Sa heptanona na nulu

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Sa heptanona na nulu

Post by ivica »

Pa šta si očekiva? neko čudo? Mora se malo promijenit sa vremena na vrijeme. Šta, pa i babe znaju da je hept najgore zlo. Sad je isto sranje samo drugo pakovanje.
ignorance is bliss!
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Sa heptanona na nulu

Post by nanii »

stratus wrote:.Ko se maka laća,od maka i pogiba. :snakeman: J
Dobro rečeno, ali ne mora da znači....................

Drago mi je da si čist............i pametno razmišljaš, volim kada su ljudi dovoljno zreli da kontaju sa čime se hvataju u koštac, a to je rijetkost.
stratus wrote:A što se tice subotexa,odnosno sada suboxona,pa ja neznam sta je gora navlakusa,hept ili taj subosron,teska sintetika.Pa kako moze biti dobar taj suboxon kad cist covjek pošmrče jednu četvrtinu najslabijeg suba,onog od 2 mg,i tip je rasturen ko stoka cijeli dan i jos drugi dan.Pa da je uzeo istu količinu dopa ne bi ga tako rasturilo,a šatro,pun naloxona,antagonist,bla,bla,kad su ga uvodili u zatvorski sustav 2007. Sakoman je tako na moje oči i uši srao,da nema nuspojava,da ne navlaci,da ako se i navučeš krize nema ili je minimalna,mislim si ja pa šta je ovo,neka savršena droga?Brzo su ga uveli u sustav i šta su napravili?Jedino mjesto gdje si se mogao očistit onako pošteno,osim komune ali to nije isto,pretvorili su u rasadnik narkomana.Pod sumnjivom isprikom da smanjuje stopu smrtnosti overdoseom nakon izlaska iz penalne ustanove i u suradnji sa voditeljima klubova za liječenje ovisnika čak su poticali da se uzme subotex jer je to onda kao olakotna okolnost,covjek kao pokazuje zelju da se liječi i tko bi ga uzeo čak bi ga prije pustili na poluotvoreni odjel koji naravno nosi odredjene pogodnosti.Čak bi neke ljude uvjetovali da neće dobiti uvjetni otpust ako ne uzmu subotex,to je kao neka zastita covjeku.Od ljudi čistih par godina napravili su opet legalno ovisnike a sve u smislu nekakve resocijalizacije.Ma nemojte srat,to je jedna od žeščih podvala u povijesti.Oni kao nikom ne guraju,ljudi sami uzimaju,to ti je kao tjerat žabu u vodu.I opet se vraćamo na isto,čovjek izadje nakon par godina lijepo zakačen na 8 mg,jer tolerancija naravno raste vrtoglavo.I opet si, momak ,u mlinu,nema van iz kruga.Ko se maka laća,od maka i pogiba. :snakeman: Jedino ti Bog može pomoći i čvrsta volja i odluka.Ali,opet,tu nije priči kraj,ne predaje se stara zmija tako lako,biće tu još borbe,ohoho...onaj glasić u glavi,samo još jednom,jednom,pliz......
Ej fakat i kod nas ljudima prosto ne daju da se skinu sa metadone, ne žele da im smanje terapiju i tako to. Kakvu li lovu oni dobijaju..................sigurno nije jer su dobri ljudi.
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
mislim051
Posts: 12
Joined: Tue Mar 01, 2011 10:04 am
Location: Rijeka

Re: Sa heptanona na nulu

Post by mislim051 »

strašno što se dešava kod vas da nema buprenorfina
nadam se da ce se situacija promijenit

htjedoh samo napisat kako meni ide za sad sam na 5 tableta heptanona plivinog i tu i tamo uzmem sanval kad me jebe spavanje
fizicki sam super ali crv rovari masovno u meni iako za sad se odupirem

nego voyager htjedoh te pitat ima ljudi koje znam koji su spustali dozu heptanona na 1 tabletu pa na pola pa na cetvrtinu oko 8 tjedana i stali te ne imali krizu
sta ti mislis o tome
Da nisam zgodan bio bi nezgodan :)
stratus
Posts: 12
Joined: Sat Jan 14, 2012 8:28 pm
Location: varaždin,hr

Re: Sa heptanona na nulu

Post by stratus »

Šta vi u Srbiji plaćate sub?Još vam i naplaćuju?lele....kako bi vi ono rekli.Čitam ja vas momci već duže vrijeme,posebno tebe,Voyagere,onako bez da komentiram išta,ali ja vidim da nitko još od vas nije pobijedio Zmiju,osim Highwaya koji kaže da je bio cist 3 godine.Kužim ja tebe sta pričaš,točno znam kad kažeš da dodje trenutak kad covjek troši svu energiju samo da ostane clean.Je,je..ima i toga,ohoho.Ali svi ste mi vi momci na nekim sarenim pilulama,ja ništa...slobodno pitajte kako.Rado ću vas savjetovati ako trebate savjet,jer imam 36 godina i brdo staža.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Sa heptanona na nulu

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:42 am, edited 1 time in total.
stratus
Posts: 12
Joined: Sat Jan 14, 2012 8:28 pm
Location: varaždin,hr

Re: Sa heptanona na nulu

Post by stratus »

Kod nas bez ikakvih problema i besplatno možeš birati,hept ili sub,koliko trebaš,toliko ti daju,ne baš doslovno,ali ne rade nekakvu dramu od toga.Ima ljudi koji su 6 mj. na heptu pa se prebace na sub i tako...uglavnom prilicno dostupno.Samo nemoj biti čist,dobićeš sve.Npr. održavanje na 2x8 mg dnevno suba...taa-daa!Mi smo ti kao "europa" ali u k..cu!Vojske zombija,i kome treba i kome ne treba! :rock:
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: Sa heptanona na nulu

Post by Fela Kuti »

@mislim051

Voja ti je već odgovorio u vezi polaganog spuštanja.
Znači dugo lagano skidanje i sve prodje bez problema ali nemoj ni pomišljati na to
ako se još nisi ni stabilizovao, a nisi čim ti radi crv. Prvo mora proći dovoljno vremena
da on nestane, da ti se srede misli, život, pa ćeš posle razmišljati o spuštanju.
User avatar
mislim051
Posts: 12
Joined: Tue Mar 01, 2011 10:04 am
Location: Rijeka

Re: Sa heptanona na nulu

Post by mislim051 »

hvala voyager
mislim se pridrzavat svega i lagano spustat pa vidjet sta ce biti
na suboxon jednostavno ne zelim jer i sama pomisao da to stavljam u sebe mi se gadi a da ne govorim da na mene ne djeluje
tako da vidjet cemo

inace u hrvatskoj mozes tako rec dobit sve ali to sa sobom vuce i druge posljedice,tako mi dokotrica u centru za ljecenje ovisnosti govori da u zadnja 3-4 mjeseca se vise ljudi prijavilo ovisno o subu nego o dopu.nikad nisu ni probali dop a navuceni na sub samo tako :vom:
Da nisam zgodan bio bi nezgodan :)
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: Sa heptanona na nulu

Post by Sagy »

Možemo mi srat,da prostite,protiv supstitucije unedogled,ali činjenice su:

1.Od 1992.,od kad je Sakoman uveo heptanon "za široke narodne mase",bili smo država,trećinu okupirana,a drugu trećinu bombardirana.U toj situaciji,nitkome nije trebala gomila junkija,kako se bavi svim vrstama sitnog kriminala,da ne spominjem one u uniformi,s puškom.Kvaliteta dopa je tih godina drastično opala,jer je rat prekinuo uhodane kanale opskrbe,te je samo za "namjestit kosti" trebalo pola grama,a prije rata,od pola grama,ljudi bi overirali.
Metadon je stavio pod kontrolu gomilu junkija(samo u Splitu je bilo registrirano 10 000 ovisnika,dosta ih je ostavilo kosti u ratu,ali ne želim o tome da pišem).

2.Činjenica je da se to dijeljenje metadona "šakom i kapom",otelo kontroli,jer nije bilo konkretnog rada,grupa s ovisnicima na metadonu.Jenostavno nije bilo para za to.I,kad je jednom lavina krenila,nije se mogla više zaustavit.Ne možeš ti nekome na 100-120mg meta dnevno,jednostavno reć:"Nema više od sutra".Pa ja bi u toj situaciji s kašikarom uletio,ma šta nema!.

3.Polako,ali sigurno,broj novih ovisnika o heroinu u Hrvatskoj zadnjih 10-15 godina OPADA!
Uvođenjem metadona,pala je potražnja za heroinom,a samim tim i kvaliteta.

4.Najbolji odjel na ovom dijelu planete za detox,je definitivno u Vinogradskoj kod Sakomana.Tamo te skinu,ni ne osjetiš krizu,prvi su na Balkanu uveli MST za skidanje s metadona,po izlasku ti nude Subuxone.
Ne znam zašto nijedna komuna u HR(osim Susreta,koji sad imaju i svoju kuću za detox,tj. pripremnu fazu),valjda zato jer se komune drže k'o pijan plota svoje dogme,ili suvara ili ništa.Debilno.

5.2003. u HR je uveden Subutex,koji je umnogome zamijenio metadon,naročito kod mlađih ovisnika,s manje staža,i onih starijih,motiviranijih da uspostave apstinenciju,što je kudikamo lakše subom,nego metadonom.Opet,.uvođenje Suba je zasluga dr.Sakomana.

6.Protivnici Sakomana ga napadaju,da on dijeli hepte koliko tko hoće.Smiješno.Tko je ikad bio kod njega,zna da ne bi "užicao" ni tabletu hepta,više bego mu treba,sve da i dubi na trepavicama.

7.Sakoman je najzaslužniji,što se u HR nisu pojavili kojekakvi ruski i bjelosvjetski šarlatani sa svojim sranjima od implanata i blokatora.Revia se može odavno nabaviti u HR,ali ne na teret zdravstvenog!
Bio se u Zadru pojavi neki izraelac,sa metodom,krkanja blokatorima pod anestezijom(tzv. ultra-brzi detox),nakon 24h se budiš iz anestezije čist(navodno).Nestao je brže,nego se pojavio,on i njegova cijena od 15000kn(cca 2000eur) za 5to dnevni tretman.

8.Dr.Sakoman je vrhunski stručnjak iz područja ovisnosti(naročito farmalokoškog dijela),ali ni on nije svemogući Bog.Na kraju krajeva,svako od nas je punoljetan,i ako donese neke odluke,treba i da snosi posljedice za iste.Čovjek samo izvanredno radi svoj posao.

Napisao sam ovo,jer,vidim da mnogi samo na spomen riječi "supstitucija",to poistovjećuju s "drogiranjem o trošku države".Nažalost za mnoge i je tako,ali postoje i oni koji su se izliječili supstitucijom.
Eto,neka neko iznese podatak,koliki je postotak junkija,koji su se izliječili u komunama(ne mislim na one koji su ostali da žive tamo pod "staklenim zvonom").
Moja slobodna procjena je 200-300 ljudi,u ovih 20tak godina koliko komune postoje u RH.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Sa heptanona na nulu

Post by saša-ex »

Pratim situaciju sa procentima, za koju se mnogi cesto hvataju, lupajuci kako bas njihov nacin izleci 90% narkomana... Pojam izlecenost je diskutabilan, potrebno je mnogo parametara i dugi vremenski rok. Ono sto ja mogu da pratim, poslednjih 11 godina, je negde oko 100 ljudi, sa kojima sam ziveo, i ostao na neki nacin u kontaktu. Od tog broja, posle jednog boravka u komuni, i danas apstinira oko 30%, sto je odlican rezultat. Uz to treba dodati i veliki broj onih koji su povratnici u komunu, tako da taj procenat raste. Hocu da kazem, da ipak, komune ii terapeutske zajednice daju najbolje rezultate u lecenju, naravno, samo kod onih koji zele da potpuno prestanu sa drogiranjem. Problem je sto se zadnjih godina, sa sve vecom dostupnoscu supstitucije, smanjuje broj ljudi koji bi da se lece. Na zalost, zbog mnogih razloga, 90% ljudi na supstituciji, nisu se daleko odmakli od istog nacina zivota, kakav su imali i dok su se srogirali heroinom... A za to su najvise programi, koji u stvari i ne postoje, kada je lecenje supstitucijom u pitanju. Krivci? Pre svega drzava, koju bole uvo....
SAMO CEO ŽIVOT...
Post Reply