ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by ziki »

A dali si cuo za lek koji se zove karakter? Imas jos i volju, veru, nadu , ljubav i ima jedan lek samo za muskarce a to su muda.
Mada neke zene imaju veca od muskaraca. To je lek kad je tesko onda to treba stisnuti (petlja).
Zasto coveka nazivas saborcem? Po cemu ste vi saborci, zato sto oboje koristite bup?
Koja je to borba, to bi ja nazvao pre defanzivom ili povlacenje iz borbe.
Za tebe je cela ova stvar sa drogom samo jedan hemijski proces i non stop pricas tvoje verzije funkcionisanja hormona endorfina i neki put izbacis po neku svoju ispovest o mracnoj proslosti.
A onda opomenes nekog kako je promasio temu.
Verovatno si dugo na ovom forumu i ljudi su te neki vec upoznali, dajes im savete intelegentan si nema sta.
Od kako sam te ja upoznao ovde po tvojim tekstovima tvrdim da nisi u stanju nikome da pomognes.
E sad zasto bih ja imao nesto protiv tebe, ko hoce neka te poslusa ali nemoj da zaboravis da doktori daju zakletvu i imaju ogovornost ako primene pogresno lecenje.
Ti delis i sakom i kapom savete i recepte.
Na jednom postu si napisao ceo sablon upotrebe jednog leka koji traje vise nedelja, odredio si jednom decku terapiju. Jel imas ti pravo da radis takve stvari?
To ako si ti vrsio eksperimente na sebi ne znaci da mozes da odredjujes terapije pojedinim mladim ljudima koji ovde zatraze pomoc.
Koliko sam upoznat ti si bio na metadonu, sad si na buprenorfinu i kako si, jesi ozdravio?
...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by zeleni »

ziki wrote:A dali si cuo za lek koji se zove karakter? Imas jos i volju, veru, nadu , ljubav i ima jedan lek samo za muskarce a to su muda.
a dlake? :D
ziki, mislim da nisi ovo dovoljno promislio. volja, vera, nada, ljubav, karakter... sve je to lepo, i neophodno, al to samo po sebi ne leči narkomaniju.
al sam ozbiljna od jutros.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:53 am, edited 1 time in total.
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by cokapeace »

Uf...zenska pamet...bolje bi bilo da 'cutim',ali oni sto me znaju ovde -svestni su da preko ovolikih uvreda,naleta apstinencijalne pameti,egoizma , 'sve pameti sveta' i ko zna cega sve ne ...
-Ja jednostavno NE MOGU da precutim

Prijatelju,ako mogu tako da te nazovem,ako celog zivota nastavis da brines samo o potrebama svojih ostecenih ili nepostojecih receptora za srecu,i prilicnog manjka Dopamina u mozgu...izgubices i ono malo vremena sto si spasao prestavsi da se drogiras,a tek vremena za brigu-o drugim ljudima(tebi bliskim)-Neces imati..Necu da pisem koje u pravu,a ko ne-sto bi ''nanii''rekao- i sto se mene tice:I vrapci znaju da sam Protiv menjanja jedne droge-drugom, i onda skakutati okolo sav srecan i u zabludi da si strejt...al'to je samo moje misljenje..i ako ti se ne svidja,nemoj ni da ti padne na pamet da mi pises prostakluke tipa :
Najvise znam.

Ti si niko i nista u poredjenju sa znanjem koje ja posedujem - ti si samo malo zrno prasine izgubljeno u vremenu i prostoru koje nema pojma gde je i koje je u ofanzivnom modu i rezi na sve oko sebe koji nemaju isto misljenje - ti si eonima daleko od postignuca znanja koje ja posedujem i koje sam stekao za ovih 12 godina narkomanije u mukotrpnog strebanja i prakticnih radova i bezbroj real life momenata i primera i bezbroj raznih situacija i raznih vrsti narkomana i raznih vrsti dodatnih komorbiditeta koji su cesti kod narkomana, itd.
Iz prostog razloga-sto me neznas i ne bi voleo(veruj mi) da ''strucnim izrazima''opletem po tebi,a ne bih ti preporucila ni vredjanje drugih clanova ovde -samo zato sto '' si Ti NAJBOLJI ovde''


I,ma od cega da bolujes-ljubav,vera i nada -Itekako pomazu....

A ti si...ili po svom zadnjem postu ''Doktorirao glupost'' i drage volje cu te uputiti kod Gdje Psihijatra koja @@ZNA 100% mnooogooo vise nego sto ti mozes da izgooglas na netu.

Kad ti zatreba strucna pomoc zbog preterane arogancije i dopamina-kazi-poslacu ti njenu adr. i br. tel.





P.S. Ni 5.tom te ''knjige''tebi prijatelju nece pomoci
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by cokapeace »

Sanela ,zamolila bih te da kazes par reci ovom nasem novom pametnjakovicu....
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by oxo »

Voyager wrote:NAJBOLJI SAM U SRBIJI i kada zavrsim svoju knjigu u 4 toma koju pisem, iskreno se nadam da cu dobiti jedno veliko priznanje od Komore Neuropsihijatara Srbije, to mi je cak i naznaceno kada sam dao sempl knjige.

NAJBOLJI SAM !
KRAJ !
NAJVISE ZNAM !
NAJVISE ZNAM !

Kapiras ?
Najvise znam.


Ja sluzim covecanstvu u Gospodaru Univerzuma, ja sam sluga i moj zadatak je da pomognem covecanstvu ovoliko koliko mogu ovako mali i nistavan - da pomognem covecanstvu da napreduje ka Svetlosti, Znanju i Razumevanju i Ljubavi - a to cinim delujuci na svoju neposrednu okolinu.
I svako ko je kao ja i ko isto cini u bilo kojoj sferi zivota, ucestvuje u liniji nas koji vodimo ovo covecanstvo kao nekim plemenitijim nivoima postojanja, a tamo cemo biti do 2017. sigurno.

http://www.youtube.com/watch?v=Xfqr9j-fGYk
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by nanii »

Voyager wrote:NAJBOLJI SAM !
KRAJ !
NAJVISE ZNAM !
NAJVISE ZNAM !

Kapiras ?
Najvise znam.

Ti si niko i nista u poredjenju sa znanjem koje ja posedujem - ti si samo malo zrno prasine izgubljeno u vremenu i prostoru koje nema pojma gde je i koje je u ofanzivnom modu i rezi na sve oko sebe koji nemaju isto misljenje - ti si eonima daleko od postignuca znanja koje ja posedujem i koje sam stekao za ovih 12 godina narkomanije u mukotrpnog strebanja i prakticnih radova i bezbroj real life momenata i primera i bezbroj raznih situacija i raznih vrsti narkomana i raznih vrsti dodatnih komorbiditeta koji su cesti kod narkomana, itd.
OTIŠ'O......................ALI OTIŠ'O
Voyager wrote:Ja sluzim covecanstvu u Gospodaru Univerzuma, ja sam sluga i moj zadatak je da pomognem covecanstvu ovoliko koliko mogu ovako mali i nistavan - da pomognem covecanstvu da napreduje ka Svetlosti, Znanju i Razumevanju i Ljubavi - a to cinim delujuci na svoju neposrednu okolinu.
I svako ko je kao ja i ko isto cini u bilo kojoj sferi zivota, ucestvuje u liniji nas koji vodimo ovo covecanstvo kao nekim plemenitijim nivoima postojanja, a tamo cemo biti do 2017. sigurno.
Svako ko ima znanje iz bilo koje sfere treba da ga iskoristi u sluzbi covecanstva, u sluzbi svoje neposredne okoline.
MISLIM ŠTA REĆI, KOJU POSLUKU PORATI...........OVO JE ZA ONE ŠTO VIDE A NE ČUJU, ČUJU A NE VIDE.........
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by nanii »

zeleni wrote:
ziki wrote:A dali si cuo za lek koji se zove karakter? Imas jos i volju, veru, nadu , ljubav i ima jedan lek samo za muskarce a to su muda.
a dlake? :D
ziki, mislim da nisi ovo dovoljno promislio. volja, vera, nada, ljubav, karakter... sve je to lepo, i neophodno, al to samo po sebi ne leči narkomaniju.
al sam ozbiljna od jutros.

Ma zeleni bolan pa kako ne liječi, šta onda liječi?
cokapeace wrote:Prijatelju,ako mogu tako da te nazovem,ako celog zivota nastavis da brines samo o potrebama svojih ostecenih ili nepostojecih receptora za srecu,i prilicnog manjka Dopamina u mozgu...izgubices i ono malo vremena sto si spasao prestavsi da se drogiras,a tek vremena za brigu-o drugim ljudima(tebi bliskim)-Neces imati..Necu da pisem koje u pravu,a ko ne-sto bi ''nanii''rekao- i sto se mene tice:I vrapci znaju da sam Protiv menjanja jedne droge-drugom, i onda skakutati okolo sav srecan i u zabludi da si strejt
Potpisujem, samo nanii je rekLA :D
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by vudd »

coke,čemu potreba isticanja staža na narkomanskom forumu?šta ,kao, ko je duže ovde pametniji je?ima veća jaja?
"sanela deder pokaži ovom novom"...sanela jel smijem da ti obrijem ..nebitno

mislim da ovakav forum uopste ne treba da ima podforume tipa "supstitucijska terapija" ili "harm reduction"
voyo zna da zasere tim svojim prepotentnim stavom...nema govora o tome.
ali ljudi,covjek je na supstituciji.spustite oružje
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by zeleni »

nanii wrote:
zeleni wrote:
ziki wrote:A dali si cuo za lek koji se zove karakter? Imas jos i volju, veru, nadu , ljubav i ima jedan lek samo za muskarce a to su muda.
a dlake? :D
ziki, mislim da nisi ovo dovoljno promislio. volja, vera, nada, ljubav, karakter... sve je to lepo, i neophodno, al to samo po sebi ne leči narkomaniju.
al sam ozbiljna od jutros.

Ma zeleni bolan pa kako ne liječi, šta onda liječi?
to je zajebato pitanje. šta leči narkomaniju? ne znam da li iko ume na to da odgovori. ali samo volja, samo ljubav, karakter... mislim da to nije dovoljno. ima tu nešto više od toga.
jebem li ga...
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Post Reply