kanabis ko supstituciska terapija???

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: kanabis ko supstituciska terapija???

Post by MasacreEnElDiscoBar »

kod mene ima razlike izmedju 2 i 6 dzojinta(sjecham se da sam u srednjoj shkoli pushio po 10 gm na dan, i bio normalno, zatupljen)!!! ako popushim 1-2, nechu bit tolko zatupljen nego ako ih popushim 5,6...mozda jedino nema velike razlike u fleshu...ako je u granicama normale nemoze da napravi neku shtetu, ako se ne zlorabi(da pushish samo da ti bude lepo)...ja nevolim taj osjechaj napushenosti, puno jache dozivljavam sve osjechaje i sve ostalo...al volim zapalit prije spavanja il ujutro tek toliko za ljek, jel meni ona ima pravi uchinak tek kad prodje ona opijenost(i to jako male kolichine!meni drzi 10gm. marihuane skoro vishe od mjesec dana, ako sam pushim), da mi otvori apetit da se bolje naspavam i da sam drugi dan smiren...sad obichno popushim 1-2 puta tjedno djojint i okej djeluje, netrebam vishe toliko ljekova za umirenje...jer sam bio ovisan o heroinu i shto mi je josh gore i o methadonu koji me bio dokrajchio...i imam problema s apetitom i psihom pa mi odgovaraju 1-2 djojinta svakih nekoliko dana...
alien
Posts: 14
Joined: Sat Mar 20, 2010 8:04 pm

Re: kanabis ko supstituciska terapija???

Post by alien »

kad se malo oporavis mozda,ali na prvoj krizi onoj kad se ustanes los jos ti gore bude
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: kanabis ko supstituciska terapija???

Post by MasacreEnElDiscoBar »

da zato ko supstituciska, a ne za skidanje...
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: kanabis ko supstituciska terapija???

Post by Vivaldi82 »

U dobi od 14 do 18 pusila sam vutru jako cesto ..U nekoliko navrata mi je pomogla skinuti se sa trodona jer sam bila jako navucena ..Dogovorila bi se s mamom skidati se ..tako bi sjedila kuci i pusila 7-8 gointa svaki dan uz lijekove protiv epi napada..Jer su me trodoni toliko oslabili da bi mi jako lako poceo epi..I uspevalo je ..to bi trajalo oko mjesec..to duvanje i stodiranje po cjeli dan ,imala bi jake kostobolje pa bi uz bromazepam pila i diklofen ,poslije su mi dali i karbapin ,al sam ga izbjegavala jer nisam znala mjeru..Poslije mjesec bi pocela izlaziti ,truditi se biti okupirana i sami od sebe ti gointi bi se smanjili na 2 dnevno ..Bila sam navucena na vutru ..,al nikad mi nije padalo tesko prestati kad je nije bilo...Poslije sam se navukla na H i kako to obicno biva vise je nisam mogla podnjet..Pokusala sam se opet skinut njom(vutrom) ..al duvati u krizi od H ne bi nikom preporucila ..U zadnjih 10 god dunula sam manje od 10 puta ,i svaki put bi jedva cekala da me prodje i cak trazila H da bi sto pre neutralisala efekat vutre ..Jer cula bi mi se izostrila ..vid ukus .narocito sluh,miris .to bi mi jako smetalo ,jer sam navikla da su mi cula umrtvljena kad sam uradjena ..Zakljucak-receptorima naviknutim na opijate Thc nikako ne odgovara ,zasto?pitanje za Voagera---pozd
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: kanabis ko supstituciska terapija???

Post by dee_87 »

Ma ne znam sto se tice vutre na zikri, mene uvijek bedovi lupaju... Spopadnu me crnjaci, jbga... I od jos par ljudi sam cula, ista situacija im se desava...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: kanabis ko supstituciska terapija???

Post by MasacreEnElDiscoBar »

da, to je bilo i kod mene...hh,, to je psiha sad, ako uzimash heroin otupish neka osjetila, koja se nakon prestanka uzimanja obnavljaju onda, josh ako + dodje koji jojint koji josh jache pojachava osjetila dodje do neke vrste panic attack, jednostavno psiha onda rastura, a to je najgore....
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: kanabis ko supstituciska terapija???

Post by sanela »

MasacreEnElDiscoBar wrote:da, to je bilo i kod mene...hh,, to je psiha sad, ako uzimash heroin otupish neka osjetila, koja se nakon prestanka uzimanja obnavljaju onda, josh ako + dodje koji jojint koji josh jache pojachava osjetila dodje do neke vrste panic attack, jednostavno psiha onda rastura, a to je najgore....
Pa koja je svrha kanabisa kao supstitucijsk terapije, ako se osjetila još više pojačaju?
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: kanabis ko supstituciska terapija???

Post by MasacreEnElDiscoBar »

javljaju se kod uzimanja vechih doza thc-a, kod onih koji ju ne koriste za ljek nego da bi bili napusheni da se smiju, itd..ali pravi uchinak ljeka konoplje je tek nakon nekoliko sati od uzimanja, dok vishe nema pojachanih osjetila, nego djeluje na skroz drugi nachin...napr. pupushim jojint i legnem, odspavam 2-3h, ako nezelim osjechat se napusheno...obichno se onda osjeti da djeluje ko ljek, odmoreniji se probudim nema pojachanih osjetila, apetit mi je uff,,mogo bi samo jest...,smirenost, opushtenost itd...ZNACHI TREBA IZBJECH ONAJ DIO ZBOG KOJEG SE ZLOUPOTREBLJAVA MARIHUANA!!! uzet najbolje prije spavanja!! Ili ujutro uz kavu, ako neche nekom smetat ta pojachana osjetila koja djeluju od uzimanja max.3h...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: kanabis ko supstituciska terapija???

Post by MasacreEnElDiscoBar »

menio je bio samo vazno da imam dobar apetit, koji nisam imao kod drugih suptituciskih terapija...kod drugih bi bio bez apetita, mrshavio, znachi ako se nehranim pravilno tjelo se nemoze branit od ostalih bolesti...Negdje sam od nekog dr. prochito kako heroin nije toliko shtetan, nego je shtetno ono shto se dogadja kod uzimanja heroina, gubitak apetita, gubitak osjeta boli, najvishe nezdravo ponashanje koji dovodi do raznih bolesti i problema...e sad, da ja uzimam heroin i pravilno se hranim(a to nemogu jer nemam apetit od H) i sve shto bi radio da ne uzimam, a to je nemoguche!!! opet stvara ovisnost, ali s manjim posljedicama bi bila ta ovisnost..(opet da napomenem da heroin ima takvu narav da je skoro nemoguche, uzimat heroin i zdravo zivjet)...
Iskreno kanabis ko supstituciska terapija, nevjerujem da bi bila od koristi, pogotovo kod apstinenciske krize, ali sam uvjeren da bi mogla kvalitetno zamjenit ostale medikamente koji se koriste uz methadon ili suboxon, pogotovo kod onih koji su prestali uzimanjem opijata, ali su josh uvjek na nekim antidepresivima i sredstvima za umirenje...Neznam meni je pomogla, postavio sam tu temu sa 3 upitnika, da vidim kakva su razmishljanja ljudi o toj soluciji....
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: kanabis ko supstituciska terapija???

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:58 am, edited 1 time in total.
Post Reply