Buprenorfin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin

Post by ziki »

E vidis to je interesantno pitanje, zasto ja budem uvek upleten u svaku raspravu.
Evo pa ti protumaci, ovde sam na primer pustio informaciju o bupu da moze da se dobije regularno kao i svi lekovi itd.. da bi me pojedini ljudi odmah okategorisali kao nekog ko pusta dezinformacije i ako sam imao skroz ciste namere, jer mnogi ljudi odavno znaju nesto vise o tim stvarima a cute vec mesecima jer su sebicni da oni ne ostanu slucajno bez leka ili jednostavno ne zele da jos neko podize lekove da bi mogli da ih valjaju na crno.
Znaci ja pokusam da budem covek, a onda se pojavi neko i nastupi onako ulicarski i sa tim narkomanskim manirima i govori mi kako lazem. A meni ni iz dzepa ni u dzep, cak sam dobio i ovako privatno jedno upozorenje gde mi je receno nemoj da pricas mnogo o tome na netu, neka se snalazi ko kako zna i ume.
Druga stvar, obrati se zena sa pitanjem - zelim savet otisla bih u manastir itd, onda se pojavi lik koji pocne da pljuje i na manastir i kako je to robovlasnicka komuna gde se slika Boga koristi kao sredstvo za iskoriscavanje ljudi itd.. a pritom nije zeni dao odgovor gde bi mogla da se raspita, kome da se obrati nego tako joj kaze nemoj da ides i pljune na sve.
Ja razumem da su misljenja ljudi razlicita i da nije demokratski da ja namecem svoje misljenje kao jedino tacno, ali ako smo ovde da jedni druge podrzimo posto je ovo forum za podrsku onda ostavimo te narkomanske manire - gde se ljudi foliraju i lazu se medjusobno radi koristi i da budemo iskreni.
Smeta mi kad ja pokusam da budem od koristi nekome sa svojim nekim savetom, jer i sam dugo plivam u tim govnima i onda se pojavi tako neki lik sa interesantnim i saljivim nadimkom i retkim avatarom, onom malom slikom sa strane i posere se na sve sto ja kazem i ja ispadnem lazov ili ne znam sta.
Upadam stalno u rasprave jer vidim razliku izmedju onog ko je na ovaj forum dosao stvarno da iscacka nesto da bi sebi pomogao i da nesto pruzi da pomogne drugome, i prepoznam onoga koji je svratio nasmrkan pod utiskom i onda se razlupa na sve strane i zasere sve.
Ja posecujem ovaj forum oko godinu dana, i svadjao sam se i zajebavao sam se sa ljudima ali nisam lupao gluposti, da bih ispao ja sam neko i nesto i duze sam narkoman od svi vas itd...kao da je to nesto za ponos a u stvari je najveca sramota, pogotovo kad za sebe kazes tako nesto.
Svadjao sam se uglavnom sa tim nadmenim ljudima jer mi smetaju, vise volim kad je neko skroman i svestan svog problema i kad tako nastupi, a ne kao da nastupa u emisiji javna debata pred publikom.
...
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Buprenorfin

Post by Missy »

Ok,kapiram tvoje porive,no opet ne shvatam zašto se smatraš pozvanim (ili prozvanim) da začiniš svaku čorbu.
Ia devojka,koja je pitala za manastir..pa valjda je sama mogla da odgovori tom nekom ko je na sve to pljunuo,bez da joj ti glumiš advokata ili zaštitnika,njenog ili manastira.
Nego,čini mi se da začatavamo temu,a to nije ni lepo ni poželjno.Mogli bi otvoriti neku temu samo za takve stvari,nešto tipa "Obraćam se članu..",a ne na temema koje veze nemaju sa nekim od članova lično,diskutujemo o njemu/njoj.

Btw,znam šta je avatar Ziki,majq mu..
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin

Post by ziki »

Jel vidis sada koliko se i sama pravis pametna, i posle ti nije jasno nesto.
Sta ja tebi objasnjavam uopste svoje postupke i sta ti hoces ustvari ?
Ispostovao sam te i odgovorio ti na par tvojih glupih pitanja i nejasnoca koje imas ajde sad malo odmori.
Ti ne shvatas ovo pa ne shvatas ono , dali shvatas da mene to uopste ne interesuje koje ti dileme imas...
...
komendija
Posts: 27
Joined: Mon Mar 26, 2012 4:46 pm

Re: Buprenorfin

Post by komendija »

e ljudi, nema potrebe za raspravom ili hvatanjem za neku od reči koja bi dalje bez nekog vidnog razloga povukla u dalji ponor koškanja, prebacivanja.
@zik, tebi hvala. objasnismo svima u pp nije bilo ničeg spektakularnog što već i sam nisi napisao ovde javno, dakle sve je oke.
ti koji ti šalju upozorenja tipa - 'tiću, nek se snalazi svako kako ume' - e to su potencijalne štetočine najveće. no, nebitno zasad, drugi put o licemerjima
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin

Post by ziki »

Cela ta prica sa buprenorfinom je toliko prenapumpana u srbiji da se granici sa mazohizmom.
Od kada je dospeo u srbiju i od kada su ljudi skontali da jedna mala tabletica moze da im pokriva heroinsku krizu na vise od 24 sata i cak malo da ih radi, ljudi su mu digli vrednost do nebesa.
Nije ni cudo sto su posle klinike krenule da koriste guzvu i da ga naplacuju toliko.
Do pre nekog vremena neke klinike su lecenje suboxonom naplacivale u ciframa od po par hiljada evra a nabavljale ga iz inostranstva za po 1. evro tabletu.
Ja u pocetku pre par godina, kad sam kupovao tabletu suboxona osecao sam se kao golum iz gospodara prstenova kad se dohvati njegovog precasnog...a platim recimo 20 evra, i ne bude mi zao vec sam smatrao da se to isplati, kao lecim se ne drogiram se...
Sama pomisao da mi jedna tableta traje i po 7,8 dana, da ujutru nemam krize, i da ne moram da zurim da se sto pre uradim je znacilo veliku slobodu.
Ono sto sam primetio sada kada sam iskljucivo na buprenorfinu je da se dosta razlikuje od suboxona.
Nema veze taj blokator-naloxon, on ima drugu funkciju vec inace suboxon drugacije deluje i to bas primetno. Na suboxonu nema nervoze i depresije vec si opusten ceo dan, i ujutru kad ustanes imas vise elana i energije. A na buprenorfinu nekako zna da bude i nervoza i depresija i kao da nesto fali kad ga uporedis sa suboxonom, na buprenorfinu se osecas vise strejt. Verovatno da je to bolje jer ne silujes mozak u opijatskom smislu i nema euforije ali mi nije jasna ta razlika. Ovako kao analgetik nema razlike, pokrije bolove i nema ni govora o krizi ali raspolozenje na suboxonu i na buprenorfinu definitivno nije isto.
Subutex je skoro potpuno isti kao buprenorfin ali suboxon je drugaciji.
I ako su sve tri varijante leka istog sastava- buprenorfina.
...
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Buprenorfin

Post by Missy »

Vidi 'vako ziki.. Nije sramota pitati,sramota je ne znati a i ne pokušavati da saznaš ili naučiš.Dalje.kad te uopšte neinteresuje koje ja dileme imam što se jadan ubi pokušavajuči da me (nas) ubediš u tvoju ispravnost?! Zatim,daleko od toga da ja tebe ne shvatam,još kako te shvatam,no htedoh ti dati šansu da ispadneš bolji nego što jesi.Al' džaba..opet ti napravi budalu od sebe.Jeste da se kaže da je napad najbolja odbrana,ali nije uvek,posebno ne valja kad se često služiš tim sredstvom.Ja lepo gore napisah,nećemo da začatavamo temu,dosta,kraj,ali ne..ti k'o zla žena,mora tvoja da bude poslednja pa makar i po tvoju štetu.Tebe definitivno taj bup udara na nervozu,ali ja mislim da to nema blage veze sa lekom,pre sa mentalnim sklopom. I na kraju,pošto nikako ne želim da se spustim na tvoj nivo,kažem DOSTA!!! The End! A ti sad,jednom u životu bar,ispadni faca i nemoj da se nadovežeš na moj post...isqliraj! (Ili ću,nema mi druge,morati Voyu upomoć da pozovem :axe: )
P.S. Pogledaj Gospodara još koji put.Nije prečasni,već prekrasni,tako naši preveli,a inače znači dragocen..kako god,prečasni nije nikako. ;-)
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin

Post by ziki »

Daj bre prestani da lecis svoje frustracije i komplekse na meni i prekini da se nadovezujes na svaki moj tekst, nadji nekog uzivo pa ga maltretiraj jer je ocigledno da ti fali komunikacija.
Pocinjes da se ponasas kao psihopata i da me maltretiras iako sam prestao da obracam paznju na tebe.
Ne zelim da se sa dopisujem sa tobom i prestani da trazis moju paznju tim glupim prebacivanjem.
Nemoj vise da seres tu sa zachatavanjem teme kad od tebe normalan covek nemoze da stigne da red da napise tekst, koji jezik ti razumes da ti saopstim na tvom jeziku ?
Pa dali je moguce da si tako nepristojna.
O cemu se radi u mom zadnjem tekstu? O Buprenorfinu i ja o tome pisem jer je to tema.
Ispostuj malo druge, nisi jedina ovde...
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin

Post by ziki »

Evo ja cu sada da prestanem da pisem a ti nastavi da vidim dali umes da komuniciras sa ljudima uopste i dali imas sta da napises pametno na ovu temu ili na bilo koju drugu, ili ti je cilj samo tako da malo budes aktivna i pametna.
Evo iskljucio sam se i praticu temu Buprenorfin posto me to interesuje, necu vise da pisem citacu tvoje tekstove i ostalih.
Ustupio sam ti prostor evo izvoli.
...
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Buprenorfin

Post by Missy »

Brate,ti si OPASNO LOOD!!! Ae 'leba ti proćitaj se i to što si meni poručio primeni na sebi.Ne znam da li si stvarno toliko retardiran ili se praviš. Da nije tragično bilo bi urnebesno smešno!!!
Mama mia!
Ja tebi dva puta ponavljam da se zaustaviš,a onda se ti nađeš pametan da meni kažeš da se ja zaustavim.Prvo kažeš pitanje ti interesantno,a onda da nećeš da odgovaraš na glupa pitanja.Koliko to malih zikija ima u tebi?!
Na žalost,odlično poznajem psihologiju likova kao što si ti i ponavljam,ono što si meni poručio primeni na sebe.Iskomplensirani degenerik na granici shizofrenije..leči to,majke ti! :smt021

BLAH!!! :smt039
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin

Post by ziki »

OVO JE PRIVATNA PORUKA OD MISSY UPUCENA MENI UZIVAJTE !

@ziki
Privatne poruke se ne mogu javno kopirati.
...
Locked