POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by ziki »

Postovanje svima na forumu!
Ja sam ovde iz jednog prostog razloga a to je da razmenim iskustva sa osobama koje koriste suboxon ili buprenorfin nekog drugog naziva nije bitno, da razmenimo iskustva sto se tice tog leka.
Evo o cemu se radi, ja imam 35 godina i nazalost veliki narkomanski staz. i pored svega toga sto sam uzimao i heroin i trodon dugo godina dobro sam sa drzao, cak sam i svo vreme radio kao vozac kamiona sto znaci da sam nekako organizovao i da radim tako odgovoran posao a i da konzumiram narkotike.Medjutim sad sam poceo da popustam malo a vec neko vreme uzimam suboxon, po 4mg dnevno.
Pre nego sto sam poceo da ga uzimam nacuo sam sve najbolje o njemu ali sam poceo veoma da sumnjam u to.
Drmaju me takve krize da nije sve jedno uopste, tacno je da je ta kriza slabija od heroinske ali je podmukla na neki svoj nacin i traje dugo.
Ono sto ja osecam kad prestanem da ga uzimam su jaki bolovi u misicima i kostima, malaksalost i jaku hladnocu koja nikako da prodje, a kad ga uzimam pravi mi probleme sa stolicom da sam morao da odem i u bolnicu na klistir da me prazne jer nisam mogao normalno da idem u wc.
Mene interesuje dali vi koji ga uzimate stvarno mislite da je taj suboxon dobar lek, kao zamena,za skidanje ili samo jos jedan od opijata koji nosi propast kao i ovi ostali nelegalni
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by ziki »

Jos da dodam samo zaboravio sam, kad uzmem sub malo kasnije uvece a napravio sam pre toga pauzu jedan dan, mene 2 mg pukne skoro kao dop i nemogu tu noc da spavam nema sanse da me nesto spusti, jedino da uzimam sad i sedative da bi se kako tako uspavao.
Sve u svemu moje misljenje je da je taj suboxon vrlo zajeban opijat i da nema neke razlike izmedju njega i ostalih slicnih narkotika, i nevidim ni jednu jedinu stvar gde je koristan.
Jedino mozda u najtezim situacijama da se sa heroina prebacis na njega i umesto heroinske krize prodjes krizu od suboxona, sto znaci da se navlacis na njega.
Stvarno me interesuje jos necije misljenje ali ako je moguce da izbegnemo neke sukobe, tipa ko je u pravu ko nije itd. primetio sam da ima i takvih razgovora.
Ja sam jedan od vas milion tu koji se pati svaki dan jer je izgubio tlo pod nogama tako da su mi potrebni dobronamerni saveti ili samo iskustva da uporedim sa svojim problemima kako bi ih resio
...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Pozz...Ja sam uzimo i subutex i suboxon sad nekad znam buprenorfin...Dobar je ljek jer umanjuje zelju za opijatima samim tim jer znash da nemozesh na njega uzet opijate...Savjet je probat ga uzimat chim manje kolichine bar 1god. i postepno po miligram kasnije smanjivat da bi se izbjegla neka vecha kriza, svi simtomi su mi poznati koje si nabrojio, ali ako se uzima redovito kako je dr. prepisao ili ako netko moze svaka 3-4dana uzet 1tabl. super, poshto tolko drzi taj blokator od zadnjeg uzimanja 3-4dana...Nakon 1god. bez opijata moze se ich na skidanje s tim da ako si uvjeren da nechesh recidivirat, mnogi ga uzimaju po 3-4god. tako da i zaborave na opijate i onda mogu se posvetit skidanju...Shta se tiche stolice to kod dr. treba pitat ima ljekova za probavu, postoji moguchnost promjene suboxona i da se dobije chisti buprenorfin on nekima bolje odgovara, samo ljechnika treba uvjerit da se neche zlorabit(i.v. uzimat)..Kod skidanja kako su mene skidali, a i sam sam se skido s vechih doza oko 24mg...Prva 3 dana Normabeli, za spavanje neki antipsihotici, pa 3.dan tramal i tako njega uzimat do max.2tjedna da se izbjegne kriza od suba....,Ali mislim da treba proch vremena 4mg, je okei doza, ako mislish da ti nije dovoljna ona se podize, ali nije dobro previshe jer onda su simtomi koje si naveo jache izrazeniji...Mislim da je 8mg. optimalna doza i da moze da te pokrije, sad samo treba redovito uzimat ljek i nakon nekog vremena kad si spreman ich na skidanje s njega...Ja sam uvjek u svemu pretjerivo tako i u subu., pa sam odluchio da idem u komunu, naj kasnije do kraja ovog mjeseca...Sad dok sam josh tu pitaj ako te zanima bilo shta u vezi sub., kasnije chu josh bit logiran pa mozda sam neshto izostavio pa da nadopunim, a ti samo slobodno pitaj i oni koji su se susretali s buprenorfinom sigurno che ti rado odgovorit...Javi kako stojish i drsh se!!!!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by sunrise »

ja sam bila na subu,pa cak i na 14mg ali da li tih 14 ili kasnije 1mg ili pola ja nista od svega toga nisam osjecala osim da sam pokrivena......tada sam bila i nestabilna pa mi je bilo muka cekati 24 ili vise sati od dopa da ga opet popijem pa sam ga makla.......ali,kad sam ga pocela skidati,opet sam ga po pola tablete skidala na 3,4dana i opet nista nisam osjetila neke krize.....a problema sa stolicom se sjecam,nazalost
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by ziki »

Meni se javlja ta zelja da prekoracim tu granicu, kad sam pokriven od krize mnogo puta osecam da mi nije dovoljno. To je taj crv u glavi koji me proganja stalno. Kad sam u krizi razmisljam ajde samo da skinem krizu a kad skinem krizu onda razmisljam kako bi mi prijalo sad da se fleshnem i da se opustim skroz ovo mi nije dovoljno. Upao sam u taj zacarani krug i nikako da izadjem iz njega.
...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by sunrise »

ne znam,ja sam bila u njemu jedno 7godina....tamo vamo
ali je prestao isto tako kao sto je bio jak.....zao mi je,ne znam,meni se sve poklopilo....vise nisam imala jokera kod muza,pa i trudnoca i svatko drugi je vec odavno digao ruke od mene,pa mi je islo jako,jako lako.....
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by ziki »

Neznam.. Veruj mi da sam zeljan malo normalnog zivota, droga mi je uzela sve.Skinula mi je osmeh sa lica to nemogu sebi nikad da oprostim.
Neki put planiram tako da otputujem negde preko onako da uzivam u zivotu malo, isao sam cesto preko kad mi je bilo bolje a sad odmah pomislim kako cu ja tamo strejt, bolece me ledja, hvatace me tremor, kriza. sranje...
...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by MasacreEnElDiscoBar »

ziki wrote:Neznam.. Veruj mi da sam zeljan malo normalnog zivota, droga mi je uzela sve.Skinula mi je osmeh sa lica to nemogu sebi nikad da oprostim.
Neki put planiram tako da otputujem negde preko onako da uzivam u zivotu malo, isao sam cesto preko kad mi je bilo bolje a sad odmah pomislim kako cu ja tamo strejt, bolece me ledja, hvatace me tremor, kriza. sranje...
Zeznuto je to i normalno treba vremena da se oporavi chovjek, sad neznam jer i dalje uzimash sub., ali po pravilu treba proch vremena na toj terapiji da bi se moglo bez opijata dalje zivjet...Sad ako nemozesh sa subom. ko ni ja ni sa hepovima nisam mogo morfijem skido sam se sa suba sigurno oko 10,11puta, pa vracho na hepove, pa morfi, pa heroin pa opet sub, i tako stalno u krug...Sad sam chist oko 6mj., imo sam nedavno recidiv i trebalo mi je 4dana da se oporavim i da ponovno ne uzmem uzeo sam buprenorfin...Nisam navike promjenio i tako dugo dok to ne uradim i rjeshim se ovog komfora nechu se rjeshit droge...Znamo shto treba napravit da bi se izljechili ili zaljechili, ali to svi teshko prihvachamo i nemamo snage jer je tjelo slabo, zato treba vremena da se tjelo i psiha oporavi i tek onda chemo vidjet shta nam treba, a za to treba proch najmanje 1god.,Probaj sa subom trazi da ti se povecha terapija, ako ti je ovo malo, ako nejde sa subom., neznam..methadon nikako ne preporuchujem on je losha zamjena za heroin...Jedino maknut se i promjenit navike, to che svi kat tad morat da se rjeshe droge...Dali si razmishljo o komuni na kojih par mjeseci, u hr ima jedna komuna, prvo si u prihvatnom centru gdje se skidash s terapije oko 6mj. nekad nekima i vishe treba i kasnije ako zelish idesh u neku njihovu kuchu, nije toliko stroga, neznam od kuda si...jer tu zajednicu ''susret'' drzava financira...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by ziki »

Ja sam iz srbije, jedna od najpoznatijih i najboljih komuna je zemlja zivih. to je pri manastiru Kovilj kod Novog Sada.Tamo se dosta ceka jer nema kapaciteta za sve ljude ali moze da se udje, ide se na minimum 6 meseci pa do par godina.Tamo je uslov da budes cist od svega,da nemas krize i tada ulazis. Ne placa se nista i zajednica je vezana za bogosluzenje i na tome se i zasniva proces izlecenja, na veri u boga i njegovu pomoc najprostije receno.A ogleda se u tvom odnosu sa ostalim ukucanima, medjusobnom pomaganju svaki dan,plus imas svoje neke svakodnevne aktivnosti i to je to. Tamo nema lazi i nema prevare to si sta si niko te ne krivi za ono sta si radio,ti pomazes drugima i drugi tebi pomazu jer su svi u istom problemu.Nema foliranja, cilj je da budes daleko od droge, daleko od starog nacina zivota i svaki dan radis na sebi.
Upoznas ljude koji su dotakli samo dno narkomanije i zajedno sa njima se boris ali na pravi iskren nacin, monasi su tu da pomognu uvek, oni tu i zive i imaju svoja zaduzenja za centar to im je na neki nacin posao i ako nisu placeni za njega oni ga rade maksimalno, na hriscanski pravi i iskren nacin.
Nije tamo greska nikad da se ode makar problem bio i mali, ali kao sto rekoh mnogi cekaju na red nema dovoljno mesta.Ali i ne udju svi,ulaze oni koji su resili da se promene ali i da se zrtvuju za druge, ne ulaze oni koji brinu samo za sebe jer tamo svi zavise jedan od drugog i ako nisi iskren ti ispadas iz igre automatski.
...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by MasacreEnElDiscoBar »

To je komuna, meni je Cenacolo jedina komuna za koju mislim da je ispravna, zahtjevna je i teshka, ali rezultat se vidi nadaleko kod onog ko bude tamo bar 3god...Sad se nadam da chu uspjet tamo, prvi puta sam izasho nakon ni mjesec dana, tamo sam vidio pravu Bozju snagu i snagu molitve...Bio sam pre slab i izasho, stim da sam se moro prije skinut, i bit u kuchnom pritvoru, ali uspio sam se navuch i dosho sam na krizi pa naglo na 0, nema cigareta, samo rad i molitva i kroz to se upoznaje samog sebe i svoje greshke...Skidam kapu momcima koji su tamo izdrzali vishe od 2god...To je stvarno prava zivotna shkola, nauchish cjenit sitnice, obichan bombon nakon nekog vremena ti je radost....Ovaj puta sam se pripremio smanjivam pushenje, zvachem nikotinske zvakache, jer kolko mi je falila cigareta, da bi okolo gledo dok bi se molila hodajucha krunica, da nebi naisho na opushak kakav, ali tu je i ''andjeo chuvar'' koji uvodi u zajednicu i prati te prvih mjesec dana...Navodno i Reto je slichna komuna...Ali ova mi je nekako posebna jer su odbili svu drzavnu novchanu pomoch, samo zato da se ljudi tamo osvjedoche kako se moze zivjet od samo Bozje providnosti, a poshto je talijanska zajednica unirvezalan je jezik talijanski ima po par kucha gotovo u svakoj drzavi na svjetu, tako da je dobro shto ima moguchnosti da se nauche novi jezici i chak shkolovanja neka postoje, radish da bi se prehranio uzgaja se svugdje svashta, rajchice, pa se prodaju ima zivotinja mljeko se prodaje, da bi se podmirili troshkovi, znachi sve radish za sebe ko bushmani, ako nema shechera nema.... ima dosta svechenika koji su izashli iz Cenacola, u hr su 2 izashla...To je bash komuna, meni je cilj za pochetak koji sam odredio ostat 6mj., a kasnije chu vidjet jer chu htjet izlazit ili chu josh ostat...Volio bi izdrzat bar 2god. to mi je zelja, ali sam naviknut na taj komfor na hranu u restoranima i ostale stvari....

p.s. Dali si razmishljo o komuni?? mislim dat 2god. za sretan ostatak zivota, primamljivo pogotovo ako si stariji ti imash 35, ja sam 30god...
Post Reply