ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

mystic
Posts: 4
Joined: Sun Nov 03, 2013 9:44 am

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by mystic »

ziki wrote:A dali si cuo za lek koji se zove karakter? Imas jos i volju, veru, nadu , ljubav i ima jedan lek samo za muskarce a to su muda.
Mada neke zene imaju veca od muskaraca. To je lek kad je tesko onda to treba stisnuti (petlja).
Zasto coveka nazivas saborcem? Po cemu ste vi saborci, zato sto oboje koristite bup?
Koja je to borba, to bi ja nazvao pre defanzivom ili povlacenje iz borbe.
Za tebe je cela ova stvar sa drogom samo jedan hemijski proces i non stop pricas tvoje verzije funkcionisanja hormona endorfina i neki put izbacis po neku svoju ispovest o mracnoj proslosti.
A onda opomenes nekog kako je promasio temu.
Verovatno si dugo na ovom forumu i ljudi su te neki vec upoznali, dajes im savete intelegentan si nema sta.
Od kako sam te ja upoznao ovde po tvojim tekstovima tvrdim da nisi u stanju nikome da pomognes.
E sad zasto bih ja imao nesto protiv tebe, ko hoce neka te poslusa ali nemoj da zaboravis da doktori daju zakletvu i imaju ogovornost ako primene pogresno lecenje.
Ti delis i sakom i kapom savete i recepte.
Na jednom postu si napisao ceo sablon upotrebe jednog leka koji traje vise nedelja, odredio si jednom decku terapiju. Jel imas ti pravo da radis takve stvari?
To ako si ti vrsio eksperimente na sebi ne znaci da mozes da odredjujes terapije pojedinim mladim ljudima koji ovde zatraze pomoc.
Koliko sam upoznat ti si bio na metadonu, sad si na buprenorfinu i kako si, jesi ozdravio?
potpuno si u pravu!! puno je na forumnu "wanna be" doktora koji dijete recepte,dijagnoze i slicno.. da su sami tako pametni kao sto se predstavljaju sigurno nebi bili u poziciji u kojoj smo svi mi bili/ili jesmo...
mystic
Posts: 4
Joined: Sun Nov 03, 2013 9:44 am

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by mystic »

ziki wrote:Hvala ti voyager evo nov sam i glup sam.
Tesko da ja mogu negde da budem nov to kao prvo. a drugo prica o poremecenim mozdanim metabolizmima i dalje nije tvoj doprinos pomoci bilo kome ovde.
Nema uopste potrebe da ja shvatim tvoje procese.
Jel ti je buprenorfin najsavrseniji lek u lecenju narkomanije?
Uzimaj ga prijatelju ceo zivot i budi savrsen kao i tvoj lek. ja ti zelim sve najbolje
Evo ja cu da se povucem ako treba na neke druge teme i necu vise da pricam nesto sto ne razumem.
Da si mi samo jednom rekao u pravu si volja je bitna stvar, ljubav i vera su najbitnije stvari ali ja ne umem da volim bez leka i kad sam strejt razumeo bih.
Jel volis ti nekog, jel imas nekog kad ti nije dobro da ti pridje i kaze bice sve ok, jel pridjes ti nekom?
Jel podelis bar tvoju tableticu sa nekim ko mozda nema para da je kupi pa da bude dobro jos nekom sem tebi.
Dali je po tebi covek duhovno bice koje ima slobodnu volju ili jedna masa sastavljena od vode,atoma i molekula?
Koji je tebe mozdani proces naterao da postanes narkoman, jel to volja ili neki hemijski proces?
Pa ti stvarno mislis da si toliko pametan?
E Predomislio sam se necu da se povucem, jer ne postujes ljude oko sebe.
Na svaki tvoj post od dva kilometra ja cu da ti odgovorim.
Ti si covece poceo da dominiras nekim medicinskim znanjem ovde na ovom forumu.
Tretiras ljude kao zamorcice za eksperimente.
Ti si ovde nekih 5,6.godina koliko sam obratio paznju, imas nekih 750 tekstova.
Jesi ti napredovao nesto sa tom tvojom pamecu u zivotu?
Spusti se malo na zemlju medju gresnike ovde ti savrseni.
novi sam na forumu i jako mi se svidaju tvoji postovi bio sam prije na uho.hr i tamo sam postavio neko pitanje i odmah bi mi svi pametovali i tamo je ista stvar,vecina njih misli da su veci narkomani da su pametniji... ja sam nov u svemu tome, godinu dana imam problem sa drogom i odmah me svi pljuju kad nesto pitam ili me zanima...
mystic
Posts: 4
Joined: Sun Nov 03, 2013 9:44 am

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by mystic »

evo bas sam procitao sve postove jer sam novi ovdje pa me zanima misljenje ljudi o supstituciji... Mislim da je stvar poprilicno jednostavna, kako kazu, sto ljudi sto cudi... terapija je ovdje da pomogne ljudima, i sve je stvar vlastitog izbora i mi nismo nitko i nista da osuđujemo druge.. ako je netko odabravo održavanje znaci da mu to pase i neka se odrzava, ako je netko odlucio se skidati nek se skida i to je pohvalno, najgora kombinacija je zloupotreba terapije a ona je nazalost najcesca... ali ja necu nikoga osuđivati... ja sam nazalost jedan od onih koji dop su probali dva puta u zivotu i navukli se na metadon :( zelim prestat i trudim se koliko mogu, ali nikad nikog nebi osuđivao tko odluci biti dozivotno na terapiji... svatko neka sebi bira... Nesto sto me jako zivcira su "wanna be" doktori na forumu koji ljudima prosipaju pamet.. prije sam bio na forumu www.uho.hr i zamjerilo mi se jer bi postavio pitanje i odmah paljba i podjebavanje i osuđivanje... ljudi se ponašaju nazalost da tko ima vise staza je pametniji i ima pravo dijeliti savjete...forum bi trebao sluziti da se ljudima pomogne, daje odgvor na pitanje a ne da se osuđuje i podjebava.. pozz svima!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by sanela »

Pozdrav mystic i dobro dosao na forum! Kako sam skontala iz tvog posta da si ti godinu dana u problemu i da imas problem s metadonom!? Jesi li na terapiji metadonom ili...?
Koje je tvoje pitanje?
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by Voyager »

"Wanna be" doktori po forumima su gadna stvar...

Zavisnost o Metadonu je nezgodna, tesko je skinuti se, jako uporan opijat.
Ako ti treba savet od nekoga odavde, rado ce ti biti pruzen.
Ovde je vecina ljudi pristojna i okay.

Poz !

V
Post Reply