ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by ziki »

Jesi ovo smislio nakon sto si sacekao 45. minuta da pocne da deluje terapija?
Skrckao si tvoju bombonicu i sta kazes, idem sad na net da isprasim onu nepoznatu pojavu sto mi kvari utisak koji ostavljam na forumu svojom pamecu.
Bravo doktore najbolji si, ja sam mali jer pisem o malim stvarima kao sto su vera i nada, ljubav i trud.
Trudim se da ubacim tracak svetlosti u ovaj mracni tunel tvojih endorfina i receptora.
Covek koji pominje samopovredljivanje da bi izazvao lucenje endorfina.
Ispada da smo mi mehanicka bica, malo nas podmazes kad zaribamo sipas gorivo, zamenis neki rezervni deo i teraj dalje do prve krivine.
Napisi ti tvoju knjigu od 4.toma ali pre toga bi mogao da procitas lektiru iz osnovne skole koju si propustio.
Neku knjigu gde zive obicni mali ljudi sa njihovim malim zivotima.
Nema potrebe da se vracas na temu koja ti je debilna kao sto si rekao.
Tema je zabluda a tebe to boli, ti zelis da verujes da nije zabluda i da sve moze da se resi hemijskim procesom.
Necu da ti stajem vise na put samo da ti kazem da sacuvas dusu, nju kad izgubis slabo koji lek pomaze.
Sto se mene tice mozes da ucestvujes i na intergalaktickom forumu vanzemaljaca a ne psihijatara.
Ali pre toga uzmi terapiju jer ce ti i tamo biti lose.
...
boki_
Posts: 153
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:24 pm

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by boki_ »

bez obzira na sve ---- Voyager je meni jako zanimljiv covjek i volim kad se njegov nick pojavi na naslovnoj odma kuvam kafu i ocekujem nesto naravno "nadljudsko" --- hehheh, oprosti za dozu sarkazma-dozu istine....
dakle, nemojte ga napadati jer jednostavno doprinosi forumu....
ako si ti vrabac htio neke velike poene da skupis napadajuci g.Sputnika --- i to je ok....mozda si sad netko i netsto...
a substitucija --- nemojte biti ljubomorni --- i dozvolite onima koji osjecaju obavezu da je uzdizu -- neka im --- a inace nije to nista posebno, jer u prosjeku covjek na substituciji nasuprot covjeka sklonom narkomaniji istu kolicinu otrova uzmu u sebe jer onaj koji je na donu, nece svake subote uzeti speed sa frendovima (moguce zato jer nece ni izaci u grad (kao ja)) , nece svaki drugi dan popiti apaurin da lakse zaspi, nece piti alkohol --- to NIKAKO...i tako dalje da ne nabrajam u prosjeku sve je to isto samo sto smo mi na donu redovi tako da kazem...kuziteee...

pozzzz
hEIL hEIMAt
highway61
Posts: 47
Joined: Sat Apr 30, 2011 3:20 am
Location: Beograd

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by highway61 »

Rekoh odjavjuljem se iz ovog topica, al eto ne mogu da odolim, iskreno iz najbolje namere. Imam lično nekog iskustva sa potpunom apstinencijom, kao što rekoh 3 godine sam bio potpuno strejt pre nego što sam se ČIST prijavio na program održavanja subom, sad po nekom će to iskustvo biti vredno pažnje da se sasluša nekom ne, al evo.
Za potpunu apstinenciji, (isto što treba i za održavanje doze na supstituciji bez recidiva) potrebno je naravno ono što ste rekli, ali i još neke stvari. Muda jesu bitna u životu, ali po mnogima se pokazalo da je u lečenju narkomanije oslanjanje isključivo na muda, karakter i volju ne samo samo precenjeno, nego ponekad i katastrofalno. Postoji dobar eksperiment sa pacovima koje su navukli na crystal meth tako što su im naučnici davali male doze svaki put kad povuku neku malu polugu izlazila im je gudrica iz fioke. Posle nekog vremena prestali su da stavljaju drogu u fioku. Pacov je, ni manje ni više, nastavio MESECIMA da povlači jadan polugu, nadajući se da će dobiti svoju ''dozu''. A oni, iako prostiji organizmi od ljudi, imaju isto receptore za sreću kao i ljudi.
Zbog tog razloga i ljudi koji ostave drogu često ubrzo prave recidiv, kada činiš dobro po sebe i svoje telo i psihu osećaš se loše na početku apstinencije, a kad činiš loše po sebe osećaš se dobro odnosno high. Zato je toliko i teško ostati strejt u prvih par meseci, receptori koji su prestali da rade čine da se osećaš posrano ma koliko se trudio da popraviš svoj život, dok recidivi kako ti opada tolerancija od prestanka konzumacije izgledaju sve primamljivije i primamljivije, jer si svestan da će te makar na kratko učiniti da se osećaš srećno posle toliko meseci mizerije.
Uglavnom, htedoh da dam jedan element koji je po meni važan za ovo održavanje-STRAH. Volja vas može držati čistim i po dve-tri nedelje, samopuzdanje i odlučnost, karakter kako kažu, sve to može da vas održava čistim tokom apstinencije i čuva od recidiva. Al kako mi to na jugu odakle sam poreklom kažemo, ''kad si neko pusti muda'' odnosno počne suviše da se busa i oslanja na samopouzdanje i svoju čvrstinu karaktera na početku apstinencije, taj vrlo brzo tresne jako o pod. Hteli to da priznamo ili ne, svi smo mi pošli lakšim putem, linijom manjeg otpora, kad smo izabrali da svoje probleme utapamo i ublažavamo drogom,pićem, čime god, i skoro svi smo imali velika muda kad smo mislili da ćemo moći da kontrolišemo svoju konzumaciju opijata. Naravno, brzo se ispostavi da ne možemo, da smo slabi, da nam je telo i duh postao razoren, i pre ili kasnije, moramo sebi priznati da smo postali zavisni. A rob supstance nema slobodu, nema ličnost niti karakter, i početak apstinencije omogućava tek toliko da taj razoren karakter i duh ispliva na površinu posle godina sakrivanja, i daje nam šansu da ga popravimo i izgradimo. Ako mi precenimo taj karakter koji se na početku apstinencije pojavi, i pripišemo mu neku snagu koju znamo da u tom trenutku nemamo, na prvu prepreku ćemo se razočarati, i ubrzo recidivirati. Jedino što je konstantno to je taj strah. Ljudi su bića koja teže da pamte dobra sećanja, a potiskuju loša.
A kako vreme apstinencije teče, i ona početna navala euforije posle fizičkog skidanja prođe, naša volja da treniramo, zaposlimo se, studiramo, možda još uvek postoji, ali nije više ni blizu tako jaka kao što je bila. Postaje nam dosadno, osećamo se prazno. Onaj crv u glavi počinje da se javlja, ideja o recidivu više nije tako strašna, čak je i primamljiva, sve te traume i probleme tokom bolesti počinjemo da zaboravljamo, i prisećamo se ''dobrih starih vremena'' kad prođemo pored parka gde smo kljucali toliko puta, svih mesta gde smo čekali šemu, po kiši, snegu i suncu. Sednemo u kafić, naručimo kafu i mislimo o svim problemima koje vidimo od kad smo otvorili oči kako smo se skinuli koji se spuštaju kao kakav crni oblak na nas i stežu i guše kao obruč, nije skidanje nikakav holivudski hepi end jbte, misliš u sebi, nego svakodnevno trpljenje i mučenje.
I onda vidiš sebe, na stolici pored, kako si sedeo tamo nekad pre godinu dana, razvaljen, srkao kolu bez muke na svetu jer si urađen ko vo, i sve to odjednom počne da izgleda tako lepo...znaš da ne smeš da razmišljaš na taj način, ali umoran si od svih sranja, očekivao si lovorike i nagrade za životno delo, more pičaka koje te saleću rumenog i zdravog, a probudio se u surovoj stvarnosti u kojoj imaš samo izgubljene godine iza sebe, i gomilu problema ispred koji čekaju da budu rešeni, dok vreme ne čeka.
E tu onda treba da uskoči strah. Tu onda treba da budeš pička, a ne da puštaš muda. Seti se kriza na suvo, seti se čekanja šeme po kiši po ne znam kolko sati, seti se svih stvari i ljudi koje si pregazio samo da središ krizu i jedva preguraš dan. Prizovi sve traume i sva sranja koja si morao da radiš i trpiš samo da bi platio majmuna na grbi. Garantujem, nećeš napraviti recidiv.
Eto, toliko od mene što se tiče uspešnog održavanja apstinencije. Mislim da su sve osobine koje ste naveli kao potrebne bitne, ali bih dodao i STRAH od recidiva, odnosno posledica koje nosi, kao velikog prijatelja ako želite da uspešno održite apstinenciju.
Takođe, čovek treba preispitivati svoju savest, ali nikako ni doživljavati recidiv kao kakvu katastrofu ili apsolutni neuspeh, biti prestrog prema sebi, jer to samo dublje vodi u razočarenje i ponovno recidiviranje. Jer, realno gledano, skoro svako uspešno lečenje bilo je propraćeno recidivima između kojih se interval povećavao, dok se nije uspostavila stabilna čistoća.
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by Sagy »

Evo,meni se vratila moja suputnica nesanica,pa k'o neki luđak kuckam po forumu u 5.30.
Imam u ladici par apurina,ali neću da popijem,jer radimu 8,pa ću doć previše omamljen(koja ironija,znao sam po letvu apaurina popit,sad se mislim oko jednog od 5mg :D )
Uglavnom,bode mi oči,još jedna u nizu svađa supstitucija,drogiranje ili liječenje.
Mislim da su protiv supstitucije isti oni ljudi,koji su u onoj anketi koju sam spominjao,zaokružili da bi rađe pedofila za susjeda nego narkomana.
Zašto supstitucija mora da bude toliko zlo?Meni je pomogla(s naglaskom na pomogla,dakle perfekt,past tense).
Koliko ljudi danas pije antidepresive,razno-razne šarene pilule-lilule,jer im je život pretežak za podnijeti.
A problemi bivših narkomana,stigma okoline,rovac,nemogućnost uklapanja u društvo....Sve pričrei studije o resocijalizaciji bivših ovisnika su tek prazna priča(u večini slučajeva).
Ja imam 38god.,završenu jednu od težih srednjih škola,određena znanja i vještine,stečene kroz rad,govorim tečno 2 svjetska jezika,a radim koa vozač dostavljač.Ne očekujem sažaljenje,zadovoljan sam životom(kako mi je ,tako mi je),borim se za sebe i svoju obitelj.
I onda se netko pojavi na nekom forumu,i obaspe paljbu,po nama šta smo bili,ili smo još na supstituciji,jer svi smo mi prljavi narkomani,vriedni samo da se pljuje po njima.
Onaj(ili ona) osoba,koja se vratila na supstituciju,nakon 3 godine apstinencije,to sigurno nije učinila,da se "drogira o trošku države".
To najbolje može razumit netko tko je bio dugo godina čist,pa pao.
Nije narkomanija upala pluća,ne liječi se lijekovima,oni su samo pomoć.
Neki uspiju tako,neki se zabiju u komune,nakon što sve unište i raskuće,uglavnom mali je broj onih koji koliko-toliko uspiju sredit svoj život i uklopit se u društvo,jako mali.
I sad pljuvat po jedom dijelu njih,koji piju supstituciju,je zatucano i prizvod neznanja.
A neznaje je opasna stvar,stvara podlogu za manipuliranje...
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by cokapeace »

Vud,prijatelju,da se ispravim:pod ''NOVIM'' sam mislila na novog medju najpametnijima,NOVOG medju onima koji su ''visi''od nas ostalih''glupih''narkomana ,''NOVOG'' medju onima koji svoje frustracije i to,kada se neko ne slaze sa njihovim stavom i misljenjem- Lece:Vredjanjem i podastavanjem istih... ALI NI U KOM SLUCAJU,druze NISAM mislila na ''Staz" ovde,ili u narkomaniji uopste.

Uostalom znas me-odavno sam rekla svoje misljenje o lekovima uopsteno,ali nikog nisam vredjala ako se nije slagao sa mojim misljenjem,i znas da retko,prijatelju'drzim stranu ' bilo kome-Ni sad to ne radim,ali vredjanja ovde i kad je bilo(a to i nije cesto)se resi sa par poruka i malo iskrenosti,ni ja ne zelim da doticni bude banovan,ali je preterao i trebao bi da se izvini coveku
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by cokapeace »

highway61 wrote:Rekoh odjavjuljem se iz ovog topica, al eto ne mogu da odolim, iskreno iz najbolje namere. Imam lično nekog iskustva sa potpunom apstinencijom, kao što rekoh 3 godine sam bio potpuno strejt pre nego što sam se ČIST prijavio na program održavanja subom, sad po nekom će to iskustvo biti vredno pažnje da se sasluša nekom ne, al evo.
Za potpunu apstinenciji, (isto što treba i za održavanje doze na supstituciji bez recidiva) potrebno je naravno ono što ste rekli, ali i još neke stvari. Muda jesu bitna u životu, ali po mnogima se pokazalo da je u lečenju narkomanije oslanjanje isključivo na muda, karakter i volju ne samo samo precenjeno, nego ponekad i katastrofalno. Postoji dobar eksperiment sa pacovima koje su navukli na crystal meth tako što su im naučnici davali male doze svaki put kad povuku neku malu polugu izlazila im je gudrica iz fioke. Posle nekog vremena prestali su da stavljaju drogu u fioku. Pacov je, ni manje ni više, nastavio MESECIMA da povlači jadan polugu, nadajući se da će dobiti svoju ''dozu''. A oni, iako prostiji organizmi od ljudi, imaju isto receptore za sreću kao i ljudi.
Zbog tog razloga i ljudi koji ostave drogu često ubrzo prave recidiv, kada činiš dobro po sebe i svoje telo i psihu osećaš se loše na početku apstinencije, a kad činiš loše po sebe osećaš se dobro odnosno high. Zato je toliko i teško ostati strejt u prvih par meseci, receptori koji su prestali da rade čine da se osećaš posrano ma koliko se trudio da popraviš svoj život, dok recidivi kako ti opada tolerancija od prestanka konzumacije izgledaju sve primamljivije i primamljivije, jer si svestan da će te makar na kratko učiniti da se osećaš srećno posle toliko meseci mizerije.
Uglavnom, htedoh da dam jedan element koji je po meni važan za ovo održavanje-STRAH. Volja vas može držati čistim i po dve-tri nedelje, samopuzdanje i odlučnost, karakter kako kažu, sve to može da vas održava čistim tokom apstinencije i čuva od recidiva. Al kako mi to na jugu odakle sam poreklom kažemo, ''kad si neko pusti muda'' odnosno počne suviše da se busa i oslanja na samopouzdanje i svoju čvrstinu karaktera na početku apstinencije, taj vrlo brzo tresne jako o pod. Hteli to da priznamo ili ne, svi smo mi pošli lakšim putem, linijom manjeg otpora, kad smo izabrali da svoje probleme utapamo i ublažavamo drogom,pićem, čime god, i skoro svi smo imali velika muda kad smo mislili da ćemo moći da kontrolišemo svoju konzumaciju opijata. Naravno, brzo se ispostavi da ne možemo, da smo slabi, da nam je telo i duh postao razoren, i pre ili kasnije, moramo sebi priznati da smo postali zavisni. A rob supstance nema slobodu, nema ličnost niti karakter, i početak apstinencije omogućava tek toliko da taj razoren karakter i duh ispliva na površinu posle godina sakrivanja, i daje nam šansu da ga popravimo i izgradimo. Ako mi precenimo taj karakter koji se na početku apstinencije pojavi, i pripišemo mu neku snagu koju znamo da u tom trenutku nemamo, na prvu prepreku ćemo se razočarati, i ubrzo recidivirati. Jedino što je konstantno to je taj strah. Ljudi su bića koja teže da pamte dobra sećanja, a potiskuju loša.
A kako vreme apstinencije teče, i ona početna navala euforije posle fizičkog skidanja prođe, naša volja da treniramo, zaposlimo se, studiramo, možda još uvek postoji, ali nije više ni blizu tako jaka kao što je bila. Postaje nam dosadno, osećamo se prazno. Onaj crv u glavi počinje da se javlja, ideja o recidivu više nije tako strašna, čak je i primamljiva, sve te traume i probleme tokom bolesti počinjemo da zaboravljamo, i prisećamo se ''dobrih starih vremena'' kad prođemo pored parka gde smo kljucali toliko puta, svih mesta gde smo čekali šemu, po kiši, snegu i suncu. Sednemo u kafić, naručimo kafu i mislimo o svim problemima koje vidimo od kad smo otvorili oči kako smo se skinuli koji se spuštaju kao kakav crni oblak na nas i stežu i guše kao obruč, nije skidanje nikakav holivudski hepi end jbte, misliš u sebi, nego svakodnevno trpljenje i mučenje.
I onda vidiš sebe, na stolici pored, kako si sedeo tamo nekad pre godinu dana, razvaljen, srkao kolu bez muke na svetu jer si urađen ko vo, i sve to odjednom počne da izgleda tako lepo...znaš da ne smeš da razmišljaš na taj način, ali umoran si od svih sranja, očekivao si lovorike i nagrade za životno delo, more pičaka koje te saleću rumenog i zdravog, a probudio se u surovoj stvarnosti u kojoj imaš samo izgubljene godine iza sebe, i gomilu problema ispred koji čekaju da budu rešeni, dok vreme ne čeka.
E tu onda treba da uskoči strah. Tu onda treba da budeš pička, a ne da puštaš muda. Seti se kriza na suvo, seti se čekanja šeme po kiši po ne znam kolko sati, seti se svih stvari i ljudi koje si pregazio samo da središ krizu i jedva preguraš dan. Prizovi sve traume i sva sranja koja si morao da radiš i trpiš samo da bi platio majmuna na grbi. Garantujem, nećeš napraviti recidiv.
Eto, toliko od mene što se tiče uspešnog održavanja apstinencije. Mislim da su sve osobine koje ste naveli kao potrebne bitne, ali bih dodao i STRAH od recidiva, odnosno posledica koje nosi, kao velikog prijatelja ako želite da uspešno održite apstinenciju.
Takođe, čovek treba preispitivati svoju savest, ali nikako ni doživljavati recidiv kao kakvu katastrofu ili apsolutni neuspeh, biti prestrog prema sebi, jer to samo dublje vodi u razočarenje i ponovno recidiviranje. Jer, realno gledano, skoro svako uspešno lečenje bilo je propraćeno recidivima između kojih se interval povećavao, dok se nije uspostavila stabilna čistoća.










Ovo si lepo rekao! :smt023
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by nanii »

Sagy wrote:Evo,meni se vratila moja suputnica nesanica,pa k'o neki luđak kuckam po forumu u 5.30.
Imam u ladici par apurina,ali neću da popijem,jer radimu 8,pa ću doć previše omamljen(koja ironija,znao sam po letvu apaurina popit,sad se mislim oko jednog od 5mg :D )
Uglavnom,bode mi oči,još jedna u nizu svađa supstitucija,drogiranje ili liječenje.
Mislim da su protiv supstitucije isti oni ljudi,koji su u onoj anketi koju sam spominjao,zaokružili da bi rađe pedofila za susjeda nego narkomana.
Zašto supstitucija mora da bude toliko zlo?Meni je pomogla(s naglaskom na pomogla,dakle perfekt,past tense).
Koliko ljudi danas pije antidepresive,razno-razne šarene pilule-lilule,jer im je život pretežak za podnijeti.
A problemi bivših narkomana,stigma okoline,rovac,nemogućnost uklapanja u društvo....Sve pričrei studije o resocijalizaciji bivših ovisnika su tek prazna priča(u večini slučajeva).
Ja imam 38god.,završenu jednu od težih srednjih škola,određena znanja i vještine,stečene kroz rad,govorim tečno 2 svjetska jezika,a radim koa vozač dostavljač.Ne očekujem sažaljenje,zadovoljan sam životom(kako mi je ,tako mi je),borim se za sebe i svoju obitelj.
I onda se netko pojavi na nekom forumu,i obaspe paljbu,po nama šta smo bili,ili smo još na supstituciji,jer svi smo mi prljavi narkomani,vriedni samo da se pljuje po njima.
Onaj(ili ona) osoba,koja se vratila na supstituciju,nakon 3 godine apstinencije,to sigurno nije učinila,da se "drogira o trošku države".
To najbolje može razumit netko tko je bio dugo godina čist,pa pao.
Nije narkomanija upala pluća,ne liječi se lijekovima,oni su samo pomoć.
Neki uspiju tako,neki se zabiju u komune,nakon što sve unište i raskuće,uglavnom mali je broj onih koji koliko-toliko uspiju sredit svoj život i uklopit se u društvo,jako mali.
I sad pljuvat po jedom dijelu njih,koji piju supstituciju,je zatucano i prizvod neznanja.
A neznaje je opasna stvar,stvara podlogu za manipuliranje...
Ma joooooooj, sve si pogrešno skontao........nisam ja protiv supstitucije sve dok se ona koristi da se zavisnik skine sa heroina, a u konačnici i sa supstitucije, pa ja sam se skinula skidajući po tabletu metadona sedmično, protiv sam kad se supstitucija veliča kao nešto poželjno i odlično, što reče Ziki, čovjek se poistovjećuje sa robotom, i bitni su samo hemijski procesi u tijelu i mozgu..................ma čovjek je više od toga i ne pljujem ja po ljudima koji su se odlučili za supstituciju, to je njihov izbor...........ali me nervira uljepšavanje ni iskrivljavanje istine tipa, na supstituciji nisi zavisnik ovakav već onakav, ma ti si ZAVISNIK pa lagao ti sam sebe da nisi toliko loš kao oswtali, sve je to samo zavaravanje. E ja mislim da svako od nas može bolje, i nije lako, naravno, treba uložiti i vremena i truda, ali može se i vrijedno je tog truda. A kao što reče Sale na drugoj temi.......ni ne borimo se mji protiv supstitucije već protiv tog načina gledanja zavisnika od strane doktora.........
Daju ti metadona koliko hoćeš, crkni, drogiraj se, dolazi doživotno na metadon i nikad nemoj naprviti nešto kvalitetno u svom životu.............nama je bitno da ti ne kradeš i da što više zaštitimo "normalnu" zajednicu od narkomanskog smeća...........
Možda sam se malo grubo izrazila ali to jeste stav većine ljudi kad su narkomani u pitanju: Dajte im igle čiste, dajte im supstituciju, nek rade št hoće, samo da ne kradu i ne šire nam bolesti.........
E vidiš, ja vjerujem da svaki narkoman može da postane čak i mnogo kvalitetnija ličnost od većine onih koji tako misle i eto u toliko sam ja protiv supstitucije što mislim da niko ne bi trebao da se zadovolji samo s tim..................mislim da bi trebali tražiti više od života. I ne zatop što mrzim narkomane, pa i ja sam jedna od njih, niti zato što bi radije imala komšiju pedofila, već naprotiv, zato što im želim najbolje, zato što mi je žao, i zato što ZNAM da može...........
A ne osuđujem ja nikog......
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by ziki »

Eto nisam se ubacivao vise Voyager je odrzao rec da nece da se vrati na post da mi odgovori postujem.
Nisam ovde da skupljam poene, covek je ostar u svojim stavovima ja u mojim.
To sto je rekao da je naj naj i tu je kraj a da sam ja mrvica niko i nista verovatno nije tako mislio.
Ako jeste onda je to mnogo veci problem od droge.
Nije mi cilj da nekog gazim ovde i povredim necija osecanja jer mislim da svako ko se ukljuci ovde ima neki problem.
...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:53 am, edited 1 time in total.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by vudd »

voyo...imas problem i kompleks vece vrijednosti.patis za velicinom ,covjece.
ti imas te i te knjige,koje si platio svojom master karticom,bavis se stvarima koje mogu samo osobe sa IQ -om preko 120.pises za amere,sa extra poznatim licnostima,psihijatrima si ono ...sa njima si na prst u dupe.imas nekih 25-6 godina,a 12 godina se vec drogiras bez pauze...kad si poceo jebote?
sve je to ok,mislim,to je jedan od tvojih problema koje ces morati nekad da lijecis ili sta vec-

ali ovi postovi od 12 do 16 kilometara....vatas se nekih tema koje veze nemaju sa realnošću.fascinantni su tvoji tekstovi o poznavanju lijekova...mislim,mozda pomognu nekome
ali spika tipa"zavisnost nije nikakav problem..." da bi nakon par kilometara opet zakljucio da takav covjek moze i da umre...ne kontam ,materemi,sta zelis da kazes?

metadon i supstituti su ok varijanta da se maknes sa ulice,sa prljavog dopa etc.
kad sam otisao na odrzavanje zivio sam kvalitetnije,istina.radio me dobro metadon,bio sam high,bez stresa bez murije...doktori su mi povisivali terapiju na svaki moj zahtjev.na kraju sam bio na 180 mg.znaci,terapiju nisam manipulisao...doslo je vrijeme kad sam morao da se skinem,ne svojom voljom.opaka kriza, sranje,isjek'o sam se skroz...
bio sam cist od metadona i bio sam opet narkoman,ili kako to ti&tvoji haveri-svjetski psihijatri okarakterisaste,covjek sa simptomima koje cine narkomana.

poznate su mi te mracne strane,a vjerujem i vecini ljudi ovde...
nema potrebe da toliko komplikujes stvari koje su jasne kao dan...bar sto se narkomanije tice
sve je tu jednostavno i prosto, osim izlaska iz tog sranja.
pisi malo o tome,ako se vec bavis "naucnim"istrazivanjima...zanemari malo svoje glorifikovanje i uzdizanje
opijata
imas trip da su ovde ljudi koji svim silama zele da te demantuju i začepe ti usta,i poseru se na supstituciju
ima i takvih,naravno.licno mislim da je glupo napadati metadon i ostale supstitute...jer je i to jedan od nacina da se krene ka nečemu.a naravno da stoji i ona da je to lakši put kojim krenu narkomani
cini mi se da ljudi ovde vise imaju problem sa tvojim preopotentnim stavom i tim uzdignutim fazonom sveznajuceg lika,iluminata iz vršca koji salje poruku da je biti cist jedno sranje koje praktikuju samo stigmatizovani ljudi
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
Post Reply