POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by zeleni »

ziki wrote: ja sam znao jednog kome je trebalo minimum 300 evra dnevno samo da se sredi da moze da funkcioniše
20 camila na dan ono cisto da se pokrije? jos reci da se puco s tim...
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by malic »

ziki wrote:zar ti zeleni misliš da je to nemoguće dugovati 150 hiljada za dop?
Pogledaj malo ispovesti narkomana, ja sam znao jednog kome je trebalo minimum 300 evra dnevno samo da se sredi da moze da funkcioniše, to je znači 1000 za 3.dana.
E takvi ljudi uglavnom uleću u količinu od po par kilograma robe i zna se gde završavaju na kraju. Mirišu ljubičicu...ali sa one donje strane.

Moguce je naravno ali u selu Crvice kod Bajine Baste,pre 6. godina.........

svaka poklapanja su namerna........i plod su istinite fikcije autora........

p.s. kakve veze ima ova prica sa naslovom "POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM" ?
P.P.S. Izgleda da me okolina drogira malo halucinogenima ,malo heroinom,malo ketaminom,a nisam kobila,konjina jesam.......
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by malic »

ziki wrote:Postovanje svima na forumu!
Ja sam ovde iz jednog prostog razloga a to je da razmenim iskustva sa osobama koje koriste suboxon ili buprenorfin nekog drugog naziva nije bitno, da razmenimo iskustva sto se tice tog leka.
Evo o cemu se radi, ja imam 35 godina i nazalost veliki narkomanski staz. i pored svega toga sto sam uzimao i heroin i trodon dugo godina dobro sam sa drzao, cak sam i svo vreme radio kao vozac kamiona sto znaci da sam nekako organizovao i da radim tako odgovoran posao a i da konzumiram narkotike.Medjutim sad sam poceo da popustam malo a vec neko vreme uzimam suboxon, po 4mg dnevno.
Pre nego sto sam poceo da ga uzimam nacuo sam sve najbolje o njemu ali sam poceo veoma da sumnjam u to.
Drmaju me takve krize da nije sve jedno uopste, tacno je da je ta kriza slabija od heroinske ali je podmukla na neki svoj nacin i traje dugo.
Ono sto ja osecam kad prestanem da ga uzimam su jaki bolovi u misicima i kostima, malaksalost i jaku hladnocu koja nikako da prodje, a kad ga uzimam pravi mi probleme sa stolicom da sam morao da odem i u bolnicu na klistir da me prazne jer nisam mogao normalno da idem u wc.
Mene interesuje dali vi koji ga uzimate stvarno mislite da je taj suboxon dobar lek, kao zamena,za skidanje ili samo jos jedan od opijata koji nosi propast kao i ovi ostali nelegalni

dodatak onome iznad napisanom.........
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Da se vrati tema...Prema svemu shto sam chuo od dr. od ljudi i iz svojeg iskustva mogu rech da je subutex(buprenorfin) ili suboxon dobar ljek, normalno ako se pravilno uzima i da ne suluzi za drogiranje, nego da ko blokator shtiti ovisnika da posegne za opijatima(heroin, tramal , hep. itd.), stvara fizichku i psihichku ovisnost, ali se ona lako rjeshava kad se odluchi prestat s ljekom da se smanjivaju doze npr. ako je neko na 4mg. i po preporuci ljechnika bi se trebo prvo stabilizirat na svojoj odgovarajuchoj dozi, i kasnije kad odluchi ga maknut i misli da je spreman da poslje ne posegne za opijatima, ide smanjivanje i to po mjesechno kako su meni preporuchili po 1mg, ili josh bolje po pola mg., i kad se dodje do 1mg, moze se smanjit za pola, i tako 1mj. pit, pa uzet od 0,4mg i krize neche bit tako jake, a i ako jesu ublazavaju se kratkotrajnim uzimanjem nekih drugih ljekova...Stim da postoji moguchnost uzimanja buprenorfina svaka 4dana koliko i drzi blokator, tad su josh manje krize i tad se stvarno isplati probat ljechit tim ljekom onom ko moze tako uzimat terapiju...Ja nazalost si nisam nikad znao reda i dok bi se skido to bi radio preko nochi, shto nije dobro i dovodi do psihichkih i fizichkih problema, znachi treba si dati vremena i po uputstvu dr. se ljechit tad se moze ochekivat najvechi uspjeh...Za methadon nisam nikako, on je po meni jako losha zamjena za heroin...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by sunrise »

5tica jako,jako dobre robe je 200e,ovaj ispadne na 7gr na dan, da normalno funkcionise......moja granica je bila trica i jako sam dobro funcionirala,na nos.....sad jel tvoj frend bio na junku?.....dileri koji imaju u buksu kile i kile ne prelaze 3,4gr maxx.......
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by MasacreEnElDiscoBar »

..uff,.. da, tema...sam sam si reko da nechu pisat stvari nevezane za temu, pa opet jesam....
Last edited by MasacreEnElDiscoBar on Sun Nov 06, 2011 5:51 pm, edited 1 time in total.
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by anfakabl »

evo da napišem nešto nevezano za temu. dok sam se radila, gram je bio 20-25 eura.
bila sam u kategoriju "količinski popust".
ali nema razlike između mene i bilo koje đankoze.
kakve su ovo priče? tračeraj vs. lovačke priče?
zaebite ta sranja ako ste izašli iz puberteta.
all that I want is to play
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by sunrise »

najjj su,znam ja nekoga....cuo sam ja za nekoga.....neki moj lik je znao nekog koji je znao onog e,pa od njega,njegopv frend je bio na 15gr...............hahahyah
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by ziki »

sunrise wrote:najjj su,znam ja nekoga....cuo sam ja za nekoga.....neki moj lik je znao nekog koji je znao onog e,pa od njega,njegopv frend je bio na 15gr...............hahahyah
Kad sam otvorio ovu temu napisao sam na jednom mestu da ne zelim da se ova komunikacija pretvori u nadmudrivanje ko je u pravu a ko ne itd. i ovo uopste nisu nikakve lovacke price.
Covek sa kojim sam ja razmenio neka iskustva je MasacreEnElDiscoBar i neznam potrebu vas par ostalih da meni pisete kako je nemoguce da covek potrosi 300 evra dnevno na dop, Sam Masacre je pomenuo za jednog da duguje 150 000 evra ja sam se na to nadovezao i pricali smo o tome i o komunama itd.
E sad vas par tu pametnih upadate nesto i ucite nekog ovde.
Kao prvo ispali ste iz konteksta cele price a drugo nije ovo skupstina da moramo da se drzimo striktno teme Suboxon.
Pricali smo i o tome i stigli dokle nas je misao odvela.
Znaci pozdrav Masacre i jos jednom vama koji ste upali sa tu nekim replikama kako to nije moguce da covek toliko potrosi na drogu i da se zaduzi, malo te frustracije na drugu stranu ili otvorite temu o frustracijama pa tamo fino o tome popricajte.
Nema potrebe da upadate tako nepozvani sa negativnom energijom,
odnosno forum je otvoren za svakog ali ne treba tako upadati nepristojno..
Sto se tice tih 300 evra mogu da vam dam link da pogledate neke ispovesti na internetu da se i sami uverite koliko covek moze da upadne u to i koliko je jos nekim ljudima trebalo dnevno za dop.
Vi ste hvala bogu laksi slucajevi pa o tome nemate pojma, tako da se ne raspravljamo bezveze.
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: POMOC U VEZI TERAPIJE SUBOXONOM

Post by ziki »

Masacre hteo sam jos nesto da te pitam u vezi suboxona odnosno buprenorfina, kad se budes ulogovao.
A ti Sunrise primetio sam da upadas na razne teme i udaras kontre ljudima sa raznim problemima.
Ti si cas na temi sa suboxonom, pa te ima na temi suovisnici itd.
Ti gde god vidis novi tekst ti upadas, sto bar ne pomognes nekom nego tako tek da pokazes kako si ti neki profi narkos.
Ajde da se ne svadjamo ukljuci se slobodno u resavanje problema i pomozi svojim savetom nekom kome je potrebno nemoj samo da potkopavas ovde.
...
Post Reply