Buprenorfin(Subutex)

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
stratus
Posts: 12
Joined: Sat Jan 14, 2012 8:28 pm
Location: varaždin,hr

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by stratus »

naravno,i jetru i bubrege.moj brat uzimao sub dok je bio na interferonu pa mu se lijepo virus vratio...taa-daaa!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by ziki »

Miligram wrote:Subutex i Suboxon su sranje.Ovaj xon ima blokator ,ali uglavnom hocu reci da nemojte misliti da su ti "pametni lijekovi" manje stetni od metadona ! Ajd molim te pogledaj uputstvo od Suba i uputstvo od Hepa i jel vidis razliku ?! Suboxon ili Subutex ima sto puta vise mogucih nuspojava.DA ljudi...toga niste se sjetili ,nego ga samo fino cuclate,kao ono ma ja nisam ovisnik sad sam na konju cuclam tu neki sub kao.... :vom:
e bome nije tako ! :!: od Subutexa i Suboxona ljudi postanu ubrzani hiperaktivni smajlići,dok su na metadonu vise usporeni o opusteni. Pa znam kolegu koji je od suba dobio moždani udar. pa kako i nebi kad taj hebeni lijek ti mozak unistava 330 na sat !?! :evil:

Ma idi begaj, od suba je dobio mozdani udar?
Mozdani udar se dobija ili od visokog pritiska ili masnoce u krvi.
Uleti tromb u venu ili arteriju na mozgu,zapusi je i dolazi do pucanja i izliva krvi i od toga se uglavnom umire,onaj ko ostane ziv ostane sa posledicama. Zavisi koji deo mozga je ostecen, moze da se oduzme jedna strana tela,ili obe ili neki druga funkcija, govor,vid,ravnoteza itd.

Ne bi trebalo da pricas takve gluposti ovde, ne podrzavam ni ja navlacenje na bilo koji lek ali ne kenjam ovde kako se umire od toga.
Neko mora da koristi taj lek, treba da razmislja o tome dali ce da ga udari slog?
Uzrok izliva na mozgu nemoze tek tako da se otkrije da bi ti znao da je taj covek umro od suba.
Ljudi umiru svaki dan i od izliva krvi na mozak i od infarkta, pa cak i sportisti a ne samo ljudi sa tim porocima.
...
Miligram
Posts: 13
Joined: Wed Jan 18, 2012 3:08 pm

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by Miligram »

ziki wrote:
Miligram wrote:Subutex i Suboxon su sranje.Ovaj xon ima blokator ,ali uglavnom hocu reci da nemojte misliti da su ti "pametni lijekovi" manje stetni od metadona ! Ajd molim te pogledaj uputstvo od Suba i uputstvo od Hepa i jel vidis razliku ?! Suboxon ili Subutex ima sto puta vise mogucih nuspojava.DA ljudi...toga niste se sjetili ,nego ga samo fino cuclate,kao ono ma ja nisam ovisnik sad sam na konju cuclam tu neki sub kao.... :vom:
e bome nije tako ! :!: od Subutexa i Suboxona ljudi postanu ubrzani hiperaktivni smajlići,dok su na metadonu vise usporeni o opusteni. Pa znam kolegu koji je od suba dobio moždani udar. pa kako i nebi kad taj hebeni lijek ti mozak unistava 330 na sat !?! :evil:

Ma idi begaj, od suba je dobio mozdani udar?
Mozdani udar se dobija ili od visokog pritiska ili masnoce u krvi.
Uleti tromb u venu ili arteriju na mozgu,zapusi je i dolazi do pucanja i izliva krvi i od toga se uglavnom umire,onaj ko ostane ziv ostane sa posledicama. Zavisi koji deo mozga je ostecen, moze da se oduzme jedna strana tela,ili obe ili neki druga funkcija, govor,vid,ravnoteza itd.

Ne bi trebalo da pricas takve gluposti ovde, ne podrzavam ni ja navlacenje na bilo koji lek ali ne kenjam ovde kako se umire od toga.
Neko mora da koristi taj lek, treba da razmislja o tome dali ce da ga udari slog?
Uzrok izliva na mozgu nemoze tek tako da se otkrije da bi ti znao da je taj covek umro od suba.
Ljudi umiru svaki dan i od izliva krvi na mozak i od infarkta, pa cak i sportisti a ne samo ljudi sa tim porocima.



Dobro ti sad oces na obdukciju tijela pa da se vidi tocan uzrok smrti. Ovo sto sam ja napisao nije glupost,kako ti znas sad da nije ? jesi ti patolog ? Ja govorim da je Suboxon više štetan nego metadon po zdravlju. Vidim da nisi pogledao listu mogucih nuspojava Sub-a koja je duplo duža nego ona od metadona.-
to jest činjenica. ajd kad pogledaš to,onda ceš se bome zapitati.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:26 am, edited 1 time in total.
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by Sagy »

No, Nalokson uglavnom nije aktivan ako se ne smrce ili fiksa.
Ma taj naloxon u Subuxonu,je aktivan,jedino po tome,što umanjuje "rad" bupe-a.Ovdje,kad su ljude prebacivali sa Suba na Xon,radili su to u omjeru 1:1,5.Znači,ako si pio 8mg Subutexa,dobio bi 12mg Subuxona.

A ta priča,da se Subuxon ne smije furati,ili šmrkati,mogla bi se svrstat među one,kojima babe plaše malu djecu.
Ovdje,se subuxone redovno šmrče i fura,i niko se još nije požaliio na nekakvu "induciranu krizu".

To je izmišljena priča,kojom su se htjeli opravdat,zašto su umjesto sasvim "dobrog" lijeka(Subutexa),uvalili govno od Subuxona.
Dobar,sam stavio u navodnike,jer nije subutex savršeni lijek za liječenje narkomanije,niti če ikada takav lijek izmisliti.
Ali,Subuxone,to je smeće,da ne može bit veče.
Miligram
Posts: 13
Joined: Wed Jan 18, 2012 3:08 pm

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by Miligram »

Voyager wrote:Brufen i Paracetamol terapisjki indeks 40
Tramadol terapisjki indeks 140
Metadon terapisjski indeks 170
Morfin terapijski indeks 185
Fentanil terapijski indeks 220
Buprenorfin terapijski indeks 260

Terapijski indeks je nivo toksicnosti supstance, sto je VECI to je supstanca MANJE STETNA.
Racuna se po formuli broj smrtnih slucajeva na 50% populacije podeljeno sa brojem ljudi u 50% populacije kod kojih supstanca izaziva ZELJENE terapijske efekte.

Dakle prica o tome da je CIST Buprenorfin stetniji od Metadona je ovime zavrsena.

Suboxone s' druge strane moze biti za mozda indeks 30 nizi kao formulacija jer sadrzi i Nalokson.
No, Nalokson uglavnom nije aktivan ako se ne smrce ili fiksa.
Aktivan je samo oko 5% sublingvalno, a pride deluje smao 60 minuta i ima jako visoki klirens.

Tako da indeks time ne opada mozda ni 20 cak.

Ovime je takodje prica o stetnosti Suboxone formulacije u odnosu na Metadon zavrsena i jasna.

Ta-da...

V


jesi ti to sigurno napisao jel nije ako je indeks veci da je time i toksicnost veca ?
I cisto me zanima odakle ti te informacije...? Jel se ti baviš medicinom? Sorry al po ovom tvom ispada da je onda tramadol vise stetan od metadona. errghg??!? pogledaj sta si napisao.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:25 am, edited 1 time in total.
Miligram
Posts: 13
Joined: Wed Jan 18, 2012 3:08 pm

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by Miligram »

Voyager wrote:Da Sagy, sve sto to malo Naloksona uradfi kada stigne u krv i do OP receptora je da pokvari dejstvo Buprenorfina - Buprenorfinu treba duze da prodeluje zbog kompeticije sa Naloksonom prvih 60 minuta, a kada proradi to je bleda slika Buprenrofina.

Naravno da se i dalje moze fiksati i smrkati, afinitet Naloksona prema OP receptorima je 2.25 magnetnih mola, dok je afinitet Buprenorfina pre OP receptorima 0.025 magnetnih mola = dakle Buprenorfin se daleko preciznije i jace drzi za opioidne receptore, sto je manji broj, to je afinitet jaci.

@Miligram

Da, bavim se medicinom - tacnije organskom hemijom, farmakoinformatikom, narkologijom i forenzickom psihijatrijom.
Samostalno studiram to sve od svoje 16-te godine, kupujem saam udzbenike iz inostranstva kreditnom karticom i ucim i ucim, a takodje sam napravio i malu laboratoriju u kojoj praktikujem galeniku.

Po struci sam inace inzenjer specijalista informacionih tehnologija, programer tu i tamo, a pored inzenjeringa bavim se i 3D animacijom i filmskim efektima i video obradom i kada mi se cefne dizajniram nekome neki sajt za novac i podignem ga, ili kada nekome treba optimizacija sajta, itd.

Takodje imam i mali muzicki studio u svojoj sobi, te komponujem i snimam za svoju dusu svoju muziku, sviram dosta instrumenata i dobro pevam - koristim Cakewalk Sonar X1 Producer u kompletu na dva dual-layer DVD-ja.

Objasnio sam ti matematicku formulu kako se racuna terapijski indeks.
Metamatika je veoma lagana u toj formuli.

Stoga, da - sto je indeks visi, to je stetnost/toksicnost leka manja.

Ta-da...

V






woah !! ostao sam bez texta zato sto je moja zelja isto imati svoj privatni studio gdje bi mogao profesionalno snimati svoju mjuzu.Od softwarea je Cakewalk prva liga! Blago tebi vidim ja.
Da te odmah pitam koliko kosta sat snimanja ? :D


A jel mi mozes objasniti sta se događa sa tijelom,tj. organizmom kada ti tolerancija naraste od 20 hepova na dan,mislim toliko naraste da ti uopce ne osjecaš da si ga uzeo,nego cisto si samo sprijecio krizu?
Jednom sam uzeo duplu dozu,dakle 40 hepova odjednom i tokom dana ja opet nisam osjetio "onaj" osjecaj ,niti neko zadovoljstvo....samo sam bio miran kao da sam na 10 normabela !?! i mean,wtf ?!? :?:
Kako je moguce da toliko puno uzmem i meni nista !?! Jel to moj organizam jednostavno se navikao na heptanon kao voda ??!?

daj objasni,please,....vidim da si okej lik .
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:26 am, edited 1 time in total.
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by Fela Kuti »

Voyager wrote:
Prava supstitucija za Heroin je Morfijum i iskljucivo Morfijum
I obrnuto. Bar su tako tvrdili u Bayeru kad su komercijalizovali diacetilmorfin. :wink:
Locked