KODEIN protiv bolova

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: KODEIN protiv bolova

Post by ziki »

Nesme tu da se krije to je tacno, da bi jedan lekar mogao da postavi dijagnozu i odredi terapiju mora da mu se kaze i sta se uzimalo od opijata i koliko dugo i sve redom.
Meni su ostali te reumatski problemi,nisam imao nekih problema sa jetrom sto je cest slucaj kod narkomanije.
Imao sam neznatno povisene te enzime i malo visi holesterol sto je cudno malo jer nisam jeo nista, holesterol obicno bude od masne i slane hrane.
Za sad mi je krvna slika ok ali kicma i noge mi nedaju mira.
Noge kao da su mi od olova, ponekad teske i ukocen sam jutru obavezno to bas nikako da me prodje.
Ujutru kad se probudim odmah osetim bolove i krece borba.
Tako vec zadnje 3 godine, toliko je proslo od kada sam definitivno raskrstio sa heroinom.
On me je upropastio,dok sam bio na trodonima imao sam malo problema sa skidanjem ali su bolovi prestajali, medjutim heroin kao da me je zatrovao i usao u misice i kosti.
Taj oporavak toliko dugo traje da covek pocinje da gubi nadu to je ono najgore.
Zato sam ja jedno vreme stalno pisao o tome da covek mora da se srodi sa bolom i navikne se na njega, ne da bi ljudi ocajavali vec da bi prihvatili lakse realnu situaciju, a i sebe sam ohrabrivao na taj nacin.
Neznam trudim sa da ne izgubim osmeh sa lica i osecaj za druge ljude.
Bez obzira na sve moramo nekad i da se pretvaramo da smo zdravi, i ako nas boli sve zivo.
Postedis malo ljude oko sebe, niko ne voli da vidi kako mu sin,brat ili sestra pati.
...
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: KODEIN protiv bolova

Post by majka NS »

Ziki
uzmi u prvoj apoteci onaj "..........", napisala sam ti za sve šta je, nema potrebe da toliko trpiš bolove.
Za njega ti ne treba recept, udješ, tražiš i kupiš. Mislim da košta nekih cca 200.- din. ili slično, nemoj me držati za reč, kupovala sam tih dana toliko toga, pa cene ne pamtim.
On će ti pomoći, dok dr. ne kaže svoje, a ti reci da si počeo da piješ to, i kada, da te toliko ne boli.
Kad pogledaš uputstvo, nije naivan, ko ima obolelu jetru, bubrege... svašta nešto (a to slično na svim lekovima piše, dodje ti da se ne lečiš kad sve to pročitaš :) ), ali nama su to rekli da kupimo za sina, a i ne znaju kakvo mu je stanje ovih organa, znači dat ne na privremeno, da se ne pati i ne trpi bol, dok ne dobije terapiju, koja pokriva i taj bol...
Veliki pozdrav
Last edited by majka NS on Sun Jan 22, 2012 10:39 am, edited 1 time in total.
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: KODEIN protiv bolova

Post by majka NS »

PS: "ziki" imaš 2 "pp" za tebe, kod mene u sandučetu, kao odlazna pošta, a neisporučena su ti od 17.O1., od 14h. Kad se registruješ, ostani malo duže uključen, da uspeju da ti se prebace... Bar mislim da je u tome "caka", jer vidim pisao si na raznim temama, a nisu ti prebačene poruke ... :)
Pozdrav
User avatar
Falco
Posts: 213
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:15 am
Location: republika,Slovenija,...SFRJ......

Re: KODEIN protiv bolova

Post by Falco »

gde voyo,,....prijatelju,,,izbrisao sam svoje postove ili ima nesto.................

pozz svimaiz SLO


a KROKODIL ??????
iz RUSIJE?????????????jao

zdere meso na zivom covjeku
tryin" to be the best of me,...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: KODEIN protiv bolova

Post by ivica »

Evo sad će voyo doć , otiša je do dućana.
ignorance is bliss!
PHOSPHOROS
Posts: 6
Joined: Thu Jun 29, 2017 9:05 am

Re: KODEIN protiv bolova

Post by PHOSPHOROS »

Ma probao sam ja čisti kodein (u Hrvatskoj se da relativno lako nabavit) i meni je to osobno bezveze tableta. Treba ga uzeti u abnormalnim dozama da ubije bol od apstinencije, nema nikakve euforije već stavlja u neko tupavo stanje ni na nebu ni na zemlji uz nuspojave poput jakog svrbeža. To je derivat morfina i putem enzima u tijelu se pretvara u morfin, ali nema svaki čovjek jednak broj tog enzima pa neke ljude taj lijek jako buba, dok je meni skroz bezveze. Ako hoćeš neko ozbiljnije djelovanje, treba ti minimum doza od 200mg kodeina.
Ako mene pitate, skroz bezvezan i neisplativ lijek.
Post Reply