ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

ema darla
Posts: 1
Joined: Wed Dec 14, 2011 5:14 pm

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by ema darla »

hahaha kaze COKAPEACE VOYAGERU :
"..Iz prostog razloga-sto me neznas i ne bi voleo(veruj mi) da ''strucnim izrazima''opletem po tebi.."

trabunjas tu o nekoj iskrenosti, inteligenciji i znanju, a pises debilizme poput :
"..velicam svoj IQ(koji ,samo za tvoju informaciju-prelazi 120)"
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:52 am, edited 1 time in total.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by ziki »

Hvala ti voyager evo nov sam i glup sam.
Tesko da ja mogu negde da budem nov to kao prvo. a drugo prica o poremecenim mozdanim metabolizmima i dalje nije tvoj doprinos pomoci bilo kome ovde.
Nema uopste potrebe da ja shvatim tvoje procese.
Jel ti je buprenorfin najsavrseniji lek u lecenju narkomanije?
Uzimaj ga prijatelju ceo zivot i budi savrsen kao i tvoj lek. ja ti zelim sve najbolje
Evo ja cu da se povucem ako treba na neke druge teme i necu vise da pricam nesto sto ne razumem.
Da si mi samo jednom rekao u pravu si volja je bitna stvar, ljubav i vera su najbitnije stvari ali ja ne umem da volim bez leka i kad sam strejt razumeo bih.
Jel volis ti nekog, jel imas nekog kad ti nije dobro da ti pridje i kaze bice sve ok, jel pridjes ti nekom?
Jel podelis bar tvoju tableticu sa nekim ko mozda nema para da je kupi pa da bude dobro jos nekom sem tebi.
Dali je po tebi covek duhovno bice koje ima slobodnu volju ili jedna masa sastavljena od vode,atoma i molekula?
Koji je tebe mozdani proces naterao da postanes narkoman, jel to volja ili neki hemijski proces?
Pa ti stvarno mislis da si toliko pametan?
E Predomislio sam se necu da se povucem, jer ne postujes ljude oko sebe.
Na svaki tvoj post od dva kilometra ja cu da ti odgovorim.
Ti si covece poceo da dominiras nekim medicinskim znanjem ovde na ovom forumu.
Tretiras ljude kao zamorcice za eksperimente.
Ti si ovde nekih 5,6.godina koliko sam obratio paznju, imas nekih 750 tekstova.
Jesi ti napredovao nesto sa tom tvojom pamecu u zivotu?
Spusti se malo na zemlju medju gresnike ovde ti savrseni.
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by ziki »

Kaze covek zna napamet prve strane svih svetih knjiga.
Da si je ti pisao u bibliji bi bilo, Dan osmi i Bog stvori buprenorfin..
Da bar ne pises toliko o tome,pijes lek ok. Ali to je valjda privremeno resenje.
Malo topline sto dobijes u udovima, rukama i nogama i to sto se tebi malo popravi raspolozenje od buprenorfina, ti dizes do nebeskih razmera.
Svi smo ovde uzimali i sta? Nista.
Meni se uvek pridremalo, zaglupim totalno, dobijem zatvor ne idem u wc po par dana i sad si ti otkrio novu ameriku.
...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:52 am, edited 1 time in total.
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by cokapeace »

...ufffff...'' Darla''..ili ''Ema''..kako god-dovrsi misao kada je zapocnes i napisi to sto si mislila,ovako,Nemam sta da ti odgovorim,jer nisam telepata i ne 'vidim' slova-izmedju redova.

''Voyager'' svako ima pravo na sopstveno misljenje,ma koliko se to tebi ne dopadalo...A to,iz koje si''familije'' verujem da ovde nikoga nije briga,i ako gledas tako na to ,onda si i ti(kao i ja,i vecina nas)-''Crna ovca u finoj porodici''-opet,iskljucivo ,zbog drogiranja..



''ZIKI''
kapiras da ovde ima ljudi sa poremecenim mozdanim metabolizmom i da tvoja teorija ne moze da prodje u tim slucajevima, ne moze - neizvodljiva je !!
Ja trenutno imam mnogo vise STVARNIH problema za resavati, od poremecenog mozdanog metabolizma...pa ZIKI druze pusti Voyagera sa njegovim bitkama s'vetrenjacama...a i Sanela je rekla (na onaj njen kulturan i fin)nacin da je cela ova rasprava sa ''Nasim Primariusom'' otisla do mog... :-D


ma...opusteno... :-D
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by ziki »

Prvo, ta kontra psihologija nemoze da ti uspe kod mene, to sto ti meni na pitanje odgovaras pitanjem o temi koja je osetljiva, koju sam ja proturio u svojim postovima kao sto je ljubav je cak i podmuklo.
Jer ja cak i tebe mogu da zavolim, ako bas ne pokusas da me istinski povredis sto pokusavas..
Ja mislim da je problem sto su za tebe ljudi na ovom forumu virtualni i postoje samo kada ti upalis racunar.
E sad sto se mene tice i to klinac koji je imao mali problem sa opijatima neznam gde si procitao.
Ja bih voleo da sam jos uvek klinac, medjutim ja imam 35.godina, imam jedan propali brak iza sebe ako bas moam da ti se ispovedam tek da znas dali smo ti i ja vrsnjaci ili ne.
Imam dvoje dece,blizance od 5.godina sina i cerku koji zive sa majkom u italiji a ja zivim u jednom malom mestu nekih 80 km. od beograda.
Bio sam u vojsci 95-e, kad je pocelo bombardovanje srbije 99-e ja sam posle dva dana mobilisan kao vozac kamiona i prebacen na front gde sam ostao do kraja i za razliku od jednog mog skolskog druga koga sam ja dovezao u satorskom krilu kuci u delovima ja sam se vratio citav.
To sad nije tema ovde i stvarno bi bilo neukusno da komentarises ti ili bilo ko.
Uglavnom ako si hteo da me upoznas bolje,posto vidim kazes klinac itd..
Sto se tice droge ja sam uzimao heroin nekih 15-godina, na ratistu sam jeo po kutiju trodona dnevno otprilike, dva puta po tablu jer nisam imao heroin.
Te tvoje bupove, subove i ostalo sam uzimao neko vreme i zakljucio da ima dejstvo kao los heroin, ne u smislu jacine vec tog osecaja koji pruza. Uostalom iz iste su familije kao i heroin, neki derivat morfina otprilike ti to mnogo bolje znas.
Neznam dali su tebe voleli vrsnjaci, ja sam nazalost neke sahranio i nedostaju mi.
Ti cak i ne vidis da si mnogima interesantan ovde i da ljudi vole da citaju neke tvoje tekstove, ali veruj mi da im to sluzi kao jedna vrsta zabave.
Jer to sto ti pises, misleci da samo ti to znas najbolje prelazi vec u domen i naucne fantastike i neke filozofije koju samo ti razumes.
Ti u isto vreme pominjes i okultizam i religiju i hemiju i biologiju i filozofiju sve to spakujes u glavi i istreses ovde na ljude koje to stvarno ne interesuje.
Kad si ti poceo da pises na ovom forumu ja nisam ni imao kompjuter.
Ja nekako sumnjam da si ti svakodnevni covek koji ujutru pije kafu sa komsilukom, preko dana se druzi sa obicnim radnim ljudima a onda sedne za racunar i napise sve ovo.
Moje misljenje je da si ti na velikim dozama tog tvog leka, sigurno kombinujes jos sa necim i rezultat se ovde vidi po onome sto pises.
Ja ne verujem da si ti u stanju 24.sata da budes bez tog leka i da isto mislis kao sada.
Na ovoliku raspravu si me isprovocirao zato sto toliko idealizujes nesto sto nije dobro za ljude, sto si toliko komplikovan za te neke tvoje fantazije a toliko povrsan za jedan obican razgovor sa ljudima.
Kakav efekat ima taj tvoj lek nemoj da se ljutis ali vidi se po tebi..
Ti mnogo razmisljas a malo radis i ako drugi ljudi treba da prodju isto kao ti i svedu zivot na puko prazno flozofiranje onda cu ja biti tu da ti uvek kazem da si u zabludi.
Ja sam otvorio ovu temu i od tebe nisam stigao da se dopisujem sa nekim ljudima od kojih bi se stvarno osecao bolje i da ja nekome prenesem malo te pozitivne energije.
I na kraju cu da te zamolim, brini se o svom endorfinu na svoj nacin, nemoj da pricas o kristalnoj cistoci buprenorfina i o tome kako ti uzivas u njemu jer je to onaj najtezi oblik narkomanije.
Kad covek voli te supstance i toliko je opterecen njima to je najtezi oblik narkomanije a ovde se borimo protiv droga.
Ja te pozdravljam i zelim ti sve najbolje.
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by ziki »

Cokapece drago mi je sto isto mislimo, voyager me je ubacio u masinu i resio da me proguta.
Ispalo je kao neko nadmudrivanje i takmicenje izmedju njega i mene.
Poceo sam ujutru kad se probudim da razmisljam sta li mi je sad napisao dali da se ukljucujem uopste na forum i da se trpam gde mi nije mesto. U svakom slucaju hvala ti na podrsci, da nije bilo tvog posta stvarno bih digao ruke od ove teme. Neki su me vec ispljuvali, poceo sam da se osecam krivim.
Necu vise da mu kazem nista.
...
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by cokapeace »

Ziki,pa ja sam hipik-u dusi...lol...znas onu: Mir,mir,niko nije kriv...a ,ti druze(ako smem?!) nizasta nisi kriv!
Pusti,nek pise i o ''vetenjacama'',moze malo i da nam pomogne da se prisetimo Njutnovog zakona,definitivno ce nam bar-Zakon gravitacije -biti jasniji :wink:


A ti ljudi koje ubedjuje da lekici-NISU Droga ?!...pa...zbog njih smo i ti i ja poceli da mu odgovaramo na postove,i kad vec moram i ja da se ''ispovedam'':daleeko sam od klinke,imam klinca od 8 god,zescu robiju nad glavom,i..zavrsila sam medicinu u Bg-u,pa,na osnovu svega toga smem da izjavim- SVI ''Lekici'' SU DROGA! (Pa i ti njegovi Bupovi,...)i na Latinskom,a i bilo kom drugom jeziku-oni su droga!Ali to su i oni mogli sami da zakljuce iz njegovih postova,pa nas dvoje vise stvarno nemoramo da se trudimo..
Pa,ko misli da mu je tako lakse,..svako se bori onako kako zna i ume,ali je lucidno dizati sve te substitute u nebo,a VOLJU,TRUD,NADU i VERU(ma koja bila) stavljati u II plan.
On Ziki vise veruje u kristalne Bupove,nego u samog sebe...
....Zao mi je...ali pusti ga-nek ide na svoje vetrenjace...

I Vojager-u nek ti je sa srecom-od srca!

pozz
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
highway61
Posts: 47
Joined: Sat Apr 30, 2011 3:20 am
Location: Beograd

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by highway61 »

Tuzno je to sto toliko ljudi umre od heroina, baš zato što imaju taj crno-beli stav po pitanju supstitucije i heroina, zato što misle da je jedini izbor koji imaju ta ''potpuna magična apstinencija'' ili smrt. Mnogi prijatelji raznih ljudi možda bi sad bili živi da su znali za ili otišli na supstituciju. Samo možda. Znam i mnoge navučene ljude koji s gađenjem gledaju na subove sa stavom ''isto sranje-drugo pakovanje'', dok im nameštaj iz stanova polako beži, vene za pucanje polako oskudavaju, navlače bolesti jer se u frci i ne gleda mnogo čiji se pribor koristi...povremeno nađu posao, izgube ga, onda navlače i zaraze druge da bi mogli da ih krate jer je lerdi ''paranoičan''.
U najgorem slučaju, supstitucija je barem to mogla da spreči. U najboljem slučaju mogli su da kontrolišu svoju dozu dok ne srede život, a onda je pod kontrolom doktora povuku.
Ja sam, eto, mrtav umoran posle 7 sati na faksu, i bole me noge kao i svakog normalnog čoveka. Smoren sam tu i tamo, kao i sve kolege i koleginice sa faksa. Zabrinut zbog ispita i umoran od učenja, kao i većina studenata.Pomalo se svađam sa curom, pomalo se volimo.
Ako je to ''rad'' koji osećam od subova, lep je rad, jer se u ovom trenutku osećam kao i većina ljudi mojih godina koji imaju neki cilj u životu, a opet se brinu da li će ga ostvariti, ali ne prestaju da se trude...
Ali vrlo čudan rad, osećati se na dozi od 1 mg suba kao svaki normalan čovek bez istog. Jer znam da sam sad na dopu, bio bi zalepljen za fotelju, ne bi znao niti bi me zanimao bilo kakav posao ili faks, niti bi osećao brigu ili bol u nogama.A da sam strejt, znam da bi verovatno igrao igrice na kompu ili buljio u tv kao kakva biljka, bez ikakvih negativnih ili pozitivnih osećanja.
Možda sam malo sarkastičan, nije mi to bio glavni cilj toliko barem mogu da kažem.Ova rasprava postaje polako besmislena, niko neće izmeniti svoj stav,i ova tema će se pre ili kasnije ugasiti, ali eto, ipak, imam potrebu nešto da kažem, nešto što će možda uticati na nekog da shvati da postoji i treći izbor, najbolje bi bilo privremeni, ali bi bio bolji i kao večni nego što je heroin. Nije ''apsolutna apstinencija'' nešto što može da se postigne uvek,i od strane svakog. A i ako može, plodovi su ponekad isuviše gorki da samo vode u vegetiranje ili ponovni recidiv. Al eto, ako apstinencija nije potpuna, ako nije apsolutni hepi end, onda samo može biti loša, zar ne? Ja mislim da,ipak, nije tako jednostavno. Nije ni supstitucija uvek idealna, često i na njoj ljudi vegetiraju, čak i taj podižući efekat subova mnoge podigne tek toliko da usisaju kuću i operu suđe, ili se prošetaju,daleko od toga da stvarno urade nešto sa sobom.
Pokušavam da prenesem kako se barem lično osećam i funkcionišem na toj ''zločestoj supstituciji'', i kako sam se osećao na dopu u najboljim danima, a kako i strejt posle skidanja u većini dana; i šta sam lično video u tragediji i oporavku drugih ljudi, bez mnogo stručnih reči koje su za neke izgovor a za neke razlog, ja mislim da sam ih osetio na svojoj koži, i pokušavam da to približim ljudima koje ti medicinski izrazi samo zbunjuju.
Ključno jeste kako ćete prići svojoj odluci, bila to komuna, psihijatrijsko lečenje, supstitucija, ne da li je ijedno od istih dobar ili loš metod lečenja. Da je ijedan od tih metoda loš, ne bi ni postojali, niti bi svaki od njih spasao gomilu života. Samo bih voleo da ljudi vide da, ako potpuno skidanje ne uspe poznatim metodama da se to postigne, pa opet ne uspe, pa opet ne uspe, i ne uspe i ne uspe i ne uspe, heroin sigurno nije način, a supstitucija MOŽDA, samo MOŽDA, jeste. Za neke je to odskočna daska, i trajaće par meseci ili godina;a za neke će to biti lek koji će doživotno morati da uzimaju; za mene to nije tako tragično, ako tokom tog života budu uspeli da budu funkcionalni, zdravi, srećni i tužni, koliko i normalni ljudi oko njih.
Post Reply