skidanje sa suboxona

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

mlada mama
Posts: 2
Joined: Mon Feb 20, 2012 5:51 pm

skidanje sa suboxona

Post by mlada mama »

pozdrav svima molila bih za pomoc i malo savjetovanje....muz mi se poceo skidati sa suboxona prije 5 dana pio je 10 mg i smanjio je za 2mg i danas je osjetio jaku bol u tijelu i nemoc pa se bojim da to nije neka kriza......ako nego zna nesto vise o tome ili ako je imao slicno iskustvo molila bih za pomoc jer sam jako uplasena i bojim se za njega i naravno za mene i bebu :cry:
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: skidanje sa suboxona

Post by sanela »

mlada mama wrote:pozdrav svima molila bih za pomoc i malo savjetovanje....muz mi se poceo skidati sa suboxona prije 5 dana pio je 10 mg i smanjio je za 2mg i danas je osjetio jaku bol u tijelu i nemoc pa se bojim da to nije neka kriza......ako nego zna nesto vise o tome ili ako je imao slicno iskustvo molila bih za pomoc jer sam jako uplasena i bojim se za njega i naravno za mene i bebu :cry:
Ima li pomoć ljekara ili to radi na svoju ruku?
Dobrodošla...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: skidanje sa suboxona

Post by ivica »

NIje to nikakva kriza. ko zna šta njega guli od prije.. neka manje razmišlja o tim suboksonima a više se posvećuje stvarima kojima bi se trebao više posvetit. :D
ignorance is bliss!
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: skidanje sa suboxona

Post by zeleni »

ivica wrote:neka manje razmišlja o tim suboksonima a više se posvećuje stvarima kojima bi se trebao više posvetit. :D
ala...
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: skidanje sa suboxona

Post by ivica »

ela
ignorance is bliss!
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: skidanje sa suboxona

Post by Sagy »

1.Kod doktora za bolesti ovisnosti,da u napravi plan skidanja(10mg je dosta velika doza),i da dodatne lijekove po potrebi
2.Subuxone jako dugo djeluje(duže od metadona),pa ga treba i jako sporo spuštati.Skidanje 2mg u pet dana je prevelik "skok".Otprilike nakon toliko dana se osjeti taj manjak,jer,kako navedoh,Subuxone jako dugo "radi"(i do 72h).
3.Postoji i još jedna "fora",jako efektna kod skidanja sa subuxona,a to je PRORJEĐIVANJE DOZA.Neka proba ostat na 10mg,ali popiti svoju dozu svaki drugi dan,pa onda nakon 10tak dana,spustiti npr. 1mg.I tako nastaviti.
4.Postoji najbolja opcija,a to je bolnički detox,kod doktora Sakomana(Vinogradska u ZG),gdje se dođe do nule u nekih mjesec i pol dana,pod liječničkim nadzorom.

U svakom slučaju,predstoji teška i duga borba,i zato sretno.

I da,to što je osjetio nakon 5 dana jeste lagana kriza,zbog manje Subuxona u tijelu.
Nisam doktor,ali apaurini su tu jako dobri,za pripomoć u tim stanjima(opuštaju onaj grč u tijelu,i smiruju),ali opet,sve uz konzultacije s dr.Ako možete do Sakomana,on je br. 1 u Hrvatskoj(pretpostavljam da ste iz HR),po tom pitanju.
mlada mama
Posts: 2
Joined: Mon Feb 20, 2012 5:51 pm

Re: skidanje sa suboxona

Post by mlada mama »

sanela wrote:
mlada mama wrote:pozdrav svima molila bih za pomoc i malo savjetovanje....muz mi se poceo skidati sa suboxona prije 5 dana pio je 10 mg i smanjio je za 2mg i danas je osjetio jaku bol u tijelu i nemoc pa se bojim da to nije neka kriza......ako nego zna nesto vise o tome ili ako je imao slicno iskustvo molila bih za pomoc jer sam jako uplasena i bojim se za njega i naravno za mene i bebu :cry:
Ima li pomoć ljekara ili to radi na svoju ruku?
Dobrodošla...
kod doktora se lijeci
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: skidanje sa suboxona

Post by MasacreEnElDiscoBar »

mlada mama wrote:pozdrav svima molila bih za pomoc i malo savjetovanje....muz mi se poceo skidati sa suboxona prije 5 dana pio je 10 mg i smanjio je za 2mg i danas je osjetio jaku bol u tijelu i nemoc pa se bojim da to nije neka kriza......ako nego zna nesto vise o tome ili ako je imao slicno iskustvo molila bih za pomoc jer sam jako uplasena i bojim se za njega i naravno za mene i bebu :cry:
Pozdrav!!! Kako sam i napiso pod temu buprenorfin on se skida polako kako je napiso Sagy, najbolja provjereno sigurno i ispravna solucija je skidanje mjesechno po 1mg ili chak po pola, da se izbjegnu ikakvi veliki fizichki i psihichki problemi....

p.s.Svatko ti ima drugachija iskustva i nemoj da ti tu netko pametuje jer svaka je osoba za sebe individualna, sad sam si tek uzeo vremena prochitat shta je Sagi iznad npiso, o solucijama skidanja to odluchuje dr.!!!! Skidanje i uzimanje buprenorfina svaki 2 ili 3 dan kako sam ja htio da uradim, recheno mi je da ima takvih sluchajeva koji uzmu taj ljek svaka 3-4dana, ali to kod mene i onih koji ga uzimaju svakodnevno neko vrjeme radi velike oscilacije u organizmu i kaze mi dr. da to nikako nikom ne preporuchuje!!!!To da sam ja chist od suba i dosadi mi npr. drogiranje drugim opijatima onda to moze probat netko radit, poshto blokator opijata od suba ostaje oko 3-4dana u organizmu i znash da kroz taj period dok uzmesh sub nesmijesh uzimat nikakve opijate ni pomirisat!!! Ja sam probo svaki 3.dan, pa bi bilo ajme, prva dva dana bi se muchio i onda bi uzeo i odvalio bi me, pa bi opet drugi dan se muchio dok me dr. nije zaustavio s tim nachinom rada jer sam si radio loshe sve za organizam koji je malo patio pa malo bio opijen...I kako mi je recheno od dr.Sakomana najbolje kroz 1mj. skidat po 1 chak pola mg., ali najbolje se posavjetovat sa struchnim dr. za ovisnost i on odredi koliko je i kako najpametnije to radit, a ne netko ko nije upoznat sa situacijom i onda daje savjete!!! Uglavnom sve zavisi od osobe do osobe, koliko je ta osoba jaka i motivirana....Javi kako ide!!!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: skidanje sa suboxona

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Moram ovo napisat, dok je izasho tek subutex, ljechnici kazu da su bila 2mg, max 4mg. dovoljna da neko bude pokriven kroz dan...Ali se pochelo to i povechavat i zlorabit pa je dosho suboxon itd.Ja sam uvjeren da on trenutno na 8mg. nema fizichku krizu, nego mozda psiha malo jer znam dok sam bio s momcima u jednoj komuni gdje se skida, nas nekoliko je doshlo na 16 chak neki na 24mg., i psihijatar bi odma svakom makno za 8mg. i nikakve krize nije nikom bilo ovi sa 16mg. su ishli polako dolje do 8mg.onda dok se ishlo na 6mg. pojavili bi se znakovi apstinenciske krize...Ja sam s 16 odma uzeo 8mg. i nikakva kriza ni nishta, pa bi spushto na 6mg.malo psiha ovo ono pa neko vrjeme stabiliziro se oko 2tjedna i spustio tako na 4 pa na 2mg...Di mi je bilo vech malo teshko jer sam isho prenaglo, ali sam se naviko i sad je okei, znachi kriza neka ili neshto na 8mg buprenorfina teshko, od 8mg prema dolje moze bit, ako se ide naglo....Vidite s nekim dr. ko se razumije u ovisnosti....To da je pio 32mg. pa presho na 8mg. nekako bi i shvatio da mu je malo teshko, ali kazem najbolje se posavjetovat s dr. koji prepisuje terqapiju, obichno si svi sami odredjuju terapiju, tako da najbolje ich kod nekog struchnog dr.za ovisnosti!!Ovo su moja iskustva i provjerene informacije od petero ljudi s menom i rjechi dr. koje sam stavio...e sad....Ako neko misli da sam u krivu slobodno me ispravi jer zena tu trazi pomoch za muza....''Mlada Mama'' nishta ne brini samo polako :wink: , javi kako ide i dali su stvarno veliki problemi?!!!!

p.s.ja sam odlichan znao bit glumac nema teorije da bi me netko provalio, chak bi neshto odredio npr. da me boli glava da bi me stvarno pochela bolit, ne kazem da on glumi, nego sam to samo htio spomenut, poshto mi je chudno da osjecha tolke bolove....
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: skidanje sa suboxona

Post by nepopravljiv »

Masakar ja mislio da si u komunu poso,pa gledam datum posta inace kako je bilo a i ja pitam gluposti komuna ko komuna.
Post Reply