Negativna na metadon

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Negativna na metadon

Post by sunrise »

Isla sam u petak po recept,posto sam zakasnila par dana,kao pravilo da me tesiraju (ionako me svaki put testiraju), i inace salju urin u labor jer su im oni schnell testovi too skupi ali meni su dali brzinski test. I,riba meni,hmm,jesi uzimala jos jedno,opijate ili blabla...Reko ne....kao,cudno negativna si na metadon. I,ona meni objasni ako uzimam manje doze da je to vjerovatno razlog.uspur me istestirala na bas sve drugo.Kao ok...
Da bi moja doktorica,kao Fr.xxx,ja vam ovo moram reci jer moram jako paziti na sve sta je u tvom kartonu. Ja tebi u biti ne bi smjela u ovom slucaju recept za metadon jer ispada da ga ti ne uzimas i da ga ili dajes drugome ili prodajes?.....ali,kao,ja vas znam dugo i uvijek ste bili iskreni pa vam vjerujem....U biti mi je htjela reci da se pobrinem da drugi put budem pozitivna na metadon jer inace necu dobiti recept.
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Negativna na metadon

Post by Šmizla »

E ovako, imam jedno pitanje. Da li u apotekama ima da se kupi test koji pokazuje sve vrste opijata-posebno? Moj vjerenik je na metadonu, danas sam provalila neke stvari i rekla mu da hoću da uradimo sutra ujutru test. Pristao je, mada je prvo rekao da će mi pokazati da je pozitivan jer je na opijatu jer je na metadonu a onda sam ja rekla da imaju testovi koji pokazuju posebno sve vrste narkotika i on je onda rekao OK.
BUDI NA ŽIVOTU!!!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Negativna na metadon

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Ima za kupit testove u apotekama, ako ne odma za max.3 dana trebaju dobit iz narudbe....Nego ovo je zanimljivo uzimash methadon, a nisi pozitivna na njega...Josh su te testirali s onim traka testovima koji su sad tolko napredni da mogu pokazat dali je netko prije 1h uzeo neku drogu...Ja sorry ali nevjerujem da je moguche tako neshto, mene su znali testirat dok sam bio na subuxonu, pa bi znao popit pola caffetina i nakon 3-4dana isho bi se testirat i pokazivo bi da sam pozitivan na opijate+buprenorfin, i to mi se nekoliko puta dogodilo, normalno niko ti nevjeruje ili si misli pa kako na sub., opijate ili jel sam presto pit sub. nedavno,... uglavnom uvjerio sam se da ti testeri su doktorima ko poligraf, a poshto imam iskustva sa skidanja s methadona i testitranja, kad bi ga presto uzimat, trebalo bi mi oko 14dana da budem negativan znam da nekima i vishe, makar su male doze, ali ako od pola caffetina budem nakon 3 dana pozitivan na opijate i to nekoliko puta.., zato mi je ovo apsurd...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Negativna na metadon

Post by sunrise »

to je mene bas briga sta ti vjerujes ili ne.....
ja sta kazem je tako bilo....odmah mi je cura rekla kao cudno ja,sta je sad....i ona me pitala ako je moguce da uzimam jako malo meta....moja doza je 8mg a ja sam tada uzela oko 1,2mg i test ispao negativan....moja doktorica isto zna da stalno stedim i uzimam manje i rest bacam i samo me pitala ako hocu da mi prepise manje....ja sam rekla ne,nek je sve kako je a ja cu drugi put dan prije uzeti vise....i ja sam se iznenadila,ali to sto uzimam ispada kao cetvrtina ili petina tablete hepa.....znaci jako,jako malo
a,sada tih 8mg,pijem na 3,4 puta,koliko progutam otprilike
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Negativna na metadon

Post by MasacreEnElDiscoBar »

fakat chudno, jer se sjecham da su mene znali ubjedivat u neshto shto nije, znao bi dok sam bio na sub. popit caffetin za glavu ili plivadon, pa bi nakon par dana bio pozitivan na opijate i normalno nevjeruje niko, misle da sam uzeo neshto makar bi bio i na sub. pozitivan koji blokira opiodne receptore, ali da imam npr. prepisanu terapiju i da sam na nju negativan, nebi mi htjeli sigurno dalje ju davat...kod tebe je tako valjda ispalo jer su to fakat male kolichine, za mene koji sam nekad znao popit po 80hepova, to je nishta...Znam da stalno te testere unapredjuju i da su tochni, sad jedino ima smisla da nije pokazivalo da si pozitivna zbog malih kolichina, al opet kako je meni nekoliko puta pokazao da sam pozitivan, a nebi uzeo opijat nego neki ljek za glavobolju ili temperaturu koji ide bez recepta u ljekarni i to nakon 2-3dana...zato mi skroz chudno...mozda drugi puta budesh pozitivna, ako ga nastavish pit :D
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Negativna na metadon

Post by sunrise »

joj,ne znam.....u tjednu skupim po 7 boca viska jer jos onu jednu od proslog tjedna imam i nju jos cijedim.....danas sam pricala sa zenom u apoteci i rekla joj na cemu sam i sta je......i ona mi kaze da mi ni to ne treba,znam i ja, jako cesto zaboravim popiti ali kad se sjetim u neka doba dana ja uzmem mrvicu i to je to.....i svako toliko sve bacam u smece ili wc......ja kad ne popijem ne osjatim nista,cak sam i dane preskakala ali kad se sjetim popijem malo i kao sad sam na miru.....bezz
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Paja Patak
Posts: 1
Joined: Sat Mar 17, 2012 11:48 pm

Re: Negativna na metadon

Post by Paja Patak »

Znas kako,
ja sam, dok sam se drogirao, uvijek hvatao svoga prvog komsiju sportistu
i uzimao njegov urin koji kasnije upotrijebim kao svoj sample na tim iznenadnim ili ugovorenim testovima koje nisam smio ili htio pasti zbog ovih ili onih razloga. Radio sam te testove mnogo puta .
Vjerovala ili ne imao sam isti taj slucaj da urin nije bio pozitivan na metadon.
Nije bio pozitivan ni na kakve druge opijate. Cudno.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Negativna na metadon

Post by yasujirozu »

post na koji rispondiraš je 4. mjeseca star.
razbirem kak je svitanje, a.k.a. sunrise (forumaška vedeta vivaldi, taj nick prijevodi kao sunčev zrak, sic! - 'talijani i ingliš, ulje i voda..), već neko vrijeme van metadonоloških problema.

valjda..
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Negativna na metadon

Post by ivica »

Paja Patak wrote:Znas kako,
ja sam, dok sam se drogirao, uvijek hvatao svoga prvog komsiju sportistu
i uzimao njegov urin koji kasnije upotrijebim kao svoj sample n
Bogme dobar si, ja sam podvaljivao urin koji mi je davao sam diler . On je trebao hepove a ja heroin. Kuš bolje. Super.
ignorance is bliss!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Negativna na metadon

Post by sunrise »

sunrise is still clean....
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply