KODEIN protiv bolova

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: KODEIN protiv bolova

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:43 am, edited 1 time in total.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: KODEIN protiv bolova

Post by ziki »

Cekajte prvo da se razumemo, ovo sto je meni voyager napisao je postavljeno na jednom sajtu i objavljeno kao legalno pravo po zakonu, naravno u americi mi nismo toliko napredni.
Sto se tice tog kodeina jedini razlog zbog koga sam ja hteo da ga uzmem je kao analgetik koji ne pravi euforiju poput nekih drugih opijata vec samo i iskljucivo protiv bolova u nogama i kicmi.
Mozda sam ja pogresio zato sam i trazio savet a sto se tice lekara tu stvarno necu da trosim reci, kad god sam se obratio za pomoc sto se tice tih bolova dobijao sam arsenal lekova a nijedan konkretan/
Od brufena,diklofenaka, naproksena,tetrazepam. nimulid i tako dalje..
Sa lekarima opste prakse vise necu da gubim vreme a ni sa lokalnim specijalistima tipa fizijatar, neuropsihijatar i drugi.
Sto se tice suboxona moje misljenje i dalje stoji ali to je moje misljenje,koliko sam ja shvatio istinu o suboxonu on je dozivotna navlakusa i ne samo da blokira dejstvo drugih opijata vec blokira i prirodno lucenje dopamina, endorfina itd.Znaci i ono malo sto je ostalo kod jednog bivseg narkomana
Ovo za suboxon ne tvrdim da sam u pravu, ovo je sve iz razgovora sa ljudima koji su prestali da ga uzimaju i ima neke ispovesti na netu takodje ljudi koji su resili da prekinu sa njim.

Ovo cu sad najiskrenije da kazem, kako stoje stvari u drzavi srbiji sto se tice lecenja i tretiranja narkomana mislim da cu biti prinudjen da se prikljucim na neki od jacih lekova,poceo sam da zaostajem na poslu i polako pucam finansijski.
Nosim se mislju da odem u Berlin obavim jedan pregled da mi se ukljuci adekvatna terapija i da zapnem sa poslom pa kolko izdrzim,izdrzim.
Poceo sam da razmisljam kako ustvari vise gubim ovako, hronicno umoran i sa konstantnim bolovima necu daleko da doguram.
...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: KODEIN protiv bolova

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:42 am, edited 1 time in total.
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: KODEIN protiv bolova

Post by majka NS »

Dragi "ziki"
kad sam ti napisala post, nisam mislila na lekara opšte prakse, nego sam mislila da inaš nekog Dr. Stručno lice, kome si se obraćao. O tobi i tvom stažu, i o tome na šta si bio navučen, apsolutno ništa ne znam. Izvini, ako imaš svoju ispovest, pročitaću.Trudim se da nečije priče još uvek pročitam, na tvoju nisam naletela, sem u temama drugih, kad se uključuješ.
Kad sam te savetovala da se obratiš Stručnom licu - mislila sam na nekog ko odlično poznaje narkomaniju, koja je to vrsta bola, i on će ti najbolje reći šta je to za tebe najbolje, a da se ponovo ne navučeš na neko zlo...
Mom sinu, imao je užasnu krizu, su rekli da kupimo "DIKLOFENAK", u apoteci, jer smo čekali na odobrenje terapije, pa da se ne pati toliko. On pokriva te bolove kostiju, i mogao je uz drugo što su rekli da uzmemo... da spava, da se ne baca od bolova. Nije da ih nije osećao, ali bilo je podnošljivo i nikakva frka... Sa terapijom je i to rešeno...
Moj savet je bio najdobronamerniji, lek uvek uzimam isključivo kad mora, po savetu lekara, pa zato moje ne znaje vezano lekove, pojma nemam koji za šta. Igrom slučaja, ovo sam lično ja nabavila, da pomognem sinu...
Izbegavam da navodim nazive, zbog onog budi sam svoj majstor, mnogo dece možda kao "gosti" na ovom forumu, pa da se ne leče sami...
Mi imamo Centar za bolesti zavisnosti u NS. Ode se bez uputa (ne treba ti lekar opšte prakse). Tamo ti ambulanto stručno lice kaže - šta treba da ti kaže... Ja ne znam iz kog grada, mesta, okoline, .. nebitno... si ti, pa zato ne mogu ni da te savetujem gde da odeš...
... "----------".....efikasno smanjuju i kontrolišu simptome reumatskih i nereumatskih mišićno-skeletnih oboljenja i poremećaja i otklanjanju bolove različitog porekla... pa ti navodi - ako pomaže kod degenerativnih problema, bolnih sindroma kičmenog stuba, akutni poremećaj mišićno-kostnog sistema, "sindrom zamrznutog ramena", oboljenja tetiva. Bolna stanja uzrokovana povredama, uključujući prelome, bol u donjem delu leda, istezanja, iščešenja, dislokacije... Postoperativni bol, zapaljenje i otok (npr. posle stomatolođkih ili ortopedskih hirurških zahvata)..., Akutni giht ...
Ko god je sa foruma imo išta od nabrojanog - zna o kakvoj vrsti bolova se tu radi, i ovaj lek pomaže..., ja za neke znam bolove kakvi su od prijatelja, za kičmu - kad te zablokira bol, pa ne možeš ni na wc ko čovek da odeš - znam lično - oči ti ispadaju od bola, za vaše bolove kostiju ne znam, ali se trudim iz razgovora sa sinom - da mi opiše šta je to..., AKO TEBI OVO NE POMAŽE, IZVINI I ZABORAVI NA OVAJ MOJ POST, ja sam samo htela da ti pomognem...
Veliki pozdrav
Last edited by majka NS on Sun Jan 22, 2012 10:47 am, edited 1 time in total.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: KODEIN protiv bolova

Post by ziki »

Voyager to sto sam ti rekao da ima na internetu odnosilo se na taj proces odvajanja kodeina iz caffetina.
Poseti heroin helper i videces to tamo, meni je to sagy rekao i procitao sam.
Takodje tamo pored uputstva pise i da je to legalno i da vam to moze potvrditi pravnik,odnosno advokat,
Pustimo to po strani, sto se tice buprenorfina ja sve to sto ti pises pozitivno o njemu potpuno razumem ne treba mi crtati.
Jedino i najvaznije od svega toga jeste da praksa pokazuje drugacije, da ljudi nakon dvogodisnjeg ili vise vremena lecenja buprenorfinom, nakon prestanka osecaju da im je stanje pogorsano, da i posle 11. meseci od ukidanja buprenorfina osecaju kao da je proslo 2.dana.
Hronicno su umorni, imaju bolove, tremor, preznojavanje, depresiju itd.
Znaci osecaju se kao da su navuceni dozivotno i svi ti simptomi im prestanu samo kada uzmu buprenorfin.
Znaci ja razumem o cemu govoris, to je tacno da ubija zelju za heroinom cak u pocetku imas osecaj da se sve to odvija na neki cudesan nacin i da si konacno pronasao izlaz.
Medjutim po prestanku uzimanja,opste psihofizicko stanje nije poboljsano cak je i pogorsano.

Majka Ns uopste vas nisam pogresno razumeo i znam da ste bili dobronamerni nemojte uopste da brinete o tome, ovde smo da se pomognemo.
Ja sam iz centralne srbije tako da mi nije daleko Novi Sad, ziveo sam u njemu i studirao poljoprivredu.
Nisam upucen za tu bolnicu tako da bi mi koristile neke informacije, pogotovo to vezano za uput da ne treba. Dosao bih ako je procedura jednostavnija nego u drugim klinikama.
Inace zivim izmedju Beograda i Kragujevca, u tom delu srbije sam, nemoram bas da navodim grad ali tu sam oko 100.km od Beograda
...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: KODEIN protiv bolova

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:42 am, edited 1 time in total.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: KODEIN protiv bolova

Post by zeleni »

voyager,
u kakvom su odnosu nalorex i prirodni endorfin? ko tu koga blokira i šta blokira i da li uopšte nešto blokira, te kakve su posledice?
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: KODEIN protiv bolova

Post by ziki »

O zelenko i ti si tu.
Ti si koristila sub dugo vremena i ostavila, i nije ti nakon prestanka bilo mnogo bolje jel tako?
Znaci voyager to sto si rekao da se kod nekog endorfinski sistem nikad ne vrati u normalu je tacno.
Posto to nije sasvim ispitano nije iskljuceno da da i sam buprenorfin doprinosi dodatno jos vise padu tog sistema, jer i on siluje receptore takodje.
Bilo kako bilo nista lepo nema u svemu ovome o cemu pricamo.
Napravili smo greske u koracima u startu i sad nema nazad, sad guraj uzbrdo do kraja.
Vreme da se vrati nemoze, droga nas je urnisala.
Znas ono kad odes u crkvu i prvi put se pricestis, onda se sjedinjujes sa bogom jednom za sva vremena.
Tako sam cuo od jednog svestenika, kaze droga je demonsko pricesce.
Uzmes je i sjedinio si se sa onim rogatim i to preko praha.
Mnogi su se tako pretvorili u prah zahvaljujuci heroinu.
Ko bi rekao da u jednom prahu ima toliko nesrece..
...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: KODEIN protiv bolova

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:41 am, edited 1 time in total.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: KODEIN protiv bolova

Post by zeleni »

Voyager wrote: Zapravo, znacajno otezava vezivanje endogenih opioidnih liganda za OP receptore.
a ovo konkretno znači - šta? koje su posledice toga?
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Post Reply