Suboxone- "detox or die"

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Suboxone- "detox or die"

Post by ONO »

Pozdrav svima, starim znancima s foruma...doduse ne znam sjecate li me se, ugl.5 god je proslo otkad sam tu, uglavnom citam, komentiram (u sebi) i sad, nakon dugo vremena vidim da je sve vise onih s kojim dijelim isti problem.
SUBOXONE! Vec 6 godina supstitucije koja me dovela do potpune apatije, vegetacije, ni ziv ni mrtav... kao da mi se mozak u plastiku pretvara.... (znate o cemu pricam)

Uglavnom, ozbiljno se spremam na detox jer cim vidim tu prokletu tabletu koja mi "pomaze" da kao zombi prosecem kroz dan dodje mi da vristim!A nista u tih 6 godina suba nisam uspio postici!

Samo uputnica od doktora i mogu odmah na lijecenje u detox odjel psihijatrije a onda...sve je na meni... Strah me je cijelog tog procesa i onoga sto cu naci u sebi nakon 11 god pustosenja opijatima..

Ako se bilo tko od vas suocava sa istim dilemama, zeli se maknuti od suba ili se maknuo, pliiiz javite, pisite o svojim iskustvima...mislim da mozemo jedni drugima pomoci!!
Znam sta je sub-kriza i zato se toliko bojimsta ce me ceka za vrijeme a pogotovo nakon detoxa...
Puno srece svima zelim i javite se!

ONO
My lost...and here we go again...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Kod mene je bio problem dok sam uzimo subutex, da sam ga uzimo ne da se skinem, nego sam uzimo veche kolichine nego shto su mi trebale..I to me dovelo do tog da sam imo osjechaj, otupljenosti, vegitacije ko da me neko zabijo za stolicu, nikud nikam...Male kolichine od mozda 2mg-4mg, nebi trebale uzrokovat takve probleme...Skido sam se sa suba. valjda 10-11puta, a tako i s methadona jer nakon nekog vremena nije mi odgovaralo nishta, bio bi se izoliro(samo da me niko ne dira)...Onda sam pocheo uzimat morfij jedno vrjeme, i sad sam se zasitio tog sveg, uzmem prevencije radi ponekad subuxon, ali rjetko sad samo uzimam normabel i nekad dormicum...Znachi da si ko i ja uzimo doze suboxona koje bi ti pokrile krizu, a ne vishe nego treba...hm...Nikad nisam volio te blokatore ko da ne blokira samo opiodne receptore nego sam imo osjechaj ko da mi je cjeli mozak zablokiran...Sad chim manje doze tim manje muchenje s skidanjem sa suba.moja preporuka najbolje bolnica...Vech sam piso kako sam se sam skido ima negdi..Al najbolje da se to uradi pod struchnim nadzorom...A poslje tog bude grdo(dok se skinesh) obichno ljudi zamjene drogu ko ja(normabel,dormicum)..E sad...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by zeleni »

druze,
ja se sa subom, srecom, blize ne upoznah, al ti never the less, zelim da ti bude dobro. nemoj da se frcis od strejta. jeste jedno vreme jako tesko, ali prodje...
evo ti pesma
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sNdOtaHniQc[/youtube]
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by ONO »

Htio sam nesto suvislo napisat kad sam vidio postove al kako rece Masacre, kao da je sub zablokirao puuuno vise nego sta bi trebao..zar tih 4 mg mogu covjeka ucinit tolikim balvanom...Kad pogledam u ogledalo vidim da mogu ;-)
Idem na psih. odjel za koji tjedan, napokooon! Doktor u blizini,fizioloska iv, puuuno dijazepama, a onda, ne znam, nisam jos nikad do tamo stigao iako se skinuh s dopa nasuvo prije 4 god...ccc!
Do sada sam to radio kuci i glumio neku virozu al nakon 6-7 dana, kad sam skroz prestao gubit vezu sa "stvarnosti" i bio odvezen hitnom na infuziju, shvatih da nista od kucne njege....
Uvijek ista prica i zakljucak, popusio sam pricu o subu kao spasiocu i harm reduction ideje kada je tek stigao. Pa krcat je forum onih oda i hvalospjeva kada nam je sub bio stigao u apoteke!! Ipak je spasio puno meni dragih ljudi a vjerovatno i mene, unatoc tome sto sam bio cist godinu dana prije pocetka terapije. Svaka cast onima koji su ga sami smanjivali i izbacili...
Ali, ove 4 godine,cemu, zasto??!! ufff, inercija ponese toliko da ti dop godinama vise nije na kraj pameti a i dalje ti se ne da pitat doktora da smanji dozu... Itd, itd, blaaaa.
Ovaj put idem do kraja, pa makar i samo zbog toga da se uvjerim u sve te "ma nije to nista strasno"-price.
Pozdrav svima!
My lost...and here we go again...
boki_
Posts: 153
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:24 pm

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by boki_ »

Pa ONO jeli 6 god. ili 4???
Ja se skidam trenutno sa metadona. 5 godina sam bio na dozama od 40 do 60 mg. E onda sam povisio i vec godinu dana sam na 80 mg do 115 mg. Sad smanjujem pa sam na 80 mg i s,manjivat cu po 10 mg sedmicno do 30-40 mg. onda prelazim na subotex koji cu da koristim 1 ili dva mjeseca lagano spustajuci doze i na kraju nista osim po koji valijum za spavanje itd... Anyways to je PLAN, a vidjecemo kako ce ici...

Inace bio sam oko 4 i po godine na metu kad sam se vratio u Banja Luku i tamo poceo sa dozom od 30 mg i konacno nakon nekoliko sedmica presao na 40 mg. medjutim imao sam nekih licnih problema, uglavnom finasijskih i pomalo me zima deprimirala a i morao sam putovati svaki dan busom 25 km po met iz Laktasa u BL......da bih na kraju sve to dosadilo da sam jednog dana jednostavno ostao kuci....mama je bila presretna da bi uz njene sugestije propustio sledecih sedmicu dana. Onda je poceo pakao, mislio sam da umirem a nisam mogao da pricam o tom sa niukim jer jednostavno kao da mi je macka jezik odgrizla...samo patnja tiha umiruca patnja... Otisao sam nazad na psihijatriju gdje je MMT sa novom uputnicom od moje doktorice iz Laktasa... ma dzaba, po njihovom ugovor je prekinut i nema vracanja nazad. TO je to, rekli su da sam ih bar nazvao telefonom i objasnio ili nesto slicno ali tad nisam mogao da razmisljam, jednostavno se desilo i to je to...
Tako sam sjedio kuci i "umirao" oko 4 i po mjeseca dok nisam skupio pare za avionsku kartu i nekako se dovukao nazad kuci u Melb. i vec sutradan bio na 50 mg u svojoj apoteci ovdje. I tako proslo je godi nu dana od tad, sad se ponovo skidam jer opet za koji mjesec putujem u BL sa namjerom da ostanem za stalno

E sad, misli m da ce ovog puta ici lakse iako sam cuo price da je svaki put teze i teze skidanje. Medjutim kao sto sam vec pisao na is[povjesti svojoj "bez posebnog naslova..." met mi vise ne znaci nista, cak sto vise smara me totalno, kao sto vecina prica ovdje nakon nekog perioda pocinje da smara. Uglavnom depresivni feeling, apatija etc... meni jos malo isto disanje otezava a posebno me smeta sto nemogu da razmislajm kako treba jer postoji samo jedan okvir prostora za rasmislajnje i to se svodi uglavnom na nekoliko povezanih ideja oko novca prezivljavanja, bez ikakvog zanosa, totalno aseksualan, apatican, da ne pricam dalje bez osjecaja......Prije neki dan covjek imao napad epilepsije u restoranu gdje sam bio, samo sam nastavio jesti i posmatrao ga izmedju zaliogaja hrane bez trunke suosjecaja ili zainteresovanosti iako je bilo jadno dok je zatvorenih ociju trzao se i bacao na sve styrane nekoliko metara od mene. To je samo primjer hladnokrvnosti koja dolazi sa metom Evo vec 5-6 godina nisam nijednom zaplako ili imao bilo kakav osjecaj bilo pozitivan ili negativan. Svaki dan isto...

Nije mi namjera da mislim o subotex-u kao nekom drugom pokusaju dostizanja eufiorije ili bilo kakvog pozitivluka, vec da se skinem sa tog stranja sto prije i bezbolnije. Znam da idem brzo, doktor kaze da sam lud jer sam danas htipo sa 90 mg sici na 60 sto nije dozvolio ( hebo mtr svo ju..) vec me stavio na 80 i jedva sam ga nagovorio da napise na skripti da skidaju u apoteci po 10 mg sedmicno. Da dodjem do nekih 40 mg mi treba mjesec dana pa onda tri dana pauze pa subotex ako dadne jer ce sigurno nuditi suboxone ali jaran je na subotexu pa znam da ga imaju, a necu da uzimam nikakve blokatore jer srecom zdrav sam kao dren imao sam nedavno sistematski pregled za posao u kasinu (dilera) i sve krv, srce pluca pritisak sve je skroz ok. Nikad se nisam fixo pa nemam porobleme sa tim oboljenjima koje dolaze djeleci igle i ta sranja...
Znaci blok mrzim, nije dobar za jetru i tacka. E sad ce on da misli da hocu subotex iz drugih razloga, ali sta vec bude ...bla bla bla...

Pisacu koliko mogu o procesu skidanja na forumu i ako ima eto slicnih koji se skidaju trenutno sa meta mozemo da se podrzavamo i pomognemo jedni drugima djeleci iskustva i tako dalje. Znaci prije 1 godinu sam se skinuo i 4 ipo mjeseca je trajao withdrawal i bio je istog inteziteta kao i prve sedmice, znaci bez ikakvog poboljsanja --- ali to je bilo na suvo bez ikakvih pomagala. Znaxci sad na subotex i lagano skidanje mjesec dva pa onda nula. Bumo vidjeli kak ce to da ide... nadam se dobrom, pozitivan sam i mislim da ce biti lakse nego prosli put narocitio zato st idem poste[peno (mada brzo) i sto prelazi na sub sto ce nadam se malo da zbuni organizam i mozda se provucem i ostanem normalan. Jos nestio, izgleda da ce mi najveci problem biti jeza onaj osjecaj hladnoce u ledjima itd... (iovdje je zima a znam klad je ljeto da je suprotno vrucina ali nikako pozitivno vec kao da goris . Ja inace ljeti voli m stalno biti na suncu i cesto izgorim --- na metu to je dobar feeling ali kad se skines tek onda sva ta vremenski uticaji na kozu se vrate 100-struko i ala pece koza bog te tvoj.....

Dakle, dobro...ko se kos skida, javite se ...
Ja sam odlucio nema vracanja jer je stvarno postalo sve bezveze...a kad nema pozitivnih rezultata uzimanja naravno da bi bio lood da nastavim sa istim sranjem ocekivajuci isti feeling kao pocetnih godina.


pozzzz svima,
Borislav
hEIL hEIMAt
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Pozz...eto ja sam se skido s metha na sub. i obrnuto da mi trebaju 3 ruke da nabrojim koliko puta....Jedino shto ti mogu rech da je prebacivanje na sub. jedino sa hepova zeznuto,(trebash bit na max.30mg hep. pa pauze itd.) i da chesh mozda morat duze od jedne sedmice uzimat sub. pa ga onda polako makivat, jer treba vremena hepu, da izacje iz tjela pa chesh mozda josh uz to trebat neke druge ljekove npr.valium ili seroqvel za spavanje kad prestanesh sa subom...Probaj!!!
Bez malo patnje niko ne uspije....
User avatar
progressive83
Posts: 6
Joined: Wed Jul 27, 2011 11:58 am

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by progressive83 »

pozz...3 god sam bio na bjelom :shock: ,pa preso na dop ;-) ,kad se sjetim krizu od koke "ubijao dopom" i samo da sam stao kad mi je bilo ok znaci nit navucen na dop nit vise imam krizu od bijelog,al stao nisam jbg :D .onda 4 i po god na dopu ali nikad nisam koristio iglu (ne znam ni ja kako,jer jednom probao i nije me nista puklo jos za sat los bio ko qurc,tako da vise mi na pamet palo nije),ali da skratim s prosloscu,na metu sam oko 4 god bio 115-80mg,zadnju godinu sam na 80mg i odlucim na suboxon,zacas spustim to na 30 i doktor kaze da uzmem npr danas ujutru 30mg,sutradan nista i prekosutra na sub.tako evo i bilo i to bas danas,ali ljudi nenormalno cudno se osecam,jeza me fata,cudan osjecaj u tijelu i nogama,ko teske mi noge,ali nemam nervozu onu od krize od meta...uzeo sam 40mg i rekao doc jos jednu kasnije,a od sutra 60mg.neznam ziv sta cu a met vise nemogu podnjet jer hocu da mogu putovat vako sam "zavezan" za grad, poludit vise...da nisam mozda kratku pauzu radio, mada nevjerujem 48 sata i vise proslo od meta,tako da nekontam nista,pa vas molim da mi objasnite ovo loodo stanje.jel tako bude kad prvi put uzmes suboxon i koliko treba da se prilagodi.
koji me vrag natjera na ovo sranje... :snakeman: :twisted:
pozdrav svima...i veliko HVALA
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by MasacreEnElDiscoBar »

da, treba nakon jednog dana pauze manje doze po 2mg. svaka 5-6h do kroz cjeli dan max.6mg. uzet suba., a drugi dan vech doza koja ti treba...meni je isto tako bilo moro sam taj dan prespavat, znam osjechaj...nemozesh mislit nishta 0, najbolje prespavat i drugi dan uzet odjednom ujutro terapiju i sve je bolje i bolje....
User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by ONO »

Evo da javim trenutnu situaciju ...prijavio sam se na odjel za detox na psihijatriji, cekam da se oslobodi mjesto pa upadam.. Namjera mi je ponjeti neku svesku i pisalo pa da makar djelove svega toga podijelim tu sa vama kad se vratim.(ako uopce budem mogao olovku u ruci drzat) Ok, odoh, javim se kad izadjem (osim ako mi ne dijagnosticiraju neki teski poremecaj licnosti kad budem "nacisto" ;-) Malo me strah, ali eto, konacno da mi se u zivotu desi neka promjena od 2006 godine. Mislim da ipak imam razloga za optimizam!
Cao!
My lost...and here we go again...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by sunrise »

Hej Ono

Pozz,ja te se sjecam

Nemoj da te toliko strah,jer nece oni bas dozvoliti da se mucis....mada,opet dolje si? salim se....zali se,trazi ako treba,oni su tamo da ti pomognu a ne da te muce


samo hrabro

pozz
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply