Buprenorfin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Buprenorfin

Post by saša-ex »

Nisam u toku, od cega su ti bolovi?
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Buprenorfin

Post by ivica »

od noža i narkomanije
ignorance is bliss!
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: Buprenorfin

Post by majka NS »

ziki wrote:Sve u svemu odvajam sad definitivno vreme za sebe i dok se ne budem oporavio necu da radim, do sada sam se oslanjao na lekove protiv bolova samo da bi izgurao na poslu i to mi nije nikakvo resenje.
To su mi neki planovi,imam srecu sto me ta braca ne pustaju da potonem tek tako i resili su da me vade iz problema.
Dragi "ziki"
ovo što si napisao i jeste najbitnije, da nadješ vremena za sebe i istraješ u pronalaženju kvalitetnog rešenja...
Podrška - kvalitetna, je veoma bitna, da ti pomogne i da ne posustaneš i neodustaneš u svojoj odluci, i treba da su tu, da nisi sam u svemu ovome... pomoć kad ti treba - je veoma bitna... Istraj!
Imaš decu, za sebe i njih VREDI što-šta proći i naći rešenje. Ti kao otac - si im veoma bitan u njihovom odrastanju, neka ti to bude dodatna snaga i volja...
Svaku sreću i uspeh ti želim - držim ti fige!
Veliki pozdrav
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: Buprenorfin

Post by majka NS »

Draga "Missy"
i tebi držim fige! Ali te isto tako molim: u svojim postovima na temama si kvalitetno razmišljala, jednog ovisnika veoma fino i lepo posavetovala... simpatična si i imaš duha i našališ se lepo i na svoj račun...
Savete si dobila, ja ti tu nemam ništa novo dodati, ono što sam primetila iz tvojih postova, nemoj da svoje godine gledaš na taj način - nisi ti u nekim "matorim" godinama, još uvek imaš vremena da KVALITETNO izadješ iz svega ovoga i nadješ najbolje rešenje za to. U 45-im se najlepše živi... a ti do nih imaš vremena za sve ovo... Polako, posavetuj se prvo sa svojim docom, ispričaj mu sve ovo što i nama, zamoli ga za pomoć da ti pomogne - i pomoć ćeš i dobiti u vidu i drugih stručnih lica... kvalitetni razgovori - čuda čine, pa i tebi bude lakše da se nosiš i naučiš kako da se nosiš sa svojim trenutnim problemima... NEMOJ SAMA da odredjuješ doze i način - oni će ti pomoći - ALI TI SI TA KOJA ZAISTA ŽELI DA IZADJE iz kandži tog zla... Nemoj da te je strah! Može se! Volja i želja su bitni...
Otidji do AN u tvom gradu, za početak - tamo puno kvalitetnih ljudi, sa mnogo toga iza sebe ima. I ima ih i tvojih godiha, starijih i mladjih... Naćićeš kvalitetne sagovornike i podršku u trenucima kada ti ona zaista treba (sem ovog foruma), razgovor "uživo" mnogo znači...
Imaš i decu... nadji poslednje atome snage i volje, i od sutra kreni..... Polako, korak po korak... rešenje, način i izlaz postoji, sve je na tebi i tvojoj odluci...
Da je lako, nije. Ali isto tako nije ni strašno! Može se!
Držim ti fige!
Svaku sreću i uspeh Ti želim
Veliki pozdrav
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: Buprenorfin

Post by majka NS »

ivica wrote:
Missy wrote: Uspecu..zainatila sam se,a to mi je jos jedna od jacih karakternih osobina,hehe.. Drz'te fige!!! :)
A povrh toga žensko, a one kad se zainate ajme ajme!!
:)
"Missy", kako si?
Jesi li se zainatila, ili ćeš još malo sačekati... Piši nam, kad ti se da, lepo te je čitati.
Kako si danas? Je li ono tvoje "brrr kako je hladno", jesi li našla neku razonodu za danas, ili... Nemoj da kloneš duhom, budi tu sa nama... dok ne smisliš šta ćeš i kako ćeš... a i tada. Piši nam...
Ovo i jeste forum za podršku u oporavku, i svi mi imamo i "ovakve" i "onakve" dane - ljudi smo - i svašta nam se svima dešava.
Missy wrote:hehe.. Drz'te fige!!!
Fige ti držimo, šta se dešava?
Veliki pozdrav
User avatar
1971
Posts: 11
Joined: Sat Jan 28, 2012 1:32 pm
Location: Beograd

Re: Buprenorfin

Post by 1971 »

Dobar vam dan forumasi,posle nekog vremena dodjoh ovde da vidim sta ima novo...iste price..bup,bup i bup..kako ko,koliko itd, ..Ja sam licno na 8mg svaki dan,to nije mala doza i necu vam pricati price..ja na ovaj lek gledam iz mog ugla,ustanem ujutru popijem kafu,odradim jutarnji ritual pa tek onda uzmem lek..o leku i nemislim vise,ne ocekujem rad,euforiju itd,dok sam na poslu a i kod kuce uopste nemislim o bupu,izbacio sam ga iz glave,htedoh reci da citajuci vase postove primetih da i pored toga sto ste pokriveni lekom jurite neki filing sto vam je davao heroin,izbacite ljudi POTPUNO HEROIN iz glave,zivite zivot bez potsecanja na njega,zahvaljujuci lekarima koji su napravili buprenorfin nama narkomanima je data sansa za novi zivot..drogirao sam se 22god i vreme je bilo da se podvuce crta..godinu dana sam na leku i ne nameravam ikada vise da i pomislim na dop,znam da je lek varka ali bolje i to nego dop,moj vam je savet da sto manje mislite na rad leka itd...pokusajte da zivite normalno kao da ni lek ne uzimate,u psihi je sve...zaboravite da ste bili narkomani i radujte se svakom novom danu,i jos htedoh reci da pored leka nisam nikada ni pomislio da ga kombinujem sa nekim drugim lekovima,a znam sta uz njega ide i to fenomenalno,necu reci koji je to lek zbog toga sto je ovo forum protiv narkomanije i nije savetovaliste...Missy stisni petlju i izdrzi to sto si naumila,sto manja doza to je zdraviji i bolji zivot..:)))))
Nikad heroin
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Buprenorfin

Post by nepopravljiv »

a ja sad svatih to jest vidjeh da je zakljucana tema jer se zakacise svi preko interneta virtualno .a ja sam na toj temi slab i na ovoj doduse jer nemam iskustva sa buprenorinom no me zanima jeri Vojo poso sa foruma?
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Buprenorfin

Post by nanii »

Eh Nepopravljivi ko to zna...............evo samo da uzmem kil' gra'a iz špajza. Evo sad ću ja grah bacit pa pogledat....................
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Jaffa
Posts: 15
Joined: Fri Jul 08, 2011 8:51 am

Re: Buprenorfin

Post by Jaffa »

buprenorfina NEMA vise ni za detoksikaciju, ni za odrzavanje! fond za lekove je presusio, kriza sa lekovima ogromna - info iz prve ruke.
ZABORAVITE BUPRENOFRIN do sredine ove godine, kada MOZDA se uveze neka mala doza OPET ZA DETOKS - SAMO! Sada se skidanje obavlja, opet TRAMADOL-om, kao i kad sam se ja skidao.

Ono sto jeste novo, je da svaki pacijent od nedavno ima proracunat FOND LEKOVA KOJI MU TREBA ZA 365 dana substitucije, i lekar ne moze iznad toga da ispisuje. Zato, onaj ko je "na vreme" , nazalost pa to tako ide u 99% slucajeva, digao sebi dozu do ~100mg, taj je sad opusten i imace uvek terapiju kako treba. Naravno pricam o onima, kao ja, sto dizu iz apoteke. :) A ovi drajzerovci i kompanija... eee, kad je trebalo da se udruzite pod jedno ime, kad Vam je "klinac", sad radnik uspesne internacionalne kompanije predlagao, niste mogli da se slozite oko BANALNIH stvari .... SRBI...

Ajde sad, toliko od mene. Dodjem nekad ovde da vidim ovaj jad i bedu... Sta cu...

METADONPLUS forum a i sajt su U PORASTU KONSTANTNOM, i ljudi znaju sta rade. Bice najjaci, pazite sta Vam kazem.
User avatar
1971
Posts: 11
Joined: Sat Jan 28, 2012 1:32 pm
Location: Beograd

Re: Buprenorfin

Post by 1971 »

Nema sanse da Drajzerova ostane bez lekova...buprenorfina..informacija iz prve ruke , ne nasedajte na provokacije onih koji do njega ne zele da dodju..Juce sam podigao terapiju i sve je ok..
Nikad heroin
Locked