Buprenorfin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

komendija
Posts: 27
Joined: Mon Mar 26, 2012 4:46 pm

Re: Buprenorfin

Post by komendija »

ne bih sad iz ličnog ugla da govorim - ali ovde izgleda neki ljudi zamišljaju da ovo raspitivanje za lek u opciji da se ne plaća tako skupo - ispada kao neka zloupotreba, šta li...
neam nameru da se pravdam, pričam koliko sam dugo stabilna na supstitutu uz sve ok testove mokraće, seanse s dr koje se ne preskaču i šta ti ja znam šta sve.
pošto tabletoman nikada bila nisam - svoju dr ne cimam ni za kakve lekove niti oću leba preko pogače...
što se tiče unutrašnjosti vs beograd---bogami, kao klinka još pamtim prvu hospitalizaciju, krajem prošlog veka...lista čekanja velika, prednost je imala unutrašnjost baš zato jer je ustanova na republičkom nivou jedina takva i jer nema svaki grad odeljenje za pomoć zavisnicima.
što se putnih troškova tiče - @ziki, eno kad odeš u biro, deo gde se overavaju zdravstvene knjižice - imaš i overu i naplatu putnih naloga, tako da bi tebi hipotetički - država iz budzeta nadoknadila svako putovanje od tvog mesta življenja - do Drajz.
ne vidim razlog da se povlačiš iz diskusije (ti reče rasprave) - jer ne vidim da se iko raspravljao ?!

ove priče - kao problem su ljudi i njihov odnos prema lekarima - prosto ne piju vodu. oke, im nas raznih, al šta ćemo s onima stabilne apstinencije, urednih testova, dobre saradnje s dr - om ?
---
je l se na kraju zaista sve svodi na - 'ko vas jebe beograđani, ionako ceo život imate (imaginarne, kažem ja) povlastice...
il se ne gde mašimo u razumevanju (na demijana mislim, tebi ziki rekoh sve) il nam izmiče suština...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin

Post by ziki »

Komendija, tebi sam poslao i privatnu poruku i imao sam dobru nameru i zelju da pomognem.
Posle sam objasnio da u toj poruci nisam napisao nista specijalno, posto su neki mislili da ima neka "caka" kako doci do leka a da ja to krijem, i sama znas da u toj poruci nema nista sem regularnog odlaska kod lekara.
Bio sam fer prema tebi nema razloga da mi sad recenice vadis iz konteksta tako.
Ja nisam stavio sve vas beogradjane u isti kos kao neke koji nesto zloupotrebljavaju, ali je cinjenica da iz bg-a na ulicama zavrsi brdo opijata sa klinika koje su dostupne samo onima sa dubljim dzepom i smislom za trgovinu.
Ja sam iz provincije i veruj mi dobro znam sta znaci kad lekove placas i 500 evra mesecno a ne 200 koliko je u drajzerovoj.
Za tebe nisam rekao nista lose niti da trazis jeftine lekove da bi ih zloupotrebljavala,rekao sam da se ne odnosi na nikog ovde na forumu.
Samo sam pomenuo te lesinare koji koriste tudju nesrecu i zbog kojih je posle teze za obicnog malog coveka da dodje do legalne terapije a da prethodno ne bude prvo sumnjiv.
I zato sam i napisao za taj odnos prema svom lecenju i pristupu lekarima, gde se na poverenju dobije i terapija koja je potrebna i sve ostalo.
...
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Buprenorfin

Post by Missy »

Ok Ziki.. Kažeš ne odnisi se ni na koga sa foruma,već na tamo neke. Pa što,zaboga,baš njih pomenu,a ne nas koji smo njihova suprotnost. Ako si me pratio,a čini mi se da jesi,znaš koliko sam već dugo na Bup-u,znaš da imam odlično saradnju sa svojom dr u Drajz-u,znaš da sam večito kukala da mi je malo,tako da opcija prodavanja iliti menjanja terapije za pajdo u mom slučaju nije moguća,pa te sad ja lepo,čovečanski pitam.. Kako to da si baš ispod mog posta,u kom pri tom nisam dovela u pitanje tačnost tvoje informacije,naveo sve te barabe i vucibatine beogradske kojima su dr legalno sredstvo do jeftinije terapije,koju,jel' te,valjaju na ulici?! 'De leba ti objasni mi,ne volim da se osećam prozvanom,a posebno ne neosnovano uvređenom.
Hvala..
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Buprenorfin

Post by Missy »

And.. Meni moj dr već skoro 2g prepisuje potrebnu terapiju,dakle poverenje je zasluženo i opravdano,ali sumnjam da bi mi tek tako dao nekakav izveštaj koji bi mi omogućio da lek podižem na šalteru apoteke,a ne uz 200e kod njih.
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin

Post by ziki »

Kakve sad veze ima sto sam odmah ispod tvog posta napisao svoj tekst?
Dali je moguce da ja moram svakome pojedinacno da objasnjavam ne samo zasto sam nesto napisao vec i zasto sam napisao na odredjenom mestu.
Tvoj tekst je bio poslednji tako da kad sam ja napisao svoj, moj tekst je automatski dospeo ispod tvog teksta. Jel to logican odgovor?
Ja vas pozdravljam sve i zelim vam sve najbolje u zivotu
p.s. nemam ja zivce za sve ovo, ima na internetu dobrih filmova i raznih interesantnih sajtova.
...
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Buprenorfin

Post by Missy »

Hmmm.. Interesantno. Dakle iz čista mira,onako bzvz ti rešio da nam saopštiš koji je tvoj utisak. To što si pre toga pročitao moj post,nema ama baš nikakve veze za tim tvojim,eto baš tada stečenim utiskom. Ok,Ziki,kad ti tako kažeš..meni je svakako lakše da ti verujem,nego da...whatever.

Elem,ono bitno što hoću da kažem je da sam jutros u Drajz-u,ne dr jer je bio na timu,već onom gore liku što nam uzima kintu,onako kao usput rekla da sam čula da se Bup pojavio u apotekama i reakcija je bila više nego ohrabrujuća. Kaže lik "Da,čuo sam,ali to se isplati samo ovima koji su na manjim dozama..blaablaaa",dakle istina je ljudi moji!

E sad,meni 40 jura stvarno ne čini neki spas,ali nekome ko je na npr 8mg,razlika je velika,pa zato..pojurite to malo.. Držim fige!
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin

Post by ziki »

Nije moj tekst uopste vezan za tvoj. Pomenuo sam taj profil ljudi, dilere lekovima i lazne pacijente jer sam sam bio prinudjen da njima placam ogromne svote novca za terapiju. I kad je nestajalo dobijao sam odgovore, ej sutra idem za bg da donesem pa se vidimo...
Ljudi koji uopste i ne uzimaju bup a podizu po 100 tableta mesecno i to u refuzu a ne u pakovanju od po 7 kom. Znaci nema veze sa tobom.
Ljudi koji stvaraju tu ruznu sliku, pa se to procuje da se valja i zloupotrebljava i onda cela ta procedura za legalno lecenje postane neprijatna zbog njih...
...
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Buprenorfin

Post by Missy »

Ok Ziki,kako god.. Ja se ne umem naljutiti,osim na one koji su mi zaista jako bliski i vazni. A kako je ovo bio nesporazum,evo..ja se tebi izvinjavam! :D
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin

Post by ziki »

Znaci nisam bitan pa samim tim nisi ni ljuta ?
Interesantno sagledavanje stvari...
Nemas na cemu da se izvinjavas, meni je izvinjenje vazno samo ako me neko ko mi je vazan i bitan uvredi, ovako nije...
...
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Buprenorfin

Post by Missy »

Ziki druže,ne znam da li sam do sada ikad napomenula da mene nema potrebe čitati između redova,sve što imam da kažem u njima je..ako nisam,evo koristim priliku. Pročitaj ponovo moju poslednju rečenicu u predhodnom postu pa se,blago meni pronađi tu gde te i jesam smestila,a ne tamo gore. A i gore lepo pše "oni koji su mi JAKO bliski i važni". Ti,koliko god da si mi važan (a jesi kao i svaka druga osoba sa kojom komuniciram na ovaj ili onaj način),nisi mi JAKO važan. Kad bi mi svi sa kojima imam ikakav kontakt bili JAKO važni,čini mi se da bi to "jako" izgubilo smisao.
Nego,da te priupitam ja nešto,onako prijateljski... Zašto na skoro svakoj temi baš ti budeš taj koji započne i biva upleten u nekakvu raspravu?! Ne verujem u slučajnosti,odatle pitanje..
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
Locked