KODEIN protiv bolova

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

KODEIN protiv bolova

Post by ziki »

Prestao sam sa suboxonima ali mi bolovi ne prestaju, neki lek protiv bolova bi mi zavrsio posao.
Ovde sam naveo kao naslov kodein jer sam probao da skinem bolove caffetinom a u njemu ima 10 mg.kodein u jednoj tableti. Popio sam 4.tablete cisto da vidim dali to moze da zavrsi posao posto je kodein takodje morfijumski derivat, ispostavilo se da moze ali treba popiti dosta a samim tim unosim druge supstance koje su u caffetinu.
Ima li neko iskustva sa kodeinom, procitao sam negde da ima tablete kodein od 30 mg.
Trodon sam takodje ostavio i od njega mi je muka za ceo zivot.
Osecam da bi mi kodein pomogao,te od 30 mg pretpostavljam da bi mi 2.tablete umirilo bolove.
Najvise me bole noge i kicma.
Ako neko zna te nazive tableta koje imaju kodein u sebi koje mogu da se kupe kod nas u regionu neka mi napise nesto o tome.
...
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: KODEIN protiv bolova

Post by Sagy »

Koliko ja znam,čisti kodein ćeš teško naći.
On se uglavnom koristi za suzbijanje kašlja(ja sam ga našao u čistoj formi,u onim sanitetskim torbicama bivše JNA,koristio se kao antidot za suzavac,i još neke bojne otrove,koji izazivaju kašalj).

Bijaše,davno nekad sirup za kašalj,Panatus,mislim da se zvao,kupovali ga đaneri na veliko,jer se dobijao bez recepta.Exsaš bocu,i rad nešto slično kao čaj od maka,malo finije.

E,sad,postoji jedan američki site,heroin-helper(ukucaj u google),gdje je detaljno opisano,kako estrahirati čisti kodein iz njihove verzije Caffetina.
Nije nešto komplikovan proces,treba ti 30-40 tableta Caffetina.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: KODEIN protiv bolova

Post by ziki »

Upravo sam procitao. Koliko sam ja razumeo kodein je vise rastvorljiv i kad se promesa sa vodom ono ostalo slegne na dno a kodein ostane u vodi, pa se ta voda prebaci u drugu epruvetu da ispari itd.,
...
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: KODEIN protiv bolova

Post by Sagy »

E,dobro si razumio,baš na tu foru se ide,da se kodein bolje topi u vodi od paracetamola i kofeina(ostala dva sastojka Caffetina).
Pa eto ti zabave,nađi čaše,drobi i prelijevaj :D

Inače,nikad mi nije bilo jasno,zašto se kodein ne koristi za detox i supstituciju.Manje je štetan od metadona,sigurno,a i isključena je i mogućnost IV zlouporabe.
Može se roknit kodein u žilu,ali "flesh" je tako užasan,da te prođe volja.Pojave se crveni plikovi po koži,svrbi te nenormalno cijelo tijelo,jednom sam to probao,ufff,graniči s mazohizmom.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: KODEIN protiv bolova

Post by nepopravljiv »

ovdje u rusiju velika vecina koristi nurofen plus jer ima u sebi 12 posto kodeina popiju po citavu tablu i 2 dana su drogirani to je lijek protiv upale grla kaslja mozda bi trebao da trazis nesto slicno znam da samo u rusiju postoji taj lijek pod nazivom nurofen plus taj plus je zbog dodatka velike kolicine kodeina u rusiju ce ga jos malo zabranit moce samo na recept jer je velika zloupotreba ,eto tako probaj po apotekam naci nesto slicno nurofen plusu imas na netu opsirnije o ovom lijeku pa trazi nezto u apoteku slicno ovome.trebalo bi da ti zavrsi posa naravno valjda ga neces zloupotrebit ako nadjes ga.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: KODEIN protiv bolova

Post by nepopravljiv »

e zaboravih rusi ga koriste cak i kad su u krizi skida heroinsku krizu oni koji su navuceni na nurofen plus kazu da kad ih uvati kriza nenormalne grceve u stomak imaju i prolive.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: KODEIN protiv bolova

Post by ziki »

Probao sam jednom bas mi bilo lose i popijem 4 caffetina, bolovi mi jesu stvarno prestali ali sa druge strane sam bio budan celu noc zbog kofeina i srce mi lupalo kao kod zeca.
Tamo na onom sajtu pise da voda treba da bude 31 stepen, gore dole par stepeni.
Kako me to nervira ovamo proguraju kodein u tim lekovima kako bi bio delotvoran a ovamo ne prodaju cist kodein.
...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: KODEIN protiv bolova

Post by sanela »

@Voyager, ovo nije mjesto za savjete tipa "mladi nadobudni hemičar"
@ziki, znaš li otići kod ljekara i vdijeti šta će ti preporučiti/propisati za bolove?
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: KODEIN protiv bolova

Post by Fela Kuti »

Čekaj bre ziki čoveče, tek sad ništa ne razumem!?
Dok nisam pročitao ovu temu koju si sam postavio, mislio sam da si čvrsto rešen da istraješ.
Depresiju si nazivao umišljenom bolešću koja se leči nerazmišljanjem o njoj, za ostale probleme
si govorio da je samo pitanje vremena kada će proći, a sada zbog bolova u nogama hoćeš da
posegneš za opijatom. Možda zato što se ne zove metadon? Sve u svemu kodein je opijatski analgetik
koji se koristi za suzbijanje bola kod malignih bolesti ili kašlja koji nastaje kao posledica raka pluća.
Nemoj da si cvala i da praviš gluposti zbog sitnica. Eno bole noge i winstona pa ne spominje odma´ opijate.
ziki wrote:Mora da se zivi svaki dan, bez obzira dali si u depresiji ili te boli nesto.
Ako je sve drugo prošlo proći će i noge. ;-)
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: KODEIN protiv bolova

Post by majka NS »

sanela wrote:@Voyager, ovo nije mjesto za savjete tipa "mladi nadobudni hemičar"
@ziki, znaš li otići kod ljekara i vdijeti šta će ti preporučiti/propisati za bolove?
Sin i ja ujutru odtišli kod Dr. za bolesti zavisnisnosti - narkomanija, ona nam rekla sve što je imala, i lepo nas pitala dal imamo nešto kod kuće za bolove, dok čekamo na Stručni tim. Rekla sam joj da jedini lek za bolove je brufen, i to zbog supruga. Ona reče: "Caffetin" ne nikako, ali kupite u apoteci ...... za bolove kostiju, to vam je bolje i pomaže. Kad vam se odobri terapija, jedan od lekova iz terapije - pokriva te bolove.
Nama ovi lekovi ostali, sin popio par do terapije, dobro će doći, jer i suprug nekad ima jake bolove u nogama - kičmi (ne radi se, nije u krizi :) al godine učine svoje)
Vidim "Fela Kuti" ti je dao još bolji odgovor od mene, čovek zna, i odličan je sagovornik, a ja sam na tvoju temu došla samo da ti kažem da postoji i za to rešenje, obrati se lekaru koji te vodi.
Veliki pozdrav
Post Reply