Buprenorfin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Buprenorfin

Post by ivica »

ne tiče se to previše narkomanije.
ignorance is bliss!
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Buprenorfin

Post by zeleni »

ivica wrote:ima i toga. Ali rasprava takva je , kako je rako hesse samo za luđake :D magično pozorište
cijena ulaznice razum...
ivice,
jesi ti čuo nekad ono kad kažu
samo budali je sve jasno
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Buprenorfin

Post by ivica »

Jesam . ali ne pratim te sad baš najbolje.
ignorance is bliss!
User avatar
zoom
Posts: 8
Joined: Mon Feb 27, 2012 1:33 pm
Location: Laibach

Re: Buprenorfin

Post by zoom »

zeleni wrote:
ivica wrote:
zoom wrote:zapunila tu praznoču, ubila te bogu dužne osječaje i stvorila feelinge koje inače nebi doživljavao, niti ih znao.
I nikad ti nije došlo da je taj feeling fejkerski!! Nekako je oke ,ali ipak im nešto fejkersko u njima, umjetno, kemijsko, nepriridno... pa se sjetiš da si vezan i da nemoš nikamo da si rob ha?!

Zapravo nisam baš shvatio šta si htio reči?
Ko rano rani, rano dan zajebe..
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Buprenorfin

Post by ivica »

Di je ono tema pod nazivom "zbunjoza" ja prvi pišem postove. :D
Zoome, samo sam sugerirao na to da je svaki osjećaj fejkerski ukoliko si na nekom sranju oke? Sve je falši , sve je fejk, sve je samozavaravanje kad uzimeš dodatna sredstva da bi funkcionirao. Ej pazi ovo.

Ja sam rodom iz malog grada i svaki mali grad ima svoje "čudake" ljude koji se pojavljuju rijetko ,a još rijeđe sa nekim u društvu. Mala sredina je loša za predrasude. da ne duljim sada... jedan od tih starih "čudaka" je meni kad sam bio mulac 16 godišnjak na pitanje da li ima koji apaurin jer ja bi se "razvalio" odgovorio riječima koje ja pamtim i dan danas i kojih sam se tisuću puta sjetio za vrijeme moje heroinske ovisnosti a to su :"mali, kad piješ tablete ako si zdrav to ti je isto kao da lupaš glavom u zid." kratko i jasno i odšetao svojim frankenštajnskim usporenim hodom tamo dole po ulici, niz rijeku, sa sjenama drveća od krošnji iznad glava... ja sam se tada ustao sa pločnika i otišao po pivo. Bilo je plavo pivo baš zato jer je bio plav apaurin kojeg sam do tada priželjkivao,a nakon pive zaboravio..

Tablete jesu za bolesne , buprenorfin je najbolji za odvikavanje od heptanona i heroina. eto da ne odskačem od teme.
ignorance is bliss!
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Buprenorfin

Post by Missy »

Dobro vam jutro,drugari..
Ivice,moram ti reci,tj.,priznati da skoro svaki tvoj post ima neku vrednost. Upravo tako kako si rekao (napisao),ne treba o tome razmisljati ili ne razmisljati. Vidi,stvar je u tome da ja iskreno,bas i ne lupam glavu mnigo oko svega toga.. vozim ovaj novi zivot i sasvim sam zadovoljna. Jedino sto zbog eventualne stetnosti tolike doze na duze staze imam tu zelju da je spustim,a nikako da se na to odlucim bas iz razloga sto ne razmisljam previse o tome. Zato sam i odlucila kako sam odlucila.
A skroz si u pravu za lazne osecaje,samo sto je u svemu tome najzajebaniji momenat taj sto su ti lazni osecaji mnooogooo dobri i ne mogu se porediti ni sa jednim stvarnim. Mislim cak i da bas u tom grmu lezi najveca snaga droga.. da.
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Buprenorfin

Post by ivica »

@missy A fakin šit meni to ne odgovara. Nikako mi ne odgovara osjećaj na nekom opijatu. Meni dosta. na uši mi izlazi. često kada se priča o tom osjećaju ja se osjećam ko potpuni stranac. Htio bi doprijeti do takve osobe u srž,da vidim razlog da znam zašto netko hoće bit razvaljen , ali ne mogu i ne mogu a što mi najgore 6 godina sam lupao dop svaki jebeni dan i 6 godina ja nisam dokučio ništa drugo nego nevolju i jad. Eto rezultata mog "staža" :smt019

Kažem svaki dan nije to simbolično nego je tako bilo ,svaki dan. I masu puta sam se pitao do sada kojeg vraga ja kuckam po ovom forumu jer ipak kada se sve zbroji moje vrijeme takve ludosti i ovisnosti je evo prošlo i ostalo daleko iza mene. Mogu slobodno reć. Ja nisam narkoman a bio sam na horsu. Ja ne razumijem narkomane, ali znam kako im je. Neznam . ja ću nastavit kuckat ovdje po forumu sve dok me netko ne izbaci kao uljeza koji se pakća tamo di mu nije mjesto.
Eto koliko sam zaboravio dop. A stvarno, vjerujem da bi ga puno teže zaboravio da nije bilo suboteksa. Tog lijeka koji mi ja pomogao najbolje onda kada sam bio bolestan. Nisam želio bit pacijent. E a viš ženska 3 doktora su mi govorila i savjetovala da ostanem na dvojki (2mg) kao preventiv. A mater im! kao preventiva za šta da ne izgube pacijenta. Oni su ovisnici doktori su ovisnici o pacijentima. Žalosno ja san morao štekat i kombinirat sam sebi terapiju da bi se skinuo što bezbolnije. Toliko su mali bili ti komadići tog lijeka da sam ja tek tada shvatio šta i koliko jak otrov stavljam u sebe. ma na vrh olovke stane. Taj dan sam bacio smeće jer me je zapalo na psihijatriji ta dužnost, no dobro to je priča za sebe...
Raspisao sam se...
ignorance is bliss!
igra bez granica
Posts: 173
Joined: Thu May 15, 2008 12:30 pm

Re: Buprenorfin

Post by igra bez granica »

Sanela mozda sam se pogresno izrazio, ali sam svedok u Novom Sadu da su mnogi koji su otisli u komunu skinuli se hvala bogu sa opijata, ali su ostali vezani za istu komunu i nakon svega toga. bio sam svedok kako su rasturani brakovi a posle sklapani medju njima. Pricao sa jednim ocem koji se pitao sta se promenilo, kcerku je izgubio davno, bila je zavisnik o heroinu, otisla je u komunu, otac se nadao da ce dobiti svoju kcerku nazad. ona se nije vratila ostala je sa njima i ostace ''cista'' sa njima. Hocu samo da kazem da puno njih ostaje vezano za komunu i da ne nastavljaju sa normlanim zivotom. NAravno ako je njima tako lakse ok, ja ih podrzavam i uz njih sam 100% samo da su pobedili Heroin.
Missy spustanje ce doci samo od sebe, ne brini osetices ti to na vreme. jeste da smo u ''najboljim'' godinama ali zivis normalno, radis brines se o porodici. dok sam imao griznje savesti zasto toliko dugo pijem subove, pa to je previse, neces citav zivot ostati na njima ja sam pravio recidive. vikendaski zeljan ne znam ni ja sam cega, kojeg osecaja, toliko sam uzimao da mi je bilo lose. a uzimao sam samo da bi se prisetio osecaja koji mi pruza speed ball a onda nakon uzimanja bivalo je sve gore. vracanje ponovo na sub je bilo podnosljivo ali u ogromnim kolicinama i po 32mg a zasto samo zbog secanja.
sada to vise ne radim vec duze vreme, prija mi ova kolicina suba i radim, zaradjujem i sto je najvaznije uzivam u zivotu. Nemam zdrastvenih problema pa samim tim ni potrebu za smanjivanjem. promenio sam drustvo i niko ne zna moju malu tajnu da ja ujutro stavim pod jezik jednu cudnu tableticu.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Buprenorfin

Post by ivica »

igra bez granica wrote:Hocu samo da kazem da puno njih ostaje vezano za komunu i da ne nastavljaju sa normlanim zivotom. NAravno ako je njima tako lakse ok, ja ih podrzavam i uz njih sam 100% samo da su pobedili Heroin.
A ko će im dat da žive !?!! Ko !!! Ili je kainov žig u pitanju ili idu linijom manjeg otpora.
ignorance is bliss!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Buprenorfin

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Pozdrav svima!!Pozdrav Missy!!Vidim moja tema: buprenorfin(subutex) je pod kljuchem, valjda su neki malo ptroshili slova na neke stvari nevezane za temu, shto ima sluchaja...Uglavno vratio se nedavno iz komune i dobio sam dopushtenje izlazit i ulazit kad se nadjem pred ''zidom'', shto mi laska jer gotovo nitko to do sad nije mogo radit, polako sam spushto bup., ali kod zadnje tabl. nakon 3mj.sam uvidio kao i operateri i psiholozi da nemam samo problem s drogom nego neshto shto moram rjeshit prije, o tome nevolim prichat ali chu natkunut''Black Rose''...Malo se bojim postupaka koji che bit da se rjeshim onog losheg jer poshto sam se uvjerio u zlo vjerujem da postoji Dobro!!Uglavnom trenutno sam na 4mg.buprenorfina i pijem antidepresiv velafax i poneki normabel...Poshto znamo da je sve u mozgu tako i znamo i moramo shvatit da nekima che mozak do kraja zivota trazit drogu jer muodgovara ili je pre slab da je se ostavi bez neke pomochne motivacije koji taj koji se zeli skinut sam treba znati ili iskoristit najvishe moguche energije da nadje tu motivaciju...Mislim da sam piso tako neshto slichno prije, ali su meni na temu stizala samo losha iskustva!!Buprenorfin je okei ako se konzumira za ljek i pravilno kasnije ako taj ili ta(u ovom sluchaju Missy) odluchi da ga makiva iz zivota...A to mora ich polako!!!Otvorio sam temu bio ''bezbolno skidanje sa suba.''shto je uchinkovito i odradi se brzo ali prebrzo pa onaj ko nije dovoljno jak pada skroz natrak!!Iz pouzdanih izvora mogu rech da skidanje sa suba je najbolje ich polako makivat 1mg chak pola mg. jednom mjesechno tako da nakraju nema nekih velikih problema ni fizichkih, a pogotovo psihichkih, shto u bezbolnom brzom skidanju su 200puta vechi...Neznam kako si Missy, dali se skidash kako napredujesh....Vjerojatno da kasnim s ovim textom i bilo bi me ugodno iznenadilo da si okey i dobra..
Locked