Buprenorfin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
1971
Posts: 11
Joined: Sat Jan 28, 2012 1:32 pm
Location: Beograd

Re: Buprenorfin

Post by 1971 »

Pa ima istine u ovoj tvojoj prici oko sarme i kiselog kupusa,piktija,crevaca,brizli itd..dobro zimi pokrivajiu ovaj nas napaceni imunitet...mada si zaboravio Gibanicu..pa jos pecenu na masti..onako ima je pa se cedi..e to je prava stvar za oporavak organizma sagorelog od hemije raznorazne...sve u svemu..kod nas se kaze "jednom narkoman uvek narkoman"(cast izuzecima)..nadam se da cu procitati tvoju pricu kako si uspeo da se skroz skines..mozda i posle 22god drogiranja naucim nesto korisno..
Nikad heroin
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Buprenorfin

Post by ivica »

1971 wrote:Pa ima istine u ovoj tvojoj prici oko sarme i kiselog kupusa,piktija,crevaca,brizli itd..dobro zimi pokrivajiu ovaj nas napaceni imunitet...mada si zaboravio Gibanicu..pa jos pecenu na masti..onako ima je pa se cedi..e to je prava stvar za oporavak organizma sagorelog od hemije raznorazne...sve u svemu..kod nas se kaze "jednom narkoman uvek narkoman"(cast izuzecima)..nadam se da cu procitati tvoju pricu kako si uspeo da se skroz skines..mozda i posle 22god drogiranja naucim nesto korisno..
Ajd nemoj bit takav, :( sad ti kao 22 godina si pacijent pa znaš ono što treba da znaš. Razmjena iskustva je pozitivna stvar na kojoj se i zasniva ovaj forum uostalom evo te tu si :wink:

Ja sam baš danas vidio ,bio u istoj prostoriji sa dvoje ovisnika koji su na velikim dozama. Obadvoje su unako kad su već tu previli male sitne ranice na rukama i nogama. Ja sam stajao i osjetio kombinaciju ponosa i žaljenja nad njima. Šutio sam.
Kažu "odustali su" ajde sad što je to i na čemu se zasniva ta njihova borba od koje su kako kažu odustali? Pazi ,obadvoje od tih ovisnika su ajde da kažem socijalni slučajevi, dakle nezaposleni no opet imaju nekoga i neki svoj način preživljavanja koji NEMA nikakve veze sa ljekovima koje piju (ne dilaju terapiju) i sve se mislim jebote pa koji kua će im ti ljekovi donit bitno u životu osim tih malih ranica po tijelu, pored onih ožiljaka u duši koje svi imamo (svi mi đankiji).
ignorance is bliss!
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: Buprenorfin

Post by Sagy »

Ja sam baš danas vidio ,bio u istoj prostoriji sa dvoje ovisnika koji su na velikim dozama.
A,oklen tebe tu???
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Buprenorfin

Post by ivica »

Sagy wrote:
Ja sam baš danas vidio ,bio u istoj prostoriji sa dvoje ovisnika koji su na velikim dozama.
A,oklen tebe tu???
iiiihihi sagy brate ti bi pankeru zajeb e nemore nemore :-D
Paz, sagy poznam jednu žensku koja radi u needle exchange programu koji je u sklopu crvenog križa tu u zagrebu. Dobri smo i ja kad stignem uvijek dođem tamo na kavu. Inače to je takav prostor namjenjen za to, kavu,sok i novi ganovi... nešto slično kao terra u rijeci samo light oblik sa manjim radnim vremenom.
Ili help u splitu.

Ajde još malo: Kad sam izišao iz komune bio sam u zagrebu na ulici pa mi je sinulo da negdje u gradu mora postojat nešto kao udruga terra. Pa sam otišao u knjižnicu di je mukte internet ,malo prosurfao i našao. A i ovaj forum između ostalog.
Inače neznam da li se spominjalo ovdi na forumu ,udruga "terra" u Rijeci je otvorena cijeli dan i tamo se skuplja narko bagra koja tamo pije kavu, gleda tv ...ali i više od toga tamo mogu beskućnici oprat robu, oprat sebe i nešto sebi skuvat za poist.
Mjenjaju ganove zato se i zove to needle exchange. Eh, da , tamo sam friško skinut vidio kako izgledam na tabletama tj urokan, zapravo vidio sam druge.
Nije mi se svidilo nikako...
ignorance is bliss!
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: Buprenorfin

Post by Sagy »

A šta da ti kažem,prika,
i nije baš neko mjesto za friškog apstinenta
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Buprenorfin

Post by ivica »

Sagy wrote:A šta da ti kažem,prika,
i nije baš neko mjesto za friškog apstinenta
Sad imam izbora. Više izbora.
ignorance is bliss!
igra bez granica
Posts: 173
Joined: Thu May 15, 2008 12:30 pm

Re: Buprenorfin

Post by igra bez granica »

missy ako si rovita nemoj jos da se spustas, svi smo mi drugaciji, svi mi imamo te momente spustao sam se na dva mg pa sam se podizao na 24 bilo je isto. nista bolje se nisam osecao sa tih 24, samo jebena psiha se smirila a o radu da i ne govorimo, nema ga. meni je zato dobar sto mogu da radim svoj posao koji volim i za koji treba konstantna koncetracija. jedna od meni najtezis nuspojava je nesanica kada uzmem vise i naravno glavobolja. ajde nesanicu lako resim popijem xelex od 0,5 mg i spavam kao beba. kada mi dodje zuta minuta i pomislim da bi sad bilo dobro pocuclati jos malo popijem 0.25 mg necega za smirenje i vrlo brzo se povratim na normalu.
poceo sam sa 8 mg i za dve nedelje spustio se na 2mg, naravno to je bio pocetak i jos uvek me drzala euforija kako ja mogu da pobedim. upravo ta euforija me i kostala silnih recidiva u prijasnjim skidanjima. kada sam otisao kod lekara rekla mi je da se nezajebavam jer sam previse rovit i samo cu napraviti recidiv polako me vracala na moju normalnu dozu. odrzavam se na 12 mg (znam reci ce mnogi jako puno) ali ne osecam nikakve posledice. priznao sam sebi da ne mogu biti clean i od tada je sve drugacije.
neko je napisao post da cemo ostati veciti bolesnici, pa svi mi smo bolesnici i uvek cemo to i biti. to uvek ostaje u nama i obelezni smo za citav zivot.
neko je na supstituciji met, sub, bup, ali i oni koji su zavrsili u komunama pogotovo onim crkvenim su na nekoj vrsti supstitucije a to je religija. svako bira svoj put, vazno je ostati na njemu!!!
drzi se nije lako, ali samo pokusaj da se prisetis onih dana, kako je bilo a kako je sada.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenorfin

Post by sanela »

igra bez granica wrote: neko je na supstituciji met, sub, bup, ali i oni koji su zavrsili u komunama pogotovo onim crkvenim su na nekoj vrsti supstitucije a to je religija. svako bira svoj put, vazno je ostati na njemu!!!
drzi se nije lako, ali samo pokusaj da se prisetis onih dana, kako je bilo a kako je sada.
Ja bih ipak napravila razliku između ljudi na supstituciji i ljudi koji su prihvatili religiju kao svoju životnu filozofiju. Svako je religiju prihvatio u skladu s vlastitim kapacitetima, ali, kako god, to ja ne bih nazvala supstitucijom, osim kod osoba koje su relihiju prihvatile fanatično, ali to, po mom mišljenju, ne mora imati nikakve veze s ovisnošću, jer koliko li je samo vjerskih fanatika, a nikakve veze nemaju s ovisnošću.

Pozz igro i dobro nam došao nazad... drago mi je da si sredio život po svojoj mjeri.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Buprenorfin

Post by ivica »

sanela wrote: Ja bih ipak napravila razliku između ljudi na supstituciji i ljudi koji su prihvatili religiju kao svoju životnu filozofiju.
I ja isto. A štašffkmmlmlm kfsljl jlj... ##!!
ignorance is bliss!
User avatar
zoom
Posts: 8
Joined: Mon Feb 27, 2012 1:33 pm
Location: Laibach

Re: Buprenorfin

Post by zoom »

Najprije da vas prvo sve lepo pozdravim. Ovo mi je prvi post, pa i prvi dan na ovom forumu. Našo sam vas tako što baš danas menjam terapiju iz Substitola na Buprenorfin, pa sam googlovao ovu rječ, da vidim šta ima o tome. Neznam jeli uopšte ima neko iskustava sa ovakvim prealazom iz jedne substitucije na drugu. Substitol je kod nas (Slovenija) jedan od mogučih substituta, a ovde nisam zapazio da neko spominje baš taj.Da ne bi sada celu moju istoriju terapija, detoksikacija, komuna, to čemo drugi put. Reči ču samo da sam na drogama i raznim substitutima od negde 18 pa do danas 38 godine. Bilo je i par meseci, pa i godina bez izmedju, ali to je priča moga života, skidam se polako po godinu, dvije i više, da ostanem clean par tjedana ili ponekad i meseca, a potom neki glupi recidiv i za par dana opet šutiranje na puno i na kraju klinika i substituti takvi i onakvi :axe: Ja zasada o buprenorfinu ne mogu reči baš puno, sem toga da mi nije baš prijatno prvi dan ali nekavo ide, više manje doživljam neki blaži turkey, osim toga ništa drugo, a bio sam na prijašnoj terapiji prilično dugo, ni sam više neznam koliko, jedno 4 godine i uspeovao sam nekako živiti normalnim životom, naravno uzimajuči substitol ali nisam se pritom drogirao i pio alkohol i čak našao posao. Verovatno bi tako i ostalo do daljnega, da nije došlo do večih problema sa zdravljem, za koje moja doktorica predvidja da su povezani sa dosadašnjom substitucijskom terapijom.
p.s nadam se da vam je moj srbsko-hrvatski-bosanski dobar, jer ovo vam piše čisti slovenac :lol:
Ko rano rani, rano dan zajebe..
Locked