Sa heptanona na nulu

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Miligram
Posts: 13
Joined: Wed Jan 18, 2012 3:08 pm

Re: Sa heptanona na nulu

Post by Miligram »

mislim051 wrote::axe:

ne bih htio ispast bezobrazan niti se pravit pametan ali taj sub meni ne pomaze niti malo
vec sam probao u vise navrata

Nisi jedni ! Ja sam bio u vinogradskoj na skidanju i biio sam cist i oni mi uvale taj Suboxon.
Bio sam totalno ubrzan,nisam moga zaspat,tremor,ma ono totalno mi nije pomagao,pa sam ih napokon nagovorio da mi NE ODGOVARA Suboxon terapija,pa sam onda presao na metadonsku na kojoj sam evo vec nekih godinu dana i u zivotu normalno funkcioniram :rock:
Miligram
Posts: 13
Joined: Wed Jan 18, 2012 3:08 pm

Re: Sa heptanona na nulu

Post by Miligram »

stratus wrote:Da,nanii,tako je,u pravu si,teško je,teško.Ja kad sam se vratio u "normalan " život bio sam sam.Sam sam odlazio u grad,sam se vraćao,nisam mogao naći djevojku,a kad bih je našao nakon nekoliko dana više mi nebi odgovarala na telefon,kao da sam šugav.Sve se sazna,prije ili kasnije,pa nisam znao da li da komadima kažem odmah,ionako će saznat,ali kao ja sam iskren i time riskiram da se ona okrene na peti ili da muljam dok se ona ne zaljubi,pa sazna naknadno,pa onda,šta ćemo sad...ja te volim ali moji prijatelji i rodbina neznam kako bi te oni progutali,moralno-socijalno-ljubavna dvojba,srce ili razum koji vrišti-odjebi tu budalu dok te nije neznam čime zarazio ili navukao,kao znamo mi takve..takvi se nikad ne mjenjaju....kontaš problematiku?Ima tu mnogo sporednih stvari o kojima covjek ne razmišlja dok se ne desi.Ja bih bio najradije vrištao,pa koji vam je k...c ljudi,pa ja samo hoću normalno živjeti,raditi,ljubiti...ok,zasro sam,ali promijenio sam se.Samo još treba naći nekog ko ti vjeruje,a nije ti majka i brat.Još nakraju ispada da je najlakši dio skidanje.Predlažem da se otvori tema"A šta poslije?" Staro društvo nisam htio,novo me nije puštalo medju sebe,kao,pa znas ti ko je on...Kompleksna problematika,ako i postoji negdje Vladin plan za postpenalnu,postkomunalnu ili posthospitalnu resocijalizaciju,ona,nažalost,postoji samo na papiru.Ili da čekamo opći rast kolektivne svijesti,neznam...šta ti imaš da kažeš na tu temu?Kažeš,otvaraju se polako vrata,samo ja od nemila do nedraga sa papirom o negativnom testu na droge od prije tjedan dana teturam već 2 godine,i,usput,ja govorim 4 jezika tečno,ali,nekako imam osjećaj da me malo ljudi razumije.



Totalno te razumijem,kao da nosiš etiketu "bivši ovisnik",ali nažalost ako živiš u maloj sredini to će uvijek tako ostati. Vidiš kod mene je isti slučaj kao kod tebe,odjednom sam ostao sam.Svi su me nekako poceli cudno gledati,ono kao da znaju,kao da me se boje.Jednostavno nemozes normalno ljudima priči ali uvijek se sve sazna tako da ti tu nemozes puno.Ljudi su takvi.I ja sada nemam novo drustvo.,nemama ama bas niti jednog prijatelja,odkako sam se starog odrekao.S vremena na vrijeme sam shvatio cijeli film,pa me je prestalo bit briga tko zna ili nezna da sam bivsi ovisnik i da sam na hepu. Hvala Bogu upoznao sam curu,njoj sve rekao i ona me prihvatila takvog i ja sretan kao nova godina ! Nisam joj odmah sve rekao....čekao sam pravi trenutak. Ajd samo se kreci...idi van,idi na kave,idi ,,,nemoj samo biti u kuci.
Evo ja sam ti primjer da ces naci i ti curu !

peace i sve dobro ! ;)
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Sa heptanona na nulu

Post by nanii »

Miligram wrote: Totalno te razumijem,kao da nosiš etiketu "bivši ovisnik",ali nažalost ako živiš u maloj sredini to će uvijek tako ostati. Vidiš kod mene je isti slučaj kao kod tebe,odjednom sam ostao sam.Svi su me nekako poceli cudno gledati,ono kao da znaju,kao da me se boje.Jednostavno nemozes normalno ljudima priči ali uvijek se sve sazna tako da ti tu nemozes puno.Ljudi su takvi.I ja sada nemam novo drustvo.,nemama ama bas niti jednog prijatelja,odkako sam se starog odrekao.S vremena na vrijeme sam shvatio cijeli film,pa me je prestalo bit briga tko zna ili nezna da sam bivsi ovisnik i da sam na hepu. Hvala Bogu upoznao sam curu,njoj sve rekao i ona me prihvatila takvog i ja sretan kao nova godina ! Nisam joj odmah sve rekao....čekao sam pravi trenutak. Ajd samo se kreci...idi van,idi na kave,idi ,,,nemoj samo biti u kuci.
Evo ja sam ti primjer da ces naci i ti curu !

peace i sve dobro ! ;)

:D :D :D bravo majstoreeeeeeee
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
stratus
Posts: 12
Joined: Sat Jan 14, 2012 8:28 pm
Location: varaždin,hr

Re: Sa heptanona na nulu

Post by stratus »

Hvala vam od srca,dobri ljudi koji me razumijete a ne osudjujete.To je najlakše,osudjivati,daj pomozi ako si čovjek.Znam da ste svi vi koji ste se odjednom našli na cesti "normalni",okusili barem djelić toga o čemu sam pisao.Nije lako,a ljudi su skloniji osuditi nego shvatiti,jer za shvaćanje treba uložiti volje,energije i vremena a linija manjeg otpora je odbaciti...ima nekih koji su me osudjivali pa su na kraju doživjeli istu sudbinu,to ti je kao neka univerzalna pravda,mada ja to nisam nikome želio.Dobro,to sve o čemu sam vam pisao bilo je u početku,ali kasnije,ipak se nešto promjenilo,ipak je moja vjera urodila plodom..Nekako sam uspio naći povremene poslove,dosta toga znam pa sam mogao svašta raditi.Aktivirao sam se u jednoj baptističkoj crkvi kao član crkvenog benda,sviram bubnjeve već 10 godina pa mi nije bio problem pronaći se u glazbi,u ovom slučaju,duhovnoj glazbi.U crkvi sam i upoznao jednu djevojku,s kojom sam i sad,sretni smo,ona nije gledala što je bilo iza mene,već je vidjela ono što ja zapravo jesam,i dala mi priliku da dokažem da se ljudi MOGU promijeniti.Dajem i povremeno instrukcije učenicima iz engleskog,francuskog i talijanskog(njemački mi je stvarno glup,znam ga,ali pričam samo kad baš moram).Sanela,ako stvarno imaš neke stručne literature za prevesti na ovim jezicima,drage volje ću ti to riješiti,nije problem.I ne samo ti Sanela,svi vi ako trebate takvu nekakvu pomoć ili uslugu,rado ću vam,naravno besplatno,pomoći,jer meni je to zabava.Samo mi pošaljite na mail.Sad ozbiljno razmišljam,posljednjih mjeseci,da upisem ove godine teologiju.Nekako mi se čini da bih bio odličan svećenik sa tim iskustvom,znanjem i duhovnim stremljenjma.A i nekako osjećam poziv,nisam sve to prošao bez nekog razloga,nekome će itekako dobro doći moje iskustvo.Ajde ti Voyagere završi medicinu,ja ću teologiju i još nadjemo par psihologa i mudrih glava iz naših redova pa ćemo mi otvoriti onakvo lijepo mjesto o kakvom si pričao,nekakav ultra moderni Rehab.Pa ko šiša Vladu,mi smo iznad njih,mi smo svi zajedno pametniji od njih.Nije loša lokacija neka mirna vojvodjanska ravan.Nema druge ljudi,moramo se ujediniti bez obzira na nacionalnost i vjeru i pomoći sebi samima,kad nam ovi šupci neće.I sam si Voyagere rekao jednom prilikom da znaš više od svih njih zajedno.Let us defeat them...zusammen!Tutti contro!Allez! Pozdrav,društvo! Recite šta mislite o tome.

crkvenog benda jer sviram bubnjeve
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: Sa heptanona na nulu

Post by majka NS »

stratus wrote:...Ajde ti Voyagere završi medicinu,ja ću teologiju i još nadjemo par psihologa i mudrih glava iz naših redova pa ćemo mi otvoriti onakvo lijepo mjesto o kakvom si pričao,nekakav ultra moderni Rehab.Pa ko šiša Vladu,mi smo iznad njih,mi smo svi zajedno pametniji od njih.Nije loša lokacija neka mirna vojvodjanska ravan.Nema druge ljudi,moramo se ujediniti bez obzira na nacionalnost i vjeru i pomoći sebi samima ...
:D Bravo "stratus", ova vam je odlična, ... i još znate svirati bubanj... ma milina. Bravo, izmamiste mi osmeh na lice :smt023 =D> Volim ljude koji pozitivno misle i imaju duha.
Drago mi je za ovo što ste sad napisali, da niste sami, da ste našli sebi srodnu dušu, koja vas razume, i od koje ne morate - i ne trebate kriti vašu prošlost. Želim vam svu sreću, hrabro napred...
Veliki pozdrav
Miligram
Posts: 13
Joined: Wed Jan 18, 2012 3:08 pm

Re: Sa heptanona na nulu

Post by Miligram »

Hocu 40 heptanona na dan a ne 0 !! :D :axe:
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Sa heptanona na nulu

Post by ivica »

Miligram wrote:Hocu 40 heptanona na dan a ne 0 !! :D :axe:
To je rekao baš takvu izjavu istu u bobu ,neki dan, ovdje jedan stogodišnji đanki koji ima nadimak "smrt" a lik ne izgleda loše usprkos nadimku, onako pravo rokerski uz naravno milion dodataka po sebi tipičnih za hipijevske narkomane tj narkomane hipije zapravo hipi harkomane odnosno narkomane ..
ignorance is bliss!
lizard king2
Posts: 2
Joined: Sat Feb 04, 2012 4:36 pm

Re: Sa heptanona na nulu

Post by lizard king2 »

Nije mi samo jasno,kako likovi poput saleta mogu zagovarati komune kao jedini način izlječenja. Kada na ovom svijetu ima toliko ljudi kojima je supstitucija bukvalno spasila život. Taj način razmišljanja je potpuno pogrešan,ja znam dobro mane sups.ali i prednosti. zato vas molim ne odvraćajte ljude od stvari koje im mogu spasiti život..pozz LK.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Sa heptanona na nulu

Post by ivica »

lizard king2 wrote:Nije mi samo jasno,kako likovi poput saleta mogu zagovarati komune kao jedini način izlječenja. Kada na ovom svijetu ima toliko ljudi kojima je supstitucija bukvalno spasila život. Taj način razmišljanja je potpuno pogrešan,ja znam dobro mane sups.ali i prednosti. zato vas molim ne odvraćajte ljude od stvari koje im mogu spasiti život..pozz LK.
Sale zagovara komune zato što je to njemu pomoglo da zaboravi dop. I zato što mu je otvorilo oči za neke druge vrijednosti u životu, tako i treba ako se već nemože drugačije.
Osobe na supstitutu jako teško zaboravljaju dop. I imaju dnevne rutine NE previše različite od osoba koje kupuju i dilaju dop. No opet ne previše različite od nekih primjerice srčanih bolesnika, ili nekoh drugih pacijenata, samo što se ovisnost isključivo o tabletama da riješit i to vrlo da! veoma da! :D
Jer soba na substitutu gubi kredibilitet ko god da je, i di god da je. Šta to trebam pojasnit? sigurno ne.

Dakle ja bi za te osobe kojima je substitut spasio život toplo preporučio nešto treće. Pretpostavljam da se ta neka treća stvar da zajednički nekako , svjedočenjima na ovom forumu proturit vani na dohvat ruke, uostalom to bi i bila svrha ovog foruma.
Svatko treba nekoga, nitko nemože sam !!

P.S.: Razlika između mene i saleta je ta što je on upio vjersku filozofiju, a ja filozofiju života. I ja sam jako alergičan na vjerske sekte, a on nije alergičan na ostale slobodne ljude pa ja lajem ko pas na karavane.
ignorance is bliss!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Sa heptanona na nulu

Post by saša-ex »

Zasto uvek isto pitanje, cuju moje usi?
Ma koje komune, matraci, lekari, ANovi, daj samo se izleci i ne drogiraj, koga bole uvo kako :)
Kako se zove ono kad napises nesto, pa dole kao stoji neka silna mudrost tvoja? Potpis, je l da? Moracu da promenim ovaj moj i da napisem-samo komune!
Ovo malo postaje dosadno. Ne zagovaram samo komune, niti organizacija u kojoj sam clan, ljudima nudimo razne mogucnosti za lecenje. Sticajem raznih okolnosti, komune iliti terapeutske zajednice imaju najvise uspeha kada je lecnje narkomanije u pitanju. Supstitucija se ne nudi kao vid lecenje, zato sto u nasoj zemlji, kao i u vecini zemalja sveta, to i nije lecenje, niti se tako primenjuje. Na zalost ovih 3000 ljudi u Srbiji, koliko ih trenutno ima, kao i miliona drugih po svetu. Nadam se da ce se to promeniti, i da ce sa tim ljudima neko poceti da radi nesto ozbiljnije, osim sto se boriti oko doze koju im daju.
Sta jos? A da, verska filozofija... Ma dje filoSofija, Ivice jarane, to je samo nacin zivota :)
SAMO CEO ŽIVOT...
Post Reply