ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:54 am, edited 1 time in total.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:54 am, edited 2 times in total.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by vudd »

ja sma smao
ti smi smao
on,ona,ono smu smao
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by ziki »

Nanii hvala, bar je neko shvatio o cemu sam pisao.
Ja se izvinjavam ako je ispalo da se podsmevam nekom i omalovazavam tudje probleme, nisam imao nameru.
Ti Highway, to da se ja ubijem i da ostane jedna budala manje tebi bas neci biti od neke koristi.
Ja tebi zelim sve najbolje,da si ziv i zdrav da zavrsis fax i da bude sve ok.
Mislim da posle ovoga nema smisla da vise razmenjujemo misljenje.
Nanii pozdrav!
...
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by saša-ex »

Voyo, nemoj da lazes i varas ljude ovde. Sub (Buprenorfin) je supstitucijska terapija, nije nikakav lek! Koristi se kao zamena za opijate. Da je napravljen kao lek, nesto bi trebao da leci, je l da? Pa objasni sta to leci...
Uostalom, slicne hvalospeve si pricao i o metadonu, dok te nisu prebacili na ovo.
Tvoj zivot i nacin na koji zelis da ga zivis je tvoja stvar. Samo nemoj da foliras i obmanjujes druge, kako bi ubedio i sebe u nesto sto nije istina.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by preispitivac »

Odredjene ljude treba terati na naporan rad a ne dati im zamenu pa da gugluju do besvesti ili da "ostanu malo duze u gradu". Ima ljudi raznih, neko je jaci neko slabiji, neko lud, neko prs'o kao lajsna, neko zalutao ali...imam ideju za reality show, dzanki stize kod ljutog tradicionalnog ali postenog domacina negde na brdovitom Balkanu i ovaj ga przi da radi sve sto treba da se odradi. Tu bi se Voja npr. ubio verovatno posle neuspelog pokusaja podizanja endorfina silovanjem komsijine krave...ili slicno...epizoda 2...
Jurim rep
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by ziki »

Zamisli kad covek kaze: Ja kad uzmem bup za mene je to strejt stanje, ili blago relaksantno stanje i nema trokut na kutiji.
Buprenorfinom mozes konja da dopingujes za trke koliko je jak.
...
highway61
Posts: 47
Joined: Sat Apr 30, 2011 3:20 am
Location: Beograd

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by highway61 »

Vikend je prijatelju, celu nedelju spavam po 6 sati i ustajem rano ujutru, nije greh da izađeš sa curom i ostaneš malo duže u gradu, kako god da si ti to shvatio.
Ok je ovo, svako ima svoje mišljenje i često su međusobno suprotna, samo držite se onog što je rečeno.
Vi ne mislite da je Ziki pokušao da ponizi čoveka:
ziki wrote:Ja sam u pocetku mislio da je voyager neki doktor, da je angazovan na sajtu da daje savete vidim razume se u te fore,pad imuniteta, lucenje endorfina itd. koristi medicinske izraze za razne stvari.
Posle vidim neku pricu covek hteo da reze vene, pa neke price o agonijama koje preziveo.
Ako neko ne vidi, ovo je znak za nešto što se zove SARKAZAM, vrlo efikasan način da pokuša da se nečija tragedija omalovaži i da se ta osoba ponizi na izuzetno licemeran način.
Ja, po nekima, izgleda propagiram večno uzimanje subova:
highway61 wrote:Ja sam na održavanje otišao posle 3 godine strejtiranja, jednostavno zato što sam birao između praznog života i ulaganja sve energije u izbegavanje recidiva, ili eventualno posla/fakulteta uz minimalnu količinu subutexa koji će mi omogućiti da se pokrenem da to ostvarim, a onda i da povučem subove kad imam izgrađen život. Nemam plan da ostanem na subovima za ceo život.
Da li to izgleda kao propagiranje uzimanja subova za ceo život?

Da rezimiram, ako se održavate na odgovarajućoj dozi subutexa koja vam je preporučena (kao što to radim već 6 meseci), odnosno ne povećavate dozu već je postepeno smanjujete i kad dođe trenutak, potpuno prestanete da uzimate lek, to je praktično dar sa neba. Sub ima psihoaktivno dejstvo, jednom sam video osobu koja je inače strejt i uzela samo jedan mg suba, lik je itekako bio drogiran. Ali neko sa oštećenim receptorima, ko se kad ne uzima nikakve lekove ili supstitucije oseća loše, nefokusirano i inertno, jednostavno nesposobno da funkcioniše jer im je lučenje žlezdi zaduženih za sreću i još mnogo što-šta, onda ih sub samo stavlja u stanje u kom se nalazi normalna osoba, podižući nivo lučenja endorfina i dopamina na granicu kakva je kod normalnih ljudi. Kada se prirodno ti receptori i žlezde oporave, dolazi trenutak da se doza subuteksa spusti i, na kraju, potpuno povuče. Ja sam 3 godine potpuno apstinirao nadajući se da će mi se metabolizam i to stanje sa žlezdama vratiti u normalu, i niko ne bi bio srećniji od mene da se to popravilo. Ali kod mene se to nije desilo, ne znam zašto, organizmi kod ljudi su jednostavno drugačiji, metabolizam je drugačiji, i naravno ljudi su i unosili u sebe različite vrste supstance/i različitu količinu istih supstanci u svoj organizam, ima puno faktora koji mogu sprečiti da se receptori obnove kako treba, ali svako se slaže da je oko 2 godine više nego dovoljno da se to desi ako se potpuno apstinira. Vi ljudi, osporavajući efikasnost supstitucije, kao da ne želite da priznate da kod nekih ljudi zloupotreba droge može da dovede do trajnih oštećenja i posledica, u ovom slučaju receptora. Nije to stvar karaktera, to je stvar neurologije i hemije. Ja sam isto imao epizodu od pola godine zloupotrebe spida, za koji se zna da ako se uzima svakodnevno, može da dovede do trajnih posledica na mozgu, kako sa receptorima tako sa sposobnostima za učenje,pamćenje,lučenje žlezdi zaduženih za sreću itd.
Što se tiče Preispitivača, s obzirom da imam ortaka i drugaricu koji su oboje završili faks u roku i kroz celu srednju i studije pušili travu svakodnevno i u velikim količinama, dok ti ovde plačeš kako te trava upropastila i kako ne možeš ništa da uradiš sa svojim životom, mislim da nisi baš osoba koja ima pravo da daje kritiku o tuđem karakteru. I mislim da si ti osoba koja bi prva trebalo da razume da droga nema isti efekat na ljude, neke onesposobi i ostavi im ožiljke za ceo život, dok neki dosta lakše skoče nazad na noge kada je ostave, sve zavisno od toga kako im je konstruisan nervni sistem, kakav im je karakter, koliko dobro mogu da podnesu to što su radili.
I za kraj
Voyager wrote:Ovo nije tema u kojoj bi trebali pisati ljudi koji imaju bilo kakvog znanja vezanog za supstituciju, saamo ime teme je zabluda i iskljucivo poziva na duel i sukob dva misljenja, a u to ne zelis da se upustas Highway, ima daleko boljih tema o Buprenorfinu.
Ovo otprilike objašnjava sve, mi ne vodimo konstruktivnu raspravu, nego se vređamo na ličnoj osnovi, sa užarenom željom da osudimo druge, i bez ikakve otvorenosti da prihvatimo nešto od tuđih mišljenja i prilagodimo stav i sa onim što su drugi naučili kroz svoje iskusustvo. Zato mi je ovo zadnji post na ovom topicu, žao mi je ako sam nekog uvredio, i poz :)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by ziki »

Voyager je napisao/la:Ovo nije tema u kojoj bi trebali pisati ljudi koji imaju bilo kakvog znanja vezanog za supstituciju, saamo ime teme je zabluda i iskljucivo poziva na duel i sukob dva misljenja, a u to ne zelis da se upustas Highway, ima daleko boljih tema o Buprenorfinu.

Da sad nam je sve jasno.
Vi koji nemate znanje o leku koji inace unosite u organizam svaki dan nemojte se upustati u ovu temu.
Vase je samo da pijete taj lek, ili da smrcete a i ima ko ce da iznese svoje strucno misljenje o njemu.
Pa ovde su upravo ljudi koji su vezani ili su bili pre vezani za substitute.
Ne razumem, znaci oni ne treba da iznose svoje misljenje jer ne poznaju indikacije i kontraindikacije i hemijski sastav leka.
Dobro drugari eto pogresio sam, bio sam zlonameran ponizio neke ljude ovde.
Rekao sam treba se nekad zrtvovati za svoje bliznje,majke, sestre, bracu itd.i to iskoristiti kao motiv da uz napor resimo problem sa zdravljem, kako bi bili korisni i sebi i drugima.
Ipak je ovo samo internet sajt, necemo se pogledati u oci i nikom nista.
Pozdrav svima.
...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:53 am, edited 1 time in total.
Post Reply