Tramadol !

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:17 am, edited 1 time in total.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

E sad te 4 kapsulice propalice smanji na dve propalice jer ces jako brzo da pocnes sa 5,6 pa na vise,to je sad moje iskustvo bolje smanjuj dok je vreme,dontro je navlaka velika,tako da ti ja preporucujem da smanjujes....pa srecno!
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:17 am, edited 1 time in total.
crni
Posts: 6
Joined: Fri Feb 24, 2006 8:56 pm

Molim vaš savjet za Tramadol

Post by crni »

Pozdrav svima
Javljam se ovdje kao roditelj koji je pronašao kod sina popijenu tablu, Tramadol STADA 50mg, tableta. Nisam do sad primijetio ništa neobično kod njega ili barem ja nisam obraćao dovoljno pažnje. Kad sam pronašao ovu ambalažu potražio sam na Internetu i našao ovaj forum. Pošto nikad nisam koristio nikakve droge niti se družio sa onima koji to koriste nemam nikakvo iskustvo. Zabrinut sam za svoga sina koji ima preko 20 godina. Molio bih sve koji su na ovom forumu da mi pojasne šta je Tramadol: droga ili lijek. Pročitao sam ove vaše postove ali se izražavate previše stručno pa nisam dokučio tačno o čemu se radi. Molim vas da mi savjetujete šta da radim da bih pomogao svome sinu ako je u problemima
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Crni pozdrav i da ti kažem da si napravio jako pametanpotez sto si se javio na ovaj forum.Ja sam iz Sarajeva ,prvi od droga sto sam probao bio je Tramadol ili Trodon ili Lumidol.Sve je to isto, Tramal koji si ti nasao kod svog sina je kutija bijele boje sa crvenim linijama.Da znam kako to izgleda i da ti kazem ja sam te tablete " ZLOUPOTREBLJAVAO" punih 1 i pol godinu. Prvo da ti kazem da je to lijek koji spada u skupinu jakih ANALGETIKA i upravo taj lijek se daje i namjenjen je ljudima koji boluju od RAKA. Prilikom uzimanja malo većih količina osoba koja uzima tj ZLOUPOTREBLJAVA taj lijek osjeca blago stanje euforije, osjeca se snažnije, pametnije a uz to na TESTOVIMA koji pokazuju uzimanje droga ,on se neče prikazati upravo zato sto spada u skupinu ANALGETIKA.Tako da ako vas sin vas bude natjerao na test urina ili krvi, on nece pokazati da je vas sin uzimao drogu.
Ono što je najvažnije za vas i vašeg sina, pogotovo, jeste činjenica da kad bude pokušao da prestane da uzima taj lijek, on ce početi osjecati OGROMNE KRIZE, ne spavanje, bolovi u krstima, proliv, povečana temperatura itd,itd,itd .Tako da ce ga to primorati da opet uzme taj lijek tj.supstancu.
Ono sto je najvaznije, jeste to da Tramal UNIŠTAVA ORGANIZAM A POGOTOVO, ŽELUDAC, JETRU, MOZAK.Također poslije dužeg vremena uzimanja, počinju da se kvare zubi, počinje da mu se smanjuje tjelesna težina i ono što je naj,naj,naj VAŽNIJE GOSPODINE, JAVLJA SE EPILEPSIJA. I radi perventive ( NE DO BOG ), vaš sin može da dobije EPI-NAPAD.Ja sam ga lično imao 2 puta i to sam se srušio na sred Titove ulice.Počinje da se grči vilica i cijelo tijelo, jedini lijek u takvim situacijama jeste da svom snagom pokušate da dođete do jezka, da ne bi došlo do gušenja jer jezik ide u jednjak i često ide na gušenje osobe.Odmah trebate iščupati jezik i kada dođe sebi dati mu bokal vode pa ako ne povrati ,još jedan bokal sve dok ne ispovrača sve. I eto dragi gospodine, znam da vam je jako teško sve ovo sto ste pročitali.Znam da ste razočarani, al ja ču vam dati jedan savjet, nemojte svoga sina udarati, derati se na njega, provoditi silu.On je ovisnik, a sa njima treba raditi na emocije, na osječanja.Ja sam vam sve detaljno objasnio, jer znam JAKO DOBRO STA JE TRAMAL.
Ako bilo sta mogu pomoči ja ću to sa srcem i uraditi, a vjerujte gospodine, da nisam imao onako dobrog Oca koji me je podržavao, koji mi je davao moral, koji je bio uz mene, ja NIKADA NE BIH OZDRAVIO.Puno sreče, ja se zovem Omar i iz Sarajeva sam.Čao
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Homest Reply

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:17 am, edited 1 time in total.
crni
Posts: 6
Joined: Fri Feb 24, 2006 8:56 pm

Post by crni »

Hvala Vam na odgovorima PRIJATELJI. Ja sam zaista zatečen. Eto postavio sam na ovom forumu i posebnu temu vezano za Tramadol i dobijam zastrašujuća saznanja.Samo se nadam da moj sin nije previše u tome. Trenutno je na putu u HR i vraća se ponedeljak ili utorak pa ću pokušati sa njim otvoreno razgovarati. Neznam dali ću uspjeti jer dosad nisam bio mnogo uporan za razgovor sa njim i obočno bi se završavao u par rečenica. Mislio sam da je to samo zbog generaciskog jaza, ali pokušat ću da ga preskočim i neznam kako da dobijem njegovo povjerenje da mi se otvori ako je zaista zaglibio.
U sakom slučaju javit ću se nakon razgovora sa njim. Nastavit ću da pratim ovaj forum i još jednom Omar i Voyager ZAHVALJUJEM VAM SE !
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Crni v ste jedan veliki gospodin, ličite na mog oca.Moj otac kada je saznao da sam na heroinu i kada je počeo da plače ja SAM SE OSJEČAO KAO NAJVEČE SMEĆE.Zasto, zato sto je taj čovjek dao sve u svom životu da imam sretno djetinjstvo, da koliko toliko zaboravim majčinu smrt.Kada sam ga vidio da plače, srce mi se prepolovilo.Pitao sam ga "Tata, sta hočeš da ja uradim a da ti vratim srecu i osmijeh", on mi je rekao " Želim da odeš u Bolnicu i da ozdraviš".
To sam i uradio, bilo je jako bolno, bilo je psihički neizdrživo ali uspjelo je.Ja vam opet kažem i znam malo sam vise u dragi nego sto ispoljavam to svoje znanje.I dan danas iako mi je 30 godina, zamolim Mustafu ili nekog ko vise zna da mi da savjet.Ja cu vam Crni dati jedan savjet ZA VAŠEG SINA. Razgovarajte sa puno,puno,puno EMOCIJA, pa ako treba i zaplačite jer on mora vidjeti da vam je stalo, mora osjetiti GRIŽNJU SAVJEST ZBOG TOGA STO JE UČINIO, nemojte se derati na njega.Ako ista bude trebalo, ako bilo,bilo sta bude trebalo ja cu vam dati broj telefona i adresu, samo vi recite ako vam treba ja cu pomoći.I nemojte gubiti glavu, jeste da su Tramali jako opasni, ali zahvalite bogu da nije na Heroinu, Kokainu,Spidu,LSD-iju ITD,ITD,ITD. Polako trebate imati sada strpljenja kao nikada do sada.
Vjerujem da ce uspjeti, biće krize i svega.
Ali opet vam kazem ako ne znate kako da ga skinete sa tih tableta, najbolji recept je 1-1.Sta to znaci , svaki drigi dan skinite po jednu tabletu, pa druga dva dana još jednu i sve tako dok ne dođete do kraja. Puno mi je žao sto se to desilo, nemojte tragično to gledati.Ja sam bio i na Tramalima i na Heroinu i evo sada sam na Metadonskoj terapiji bio sam na 85mg a sada sam na 35mg i uz put zavrsio sam Fakultet Političkih Nauka, počeo sam raditi, snimio sam 2 albuma. Znaci nije sve izgubljeno, vas sin nije toliko zaglibio da se ne moze izvući ali morate paziti na njega jer sve ide od laganijh droga, od trave do Tramala, od Tramala do Heroina itd,itd. Javite se, imate privatnu poštu gore vidječete pa mi se možete javiti ,ja cu vam jako rado pomoći. Vas drug Omar
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Goin' Forward !

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:17 am, edited 1 time in total.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Upravo tako kao sto kaze VOYAER , sve se moze ako se hoče.Evo VOAYER je postao Injžinjer i usput svira. Također i ja sam diplomirao Žurnalistiku i također i ja sviram i imam 2 albuma.Sve se može ako se hoče, a ako sta bude trebalo bila koja pomoč ili savjet mi smo tu.Jel tako drug.
Post Reply