Suboxone- "detox or die"

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by ONO »

Cao ljudi!!
Proletilo vrijeme...bio sam na detoxu 26 dana, bome su me lijepo tetosili, svaka im cast!!! Odmah nakon 3 dana na 1 mg a dva dana nakon nula... Uveli mi klonodin-catapresan, ta tableta kao da je na sebe preuzela 90% fizickih simptoma krize, meni je ostalo da kisem, serem i jezim se :-)
Bilo je doduse i krkanja tabletama koje nikad nisam pio (seroquel prokleti) ali su ispostovali moju "sklonost" prema benzicima pa sam dobivao minimum normabela da me epi ne ulovi... Evo vani sam od pocetka 9.mj, bio vec dvaput na kontroli, od terapije samo stabilizator i lagani AD. Morao sam intervenirati jer su mi za van uvalili onaj seroquel vec ujutro tako da bi taman kad bi kavicu popio i razbudio se on sjebao mogucnost ustajanja sa stolice-doslovno!
Ok, da se vratim na pricu...onaj dio unutra je stvarno protekao puuno lakse nego sam mislio, ovo vani se nastavlja po planu, nije lako, jos se osjecam ko zvaka na suncu ali nije bilo ni pomisli o nekoj vrsti recidiva a to mi puno znaci nakon 12 godina konstantnog maltretiranja mozga...
Pokusavam izgurati neki raspored koji sam si zacrtao, imam psihologa ako i kad god zatreba slusac za kukumavcenja,fizikalija svaki dan bilokoje vrste..ponekad izgleda smijesno ali rano je jos da bi si dozvolio da provedem dan u sobi, znam kamo taj put vodi...
Pocele su se emocije pojavljivat (nesto na sta sam zaboravio da postoji uopce), sad ih treba prepoznat i usmjerit na pravi nacin, a ono-tko sam "ja" zapravo, ce jos pricekati...ajmo reci da sam se vratio u 14-tu godinu-kad sam prvi put i poceo...
Eto toliko za sad, pozdraaaav!!!!!! ;-)
My lost...and here we go again...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by sunrise »

ja mislim da svi vi kojima je strah spustati terapiju imate bas bezz strahove.....svaki treci dan mopzes bez beda spustati terapiju,ajmo reci po pola tablete ili po 3,4,5mg....i to ne osjetis....ali moras biti malo stabilniji i jaci u glavi....ja sam sve to prosla bez ikakave tablete sa strane i znam da moze.....i znam da ovo moje zezanje sa kao trecinom,cetvrtinom tablete je zeanje mene ali znam da mogu i bez toga.....kako,ako si na 80mg i uzmes 76mg da ti to fali,ne moze? osim ako si ne furas bijesne filmove u glavi
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by saša-ex »

O cemu pricas Sunrise???

ONO, bravo majstore, samo napred sada...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by malic »

ONO wrote:Cao ljudi!!
Proletilo vrijeme...bio sam na detoxu 26 dana, bome su me lijepo tetosili, svaka im cast!!! Odmah nakon 3 dana na 1 mg a dva dana nakon nula... Uveli mi klonodin-catapresan, ta tableta kao da je na sebe preuzela 90% fizickih simptoma krize, meni je ostalo da kisem, serem i jezim se :-)
Bilo je doduse i krkanja tabletama koje nikad nisam pio (seroquel prokleti) ali su ispostovali moju "sklonost" prema benzicima pa sam dobivao minimum normabela da me epi ne ulovi... Evo vani sam od pocetka 9.mj, bio vec dvaput na kontroli, od terapije samo stabilizator i lagani AD. Morao sam intervenirati jer su mi za van uvalili onaj seroquel vec ujutro tako da bi taman kad bi kavicu popio i razbudio se on sjebao mogucnost ustajanja sa stolice-doslovno!
Ok, da se vratim na pricu...onaj dio unutra je stvarno protekao puuno lakse nego sam mislio, ovo vani se nastavlja po planu, nije lako, jos se osjecam ko zvaka na suncu ali nije bilo ni pomisli o nekoj vrsti recidiva a to mi puno znaci nakon 12 godina konstantnog maltretiranja mozga...
Pokusavam izgurati neki raspored koji sam si zacrtao, imam psihologa ako i kad god zatreba slusac za kukumavcenja,fizikalija svaki dan bilokoje vrste..ponekad izgleda smijesno ali rano je jos da bi si dozvolio da provedem dan u sobi, znam kamo taj put vodi...
Pocele su se emocije pojavljivat (nesto na sta sam zaboravio da postoji uopce), sad ih treba prepoznat i usmjerit na pravi nacin, a ono-tko sam "ja" zapravo, ce jos pricekati...ajmo reci da sam se vratio u 14-tu godinu-kad sam prvi put i poceo...
Eto toliko za sad, pozdraaaav!!!!!! ;-)

lepo,stvarno lepo... :)
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by sunrise »

Sale onom drugom pricam,koji je na 115mg meta

Hej,pa i ovdje daju catapresan i seroquel.....ja taj seroquel bacila jer mi susi grlo a bas nista ne osjecam...ionako popijem skoro litru vode nocu sa njim duplo vise i ja cim se probudim jako tesko zaspim.....

nek si ti ok...... :D
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by MasacreEnElDiscoBar »

ONO wrote:Pozdrav svima, starim znancima s foruma...doduse ne znam sjecate li me se, ugl.5 god je proslo otkad sam tu, uglavnom citam, komentiram (u sebi) i sad, nakon dugo vremena vidim da je sve vise onih s kojim dijelim isti problem.
SUBOXONE! Vec 6 godina supstitucije koja me dovela do potpune apatije, vegetacije, ni ziv ni mrtav... kao da mi se mozak u plastiku pretvara.... (znate o cemu pricam)

Uglavnom, ozbiljno se spremam na detox jer cim vidim tu prokletu tabletu koja mi "pomaze" da kao zombi prosecem kroz dan dodje mi da vristim!A nista u tih 6 godina suba nisam uspio postici!

Samo uputnica od doktora i mogu odmah na lijecenje u detox odjel psihijatrije a onda...sve je na meni... Strah me je cijelog tog procesa i onoga sto cu naci u sebi nakon 11 god pustosenja opijatima..

Ako se bilo tko od vas suocava sa istim dilemama, zeli se maknuti od suba ili se maknuo, pliiiz javite, pisite o svojim iskustvima...mislim da mozemo jedni drugima pomoci!!
Znam sta je sub-kriza i zato se toliko bojimsta ce me ceka za vrijeme a pogotovo nakon detoxa...
Puno srece svima zelim i javite se!

ONO
Znachi 6god. si bez opijata i uzimash suboxon, to je puno...Nadam se dok se skinesh nechesh pokleknut i pochet uzimat druge droge...Ja sam se s njega skido puno puta,1.puta me kriza satrala nakon 4-5dana, kasnije bi me znala ulovit odma drugi dan...Sad ja nisam na njemu bio toliko dugo, ali svako skidanje da bude bezbolno sam jednom radio u bolnici, tako da su mi smanjili na chim manju dozu, pa prvih 3dana sam uzimo normabele(apaurin) i antipsihotike(prazine, seroqvel), 3, dan sam pocheo dobivat tramale 50,50,50mg., 4dan, 100,100,100mg tramala+normabele i za spavanje prazine ili seroqvel, i tako 2tjedna i onda su maknuli tramale, ostao je normabel, i prazine, koje sam dobivo josh 1tjedan i to postepeno moro makivat, prvo prazine, pa normabel koji sam si ostavio zbog nekih mojih problema nevezanih za skidanje...A tako sam se skido i vani, da bi se obichno nakon tjedan dva, vratio na hep., ili dop...Imsh pod temu bezbolno skidanje sa suboxona, tamo su navedene visoke kolichine normabela(apaurina), jer ssam se skido s 24mg.suba. tako da, ne uzimat tako velike kolichine ako nije potrebno...I nakraju poshto 6god. nisi mogo uzet ni hep. ni dop., nadam se da nakon ovog skidanja nechesh posegnut za njim!!!Josh bolja preporuka je da probash kojih mjesec dva, uzimat suboxon svaka 3-4dana i onda nechesh imat ove simtome koje si nabrojio, vegetacija, bezvoljnost itd...I onda ga kasnije puno lakshe chesh maknut!!!
Salute!!!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by MasacreEnElDiscoBar »

a, jaj, ja ti piso savjet, a tek sad na prvoj stranici prochito da si se rjeshio tog :mrgreen: ...Javi kako si!!! I jel si se uspio maknut od drugih droga pomochu uzimanja suba.?
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by sunrise »

seroquel ,ja ne znam sta on radi ali meni nije ama bas nikako radio
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by MasacreEnElDiscoBar »

sunrise wrote:seroquel ,ja ne znam sta on radi ali meni nije ama bas nikako radio
Antipsihotik neshto ko prazine malo jache...Mene bi on jednostavno bacio u krevet na spavanje....
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Suboxone- "detox or die"

Post by sunrise »

meni fucking nista osim suhog grla
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply