Tramadol !

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Tramadol !

Post by nepopravljiv »

ja inace kazem anestijozolog ,uvjek tako pricam spajam neke rijeci tipa bio,bijo praznoslovim i tako to nije me volja da ispravljam.mozes vidjet u gomilu mojih postova takvih gresaka cak i tacku rijetko kad stavljam.evo sad sam je stavio .evo jos jedna.i jos. :D cak i nepostoji slovo kako ja izgovaram anestijozolog.malo je drukcija crnogorska azbuka ja ne pricam ekavicu ali to nema veze sa mojom namjernom nepismenoscu.bitno da se svatistohocudakazem.probaj kratko da izgovoris anestizojolog ono zoj e to slovo ne postoji vuk karadjic nije izmislio.ali eto recimo kad treba tako nesto da napisem dje se gleda to onda napisem.ali kad kuckam po laptopu ne obracam paznju to je eto neka moja nepismena kultura neopterecujem se sto ce drustvo reci.a sto sam jos primjetio i zene to vole neznam zasto.a vidji koja je ura idem u postelju laku noc.
down
Posts: 11
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:06 pm

Re: Tramadol !

Post by down »

molimte reci mi koliko dugo je trajala apstinencijalna kriza i kako si sad/ znam da je dugo vreme proslo ali treba mi pomos
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Tramadol !

Post by ziki »

Ona prava kriza od Trodona je slicna Heroinskoj krizi, nije toliko dugacka..i ona najgora traje mozda nedelju dana plafon, ali zna da bude prilicno zajebana.
I posle skidanja sa Trodona ako ga uzimas godinama.. normalno da ostaje taj jedan period slabosti i kad moras sve to da preguras na misice.
Davno sam ga uzimao i to u svim oblicima, od lekova 50 mg do 200 mg, pa kapi itd..
Nosio sam cak u dzepu onu veliku flasicu Tramala sa pumpicom, koja je ne znam koliko mililitra..zamenjuje 5,6 kutija..kupio u Austriji.
Uglavnom proslo je dosta od kada ga nisam uzeo, i ne mogu nista dobro da kazem za njega... znaci prekidaj kako god i sto pre to bolje.
Generalno narusava zdravlje, nosi i rizik od epinapada i slicno.
Ja imam prijatelja koji je pio po 40, 50 kapsula dnevno..bio je fenomen, medjutim jednog dana je zapenio u fotelji ukocen.. i da ga nisu nasli gotov.
Mnogo se posle vukao po bolnicama, danas je covek senka..potpuno mu je zdravlje naruseno, nema pola zuba u glavi.
Ne valja..
Znaci prekidaj ga, izguraj malo i ucinices sebi mnogo.,
Pozdrav
...
down
Posts: 11
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:06 pm

Re: Tramadol !

Post by down »

ziki wrote:Ona prava kriza od Trodona je slicna Heroinskoj krizi, nije toliko dugacka..i ona najgora traje mozda nedelju dana plafon, ali zna da bude prilicno zajebana.

Znaci prekidaj ga, izguraj malo i ucinices sebi mnogo.,
Pozdrav
Odma mi bolje, uglavnom niko ne zna da ga uzimam atraje to vec 5/6 godina... Nikad ne sam prekoracila 200 mg dnevno ali je ipak zeznuto... u ostalom ne ni osecam vise nisto uzmem po naviku cisto da funkcionisem , Evo 9 ti dan ali znojenje i nesanice nisam se resila.... Neznam do kad ce biti? Skidam se totalno na suvo jedino magnezium 300mg u dan mi je doza:)
down
Posts: 11
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:06 pm

Re: Tramadol !

Post by down »

hvala na poddrsku odma je drugo kad spodelis s nekim
Pozdrav[/quote]
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Tramadol !

Post by yasujirozu »

ljudi su rijetko ostajali na tramalima osim u vrijemenima kada si ih mogal dobavit u privatnim ljekarnama ispod tezge, a za male novce i bez recepta, jer su prosto prelazili il se vraćali heroinu...

epi-epizode i ćao zubima, su zagarantirani
Visions

Re: Tramadol !

Post by Visions »

...
Last edited by Visions on Tue Sep 10, 2019 6:21 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: Tramadol !

Post by Lebowski »

Ja sam ga kupovao u jednoj apoteci gdje je radila jedna starija žena prije desetak godina, to je dakle bilo puno kasnije nego su došle privatne apoteke. I to ne bi bio kupio jednu kutiju nego 4-5 kutija, nevjerovatno da mi je to uspijevalo. Još prije toga sam ga znao uzimati baki, ona ga je pila radi bolova. Dok sam bio na nižoj dozi Bupa znao sam se prebacivati sa jednog na drugo, bit nekoliko dana na tramadolu, pa opet nekoliko dana na Bupu.
Post Reply