachi u vjeri je spas, ne znanju nego vjeri!! Sad ja bi stavio primjer nekog ko je do kraja zivota, uzimo drogu i normalno i sretno zivio i umro, ali neznam niti sam chuo nekog da je tako zivio, a da nije odskako od onog shto ljudi nazivaju ''normalnim zivotom''(da npr. radish, odgajash djecu, pa unuke..)...


konacno nesto sa cime mogu da se samo poistovetim na ovom "papiru". Ali,drago mi je da je konacno neko i tako nesto napisao!
Bravo
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: Tramadol !

Post by EX-Heroin »

NORMALAN ŽIVOT U POTROŠAČKOM DRUŠTVU POSTAJE:NEMORALAN(sveje dozvoljeno u cilju profita i uspostvae svoga stila i stava) ,EGOISTIČAN(ja želim ovo i pregaziću i preko nekoga . Ako to svi rade samo budi bolje taj koji gaz i nego koga gaze i ono engleski tj. američki NO HARD feelings iliti NIŠTA LIČNO SAMO POSAO) i EGOCENTRIČAN(samo su moje potrebe bitne i samo sam ja nesrećan niko drugi nije, svima je dobro samo meni nije i uzato ću učiniti sve da mi bud ekao drugima, pardon bolje nego drugima)...ako je ovo NORMALNOST A NORMALNOST JE UPRAVO NE DUŠEVNO ZDRAVLJE, NEGO PONAŠANJE V E Ć I N E!!!!! Onda ja ne želim da budem NORMALAN želim da budem EMPATIČAN, DA POMOGNEM DRUGIMA AKO MOGU, na ZLO DA PROBAM DA ODGOVORIM DOBRIM AKO USPEM DA SEBE POBEDIM ako ne onda da se osvetim ali samo na meni učinjeno zlo po opštim kriterijumima, makar i hriščćanskim mada nisam vernik hrišćanski ni druge religije.
Eto ja sam dve godine na metadonu relativno zadvoljan ovo je što se tiče osećanja depresije i nezadovoljstva period sa najmanje toga a imao sam mnogo, mnogo razloga da to budem ali sam uspeo pomoću METADONA I pomoću RAZNIH nazovi DUHOVNIH KNJIGA odnosno KNJIGA O NOVOM MORALU O EGO-u KAKO GA POBEDITI i slično zatim odlascima već skoro dve godine kod PSIHOLOGA GDE IMAM SAVRŠEN ODNOS PRIČAM NAJMARAČNIJE TAJNE I IDE SUPER...
Post Reply