MEDIKAMENTI - ODRZAVANJA

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

MEDIKAMENTI - ODRZAVANJA

Post by check021 »

Koji su registrovani medikamenti koji mogu da se koriste u odrzavanju?

METADON
BUPRENORFIN

Koje bi Vi voleli da vidite u buducnosti da se koriste u terapiji odrzavanja:

1.Substitol
2.MST Continus
3.Jurnista {hydromorphone slow-release}

--------------------------------------------MOLIM KRATKE ODGOVORE I BEZ OFF TOPIC NJASRA --------------------------
------------------
---------
----

Hvala puno...
Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Re: MEDIKAMENTI - ODRZAVANJA

Post by Vceikruna »

Veliki pozdrav od mene druze! :D Iskreno,i bez preterivanja,od ovih koje si ti nabrojao,znaci, pored standara,Metadona,Buprenorfin i minimum Substitol! :wink: :D :rock: boze zdravlja! Pozzzz by your freand from Belgrade! :D 8)
"Smrt je samo tren kada umiranje prestane" i "Eto to je svet,eto to su ljudi,prazni i ludi,mali i glupi,tudji,ne mogu da ti dozvolim da dodjes,oprosti............" For my not born child.........
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: MEDIKAMENTI - ODRZAVANJA

Post by check021 »

Znaci pored JEDINOG za "metadonske" ili "full-agonist" slucajeve - METADONA , i za "lakse" ili "partial-agonist , partial anatagonist" - BURENORFINA , voleo bih Substitol da vidis? IDEMO DALJE LJUDI
Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Re: MEDIKAMENTI - ODRZAVANJA

Post by Vceikruna »

Da,bas tako,recmo Substitol,iz razloga sto je on ono dugodelujuci oblik SR Morfina,i ako bas ne moze "jurnista",onda neka to barem bude Substitol,mada u krajnjem slucaju nemam nista ni protiv MST Continus varijante,uglavnom se slazem sa tobom,da za Metadon kao zlatni standard,mora da postoji alternativa u vidu neke dugodelujuce forme SR Morfina,onda bi u tom slucaju ljudi mogli da izaberu,sto je donekle i neko osnovno ljudsko pravo,a ne da budu primorani da po svaku cenu budu vezani,uglavnom za jedno,toliko pozdrav svima! Sto je rekao Chek,ajmo ljudi,idemo dalje!? :D Pozzzz jos jednom svima,ostajte mi dobro i pozitivno! :lol: :rock:
"Smrt je samo tren kada umiranje prestane" i "Eto to je svet,eto to su ljudi,prazni i ludi,mali i glupi,tudji,ne mogu da ti dozvolim da dodjes,oprosti............" For my not born child.........
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: MEDIKAMENTI - ODRZAVANJA

Post by EX-Heroin »

MST CONTINUS iako se SUBSTITOL može otvoriti i njegov sadržaj uzeti intranazalno što je jače jedno 30 posto do 40 ili iv ali to ne bih preporučio nikome ko nije sasvim, sasvim siguran kako to treba uraditi, drugo što nema adekvatnih filtera ili mikro filtera da se sadržaj (ja mislim dva puta kuva i filtrira?nisam siguran neću da lupam samo nagadjam). Drugo MST se uzima dva puta dnevno i dva puta ima čovek onaj blagi kako ga zovu stručno "arousal" to jest blagi skok raspoloženja najkraće i laički mislim da je to to. Morfin je mnogo potentniji i stimulativniji od metadona. No, naravno, ima ljudi kojima metadon savršeno odgovara ali isto tako mislim da čovek koji je samo nekoliko (8 meseci kako sam kaže) meseci na održavanju teško da može biti siguran da je kod njega metadon neuspešan. Meni je trebalo skoro godinu i dva meseca od toga 5 meseci na mojoj sadašnjoj dozi dakle kada sam se potpuno stabilizovao i kada mogu da tvrdim da je moja doza ta od koje sam stabilan ali ne i motivisan i sve manje osećam "blagodeti" ove terapije a sve više naročito popodne zamor ili pospanost. Od radnog elena kao i moja dva prijatelja malo bliža iz mog centra od kojih je jedan aktivan ovde, nebitno ko je to, imaju iste simptome a svi zajedno imamo: opstipaciju, hiperventilaciju ili prerano znojenje (kod nekoga jače kod nekoga slabije ali mnogo,mnog jače nego kod ljudi koji nisu na metu ili su čak na heroinu.ja n aheroinu se nisam ovoliko znojio niti na bilo kom opijatu koji sam uzimao!).
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: MEDIKAMENTI - ODRZAVANJA

Post by EX-Heroin »

P.S.
Kada se piše o nekoj temi, sa ambicijom da se to uradi "stručno" ne polu-laički" ne na osnovu "rekla-kazala-na internetu pročitala-izguzglala) onda se čovek mora edukovati. Koliko god se neko slagao ili ne sa Voyagerom recimo, dečko je uradio sve što je mogao i naučio mnogo toga sam, jer se zanimao za ono što ga muči i zanima ga njegov problem. Tako da opet kažem, slagali se ili ne sa njim, a niko se potpuno nikada ne slaže sa nekim osim ako nije neko ko nema svoj stav, zaslužuje poštovanje. Dakle za svoj trud i svoje znanje koje nije lako steći kako neki misle da je samo potrebno čitati sa foruma raznih razne (dez)iznformacije najčešće, zaslužuje priznanje i ako se neko ne slaže da onda istim tim (stručnim) argumentima i činjenicama osporava njegove stručne. A da se to ne čini tako što se osporava čovek. Mi Srbi ili Balkanci svi, svjedno imamo jednu gadnu manu: kada se sa nekim ne slažemo mi onda mrzimo tog čoveka i ne slažemo se sa njim ni u čemu. Stvar je u tome da su razlike poželjne a ako neko ima drugačiji stav on automatski, nije moj neprijatelj nego neko čije činjenice a ne njega samog mogu osporaviti, samo takvim, jednako stručnim ili stručno potkovanim argumentima. HAUG. :D
dobrica
Posts: 35
Joined: Wed Sep 21, 2011 9:48 pm

Re: MEDIKAMENTI - ODRZAVANJA

Post by dobrica »

:arrow: Ex-heroin odgovor: Ništa bolje nisam čuo od tvog teksta sadnjih 5 dana, a skoro ceo ovaj sajt sam isčitao. Moderatori ovaj tekst treba uvesti da se pročita pre učlanjenja u na ovaj blog. :arrow:
dobrica
Posts: 35
Joined: Wed Sep 21, 2011 9:48 pm

Re: MEDIKAMENTI - ODRZAVANJA

Post by dobrica »

Kao prvo žao mi je ljudi koji ne mogu da dodju do supstitucija-u ne rešivom su problemu! Čitam po ovom blogu to je strašno kako se zavaravaju.Po meni najbolji je metadon onome kome pomaže, probao bih suboteks kao zamenu za metadon samo ne znam šta će mi, čisto kao eksperiment. Mene metadon radi i rastura već dve godine i tako će ostati koliko vidim, ne ometa me i dobar je.Probao bih zamene na bazi polusintetičkog morfijuma da vidim, jer je problem dok ne probaš ništa ne znaš! I naravno želja mi je da završim do kraja života na bupernorfinu! :idea:
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: MEDIKAMENTI - ODRZAVANJA

Post by EX-Heroin »

Hvala Dobrice za preporuku, ja zaista mislim da nije potrebno čoveka degradirati ako imaš suprotno mišljenje. A ako već o nekome kažeš nešto onda to treba dokumentovati kao što sam ja dao snimke gde dečka čiji sam stav osporio sam sebe demantuje. Ali protiv njega lično nemam ništa niti ga poznajem. Što se tiče metadona da nekima on odgovara nekima manje, nekima uopšte. Ja sam trenutno u poziciji da me on "ne radi" kako treba. Fizički me pokriva jer sam na solidnoj dozi preko 120 mg, pa sam i delio i probao razne stvari aliznojenje je užasno. Samo odjednom naleti talas vrućine e sav sam mokar, najčešće ne idem u wc po dva tri dana a kada se i to desi svakodnevno onda je i to često mučenje. Druga stvar je što sam posle par sati lagano pospan ni traga od one euforije blage, subliminalne stručno rečeno nikako narkotičke to meni više ne treba, ali taj elan za rad, stimulativnost koju imam od drugih opijata nekako nedostaje od metadona. Zašto ne znam možda je problem sa mojim NMDA receptorima i on je antagonist istih pa zbog toga ima nas kojima ne odgovara. Jeednom dečku odavno pravi ogromne probleme meni ne još uvek tolike ali lagano postajem letargičan baš me briga šta će biti sa mnom. Ne idem na kontrole za HCV, ne jurim posao kao nekad, javljam se ali ono baš me briga zovu ne zovu nije mi bitno...jebiga..Sve to na drugim opijatima ja ne osećam. Kažem nije još toliko strašno kod mene da nemam volje ni za šta radim ja po kući umesto mojh sve kuvamk, perems sudove peglam veš ali to nije sa onim elanom kad na primer, čak i 10 trodona popijem pa se sav razletim po kuzći :D :D tako su me ranije provaljivali uvek čim me ćale vidi da radim nešto i to posvećeno kaćže evo ga ovaj, opet počeo... :-D Ja se bojim samo da odugovlačenjem ne dodjem u stiucaiju da mi bude gore a opet i ovak je bolje nego bez ičega. Jer ja, da nisam na metadonu, bog me ubio ako sad ne bih otišao i kupio "lutku" ali ovako mi treba minimum 2 grama odjednom u venu a pitanje je da ne overim od tolike količine i ove moje doze metadona. Inače svoj metadon sam spustio bez znanja doktora za nekih 40,mg pa čekam još nedelju dana pa ću da se vratim inače svoju dozu sem dana kad podižem terapiju nisam popio već skoro 2 meseca pa će valjda sad da me malo "šljaka"# neko vreme ali sve to prodje za mesec i opet isto i još gore znojenje. Od njega imam već i komplekse nemam nešto interesovanja za devojke iako nisam više razočaran zbog poslednje, ona me malo sjebala ali to je prošlo ali ja ne jurim kao ranije a na svim drugim o0pijatima sam imao bogami, zavidan, seksualni potencijal kad se sve uzme u obzir koga sada nema..
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: MEDIKAMENTI - ODRZAVANJA

Post by sunrise »

Ex Heroin
to jebeno znojenje je meni bio dosta jaki plus motiv za spustanje sa meta jer mi je vise bila muka od njega....ja cijelu zimu u kratkim rukavima....vani snijeg meni glava mokra,a istovremeno se i ujutro jezim.ok krize sigurno ne ali sve me spuca.znojenje i jezenje,i isparavanje i sva sam se napuhala od njega....u medjuvremenu sam na 1,2mg ali opet ima jutra kad se probudim i odmah u krevetu pocinje to znojenje i jezenje....doktori mi htjeli datri neke antidepresive i svasta nesto,kao za panic ataken i tako to.....
to je uzas,ali to je normalna nus pojava meta,navodno i substidola....ma,kako ko....mada vecini da....doktore boli dupe,kao to je tako i aus


Sto se tice pitanja,tu gdje sam ja ima svega,ali idu kao neka pravila...npr.ne mozes odmah na morf nego prvo probati jedno pa drugo pa ako to ne ide onda trece....isto tako i pocetne doze su odredjene,znaci ti dodjes sa 2,3gr dopa na met....nema,pocetna doza je 20mg i to guraj 2,3 dana pa onda vise na vise....
I,jako mi je zao kad vidim da se u Srbiji ili Bosni ljudi tako muce da bi uopce usli u program i dobili terapiju a ovdje ima doktora koji ti na receptu pisu pisma,od praxija,dominala,tramala,substija,sumnobena,pa sve sve i to za jednu osobu,i boli njih sto za osoba mozda ima maleno dijete i mozda nema job,ni nista.....i u takvim ordinacijama ne mozes vidjeti normalnu osobu nego junk do junka koji za 10e dobijaju recepte po volji
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply