ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by ziki »

Covek smrce subove i to prica kao da pije kiselu vodu a Voyager ga ohrabruje ,koristi medicinske izraze tipa koristiti intranazalno i kao bravo saborac nastavi dalje.
Vama nije mesto ovde,menjajte taktiku ili nemojte da se ukljucujete ja vas molim osecam se kao na ulici.
Koristite medicinske izraze u kombinaciji sa ulicnim narkomanskim slengom vi ste pobrkali loncice malo.
Ja pricam ovde o realnoj steti, o zivim ljudima i problemima i pokusavam da stavim akcenat na volju i na motiv. Da se malo muski odreaguje, a vi kao dve babe..
...
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by Sagy »

Supstitucija nije magična tableta.
To su štake,koje ti pomažu da "hodaš".
E sad,hoćeš li ih ti koristit da naučiš da hodaš bez njuih,ili da se potpomažeš njima cijeli život,je osobna odluka.
Uz supstituciju,još ima brdo problema da se riješi,promjena navika,načina života,sređivanje istog,a to se može i ako prihvatiš da cijeli život provedeš na održavanju.
Nije isto liječenje nekog tko se drogirao žutim 2 ili 20 godina.
Neki od nas imaju više narkomanskog staža,nego što drugi imaju godina,i sad sve trpat u isti koš nema smisla.
Ja sam nakon godinu i pol supstitucije,prestao,ali prije toga sam doveo u red brdo drugih stvari.
boki_
Posts: 153
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:24 pm

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by boki_ »

highway61, moze ti se desiti da vremenom unistis tkivo u nosu i sta znam vec sto tamo ima i poslje ne mozes da dises na nos....tako nesto mene dovede do granice anexity i nervoze kad god samo jedna nozdrva zacepljena , a tek dvije, pa ja bih vristao od uzasa, jer disanje na usta kad legnes spavati se uglavnom pretvara u uzasno hrkanje kad je nos zacepljen. stvarno ces ostetiti to tkivo redovnim usmrkavanjem jer sub nije njezaN I "SMOOTH" KAO HEROIN ZA UNEJETI U NOS...
hEIL hEIMAt
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by ziki »

To pogotovo imam drugara evo veruj mi da je toliko sjebo nos da ne sme vise da koristi ni nafazol kapi, nego maze neku mast dole pri samom dnu nozdrve da bi mogao da dise normalno.
Budio se nocu,grlo mu se osusi jer dise na usta celu noc, nos zapusen pa onda krene glavobolja nema kiseonika kolko treba i problem..
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by ziki »

Ja sam u pocetku mislio da je voyager neki doktor, da je angazovan na sajtu da daje savete vidim razume se u te fore,pad imuniteta, lucenje endorfina itd. koristi medicinske izraze za razne stvari.
Posle vidim neku pricu covek hteo da reze vene, pa neke price o agonijama koje preziveo.
Pa pomozi druze prvo sebi nemoj drugom da delis terapije, nemam nista protiv tebe ali ili si protiv droge ili ne.
Odluci se za koji tim igras, svi smo ovde bivsi narkomani ali sada smo valjda protiv toga zato smo ovde
...
highway61
Posts: 47
Joined: Sat Apr 30, 2011 3:20 am
Location: Beograd

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by highway61 »

Iskreno, kontraargumenti su normalan deo debate, ali kad ti neko ni ne pročita post nego preleti preko njega a onda prosipa pamet na ličnoj bazi je nešto što me istinski živcira.
1-Kažeš ''ušuškan'' u subove? Pročitaj ponovo na kojoj sam količini sam, od toga se brate niko ne ušuškava niti odrađuje, to je jednostavno dovoljno i SAMO dovoljno da preguraš dan kao normalan običan čovek.
2-Kažeš mrdnite dupe? Upravo sam napisao da sam se od početka održavanja upisao na faks,i s ozbiljnom namerom da ga završim idem redovno na predavanja, učim, sve što ide uz to. Nadam se da i ti radiš nešto sa sobom?
3- Moji nisu izabrali ništa prijatelju. Moji nisu ni znali da se ja drogiram kad sam ja odlučio da se lečim i prijavio se, bili su u inostranstvu. Nekima treba 10 godina da im dođe iz dupeta u glavu, nekima 2. Onda sam živeo 3 godine u potpunoj supstituciji sa sjebanim receptorima, živeo sa devojkom bez snage da radim išta sa svojim životom sem da ulažem svu energiju da izbegnem recidiv. Ja sam na održavanje otišao posle 3 godine strejtiranja, jednostavno zato što sam birao između praznog života i ulaganja sve energije u izbegavanje recidiva, ili eventualno posla/fakulteta uz minimalnu količinu subutexa koji će mi omogućiti da se pokrenem da to ostvarim, a onda i da povučem subove kad imam izgrađen život. Niko nije planirao da želim da ostanem na subovima za ceo život.
4-A ko će me izdržavati, računam ja s obzirom da kao što sam u prošlom postu napisao studiram i planiram da se bavim poslom vezanim za struku posle toga. Pitanje je ko će tebe izdržavati kad ti teorija o ''magičnoj apstinenciji'' padne u vodu i napraviš ne znam koji recidiv po redu, bez posla i škole, kao što gomila koji zagovaraju teoriju o svetosti apsolutne apstinencije i istoj kao jedinom izboru završi.
Očigledno je da si osoba koja nema pojma o čemu priča, i ima neka sjebana dela iza sebe koja joj grizu savest, pa je došla da se istresava ovde i osuđuje svojim propovedima o nekim ''čistim'' i ''nečistim'' apstinencijama. Za mene su i subovi i potpuna apstinencija strejt stanje, osećam to jer su mi misli čiste, isto kao što nisu bile kad sam potpuno apstinirao i bitnije je dobiti normalan život i funkcionisanje u društvu oko sebe nazad, a ne juriti neki sveti gral koji su neobrazovane budale nazvale ''jedinom čistom apstinencijom'' Nek ti je sa srećom stvarno, ako apstiniraš potpuno nadam se da je to kvalitetno i da radiš još nešto sem toga, jer previše ljudi poleti visoko pa nisko padne. I, naravno, nadam se da ću se pridružiti svima koji potpuno apstiniraju u trenutku kad za to budem spreman, a do tad radije ću da budem funkcionalan na minimalnoj količini suba nego potpuno strejt i raspadnut. Što se tiče ušmrkavanja, naravno da ga ne odobravam i naravno da ne planiram da tako nastavim zauvek, ali da farmaceutske firme ne drže monopol nad svim lekovima koji su vezani za narkomaniju i naplaćuju desetostruko veće cene nego što bi trebalo, to mi je jedini izbor. Veliko je to radinost, zarađivati na bolesnima, pogotovu narkomanima bivšim ili trenutnim, pa se i oni snalaze kako umeju. Što se tiče tolerancije, moja doza već 6 meseci ista i cilj mi je da tako i ostane. Bitno je sebi postavljati realne ciljeve. Ne znam dal ćeš ti moći time da se pohvališ uskoro, videćemo. A što se tiče to da sam borac, to si me ti tako prozvao, ne ja.
Inače, stvarno pokazuješ koliko si nadrkana i netolerantna ličnost. Voyager je rekao nešto vrlo intimno i bolno, a ti si to iskoristio protiv njega, da nablatiš njegovu reputaciju ili šta već, ne visim na ovom forumu dovoljno da bih znao o čemu se radi. Za tvoju informaciju, niko nije imun na crne misli, pogotovu ne ljudi sa sjebanim receptorima. Gete (ako si čuo za njega, veliki nemački pesnik) rekao je da iako nije nikad pokušao samoubitstvo ''dugo je držao nož pored fotelje, razmišljajući o tome''. To nije nikakav znak slabosti, to je znak da imaš savest i dušu. Izgleda da ti je to pomalo nepoznato, ali naučićeš već...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by ivica »

highway61 wrote:Za mene su i subovi i potpuna apstinencija strejt stanje, osećam to jer su mi misli čiste,
A brate poživio ti meni sto godina! I tvoj doktor neka poživi bar još duplo toliko kad je brižan i darežljiv!
ignorance is bliss!
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by nanii »

highway61 wrote: Gete (ako si čuo za njega, veliki nemački pesnik) rekao je da iako nije nikad pokušao samoubitstvo ''dugo je držao nož pored fotelje, razmišljajući o tome''. To nije nikakav znak slabosti, to je znak da imaš savest i dušu. Izgleda da ti je to pomalo nepoznato, ali naučićeš već..
Ma ja Ziki, čuj crnjačit se sad oko samoubiTstva (samoubistva), ma ništa to, to ti je normala skroz, ko se u životu bar dva tri puta nije ubio ma taj ko da nije ni živio, a tek ovi pisci i filozofi, pa vidiš da s' to sve ubija 'nači ako se ne ubiješ- glup si.................al aj polako ko što reče highway - naučićeš ti već pa 'š se valjda ubit par puta za koju godinu.
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
highway61
Posts: 47
Joined: Sat Apr 30, 2011 3:20 am
Location: Beograd

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by highway61 »

Sry shto kasno odgovaram malo sam duže izvisio u gradu. U svakom slučaju no comment, lepo je videti kako seljoberi uče da izvlače stvari iz konteksta, kao što rekoh, pročitajte post kako treba bez preskakanja redova, biće vam sve malo jasnije. Doktor nije darežljiv ni širokih shvatanja, to sam ja sve svojom glavom smislio prijatelju,a ti sad lepo i ovo izvuci iz konteksta, ionako sam ti fino složio da imaš šokantnih priznanja kolko oćeš ako isečkaš rečenice dovoljno.
A što se tiče priče o samoubistvu (hvala za gramatičku ispravku, oće to kod ljudi koji brzo pišu u afektu), samo sam skrenuo pažnju da nije lepo okretati intimna i bolna priznanja kao ono od Voyagera da nekog napadaš na ličnoj osnovi. Empatija, lepa je to stvar, to sam ja Zikiju poručio da nauči, a ne kako da se ubije, mada i to što da ne, bila bi jedna budala manje. Al jebi ga Nani, kad ne shvataš, eto nacrto sam ti
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: ZABLUDA O SKIDANJU BILO KOJIM LEKOM..

Post by nanii »

Highway, ako ćemo već oko toga šta je lijepo a šta nije lijepo, ja se slažem da nije lijepo okretati bolna i intimna priznanja i vrijeđati ljude ali ja mislim da Ziki to nije ni uradio. Isto tako nije lijepo nazvati seljoberom nekog koga ni ne poznaješ, a još manje reći da bi bilo dobro da neko izvrši samoubiostvo.
Vidi, ja sam protiv doživotnog metadonskog ili supstitucijskog održavanja, mislim to već i vrapci na grani znaju. E sad svako od vas ima lslobodnu volju i pravi lični izbor, ako je tvoj izbor ili bilo čiji da bude doživotno na nekoj supstituciji, to je vaše. Ono što meni smeta je kad se to potencira kao nešto dobro ili čak poželjno jer nije. To je i dalje zavisnost, i dalje si rob supstance, a ja vjerujem da svako od nas može bolje. Znam to zato što sam ja mogla, a bila sam ne narkoman nego narkomančina.
U mom riječniku postoje narkomančići, narkomani i narkomančine.....e pa ja sam i za doktore bila nepopravljiv slučaj.........a sad sam čista.
I nije lako, i treba se pomučit, ali mmože se.
A Voyino znanje o lijekovima je korisno i super da ga dijeli na forumu.

U svakom slučaju pozdrav
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Post Reply