Sa heptanona na nulu

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
mislim051
Posts: 12
Joined: Tue Mar 01, 2011 10:04 am
Location: Rijeka

Sa heptanona na nulu

Post by mislim051 »

Za početak lijepi pozdrav i nadam se da vas ne davim ovom temom.
Necu previse razglabat nego direkt u glavu.Godinu dana sam na terapiji heptanonom,počelo je sa 14 tableta sad sam na 5 dnevno ponekad i manje vise nikad.
Moje pitanje je neki najlaksi (znam da to ne postoji),najnormalniji način da se očistim i budem bez krize.
Ne mislim prelazit na sub i nista slicno nego doc na cist organizam bez fizicke krize.
Hvala unaprijed na odgovorima.
Da nisam zgodan bio bi nezgodan :)
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Sa heptanona na nulu

Post by ivica »

mislim051 wrote:Za početak lijepi pozdrav i nadam se da vas ne davim ovom temom.
Necu previse razglabat nego direkt u glavu.Godinu dana sam na terapiji heptanonom,počelo je sa 14 tableta sad sam na 5 dnevno ponekad i manje vise nikad.
Moje pitanje je neki najlaksi (znam da to ne postoji),najnormalniji način da se očistim i budem bez krize.
Ne mislim prelazit na sub i nista slicno nego doc na cist organizam bez fizicke krize.
Hvala unaprijed na odgovorima.
Ja ću ti reć da se može sasvim solidno to izvest. Ja sam dolazio svako malo kod tipa što ga je "skidao" pokojni Dr Gudelj u Rijeci (znan i kao Dr. Diler :D ). Davao mu je soluciju koju je on PIO što je rijetkost danas među ovisnicima. Tip je skidao crticu po crticu. Imao je gan od 1ml za doziranje, pa i manji ako se dobro sjećam. To je bilo razdoblje od nekih 3-4 mjeseca. Navečer, pred kraj skidanja bi popio 2-3 pive i ništa više. Nije pio nikakva sredstva za smirenje. Ja mislim da je to bilo zato što se odlučio skinit a NE borit. Tip nije bio alkoholičar niti je to danas tj nije se navukao na alkokhol. Okolnosti su bile takve da je radio u 2 smjene tako da je mogao ići po terapiju svaka 2 dana. Ode bi napomenuo da je najvažnija stvar bila ta da je BIO ZAPOSLEN i htio se skinit.

Slučaj br.2 tip je godinu ipo mrvio jedan jedini heptanon i to bi stavio na jezik i popio mnalo vode,svaki dan.Kaže to malo jedva vidljivog praška mu je davalo sigurnost i samopouzdanje ,koje je s vremenom postalo jače bez praška... :D Sad ja neznam da li je on dobio priliku za to zbog povjerenja koje je stekao kod svoga doktora ili bi kupio na ulici par komada samo za skidanje to je nebitno. Eno ga sada kada ga sretnem ,vedar i staložen i što je najvažnije ne razmišlja više o drogiranju , zasitio se... uostalom kao i večina ljudi u NA zbog kojih ja volim otić na sastanke..
Dok ovaj prvi ima običaj kada ide sa posla popit pivo dva ispred dućana i to je više zbog rokersko-radničke furke nego zbog alkohola naposlijetku ne razlikuje se više od 4 ipo miliona hrvata...

Dakle prika, ako si zaposlen onda si na konju :P šalim se :D znaš na što mislim!
ignorance is bliss!
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: Sa heptanona na nulu

Post by Fela Kuti »

Ne želim nikome da protuvrečim niti imam želje da pametujem ali ima ljudi i na
ovom forumu koji su se skroz skinuli sa metadona/heptanona upravo laganim
skidanjem terapije. Poslednja je to učinila sunrise, bar tako kaže a ja nemam
razloga da joj ne verujem. Dakle, ako nije neka žurba, samo nastavi tako kako si
krenuo, samo što si bliži nuli smanjuj i količinu koju smanjuješ. Ako me kapiraš?
Svakih 10-15 dana možeš smanjiti količinu za 10% bez beda. Naj bolje bi bilo da
sve to radiš u dogovoru sa lekarom koji te prati, pa ako dodje do nekih usputnih
neprijatnosti (a dodje s' vremena na vreme), da ti prepiše neki sedativ, stabilizator
raspoloženja, a mislim da i dobar antidepresiv znatno poboljšava opše stanje pri
skidanju sa metadona. Sve u svemu, ako si stvarno čvrsto odlućio da ga ostaviš,
budi ubedjen da će ti uspeti i da lagano smanjivanje uopšte nije tako strašno kakvim
ga mnogi prave. Budi istrajan u svom naumu i doći ćeš sa pet heptanona do nule isto
tako kako si sa 14 došao do pet. Odluka je skroz razumna i zato samo napred
ali nemoj suviše brzo smanjivati na kraju. Srećno.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Sa heptanona na nulu

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:45 am, edited 1 time in total.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Sa heptanona na nulu

Post by sanela »

A šta je s bolničkim detoksom? Ima li ta solucija?
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Sa heptanona na nulu

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:45 am, edited 1 time in total.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Sa heptanona na nulu

Post by sanela »

Voyager wrote:
U bolnici se to radi za mesec dana i spusta se pomocu Buprenorfina.

V
Na to sam i mislila...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Sa heptanona na nulu

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:45 am, edited 1 time in total.
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: Sa heptanona na nulu

Post by Fela Kuti »

10% na svakih dve nedelje je optimalna brzina spuštanja i nije uopšte brzo. Npr. njemu bi
trebalo ovim tempom skoro godinu dana da sa tih svojih 5 komada dodje do nule.
Šta je tu brzo? Sem toga, može se desiti da se ponekad mora produžiti uzimanje iste doze za
još nedelju ili dve da bi se bez većih neprijatnosti moglo nastaviti spuštanje.
Antidepresivi i stabilizatori, kao i nešto za spavanje možda nisu uvek neophodni ali
to će proceniti lekar. Ono što sam napisao o njima bilo je iz ličnog iskustva.
Ja pretpostavljam da će se dečku ovoliko vremena pre učiniti kao predugo nego kao nešto brzo.
Ali da se može-može se, a da je neka velika strahota-nije. Treba se samo odlučiti, krenuti,
i ako čovek stvarno to želi da uradi i ako je dovoljno čvrst da se drži plana, skinuće se
do nule bezbolno i moći će reći da je konačno uradio nešto po pitanju sebe i svog problema.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Sa heptanona na nulu

Post by ivica »

Voyager wrote:Da, zapravo...ako spustas morbidno polako tokom godinu dana, tada ces se skinuti bez vecih kriza i poteskoca.
Ponavljam - morbidno polako...
Pa šta onda pa šta!! Bitno je da čovjek hoće na nulu pa ako može to razvuć i na godinu dana neka razvuče ako može bit sam svoj majstor tim bolje nakraju najbolje. Ako kroz taj period pa i iza toga nema nikakvih stramputica, gluposti ,obmana, recidiva i svih sranja kakve veze ima to što to traje godinu dana pa neka traje, a svi znamo da NEĆE. Nije nikakva morbida šta ti je čovječe? Tipovi se uvijek vraćaju i nikad ne uspijevaju održat apstinenciju baš zbog takvih savjeta i mišljenja kao što ih daješ ti. Sretao sam ja takve u svojih 6 godina pakla ne boj se. Ja ti kažem to nije nikakav poticaj. Šta si skeptičan kojeg vraga. Ej stari ako ti nemoš na zelenu granu ako se nemožeš ostavit tableta onda nemoj druge mutit svojim pesimističnim izjavama. EEEj da morbidno morbidan si kad si u krizi podemoniš jebate!!! ja cijenim tvoje znanje na području lijekova, kemije i ostalo ali daj stani malo tu je stvar duha. !
ignorance is bliss!
Post Reply