Buprenorfin(Subutex)

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by vudd »

lijepo je covjek napisao.sve to ima smisla...
jedino mi nije jasno ako vec nije problem to bez subova cemu onda uzimanje? ocemo mi ovako cesto deminutivno sagledavati stvari...

Smizlo!!!jebem li mu pertlu :)
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by Šmizla »

Jebem li mu mrvu u mrvi...pa kad sam ja plava i zarasla u strejtu pa ne kontam. :)
Možda sam previše čitala elenine postove. :lol:
BUDI NA ŽIVOTU!!!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Da, reko sam osudeni su neki da do kraja zivota budu na blokatorima, jer neznam kako bi to drugom rechju opiso, na neki nachin i jesu prisiljeni, nemogu si pomoch, ako si netko nemoze pomoch u nechem i zna da to shto uzima drogu nije dobro i da jo nezeli uzimat, al ju ipak uzme jer je slabiji od nje, pa nakraju mi jedino ima smisla da bude ako ne zeli uzet drogu bit osuden na zivot blokatorima koji che ga sprejechavat ko zatvorenika da pobjegne iz zatvora tako i njega da pribjegne opijatima...
A farmaceutske tvrtke su pricha za sebe one usadjuju strah preko tih svakakvih reklama i preuzimaju kontrolu nad ljudima, tako da bi se moglo rech da farmaceutske tvrtke vladaju...Bio sam reko kako se zgrozavam chinjenice da netko bude cjeli zivot na subu., a to sigurno ni dr. neznaju shta rade, jer ima su ima nametnute stvari i nakraju se sve vrti oko novca koji je sam po sebi veliko zlo i uzme chovjeka tako da nezna vishe mislit kako treba....

MasacreEnElDiscoBar wrote:A suboxon samo moze drzat ovisnika, da ne uzme opijate, ali nakraju se svi moraju suochit s tim da nastave s drogom ili prestano, sub., im daje to neko vrjeme dok su na njemu da ne uzimaju opijate, sad ko che uspet ostat dobro nakon shto prestane, zavisisi, neki che vidjet da nemogu i nastavit ga uzimat do kraja zivota, shto me uzasava samo pomisao na to, ali ako su dr. koji su smislili taj sub., vjeruju da neko moze normalno zivjet s njim do kraja zivota...neznam....
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by sunrise »

ima puno ljepsih stvari u zivotu....jako puno vise cool
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by Fela Kuti »

sanela wrote: I zato je, po mom mišljenju, supstitucija smislena jedino ako predstavlja prelazno rješenje do potpune apstinencije. Na supstitutu se stabiliziraš, pohvataš konce vlastitog života, nađeš profesionalnu potporu i pomoć i lagano kreneš sa izgradnjom života na novim temeljima.
Upravo to. Nažalost, mnogi ne misle tako.
Neki možda i misle ali kad je se dočepaju odlažu konačnu apstinenciju u nedogled.
Zbog straha, zbog lagodnosti, kompleksa, nesnalaženja, nemanja volje za promenu...
I tako, proleti život u čekanju boljeg momenta.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by sunrise »

fala Bogu da ne citam


Sta Smizla plavusa????????? hahahha

jeste nesto drugo rekli?????????????
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by Šmizla »

Plavuša, doduše lažna, ali plavuša. :) Vidjela si fotku na FB. :D
BUDI NA ŽIVOTU!!!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by sunrise »

Izvini ja ili pijana ili se ne sjecam.......ali zvucis coll.u my be seek my grl arnt seeker............hahha
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Fela Kuti wrote:
sanela wrote: I zato je, po mom mišljenju, supstitucija smislena jedino ako predstavlja prelazno rješenje do potpune apstinencije. Na supstitutu se stabiliziraš, pohvataš konce vlastitog života, nađeš profesionalnu potporu i pomoć i lagano kreneš sa izgradnjom života na novim temeljima.
Upravo to. Nažalost, mnogi ne misle tako.
Neki možda i misle ali kad je se dočepaju odlažu konačnu apstinenciju u nedogled.
Zbog straha, zbog lagodnosti, kompleksa, nesnalaženja, nemanja volje za promenu...
I tako, proleti život u čekanju boljeg momenta.
''Fela Kuti'' chnish se ko pametna djevojka, ima li negdje neka tvoja ispovjest, tvoj problem??

p.s. ovo iznad podpisujem!
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by EX-Heroin »

vOYA JE ČUDO OD ČOVEKA. Imao sam sreće da se privatno pišem sa njim i učestvujem takoreći u njegovoj istoriji bolesti i nekako sam očekivao ovaj trenutak da će preći sa metadona na nešto blaže..mada mi neki kaćžu da subotex čak i bolje stvara euforiju od 8mg do nadalje..no verovatnoj e to kod njega drugačije.
Locked