POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by ziki »

To je to, pricamo o slicnim komunama gotovo istim stim sto je ovo pravoslavni a kod tebe pretpostavljam katolicki ali to je potpuno nebitno, i ovamo se kao sto kazes radi i proizvodi, ima uzgajaliste konja ponija, stocarstvo i poljoprivreda, proizvodnja rakije, vina cak i nekih kvalitetnih konjaka, sira itd.Zajednica zivi uglavnom od svog rada.Od skoro se nesto malo ukljucila drzava i pomaze grad Novi Sad.
Ja jesam razmisljao o odlasku tamo zadnjih par godina ali imam tu dilemu sto se tice vremena, sve sam mislio bolje mi je da ostanem kuci i za te recimo dve godine radim neki poslic, zaradim neku lovu za zivot i tako nekako pokusam da se stabilizujem.Ali ne ide tako lako. Sad vidim da mi je bolje da sam jos tada otisao sad bih se mozda vratio zdrav.
Nisam jos prelomio ali mi se izbor smanjio tako da sam sve blizi tome da stvarno odem tamo.
Nemam sta da izgubim mogu samo da dobijem, ne zivim uopste kao sto bih to voleo, nisam srecan.
Kao i vecini narkomana zivot mi je depresivan, dani su mi dugacki i teski. Kad se probudim ujutru uopste nemam onaj motiv koji sam imao nekad, ne vodi me nista prazan sam a to nije dobro ni za mene ni za ljude oko mene.
...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Da, to je najgore depresija ta i nemochnost, slabost tjela da se pokrene, na kraju svi se odluche za tu veliku promjenu koju je teshko ostvarit, ali kako kazesh stjeran u kut i treba poduzet neshto, a teshko je i chim duze je tako tim bude teze...Mislim probat se maknut i ochistit fizichki i psihichki malo ojachat, pa ako ide ide ako ne uvjek postoji rjeshenje...Jer bude teshko u pochetku obichno pogotovo prvih godinu dana apstinencije, ali kako sam vech dosta puta napiso treba izabrat dali zivjet stalno nesretan s povremenim trenucima sreche koje daje droga(uz to normalno patnja ljudi kojima je stalo do tebe, mada je to nekad neshvatljivo zashto bi bilo nekom stalo do tebe, ja bi se znao pitat: kao''kako nekom moze bit stalo do mene, a tolko sam boli uzrokovao onima koje volim'', ali stalo im je vishe nego to se moze shvatit)ili izabrat biti stalno sretan s povremenim trenucima nesreche samo izabrat treba...ali poslje tog dugog staza drogiranja je teshko samom, ja znam da moram stisnut zube i grist i izdrzat, makar me morali vezat moram to uradit jer sam isto stjeran u kut i ovaj puta stvarno ako ne uspijem, poshto sam imo 2 neuspjeha i zabijanja nozeva onima koje volim, neznam jer che to biti kraj u smislu da se vratim terapiji morfijem do kraja zivota, a to nemogu prihvatit...Onda chu stvarno bit izgubljen...Znam kolko je teshko ali i ti znash i da je vrjeme probat poduzet neshto,... kolko se da izdrzat,...Ja se nemogu vratit terapiji buprenorfinom jer si neznam reda u tome...Kako vrjeme prodje brzo, mislim da si svaki treba dat priliku zrtvovat kojih 6mj.-1god. da se makar ochisti i ojacha jer se stvarno nema shta izgubit osim tog vremena da si se proba pomoch...I ako se kasnije poklekne, glavno da se ustane i s tom lekcijom ich dalje i probat se izborit za to da nisi statalno nesretan i ponekad sretan, nego stalno sretan i samo ponekad nesretan, ako se tomu tezi siguran sam da kad tad che se to ostvarit...Zato drzim ti fige da probash nach nachin da budesh sretan jer znash da uvjek mozesh biti sretniji ili nesretniji!!! :wink:
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Kako se zove ta komuna koju si spomenuo?malo mi chudno, kazesh da se radi rakija, vina, kako ovisnici o alkoholu tamo mogu zivjet i dali se onda opshte njih prima??
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by ziki »

A ne ovamo su iskljucivo zavisnici od droge a ne alkoholicari. A proizvode se te razne vocne rakije, konjak i druge stvari, to je ono sto ide u prodaju i od cega manastir zivi.
Komuna se zove "Zemlja zivih" а manastir Kovilj, nalazi se blizu Novog Sada. Poznat je manastir, mislim bar u tom pravoslavnom svetu. Ima 4. kuce gde zive zavisnici. 3.su muske i ima jedna zenska kuca.
Imas na youtubu da poogledas cisto da uporedis,imas razgovore sa nekim likovima koji su bas dotakli dno koji su tamo.
...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Hvala, pgledat chu...Upozno sam dosta ljudi dok sam prije bio u komuni koji su imali priche takve, da vjerojatno nebi niko vjerovo, filmske priche...O dugovima za dop, pa shta se radi ako se ne plati, to su najgore priche, dok momka ulove odsjeku prste, nekima cjele ruke i ako prezive nekoliko shuteva s mishomorom, dobiju samo mozdani udar pa budu paralizirani za cjeli zivot, tako da nemogu govorit ni kretat se, uzash...I dok chujesh takve priche sretan si shto uvjek postoji gore...Nikad nechu zaboravit momka bio je duzan oko 150tisucha eura za dop, pa ucjenjivanje obitelji koja nakraju mora sve rasprodat i zivit na ulici samo zbog tolke potrebe njihovog sina za heroinom...Pa tako zivjet, mislim da svi mozemo bit sretni shto imamo shanse se chim prije izvuch iz tog...
Nego bash me zanima ta komuna, nadam se da dok izlaze da ne postanu alkoholichari... :)(normalno siguran sam da postoje pravila) Pogledat chu ispovjesti njihove hvala ...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by zeleni »

MasacreEnElDiscoBar wrote:duzan oko 150tisucha eura za dop
:shock:
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by malic »

zeleni wrote:
MasacreEnElDiscoBar wrote:duzan oko 150tisucha eura za dop
:shock:

:?: :rolleyes: :?:
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by MasacreEnElDiscoBar »

malic wrote:
zeleni wrote:
MasacreEnElDiscoBar wrote:duzan oko 150tisucha eura za dop
:shock:

:?: :rolleyes: :?:
No, neverojatno prvo je bilo kao oko 150tisucha kuna, jer taj momak je bio u bolnici s menom i dolazile su njegova majka i sestra u plachu jer su morali prodat kuchu itd. tamo dok su bile grupe za obitelj, pa mi je majka to rekla, ali prvo je rekla oko 150tisucha kuna, da bi na kraju ispalo, na drugom sastanku da je krivo shvatila i kaze da su to euri ne kune(normalno shok i nevjerica)...Znam samo da se momak zurio van, nije htio priznat tochan iznos pred svima dok je bila ta neka ko dnevna terapija svih koji smo bili dok ga je pitala da podjeli ta dr.sc.X koja je bila s nama...Ali teshko za povjerovat, uglavnom znam da se zurio, jer je htio normalno probat na isti nachin dilanjem vratit dug...Ali nebi bio u kozi njemu...Stim da je bio jedan od 3 sluchajeva kojem nisu mogli krv izvadit, zato nikad ovisniko dat da dila drogu, a to smo se i vechina uvjerili, samo nisu takve cifre bile...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by ziki »

zar ti zeleni misliš da je to nemoguće dugovati 150 hiljada za dop?
Pogledaj malo ispovesti narkomana, ja sam znao jednog kome je trebalo minimum 300 evra dnevno samo da se sredi da moze da funkcioniše, to je znači 1000 za 3.dana.
E takvi ljudi uglavnom uleću u količinu od po par kilograma robe i zna se gde završavaju na kraju. Mirišu ljubičicu...ali sa one donje strane.
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by ziki »

Imam jednog prijatelja u beogradu, živeo je sam sa majkom ćale mu je umro itd.
Majka mu se razboli zaglavi u bolnici, njega pozovu da da krv za nju. On ode tamo urade mu analize, čovek je svako veče visio po barutani i drugim mestim na tehno rejv žurkama i svako veče se cepao extazijem, spidom i ostalim kiselinama.Rekli su mu , dečko izvini ali krv ti je toliko zagađena da nesmemo da joj damo.
Majka mu umre on ostane sam i onako razvaljen psihički skine se na suvo.
Nije mogao da hoda neko vreme, sat vremena mu je trebalo da ode do wc-a.
Sredio se na kraju, oženio se pre par meseci je dobio zdravu bebu.
Uspeo je čovek, prošao je živ kroz pakao.
Ono što sam hteo da kažem je da beda nema kraja, uvek može da bude i gore ali izgleda da se neki trud i muka ipak nagradi.
Bez muke nema ni spasa, nemože čovek da uđe u vodu a izađe suv.
...
Post Reply