Sa heptanona na nulu

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Sa heptanona na nulu

Post by ivica »

Pardon voyagere, izbio me ovaj tvoj početak posta. Čitam ja sve , dobro si rekao svaka čast ,samo sam danas nekako sav živčan.
Ljudi se trebaju kanit ovisnosti to je moj alfa i omega stav!! (dobro ajd za neke halucinogene droge je druga stvar samo bez navlakuše i socijalnih ispada :-D ). Ja volim vidit čovjeka sa narkomanskom prošlosti, čistog, skinutog i potpuno drugog stava i svjetonazora i svega , mene to raduje ,ispunjava ponekad sama pomisao i potvrda da nisam jedni bio na cesti za pakao. PAKO!
PAKO!
PAKOOOO!!!!!
ignorance is bliss!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Sa heptanona na nulu

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:45 am, edited 1 time in total.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Sa heptanona na nulu

Post by ivica »

Voyager wrote:Ej, Ivice, jebote, znaci umalo da ti post pocnem sa "koji ti je q**ac covece..." i da si pokvarim ovu novogodisnju euforiju.
Koji si ti lik...a panker, znam...lol. :D
Gledam i ne verujem sta mu je, velim podilkanio skroz, ne cita sta pisem, lol.
"Following the silent hedges
needing some other kind of madness" pjevali su svojedobno Bauhaus, Inače pod tim panker mislim više na nekoga ko je u pubertetu mislio da punk pokret može promijenit svijet, isto kao što su mislili oni koji su ga urlali. Dakle punk se pripisuje onome koji ga i sluša i viče :D . Ja sam po svojim stavovima panker dakle totalno van društvenih normi,hijerarhije i bilo kakvog autoriteta i kao takav sam opstao 35 godina na ovom svijetu sasvim solidno evo me živ i zdrav i ne vidim razlog zašto nebi još 35. A što se glazbenog ukusa tiče meni odgovara slušat ljude koji imaju neku jasnu poruku ili pak s druge strane kroz svoja viđenja opisuju ovaj raznoliki svijet oko nas i sve što dožive trpaju u pjesme i traže ritam da ih uokvire. Apsolutni šampion u tom je bio ian curtis i zato ga nekon 20 godina ja ne prestajem slušat jer glazba je prije svega pjesništvo a pjesništvo je naposlijetku ono što je najbolje dočaralo i prenijelo ljubav. Sada zvučim ko neki zadrti ,zaostali hipik ali to je zvuk za one koji riječ ljubav doživljavaju drugačije.
Ljubav snaga volje volja opstanka nagon intuicija na kraju ... sa heptanona na nulu.
ignorance is bliss!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Sa heptanona na nulu

Post by Voyager »

Nikada necu prestati da slusam punk-rock......

Slazem se sa svime, tako je Ivice ! :wink:

Ta-da...

V
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Sa heptanona na nulu

Post by zeleni »

ivica wrote: "Following the silent hedges
needing some other kind of madness"
fleš bek.
srećna nova 1995
:D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qWUbjwiAQVs[/youtube]
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
mislim051
Posts: 12
Joined: Tue Mar 01, 2011 10:04 am
Location: Rijeka

Re: Sa heptanona na nulu

Post by mislim051 »

raspisali se vi vidim ja;neka neka.
Uglavnom sad sam na 4 i pol tablete i sve je ok.Prije nisam napisao doktorica mi je jos prepisala mirzaten i sanval koji ne pijem na svakodnevnoj bazi nego po potrebi.
Hvala svima na savjetima ali suboxon ne mislim stavljat u sebe ni pod koju cjenu.Imao sam priliku vidjet ljude koji su spustali heptanone do četvrtine tablete na dan (vise radi psihe nego potrebe ) i tako namjeravam i ja.
Imam volje i mnogo pravih razloga da jednom sve završi.
Spuštat cu si dozu po osjecaju tj. kako ja mislim da mi je najbolje sve dok ne dodjem do nulu pa makar trajal i godinu dana.

Inače svima sve najbolje u novoj godini
Da nisam zgodan bio bi nezgodan :)
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Sa heptanona na nulu

Post by Voyager »

Hvala i tebi takodje !

Ta-da...

V
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Sa heptanona na nulu

Post by ivica »

Možda griješim, ali kako do sad vidim mali broj ljudi koji traže neki savjet vezan za dop/tablete NE spominje okolnosti pod kojima se bolest odvija i eventualne uvjete za njeno liječenje. A smatram je to od predsudne važnosti za dat nekome dobar savjet jer većina ovdje prisutnih piskarala :D je prošla puno toga i sve su to svjedočenja iz različitih životnih priča i iskustva su nastala iz nekih različitih situacija . Fali podataka , razlog za liječenje, socijalni status, motivacija .... na kraju Imaš slobodu ovdje o! ovisniče jer ovdje te nitko ne zna ,moš stavit avatar i podatke koje god želiš i sakrit da si onlajn...
Mislim051 da dobro misliš za suboxon a pogotovo za mirzu tj. mirzaten. To ti ne treba. Ja te pozdravljam.
ignorance is bliss!
stratus
Posts: 12
Joined: Sat Jan 14, 2012 8:28 pm
Location: varaždin,hr

Re: Sa heptanona na nulu

Post by stratus »

ovako stvari stoje:bio sam na 10 hepova ilegalno,napravio djelo i zavrsio u zatvoru.s obzirom da nisam imao prijavljenu terapiju,nego sam je kupovao poslali su me u zatvorsku bolnicu u ZG.tamo su me pitali na koliko sam hepova,ja sam rekao i onda mi doktorica kaze:zao mi je,ali j.....š ježa sada.I tako je i bilo.Ja sam ludio,u sobi zaključan 23 sata na dan bez toaleta(psihijatrija),1 sat šetnja po hodniku(ko da je meni do setnje bilo).E,živ sam se zasro.Ako hočeš na wc,onda trebas zvoniti na zvonce.Dok se debela drotina dovukla ,ja sam se već usro u kantu za smeće na zaprepastenje cimera zvanog Zmija(pozdrav ako citas ovo).Zmija je,pogadjate već,nepušač,i onda sam jos apstiniro na sve to i od cigareta.E ljudi,pa to je bilo je...e majke,i to kao u civiliziranom drustvu,u Hrvatskoj koja se diči svojom kulturom.Mislim,znam,zasro sam,sad moram platit cijenu,ali malo humanosti ne bi skodilo.To vam je bilo skidanje na suho,bez icega.Kad sam pitao doktoricu zasto mi nedaju nista,rekla je da je to doduse najbolniji ali i najbrzi nacin za skidanje,jer ,kao ,svaka tvar poput sedativa,analgetika samo usporava lucenje metadona iz mog tijela,a tako dugo dok je on i malo u meni,osjecacu fizicku nelagodu.Bilo je tu neke mengeleovske istine,cista i bolna.To se neda opisati rjecima,to je neopisivo,i nek je proklet onaj koji je taj metadon uveo.Nakon 3 dana,dolazi neki bradati tip u moju sobu,za vrijeme tih sat vremena dok je bila otključana da sam mislio da je neki lik iz druge sobe,i ja ga žicam,stari,imaš možda pljugu a on mi kaze,nemam,ja sam šef psihijatrije,kako vam je?A ja mu kazem da sam kao govno,i nek mi da nesto,bilošto.On me samo pitao:Jel bolje nego jucer?svaki ce vam dan biti malo bolje od prijasnjeg dana.Pijte samo puno tekućine!I ode brada.Ja si mislim jesam ja lud ili sta je ovo,ja kazem drugi dan tom sefu psihijatrije da nek me šalje u Vž,u istragu,mislim si,ovi su tu ludi,u istrazi će mi dati barem nesto,apaurine,xanaxe.Tako je i bilo,odem ja nekako iz te debilane,u istrazi sam krizirao otprilike mjesec dana,mislim osjecao sam nuspojave,znojenje ispod pazuha,nespavanje,nemir,ali sve slabije i slabije.Uglavnom,sve je to daleko od mene,ja sam danas cist,ok,vjera u Isusa me obratila jer sam shvatio da je drogiranje , zapravo,kao sto je jednom prilikom jedan stari junkie rekao,milina i ugoda na kredit koji ćeš kad tad morati vratiti,tijelo pamti,i ne možeš se izvući nekažnjeno.Ako se i izvuces nekako,mislim bez neke velike drame,vratićeš se ubrzo jer nisi naučio lekciju a ona glasi:Ko se maka laća,od maka i pogiba.Slusajte me vi koji još niste zaglibili preduboko,okanite se gluposti ,vadite se kako znate,bolno ili bezbolno,jer će vas to ne kraju jako skupo koštati,budite sigurni u to.I nemojte misliti da mi ne dodje tu i tamo,ajde,samo jednom,malo da se opustiš....mami me,ali moram biti strog i neumoljiv jer to nije zajebancija nekakva.Skupa je to voznja i rijetki kupe povratnu kartu...
stratus
Posts: 12
Joined: Sat Jan 14, 2012 8:28 pm
Location: varaždin,hr

Re: Sa heptanona na nulu

Post by stratus »

A što se tice subotexa,odnosno sada suboxona,pa ja neznam sta je gora navlakusa,hept ili taj subosron,teska sintetika.Pa kako moze biti dobar taj suboxon kad cist covjek pošmrče jednu četvrtinu najslabijeg suba,onog od 2 mg,i tip je rasturen ko stoka cijeli dan i jos drugi dan.Pa da je uzeo istu količinu dopa ne bi ga tako rasturilo,a šatro,pun naloxona,antagonist,bla,bla,kad su ga uvodili u zatvorski sustav 2007. Sakoman je tako na moje oči i uši srao,da nema nuspojava,da ne navlaci,da ako se i navučeš krize nema ili je minimalna,mislim si ja pa šta je ovo,neka savršena droga?Brzo su ga uveli u sustav i šta su napravili?Jedino mjesto gdje si se mogao očistit onako pošteno,osim komune ali to nije isto,pretvorili su u rasadnik narkomana.Pod sumnjivom isprikom da smanjuje stopu smrtnosti overdoseom nakon izlaska iz penalne ustanove i u suradnji sa voditeljima klubova za liječenje ovisnika čak su poticali da se uzme subotex jer je to onda kao olakotna okolnost,covjek kao pokazuje zelju da se liječi i tko bi ga uzeo čak bi ga prije pustili na poluotvoreni odjel koji naravno nosi odredjene pogodnosti.Čak bi neke ljude uvjetovali da neće dobiti uvjetni otpust ako ne uzmu subotex,to je kao neka zastita covjeku.Od ljudi čistih par godina napravili su opet legalno ovisnike a sve u smislu nekakve resocijalizacije.Ma nemojte srat,to je jedna od žeščih podvala u povijesti.Oni kao nikom ne guraju,ljudi sami uzimaju,to ti je kao tjerat žabu u vodu.I opet se vraćamo na isto,čovjek izadje nakon par godina lijepo zakačen na 8 mg,jer tolerancija naravno raste vrtoglavo.I opet si, momak ,u mlinu,nema van iz kruga.Ko se maka laća,od maka i pogiba. :snakeman: Jedino ti Bog može pomoći i čvrsta volja i odluka.Ali,opet,tu nije priči kraj,ne predaje se stara zmija tako lako,biće tu još borbe,ohoho...onaj glasić u glavi,samo još jednom,jednom,pliz......
Post Reply