Vrijeme mi da se liječim

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

bossman
Posts: 4
Joined: Mon Aug 08, 2011 4:10 am

Re: Vrijeme mi da se liječim

Post by bossman »

ako zivis u sarajevu,odi u neku apoteku i saznaj dali imaju subotex ili suboxon.ja sam isto rodom iz sarajeva,pa ti se mogu raspitat.ako si na dopu,a ne na hepu,pauza od 12h,a jos bolje 24h da si sigurna,pa za pocetak negdje nabavi sub.izbalansiraj si dozu koja te pokriva(minimalnu da mozes funkcionirati i raditi i po najvaznije da si sa psihom na miru,i onda,malo po malo skidaj.fizicki ces biti dobro,imati ces mnogo manju zelju za dopom,a i ako ga uzmes na subove,neces ga ni osjetit,ako imas srece,ako ne,bice ti jako lose!a ja smatram da covjek na subovima moze normalno(za "nas") funkcionirati.kad to sve obavis(nabavis subove legalno ili ilegalno),pusti neko vrijeme nek ide tako!!jer i ako to ne napravis,unistit ce te dop,a ovisnik si i tako i tako.kada nakon mjeseci i mjeseci dodjes na miligram suba,ili pola istog,uzmi si neke apaurine i tramale,ili neke blaze tabl. za bolove,pa pomalo tu min. dozu suba do koje ces se,nadam se,svojim trudom dovesti,zamjeni njima.ako treba i duze vrijeme biti na 1mg suba,ili na nekim depresivima ili diazepamima(apaurin,normabel)bolje,,,sve dok ti se ne ukaze idealna prilika i trenutak da se ostavis toga za uvjek,a to moze biti neki lijep dogadjaj u tvom zivotu,koji ti sve okrene na bolje,nikad ne znas!!uglavnom,uhvati se suba za pocetak(suboxon,ili,subotex),bolje suboxon(malo manje radi,ali ima neloxon koji blokirareceptore od ucinka klasicnih opijata),i nastavi sa svojim drustvenim zivotom,"nezamjenjivim" poslom iostalim stvarima kojima se bavis!!!puno srece! ps ja sam novi ovdje,pa neznam kako se ovdje uopce komunicira,dali se mogu slati poruke na profile i tako,ali ako ti jos kako mogu pomoci,sloooobodno mi se obrati!!! I DA,JOS NESTO:DA NEMAS SAV TAJ POSAO ,DRUSTVENI ZIVOT I STA VEC JOS NE,RADO BI TI SAVJETOVAO DA POKUSAS NA GODINU DVIJE U KOMUNU,MOZDA JE BAS TO ZA TEBE!!!!JER ZA NEKE NIJE(JA SAM BIO U TRI KOMUNE I POSLJE SVAKE OPET ZABRIJO,TAKO DA....)AL ZASTO NE?? PUUUUUNO SRECEEE,POZZZZ
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Vrijeme mi da se liječim

Post by MasacreEnElDiscoBar »

bila je Sanela napisala kako misli da nema u Sarajevu sub., shto mi je chudno :? ....On se naruchuje u apoteku, sad treba vidjet, ajd ako saznash shto javi!! :wink:
User avatar
boki_boka
Posts: 4
Joined: Thu Sep 08, 2011 3:58 am

Re: Vrijeme mi da se liječim

Post by boki_boka »

ako zelis da se skines netreba ti nista ja sam ovisnik 12 godina samo heroin iz sarajeva sam boki se zovem.sada sam cist povremeno bio sam u dvije bolnice nista mi ti blokatori nisu pomogli pomoglo mi je kada sam se odvojio od drustva onda sam prestao uzimat dop,mislim da bi i ti tako trebaLa fakat uradit.pozzz
User avatar
boki_boka
Posts: 4
Joined: Thu Sep 08, 2011 3:58 am

Re: Vrijeme mi da se liječim

Post by boki_boka »

E pozdrav,ja sam boris iz sarajeva sam i procitao sam tvoju pricu da ti ne dosadjujem volio bi kada bi ti meni i ja tebi mogli davat neke savjete jer sam ija ovisnik nikada nisam bio u komuni imam u bolnici dva pokusaja skidanja i u kuci nasuho 60 sigurno odmorim malo onda opet nikada da stanem vise sam pukao skroz da ima barem dobre droge pa da se drogiramo nema samo kupujemo smece moremo se otrovati samo drago mi je da sam vidio ovu stranicu dje mozemo podjeliti razna iskustava pozzz iz sarajeva,
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Vrijeme mi da se liječim

Post by MasacreEnElDiscoBar »

komuna i komuna, komuna ili komuna.... :wink:
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Vrijeme mi da se liječim

Post by sunrise »

makar imas izbor....izaberi d best
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply