Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apotekama

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

coph8er
Posts: 13
Joined: Sat Dec 10, 2011 12:35 pm

Re: Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apoteka

Post by coph8er »

Vceikruna wrote:
Al Kaloid wrote:Kako ne mozes da podignes Alkaloidov Metadon u drzavnim apotekama?? Kod nas u BG-u ga ima u svim malo vecim apotekama kao i HF metadon, ja nakad uzmem mesano malo jedne i malo druge vrste samo zamolim apotekarku i ona ode do sefa i donese! Prosle nedelje kada sam podizao pitao sam da li su registrovali i u tabletama od 5mg, pogledala je u knjigu lekova i rekla mi da je za sada samo solucija na spisku!
Sto se tice ukusa dosta je gorak i nema ukus kao sirup poput HF-a i naravno duze mu je dejstvo. Mojih 120mg traje dosta duze od 24h i nikada ne moram da ga pijem cim se probudim vec kad kod mi je volja, nekada i navece!
Pozdrav ljudi ! Ja bih se samo nadovezao na kratko,na ovo sto je rekao "Al Kaloid",vezano za duzinu delovanja u njegovom slucaju,zato sto se meni desava da vec posle nepunih 12h imam fizicke simptome apstinencije,od mogucnosti zevanja,preko kijanja,jeze,odvratnih vrucih talasa,znaci losa cirkulacija ekstremiteta,saka i stopala,i neki odvratan osecaj,toplo-hladno,a ujtru dodjem u centar sav nakostresen,curi nos i ostalo ... no svestan sam da terapja na svakoga utice drugacije,a moja doza je 85mg i rekao bih da je "Alkalodov" brend u pitanju, zato sto je redak i gorak,znaci ni malo slican "Hemofarmovom"
a i u centru nikada nismo imali drugi,osim ovoga! Toliko,hvala,pozdrav svima!!!
Ja primam jako malo,55mg(to je u nasem centru najveca doza,i hteo sam da kazem da smo neki dan dobili alkaloid u malim bocicama i bukvalno,ne samo meni,svi su rekli,radi duplo duze od litarskog!Taj od litre em je sranje em fizicka kriza je bar meni pocinjala vec u 18h,a primamo u 11h,a sada od kako su ove male boce,mogu da spavam i tek se probudim u krizi,sto je ogromna razlika!!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apoteka

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:28 am, edited 1 time in total.
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apoteka

Post by Sagy »

[quote]desavaju se situacije da neki korumpirani medicinski radnik razblazuje soluciju,[quote]

Bio je u jednom gradiću kraj St,jedan tehničar,koji je bio zadužen za "pripremu metadona",naime,prije se u nas radilo baš po P.S.u,tablete heptanona se drobile,pa miješale s cedevitom,kao i solucija.
Sad to više ne rade,neće ljudi da kupuju iz svog džepa cedevitu za đanere :D
Sad fino dobiješ tablete,često i zapakirane,soluciju u zatvorenoj boci(ako ti je terapija 100mg),što je prije bilo nezamislivo,već sam pisao kako su mulcima na ulici uvaljivali Plibex tablete,pod heptanon.Sad neće nitko da kupi ako nije zapakirano.
E,sad,ovaj lik je svima pomalo kratio doze i onda to prodavao po tom malom gradiću.I prijavili ga đaneri,pobunili se,kažu,malo doktore,šta je ovo,i onda ga je netko povezao,jer je prodavao tablete po malom gradiću,gdje se zna kad netko prne....
Uglavnom,ne znam šta je bilo s likom,vjerovatno je dobio koju godinicu robije,i zaboravio na rad u medicinskoj struci.

Nažalost,i ja sam završio srednju medicinsku,pa zbog dijagnoze F11.2,ne mogu da radim u struci,a i kažnjavan sam.
Eeeeee,da me netko isprebijao na mrtvo ime,kad sam sa16 godina prvi put zabio iglu(ja sam odma na mainline,šmrkao sam dop,možda 2 puta u životu,a ganjat zmaja,nisam htio nikad,to mi bilo razbacivanje robe :D )
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apoteka

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:27 am, edited 1 time in total.
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apoteka

Post by Sagy »

Vojo,ako nisi znao,što me čudi,dijagnoza F11.2 ostaje za cijeli život.Mogu te eventualno prebacit na F11.3 tj. ovisnik-apstinent,i to je to.
Po definiciji WHO,narkomanija je KRONIČNA RECIDIVIRAJUĆA BOLEST,tako da je meni,bez debele veze,koju nemam,pristup medicinskoj struci,skoro pa nemoguć.
Pa zar ne misliš,da ja ne bih volio radit svoj posao(medicinski laborant),nego se ovako ubijam kao pizza-majstor,i to većinom samo ljeti za neke ozbiljinije novce,ali radeći 3-4mjeseca bez slobodnog dana,po 13-14h dnevno,a zimi radim bilo šta,samo da preživim.
Pa nisam retardiran.
Čak ni zaštitar be mogu bit(a to je dosta traženo u nas,nije nešto velika plaća,ali je za stalno,i brate ne strada ti zdravlje).
Ja sa 38god imam gadan išijas,kao posljedicu 7 godina drljanja ljeti po restoranima i picerijama.
Na zadnjem godišnjem odmoru sam bio 2003.g,radio sam kao serviser računala.
Opet,nije u redu ni da kukam,jer sam sam si kriv,heroin mi je odnio puno toga,sretan sam što sam i ovako uspio da se izvučem,iako sa svojih 38god. nemam ništa,osim svojih deset prstiju.

I prekrasno dijete,koje me i motivira da se borim,da ne dignem ruke od svega,jer je zamalo i bilo tako.

Ti znaš i neke moje privatne stvari,meni je potrebno,da s medicinskim kartonom kojeg imam,odem na Zavod za ovisnosti,i bez problema dobijem doživotno metadonsko održavanje u dozi od 100-150mg.
Ali nije to to,ne želim da moje dijete ima oca-zombija,kojemu raspoloženje ovisi o radnom vremenu ambulante.
Heroin mi je uzeo zdravlje:Hepatiotis C,duboka venska tromboza desne prepone,zaliječena,problemi s cirkulacijom,zbog uništenih vena i kapilara,stopala i šake su mi zimi konstantno podhlađene i modre,kad trebam vadit krv,to je šou,koji završi tako da mi laboranti daju onu kanilu i epruvete,pa si sam izvadim iz zdrave prepone...
Uzeo mi je mogućnost školovanja(prekinuo sam faks),mnogo dobrih prijatelja,povjerenje roditelja...
Eto,to je moja realnost,plus što sam dok sam se aktivno "đankao",mijenjao poslove(tj. dobijao otkaze) svaka 2-3 mjeseca,jer ljudi te provale,da se furaš,naročito u St,gdje svako ima bar jednog rođaka,koji je imao problema s horsom...
Tako da mi je jako teško nači posao,mnoga sam vrata "zalupio guzicom".

Ali,eto,ne predajem se,čupam i grizem,kako znam i umijem,ne toliko zbog sebe,nego zbog moje curice,koja nije kriva što joj je otac 20 godina se vrtio samo oko heroina,kokaina i ostalih sranja,i želim da joj pružim sve što mogu,pa makar i ja bos hodao,ona će imati.

Kroz svoje godine drogiranja,upoznao sam mnoge roditelje-narkomane,i svega se nagledao,furanja ispred vlastitog djeteta,dijete gladno,a roditelji 400kn daju za dop,oduzimanja djece od strane socijalne službe,i već tada sam si rekao,ako ću ja bit takav roditelj,rađe ću se objesit.
I kad mi je žena ostala trudna,pokrenulo se nešto u meni,proces opravka koji traje,i trajat će cijeli život.
Imao sam ja i prije perioda apstinencije,ali nikad nisam imao ovako jak motiv za borbu.
Žao mi je,jedino,što to dijete nije došlo ranije,ali šta je-tu je,prošlost se ne može promijeniti.Možemo utjecati samo na našu budućnost.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apoteka

Post by zeleni »

sjeba me s ovim postom totalno.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-YjFmTf3MY4[/youtube]
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
coph8er
Posts: 13
Joined: Sat Dec 10, 2011 12:35 pm

Re: Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apoteka

Post by coph8er »

Sagy wrote:
desavaju se situacije da neki korumpirani medicinski radnik razblazuje soluciju,

Bio je u jednom gradiću kraj St,jedan tehničar,koji je bio zadužen za "pripremu metadona",naime,prije se u nas radilo baš po P.S.u,tablete heptanona se drobile,pa miješale s cedevitom,kao i solucija.
Sad to više ne rade,neće ljudi da kupuju iz svog džepa cedevitu za đanere :D
Sad fino dobiješ tablete,često i zapakirane,soluciju u zatvorenoj boci(ako ti je terapija 100mg),što je prije bilo nezamislivo,već sam pisao kako su mulcima na ulici uvaljivali Plibex tablete,pod heptanon.Sad neće nitko da kupi ako nije zapakirano.
E,sad,ovaj lik je svima pomalo kratio doze i onda to prodavao po tom malom gradiću.I prijavili ga đaneri,pobunili se,kažu,malo doktore,šta je ovo,i onda ga je netko povezao,jer je prodavao tablete po malom gradiću,gdje se zna kad netko prne....
Uglavnom,ne znam šta je bilo s likom,vjerovatno je dobio koju godinicu robije,i zaboravio na rad u medicinskoj struci.

Nažalost,i ja sam završio srednju medicinsku,pa zbog dijagnoze F11.2,ne mogu da radim u struci,a i kažnjavan sam.
Eeeeee,da me netko isprebijao na mrtvo ime,kad sam sa16 godina prvi put zabio iglu(ja sam odma na mainline,šmrkao sam dop,možda 2 puta u životu,a ganjat zmaja,nisam htio nikad,to mi bilo razbacivanje robe :D )
U mom centru u ovaj alkaloid od litre izvuku 300-400 kubika i tolko isto sipaju vode,pa onda satro pred nama otvore punu da mislimo kako je sad svez i do jaja!Zalili se mi al kao lazemo kaze doktor,a 100 puta je vidjen tehnicar kako odlazi po 10 puta dnevno u prostoriju u kojoj treba da bude samo u 11 kad otvori,strasno!!
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apoteka

Post by Sagy »

@zeleni

Nije mi bila namjera,da ikog iscrnjačim,ali tako je-kako je.Ja sam još i dobro prošao,od moje generacije,koja se počela furat tamo prije rata,kad je bila ona poznata eksplozija heroina u Splitu(pola grada je bilo na dopu,na sceni je bio jako čisti heroin,koji je dolazio direkt iz Turske,možda bi se 2-3 puta sjekao prije dolaska na ulicu,vjerujem da bi pola današnjih đanera overiralo od grama tog dopa).U Spltu je tada bilo baš "ajla-bajla".Po 20-30 đanera čeka dilera na jednom mjestu,otimačine u sred bijela dana,krađe i sve što ide uz dop u maximalnim količinama.Na tadašnjih 200 000 stanovnika Split je imao registriranih! 10 000 narkomana!Pa još ljeti,kad bi dolazili turisti,Beograđani,Zagrepčani,Sarajlije,Talijani(oni su nam bili najdraži za prodat im sastruganu fasadu :D ).....Kaos totalni.

Od te moje generacije,mojih poznanika je malo i živo uopće,dosta ih je i u ratu poginulo(koga prvog na front,nego lude đanere),nešto malo ih se uspilo sredit po komunama,neki su bili 2,3,4 puta(kao i ja),pa ništa od toga,neki i dan danas žive u komunama,ono služe Bogu i te fore,dosta ih je godinama na istim zidićima ispred supermarketa,dobijaju po 100-150mg metadona,i ispijaju pive,čekajući dan kad će im se jetra potpuno raspast....Neki su od zadnjih 20,15 godina proveli na robijama,samo ulaze-izlaze.
Tako da ja smatram da sam još i dobro prošao,iako sam svjestan da je ovo moje "walk the line",tj. hod po žici,vidiš,nakon toliko godina junka,ja nemam rovac od heroina,meni je heroin jednostavno postao način života,kojeg moram izbjegavat.Zadnjih godina đunkanja,nije više bilo ni one želje za dopom,ni one nervoze pred šut,odrveniš na sve,i samo lelujaš od dilera do kuće,bez ikakvih emocija,ičega.
I to je moja borba,za mene heroin nije više neko uzbuđenje,flash,ugodan osjećaj,nema u njemu ničega što me više privlači,za mene je on,ako mu se vratim,jednostavno izvješavanje bijele zastave,i pobjeda mog egoizma,a to neću i ne smijem si dopustiti,jer imam motiv,jako dobar motiv,koji je evo jutros naučio(naučila) kako se pali kompjuter :D A još ni govorit ne zna dobro.


A sad bi nešto napisao vama,što vidim u zadnje vrijeme,kukate kako vas medicinsko osoblje "valja" s metadonom.
Ja sam na metadonu(legalno),proveo skoro 5 godina u dva puta.Najviša doza(legalna!) mi je bila 100mg.
Zapitajte vi prvo sebe,čime se sve i koliko dorađujete.
Meni dok je metadon bio samo sredstvo,da ne provodim dane u krizi,kad bi naletio na dobru robu,ujutro met.,pa u toku dana 1-2 šuta horsa,nakon 4-5 dana bi me ta moja doza ne bi pokrivala,tj. popio bih ujutro,popodne već u krizi.
Pa onda te priče,bolji je ovaj ili onaj,su samo rezultat psihe,kao što u moje vrijeme bi ljudi govorili da ih tablete duže drže od solucije,tako danas jedni hvale makedonski,drugi Plivin.
Sve su to priče za malu djecu.Osoba koja se uredno pridržava svoje prepisane terapije,nema nikakvih problema.
Uostalom,manjak metadona se osjeća tek nakon 2-3 dana,ja sam u svoje vrijeme petkom kad bi dobijao "na ruke" za subotu i nedjelju npr. 2x100mg(dvije boce),jednu prodao,ili zamijenio za polu dopa,taj peatk bi se dobro razvalio,a subotu i nedjelju bi pregurao sa po pola dnevne doze,bez problema.Eventualno bi u ponedjeljak bio u laganoj zikrici(malo znojenja i nervoze),ako bi mi doktorica radila popodnevnu smjenu.

Zato,molim Vas,prije nego optužujete medicinsko osoblje,koji nemaju pametnija posla,nego da riskiraju svoje radno mjesto zbog metadona,priznajte sami sebi,šta još uzimate,mimo metadona i koliko često.
Ne trebate ovdje na forumu,nije ovo ispovjedaonica Velikog Brata :D
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apoteka

Post by zeleni »

split. kad ka'eš split moreš reć hajduk, moreš reć marjan, moreš reć torcida:)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dbRBf3iKa8c[/youtube]
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Konacno je stigao Alkaloid Metadon u Beogradskim apoteka

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:26 am, edited 1 time in total.
Locked