KAKO SE HIDROMORFON ISPISIVAO KADA MET-A NIJE BILO?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Jaffa
Posts: 15
Joined: Fri Jul 08, 2011 8:51 am

KAKO SE HIDROMORFON ISPISIVAO KADA MET-A NIJE BILO?

Post by Jaffa »

kako je moguce da se jurnista ispisivala, kada metadona nije u apotekama bilo, a sada kao ne moze??? Neka mi to neko objasni??? I da li je moguce da Vam doktorica ispise na F11.2 sifru MST Contuns 3x 200mg na dan, i odete u HR i podignete??? HVAlA
Jaffa
Posts: 15
Joined: Fri Jul 08, 2011 8:51 am

Re: KAKO SE HIDROMORFON ISPISIVAO KADA MET-A NIJE BILO?

Post by Jaffa »

zaista je ovo jadno....s jedne strane vidim vase postove o tome kako ste dobijali jurnistu,trodone,ovo ono...a sad??? jaaaadnooo
Jaffa
Posts: 15
Joined: Fri Jul 08, 2011 8:51 am

Re: KAKO SE HIDROMORFON ISPISIVAO KADA MET-A NIJE BILO?

Post by Jaffa »

Sada cu na metadonplus.serbianforum.info da postavim svoje pitanje, MOZDA i dobijem odgovor...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: KAKO SE HIDROMORFON ISPISIVAO KADA MET-A NIJE BILO?

Post by sanela »

Jaffa wrote:Sada cu na metadonplus.serbianforum.info da postavim svoje pitanje, MOZDA i dobijem odgovor...
Pa jedino ako sam sebi daš odgovor... :)
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: KAKO SE HIDROMORFON ISPISIVAO KADA MET-A NIJE BILO?

Post by Vivaldi82 »

ha ha ha .....alo bre nema jurniste nema gudranja lekovima ,ono sto ti je to ti je....(salim se samo)ko zna i da napokon nadjes toliko zeljene recepte za jurnistu mozda ti on uopste ne bi odgovarao kao lek.pozd
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: KAKO SE HIDROMORFON ISPISIVAO KADA MET-A NIJE BILO?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Jaffa wrote:kako je moguce da se jurnista ispisivala, kada metadona nije u apotekama bilo, a sada kao ne moze??? Neka mi to neko objasni??? I da li je moguce da Vam doktorica ispise na F11.2 sifru MST Contuns 3x 200mg na dan, i odete u HR i podignete??? HVAlA

Sa zakashnjenjem,
Zato jer nije bilo ni jedne druge odgovarajuche zamjene za heptanon!!!

Za ovo drugo pitanje: Moguche!!!

Nema na chemu, ali stvarno :wink:
Jaffa
Posts: 15
Joined: Fri Jul 08, 2011 8:51 am

Re: KAKO SE HIDROMORFON ISPISIVAO KADA MET-A NIJE BILO?

Post by Jaffa »

MST Continus, u HR, da li se ispisuje isto kao metadon? Da li se moze "birati" izmedju metadona, i MST-a, kada se ulazi na substitucijsku terapiju ili, kako ide...? Npr. pacijent X je prethodno lecen vise puta anatagonistima tipa Nalorex, pa je posle vise puta - ubacen u sub. terapiju Metadonom...E sad, pacijent X je iz Srb. Da li isti, moze po nalazu specijaliste iz svog Metadonskog Centra, preci na MST tako sto ce ovaj napisati nalaz, lekar izdati recepte, a ovaj podici u HR ? Kao sto se pre radilo sa buprenorfinom ? I da li je ista sifra bolesti u HR i Srb ? F11.2.. ? Ako je tako, onda znam da drzava SRB ima ugovor sa HZZO o lekovima, pa s toga, mislim da bi bilo moguce dici isti na recept u HR ako specijalista pristane... Ili ?? Hvala unapred.

P.S : Pozeljno je iskustvo nekoga na MST Continus tabletama, kako mu je ? Da li je pre bio na metadonu, pa presao na MST? Kako je sada? Da li je efekat isti, bolji ...? Da li MST deluje vise, ili manje "energicno" {euforicno} ?
Hvala :tonqe:

http://metadonplus.serbianinfo.info Prvi srpski forum posvecen diskusijama u vezi sa lecenjem narkomanije. :rock:
http://metadonplus.blog.com Prvi sprski sajt posvecen pomoci pri lecenju narkomanije. :rock:
Namazan_svim_bojama
Posts: 19
Joined: Sat Nov 26, 2011 1:29 am

Re: KAKO SE HIDROMORFON ISPISIVAO KADA MET-A NIJE BILO?

Post by Namazan_svim_bojama »

OVAJ SAJT VODI JEDNO BALAVO DETE koje je naučilo napamet ali netačno što mu je i voyager ARGUMENTOVANO Rekao neke stvari . Na primer ne oralna jurnista nego u injekcijama je isprobavana drugo biodostupnost jurniste je svega 20 posto u oralnom uzetom obliku tako da odnos 3 prtema 1 ne važi već se treba uzeti u obzir i da je što0 je veća doza metadona to više i morfina treba ne samo 1:8 substitol ili 1:4 mst jer se uzima dva puta. Ali sve to u teoriji ne mora da bud etačno u praksi dečko sa 280mg metadona čitao sam, na sajtu američkom je,
USPEO DA SE OSEĆA SUPER NA 1,2GRAMA SUBSTITOL JER SE VIŠE OD 6 TABLETA SUBSTIJA NE MOŽE PREPISATI NIGDE...DAKLE NJEMU JE PO TEORIJI JTREBALO SKORO 2 GRAMA I VIŠE SUBSTIJA A NJEGA JE 1,2 ČAK I RADILO DOBRO.
Sve zavisi od našeg organizma , metabolizma, da osobe sa HCV, HBV i AIDS i HIV imaju brži metaboliuzam jetrenih enzima i treba im više metadona, subnstitola i bilo kojeg drugo agonista ili agonist antogonista..nego što izbaciste onoga EX_Heroina...šta je uradio ...mislim jeste pisao malo štrije ali brate psuju ovde i drugi a koliko sam ja skapirao mislim da se dečko "crnohumorno šalio" no nema veze meni ni iz džepša ni u džep mada se i on uz Voyagera koji više neće pisati i još recimo Masacre i VUDD-a dobro razume s tim što je Vudd malo se pravi lud (u pozitivnom smislu i voli da provocira ali ne ono bezobrazno nego zajebacnije radii..ima duha to cenim)
Last edited by Namazan_svim_bojama on Sun Nov 27, 2011 12:24 am, edited 1 time in total.
Namazan_svim_bojama
Posts: 19
Joined: Sat Nov 26, 2011 1:29 am

Re: KAKO SE HIDROMORFON ISPISIVAO KADA MET-A NIJE BILO?

Post by Namazan_svim_bojama »

MASACRE EN EL DISCO BARO je već pisao na jednom postu pa malo pretražite o MST CONTINUS I KAKO SE SKIDA0 11 PUTA "svičovao" metadon/hepatnon - suotex/suboxone.. pa čak i kako je skinuo se sa meta za par dana uz par tableta mst conisnusa i kasnije dobijao od lečnika iliti doktora , lekar, dr.scimed. opšte prakse itd..itd..ali to je retkost obično se daje u bolnici i svuda je metadon prva opcija. SVUDA U SVETU PRVO IDE METADO0N OSIM U AUSTRIJI TAMO JE SUBSTI8TOL PRVA OPCIJA A KASNIJE KOME ŠTETI, MNOGO I PREMNOGO SE ZNOJI, NEMA SUBLIMINALN7U EUFORIJU A TREBA MU KAO JA ŠTO IMAM OBA OVA onda prelazi na drugi na Substi, na MSt Comepnsan ili u Britaniji na Heroin apotekarski, ALI,,,ALI...NE TOLIKO HEROINA APOTEKARSKOG KOLIKO NEKO MISLI DOK NE ZAKLJUCA NEGO RECIMO DV APUTA DNEVNO PO 100 MG ČISTOG HEROINA ili najviše ja mislim do 500mg dnevno u dve doze...Ovo zadnje nisam siguran.
S toga uzmite sa rezervom pa pogledajte i na drugim sajtovima.
A sajt onog klinca Bečejca je skoro i zamro iako sereklamira i piše na hub pages on taj novac skuplja za sebe samo kad mu se kolikne na jurnistu odnosno njegovu reklamu tako dobija 0.20 centi do sada je skupio kako jednom reče nekih 340 eu koje će da potroši za sebe odnosno za PAJDO...tako sam čuo da je rekao ako grešim izvinjavam se ponizno...he ponizno pa ovo kao ulizno uližeš.. lju..(bav) haha
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: KAKO SE HIDROMORFON ISPISIVAO KADA MET-A NIJE BILO?

Post by nepopravljiv »

xaxaxa gledao sam ono metadon blog blok kakoli se zove prvi srpski sajt do tokija nasvjet i u beograd onaj tinejdjer je uradjen sto prica u kameru i stalno namjesta frizuru sprdate li se ljudi onaj se uradio i prdi lude xaxaxaxa!
Post Reply