Suboxon, Subotex, Buprenorfin-kombinovanje

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Suboxon, Subotex, Buprenorfin-kombinovanje

Post by ziki »

Ima jedna stvar gde nisam bas načisto..
Posto nisam u situaciji da stalno nabavljam isti lek buprenorfina, mislim na proizvodjača nekad uzmem Suboxon, nekad Subotex a nekad Buprenorfin-alkaloid.
E sad ima ta razlika da je neki sa naloxonom a neki bez, medjutim..
Uzimao sam Suboxon zadnjih meseci i kad sam presao na Buprenorfin, na istu dozu pocelo mi je preznojavanje, bolovi u nogama i mučnina kao da ipak ima razlike.
Dali neko zna nešto o tome, dali su ti lekovi baš potpuno isti i može li se na primer u istom danu uzeti ujutru Suboxon a uveče Buprenorfin i slično?
Ovo me interesuje jer kao što sam napisao na početku nije mi stalno dostupan isti lek uvek, mislim na proizvodjača
...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Suboxon, Subotex, Buprenorfin-kombinovanje

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:57 am, edited 1 time in total.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Suboxon, Subotex, Buprenorfin-kombinovanje

Post by ziki »

Hvala ti na stvarno opsirnom objasnjenju, takodje sto si ubacio i trodon u ovu pricu jer sam i sa njim bio u nedoumici u odnosu na ove substitute. Imam ovde kutiju Tramadola, nisam ga kombinovao sa suboxonom i buprenofinom ali sam bas razmisljao posto ga cuvam kao rezervu, u slucaju da ostanem na dan,dva bez subova dali da ga upotrebim kao pomocno sredstvo protiv bolova.
Kad razmislim onako realno koliko su svi ti lekovi jaki imam stvarno strah da se ne preracunam negde i ne zajebem sebe.
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Suboxon, Subotex, Buprenorfin-kombinovanje

Post by ziki »

Voyager imam jedno konkretno pitanje za tebe posto vidim da si stvarno potkovan znanjem i da poznajes sustinu problema sto se tice tog endorfinskog sistema kod coveka.
Sta mislis ti dali postoji neki nacin, bilo da je u pitanju neka legalna supstanca u vidu leka, ili mozda neki prirodniji nacin, ishrana, lekovito bilje, cajevi itd. da se kolko tolko kod coveka povrati ta energija za jedno normalno funkcionisanje.
Da ostavimo po strani psihu, nego cisto fizicki da se povrati ta svezina?
Kakav bi bio tvoj savet?
...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Suboxon, Subotex, Buprenorfin-kombinovanje

Post by Voyager »

x
Post Reply