Suboxone- "detox or die"

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by sanela »

sunrise wrote:Sale onom drugom pricam,koji je na 115mg meta
Onaj drugi se javio prije pola godine... :)
ONO samo naprijed...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by sunrise »

go 4 it ITTTT
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Sabana
Posts: 13
Joined: Fri Nov 26, 2010 1:53 pm

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by Sabana »

nejasno mi vidim da dosta kolega pišu o djelovanju suba na njih da ih omrtvi (zombini) na mene djeluje da funkcioniram za 10 ..dižem se svako jutro na posao ,radim 10 sati ..pun sam energije ..nemam mira ..
alien_vik
Posts: 5
Joined: Fri Nov 25, 2011 11:03 pm

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by alien_vik »

...hye...pozzdrav iz Makedonije ...zelim da pitam dali neko je prosao ili zna koliko je stetna kombinacija na buprenophena sa metadona?...ja sam bio na metadon oko 8 godina...posle to sam resio da se skidam na suvo i 25 dana sam izdrzao, ali to je bio pakao...tada sam poceo sa buprenophena od 2 mg po 5 tablete pa svaku nedelju sam skidao po jedn tabletu za da na kraju posledni 6 mjeseca sam radio po jednu tabletu...ni sam imao krize ali ni sam moga da radim i zivim kao pre...kao sto kaze pre postao sam biljka...i sada radim posao samo za vikende jer me takav...sa buprenophenom ne mogu raditi tako da kupujem metadona za vikend, kad radim. A preko nedelja uzimam buprenophena...metadona ne koristim za stoniranje vec za da mogu da radim...pitam se kolilo je stetna ovo sto radim, a radim evo vec nekoliko meseca...kde stizem stvarno ne znam...od jedno stranu kao da mi se organizam navikao na to, a od drugo plasim se za drob i cjelo moje zdravje...molim za neko mislenje...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by MasacreEnElDiscoBar »

ovo ti je jako, jako opasno kombiniranje buprenorfina i methadona, jedno morash odabrat, ako morash bash uzimat jedno od tog...
alien_vik
Posts: 5
Joined: Fri Nov 25, 2011 11:03 pm

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by alien_vik »

...svi kazu da buprenophena e mnogo jaka droga...ja ne mislim bas tako...u sporedbu so metadona mislim da je mnogo slabi i pomalo stetnii...a plus i ovaj na alkaloid ko je sa pominut rok, najceto...na pakovanje je ok rok, dok na lenta stoi ili do 02 2011 ili 06 2011...proverio sam u celu Makedoniju...ja ne znam zasto vole makedonski metadon kada su ga mnogo zajebali...potocno srpski i heptanon su bili mnogo bolji...mislim za pred 5-6 godine...tada i makedonski je bio bolju...pred da pocinje da otvaraju centari u Makedoniju, znaci do pred 5-6 godine ...cena na metadonu je bila 400denara...i mnogo sto sam znao, kao sto i ja, zimali smo najvise do jednu bocu od 10ml...onda su stavile cena od 70 denari po bocu Metadon alkaloid...zamisli koji je to razliku...i mnogu so poceli da dupliraju dozu...znam neko ko zima i po 7 boci dnevno...to nije bilo moguce prethodno...kazem da su ga mnogu oslabile...sada isto rade i so buprenophene...prevare...
User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by ONO »

Zdravo ekipa!!!
Evo da se javim svima koji su me podrzali, 3 i po mjeseca bez opijata, leti vrijeme. Pijem i dalje 2x5mg dijazepama jer imam epi od prije pa za svaki slucaj... Sve u svemu-pozitiva u glavi...
Vidim da ste pisali o seroquelu...ajmee sta je meni to cudo radilo... jos catapresan na to...nisam cigaru mogao drzat u ruci, ljudi oko mene su se kidali od smijeha..Kriza za pozeljeti :-)
Vani ga nisam podnosio jer mi je srce lupalo jako od njega...

Inace, ulovio sam se sporta svakodnevno, imam neki honorarni ne previse zahtjevan poslic... nije svaki dan lako, klonim se osame i dosade pa nema puno prostora za depresiju ili napetost...Ono sta me iznenadilo kod sebe samog je odbojnost prema svim ostalim psihoaktivnim tvarima..a i mislim da mi mozak nakon toliko mrcvarenja vise i nije za neko pusikanje vutre ili alkohol...(a ja fantazirao o tome kako cu si travom lijecit dosadu ;-) Jako sam hepi zbog odlaska na detox, i pogotovo sta sam tu odluku sam donio... vidim po ekipi koju sam tamo upoznao da je puuno teze izgurat i krizu i post-krizu ako te mater ili zena odvukla na lijecenje. Eto, toliko...idemo dalje, saljem pozdrav veliki!!!
My lost...and here we go again...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by sunrise »

Super

Nego na koji sport si se bacio?? Ja bi sad na plivanje
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by ONO »

Pa vratio sam se taichi-ju, to sam trenirao jos pod subovima,sad kao da prvi put to radim, potpuno drugo iskustvo, samo je narkomanski "stil" i dalje prisutan, ne ic polako...ma kakviii, opet u extrem, mucenje tijela... vec 3 ozljede u zadnjih mjesec dana :))) Ajde dobro, bar se osjecam zivim :rock:
My lost...and here we go again...
Post Reply